Будівництво фундаменту для будинку з піноблоків

Піноблок – це матеріал, який заслужив довіру багатьох будівельників. Він має форму паралелепіпеда зі сторонами 30 і 40 див. Виготовляються піноблоки з спіненого бетону. Також до складу входять цемент, пісок і вода. Маса матеріалу через пористої структури виходить дуже маленькою, тому фундамент для будинків з піноблоків може бути не дуже масивний. Для матеріалу характерний сірий колір, при зануренні у воду не тоне (з-за своєї пористої структури). Характеристики майже такі ж, як у газобетону, відміну матеріалів тільки у вартості. У цьому невеликому огляді ми розглянемо, як побудувати фундамент для будинку з піноблоків.

Позитивні властивості пінобетону

Піноблоки мають невелику вартість, якщо порівнювати з аналогічними будівельними матеріалами. Але будівлі з них мають досить високі показники, багато в чому навіть перевершують вони будови з дерева або цегли.

Будівництво фундаменту для будинку з піноблоків

Також не варто забувати і про такі переваги піноблоків:

 • При виробництві матеріалу не використовують шкідливі домішки, тому блоки виходять екологічно чистими і не здатні нашкодити вашому здоров’ю. Якщо орієнтуватися на санітарні норми, то можна побачити, що з піноблоків допускається будувати і дитячі установи – ніяких перепон немає.
 • Один з плюсів – відмінний рівень звукоізоляції. Стіни, виготовлені з піноблоків, не пропускають звуки. Тому немає необхідності робити додаткову звукоізоляцію.
 • З спінених блоків можна вирізати елемент будь-якої форми – вони дуже легкі в обробці.
 • За рахунок пористої структури забезпечується якісний повітрообмін між вулицею й будинком. І звукоізоляція при цьому на вищому рівні. Потрібно відзначити, що назовні тепло стіни не пропускають.
 • Ще трохи про особливості матеріалу

  При виготовленні фундаменту під будинок з піноблоків вогкість не буде впливати на матеріал. Це ще одна хороша якість матеріалу, адже не потрібно встановлювати додаткові конструкції для позбавлення від вологи. Ще є і такі особливості матеріалу:

 • Кладка піноблоків виконується набагато швидше й легше, ніж цеглин.
 • Максимальний розмір шва – 3 мм, тому при кладці допускається використовувати цементний розчин, так і спеціальні клейові склади.
 • При здійсненні фінішної обробки не потрібно укладати велику кількість штукатурки, адже поверхня стін з піноблоків майже ідеально рівна.
 • При нагріванні матеріалу не відбувається ні розширення, ні деформації.
 • Але варто звернути увагу і на недолік, причому істотний – не дуже високу міцність. Тому при будівництві фундаменту з піноблоків для будинку треба цей момент враховувати.

  Читайте також:  Герб родини для школи — як придумати емблему роду, які предмети використовувати в геральдиці

  Різновиди фундаментів для будівель з блоків

  А тепер давайте поговоримо про те, як правильно вибрати вид фундаменту. Всього можна виділити чотири типи підстав, які застосовуються при будівництві пеноблочных будинків:

 • Стовпчасті – в конструкції є залізобетон. Стовпи робляться квадратного або круглого перерізу. Допускається використання балки або ростверку. Також є пояс із прутів арматури.
 • Фундамент стрічкового типу – зазвичай мелкозаглубленная або заглиблена конструкція.
 • Пальові фундаменти – зазвичай в цьому випадку застосовуються висячі або гвинтові палі, ростверки з бетону з армуванням, палі-стійки. Відмінність такого типу фундаменту в тому, що є в конструкції зміцнюють пальові елементи. В цілому ж конструкція дуже схожа на столбчатую або стрічкову. Палі – ідеальне рішення для нестійкого типу підстави, для якого необхідна наявність додаткової опори.
 • Монолітна конструкція – мало чим відрізняється від аналогічних конструкцій. Варто зауважити, що маса піноблоку досить маленька, тому немає необхідності робити підстава великої товщини.
 • За якими параметрами вибирати фундамент

  Щоб вибрати оптимальну конструкцію фундаменту, необхідно враховувати всі особливості майданчика, на якій здійснюється будівництво. Головне у фундаменті – він повинен бути міцним і надійним, інакше не зможе витримувати навантаження споруди.

