Боротьба з бур’янами на городі по-сучасному: методи видалення трави

Прополювання городу як спосіб боротьби з бур’янами на присадибних ділянках відходить у минуле. Все більше городників використовують сучасні методи позбавлення від смітної трави: мульчування і шведська грядка, використання гербіцидів.

Мульчування

Покриття поверхні землі матеріалом органічного і неорганічного походження називається мульчуванням. Однією з функцій цієї корисної процедури є боротьба з бур’янами на городі. У вигляді органічної мульчі використовують:

 • сіно;
 • солому;
 • тирсу;
 • лушпиння зерен гречки, насіння соняшнику;
 • компост;
 • сидерат;
 • кора дерев;
 • перегній та ін.

Чим товще шар мульчі, тим менше світла отримують насіння бур’янів та можливості прорости. Мульчування городу слід проводити, коли земля вже прогрілася і висаджені культури рушили в зростання. Якщо укриття грунту провести раніше терміну, це може негативно позначитися на розвитку сільськогосподарських рослин. Органічна мульча хороша тим, що після збору врожаю її можна перекопати з землею. Перегниваючи, вона збагатить грунт корисними речовинами.

Деякі городники вкривають простір між рослинами на грядці хвоєю, але вона підкислює грунт, тому не варто нею користуватися на грунтах з підвищеною кислотністю. Неорганічна мульча – змочені газети, полімерна плівка, агроволокно – захистити город від бур’янів. Їх недоліком є висока вартість і необхідність прибирати матеріал у кінці сезону з грядок.

Боротьба з бур’янами на городі по-сучасному: методи видалення трави

Шведська грядка

Сучасний метод боротьби з бур’янами – «шведська грядка» – прийшов на російські городи з Європи і відразу був підхоплений прогресивними землеробами. Суть його полягає в покритті ділянки темним матеріалом, що не пропускає світло. У ньому робляться прорізи для культурних рослин. Діаметр отвору повинен залишати 2-3 см відкритого грунту навколо стебла. Світло не проникає через захисний матеріал, тому ріст бур’янів стає біологічно неможливий. Недоліком методу є певні матеріальні та робота з організації «шведської грядки».

Читайте також:  Як перевозити холодильник і через скільки можна включати

Боротьба з бур’янами на городі по-сучасному: методи видалення трави

Гербіциди

Боротьба з бур’янами на городі по-сучасному передбачає використання гербіцидів – хімічних препаратів, створених для знищення рослинності. Ці речовини бувають 2 видів – діючі вибірково (знищують певний вид трави) і суцільного впливу (знищують всі бур’яни). Їх здатність затримуватися у грунті і поглинатися вирощуваними культурами є міфом. Якщо використовувати встановлену інструкцією концентрацію гербіциду і виконувати всі приписи згідно з рекомендаціями виробників, можна не хвилюватися за якість врожаю.

Потрібно знати, що речовини, що знищують бур’яни на городі, токсичні для домашніх тварин і бджіл. Перед застосуванням гербіциду необхідно забезпечити безпеку домашнім вихованцям і бджолиним сім’ям. Список ефективних хімічних засобів боротьби з бур’янами на городі:

Назва Спосіб застосування
Торнадо
 • Приготувати робочий розчин: для однорічних бур’янів 25 мл препарату, для багаторічних – 50 мл на 3 л води.
 • Щоб знищити амброзію, пирій, в’юнок польовий, потрібно 75 мл препарату на 3 л рідини.
 • Обробляють грядки городу гербіцидом за 2 тижні до посіву (посадки) овочевих культур.
Зенкор (для видалення бур’янів з грядок картоплі)
 • Щоб отримати потрібну концентрацію гербіциду, 15 г (8 мл) препарату розчиняють у 5 л води.
 • Першу обробку городу (шляхом розпилення кошти) проводять за 2-3 дні до появи сходів картоплі.
 • Через 2 тижні процедуру повторюють.
Прима (для позбавлення кукурудзи від бур’янів)
 • Спочатку необхідно приготувати робочий розчин гербіциду згідно інструкції виробника.
 • Використовують отримане засіб з допомогою розпилення пульверизатором для захисту буряків, картоплі, томатів, цибулі, огірків соняшнику.
 • Обробку проводять один раз при появі 4 листків однорічних бур’янів та за висоти 10-15 см смітної багаторічної трави.
Раундап
 • Готують 3% розчин Раундапу.
 • Застосовують гербіцид за 3-5 днів до сходів вирощуваної культури на городі.
 • Обприскування потрібно проводити з відстані 50 см від бур’янистих рослин.
Глифос
 • Робочий розчин готують з розрахунку 8м на 1 л води (для однорічних бур’янів) і 12 мл на 1 л рідини для багаторічників.
 • Розпилюють отримане засіб на бур’янисту траву до сходів городніх культур.
Читайте також:  Як почистити кулер для води самостійно в домашніх умовах — інструкція з відео

Альтернативний метод

Видалення бур’янів традиційними способами – клопітка справа. Ефективніше не давати їм можливості проростати. Альтернативний метод боротьби з бур’янистою травою є сучасною агротехнологией. Суть її полягає в тому, щоб земля не пустувала, адже не засаджених ділянках городу тут же з’являються бур’яни. Міжряддя засаджують сидератами, після зняття врожаю з грядки – швидкозростаючою зеленню. Всі городні культури за цією методикою садять як можна щільніше.

Обробка парою

Сучасний спосіб боротьби з бур’янами – обробка грунту городу пором. Ще в 1889 році німецьким вченим Френком було доведено, що зародки насіння бур’яну гинуть при термообробці грунту. Сучасна агротехніка активно використовує цей метод на великих площах культивування рослин з допомогою парової тканини, сендвіч-технології та ін. Недоліком застосування на городі є дорога вартість. В сучасних умовах можна пристосувати для обробки грядок пором універсальну парову швабру.

Боротьба з бур’янами на городі по-сучасному: методи видалення трави

Відео

DvaGusya