  Будівництво фундаменту для будинку з піноблоків

  Але при розрахунку підстави вам доведеться не тільки орієнтуватися на максимальну міцність, але і знижувати витрати на будівництво.

  Особливості грунту

  Обов’язково враховуйте всі особливості грунту на тому місці, на якому здійснюється будівництво. Рекомендується заздалегідь провести геологічні вишукування, які допоможуть визначити якість ґрунту. Для цього можна звернутися до фахівців. Але якщо такої можливості немає, все можна зробити самостійно. Для цього за допомогою бура необхідно зробити хоча б дві свердловини глибиною 2-2,5 м. Із цих свердловин потрібно взяти землю на пробу, щоб визначити основні компоненти. Можна виділити три групи грунтів:

 • Пучіністие – багато суглинків, глини, супіски.
 • Слабопучинистые – можуть містити дрібні піщинки або пил.
 • Непучиністі – великий вміст гравелистого піску з великими або середніми піщинками.
 • Підбір типу грунту

  Провівши аналіз ґрунту, можна визначити найбільш підходящий вид фундаменту. Наприклад, для пучинистих грунтів стрічковий – самий невідповідний тип. Краще всього застосувати пальовий фундамент. У тому випадку, якщо на глибині понад 2-х метрів є непучинистая грунт, а промерзання значно ближче до поверхні землі, є сенс використовувати стовпчасті або пальові конструкції.

  Будівництво фундаменту для будинку з піноблоків

  Обов’язково розрахунок потрібно проводити таким чином, щоб між сусідніми стовпами відстань було достатнім для витримування загальної маси споруди. Рекомендується глибину промерзання визначати, грунтуючись на спостереженнях за кілька років. Якщо брати в середньому, то цей показник дорівнює 0,5-2 м.

  Читайте також:  Вироби на Хеллоуїн — як зробити в домашніх умовах: ідеї та майстер-класи з фото і відео

  Ґрунтові води й строки виконання робіт

  Рівень, на якому розташовуються грунтові води, що необхідно враховувати при зведенні фундаменту. Якщо вони занадто високо, то автоматично виключається можливість використання стрічкового підстави. Якщо ж хочете побудувати стрічковий, то обов’язково потрібно зробити дренаж – це виключить потрапляння води у фундамент. Правда, вартість будівництва при цьому зросте в кілька разів. Кращий варіант – це монолітна плита. Дешево і просто – це основні переваги. Але якщо ви бажаєте під будинком зробити підвал, доведеться будувати дренаж і стрічкове основу.

  Швидкість і ціна

  І останнє, що потрібно враховувати, – це вартість робіт та терміни їх виконання. Щоб максимально швидко звести будинок, потрібно прибрати в сторону всі складні конструкції. По швидкості пальові і стовпчасті далеко випереджають всі інші види. Крім того, вони вимагатимуть невеликого (відносно) вкладення коштів і сил.

  Будівництво фундаменту для будинку з піноблоків

  А ось найдорожчими і трудозатратными є стрічковий і монолітний вигляд. І який кращий фундамент для будинку з піноблоків – ми зараз і спробуємо з’ясувати. Адже все залежить від того, який вид грунту на ділянці, а також від ваших фінансових можливостей.

  Виготовлення стрічкового фундаменту

  Стрічкове підстава ідеально підходить для ґрунту, яка складається з глини. Глибина закладення розраховується, виходячи з даних про промерзанні. Ширину ями необхідно робити такою, щоб вона була більше, ніж у блоку, приблизно на 10 див. Краще більше, але не менше. Цоколь повинен мати висоту близько 40 см, верхня частина обов’язково армується прутами арматури. Застосовується прут товщиною 10-16 мм

  Будівництво фундаменту для будинку з піноблоків

  Процедура будівництва:

 • Спочатку закладається подушка. Вона робиться з піску або суміші його з щебенем. Але спочатку, звичайно, риється траншея. Потім насипається шар піску 15 см, гравію – 15-20 див.
 • Тепер можна залити цементний розчин, товщина не більше 10 см. Це так звана подбетонка. Після цього шар повинен застигати протягом тижня. Але не можна, щоб бетон повністю засох.
 • Після висихання шару наполовину необхідно зробити армування. Стрижні арматури необхідно пов’язувати за допомогою дроту. Не можна кріпити зварюванням, тому як метал сильніше буде схильний до корозії. Рекомендується застосовувати арматуру з антикорозійним покриттям.
 • Встановлюєте опалубку. Її можна виготовити з шиферу, деревини, фанери, металу. Всередину проводиться заливка бетону.
 • Розчин робиться з трьох частин піску, п’яти щебінки і однієї цементу. Воду підливаєте поступово, щоб розчин вийшов не дуже рідкий, але і не надто густий. Якщо будівництво відбувається в холодну пору року, необхідно додати присадки.
 • Заливаєте в опалубку бетон і ретельно його трамбуете. Рекомендується для цієї мети використовувати віброплиту.
 • Опалубку можна зняти після того, як розчин повністю затвердіє – для цього вистачить 3-4 днів.
 • Читайте також:  Пінетки-зефірки — покроковий опис в’язання гачком або на спицях для початківців з фото і відео

  Після виготовлення фундаменту можна здійснювати кладку блоків. Саме так будується стрічковий фундамент для будинку з піноблоків. Нічого складного, але зробити це можна далеко не завжди.

  Стовпчастий фундамент

  Варто відзначити, що такий тип конструкції ідеально підходить для нашого випадку. І якщо ви ставите питанням, який потрібен фундамент для будинку з піноблоків, не напружуйтеся і вибирайте саме стовпчастий. Опори потрібно ставити так, щоб вони перебували під кутами будови, а також в місцях перетинів стін. Також рекомендується посилювати стовпами і точки з високим навантаженням. Зверніть увагу на те, що між сусідніми стовпами повинна бути відстань не більше 2-2,5 метра.

  Будівництво фундаменту для будинку з піноблоків

  Процедура виконання робіт:

 • Спочатку необхідно розмітити місця під стовпи.
 • Викопуєте ями і на дно укладаєте подушку – пісок, щебінь, гравій.
 • Поверх подушки необхідно покласти гідроізоляційний матеріал.
 • В ямах ставите щити, після чого распираете їх. Це потрібно, щоб земля не обсипалася всередину ями. Крім того, ці щити використовуються в якості опалубки.
 • Здійснюєте армування – використовуєте прути не менше 12 мм Арматура знаходиться один від одного на відстані 5-10 див. Кріплення здійснюється за допомогою дроту.
 • Перш ніж починати заливку, скріплює опалубку. Розчин: на три частини піску одну частину цементу.
 • Стовпи повинні настоюватися протягом двох тижнів. Після цього можна прибрати опалубку і зробити перекриття.
 • Бетонні перекриття робляться майже так само, як і самі стовпи.
 • Після того як буде зведений фундамент, можна приступати до будівництва.

  Монолітний фундамент

  Будівництво фундаменту для будинку з піноблоків

  Але будівництво фундаменту будинку з піноблоку можна виконати і за монолітної технології. Це ідеальний варіант для пучинистих грунтів. Один недолік є – не можна зробити підвальне приміщення. Процес будівництва:

 • Робиться котлован потрібного розміру, глибина не більше 0,6 м.
 • На дні ями потрібно укласти подушку. У неї повинна бути товщина 0,4 м. З них пісок – 0,25 м і щебінка – 0,15 м. Поверх всіх шарів укладається шар гідроізоляції.
 • Ставите опалубку і заливаєте розчин бетону.
 • Як тільки повністю розчин висохне, можна зняти опалубку і укласти гідроізоляцію.
 • Ось і все, тепер ви знаєте, який фундамент для будинку з піноблоків буде найоптимальнішим для всіх типів грунтів. Головне при будівництві – дотримуватися норм і послідовності.

  DvaGusya