Чим обробити перець від попелиці — позбутися від комах

Попелиця – мікроскопічна комаха, 250 видів яких (з 4000, відомих науці) живляться клітинним соком сільськогосподарських культур і є небезпечними шкідниками. За сезон паразит виробляє кілька молодих поколінь партеногенетично (безстатеве відтворення) і з допомогою яйцекладок. Атака попелиці на рослину знижує її життєздатність, що є причиною багатьох захворювань, а за відсутності обробки спеціальними засобами загрожує загибеллю.

Ознаки ураження рослини попелицею

Щоб успішно боротися з попелицею на перці, необхідно на ранніх стадіях ураження овочевої культури розпізнати шкідника. Основні ознаки нападу паразитів на рослину:

 • втрачається тургорний тиск клітин листка, тому листові пластинки стають млявими і скручуються;
 • рослина погано розвивається;
 • деформуються пагони;
 • в’януть квітконоси;
 • квітки обсипаються;
 • частини рослини покриваються липкою рідиною – паддю;
 • зі зворотного боку аркуша і на стеблі можна спостерігати колонії найдрібніших мягкокрылых комах і їхніх яєць світло-зеленого кольору.

Методи боротьби зі шкідником

Якщо не обробити перець при ураженні попелиць, рослина приречена на загибель. Існує декілька дієвих способів боротьби з шкідниками: застосування хімікатів, обробка біопрепаратами та використання народних методів. Який з них зробить огородник залежить від ступеня ураження культури паразитами, знання овощеводом плюсів і мінусів обробки різними засобами захисту, особистих уподобань людини.

Чим обробити перець від попелиці — позбутися від комах

Хімікати

Вчені розробили безліч синтетичних засобів, з допомогою яких городники можуть позбутися від попелиці на перці. Найефективнішими препаратами (на думку овочівників) є:

Назва інсектициду та його характеристика Діюча речовина Принцип дії Спосіб застосування
Карбофос – щодо токсична фосфорорганічна речовина. Добре розчиняється у воді. Випускається в різних формах (таблетки, порошки, суспензії). Мелатион При попаданні отрутохімікату на поверхню тіла комахи уражається нервова система, що призводить до загибелі паразита. У 10 л води розчинити 60 г інсектициду (використовувати рідину кімнатної температури). 1 л розчину вистачає для обробки 10 м2 грядок перцю.
Фуфанон – концентрований фосфорорганический пестицид. Продається у вигляді емульсії, розфасованої в ампули (по 2 і 10 мл) Мелатион Препарат має контактний, кишковий і фумигатный (повітряно-крапельний) нейропаралитический спосіб впливу. Обробка препаратом приведе до загибелі шкідників на перці за 2-3 дні. Розчин для обприскування овочевої культури готують з розрахунку 1 мл отрути на 1 л води. Обприскувати перець на відкритому грунті фуфаноном можна не більше 2 разів за сезон. Обробити перець востаннє дозволяється не пізніше, ніж за місяць до збору врожаю.
Інтавір — природний интексицид групи піретроїдів (випускається в таблетках). Циперметрин При контакті з шкідником діє нейротропно, викликаючи м’язові спазми і смерть. У 10 л води розчинити 1 таблетку. Зрошення хімікатом перцю можна проводити не більше 3 разів за сезон. Повторювати таку процедуру можна лише через 14 днів.
Ф’юрі – синтетичний піретроїд. Продається 5-літровими каністрами. Зетациперметрин Аналогічний Интавиру. Водний розчин отрути необхідно готувати безпосередньо перед вживанням з розрахунку 1 мл на відро води.

Ф’юрі захищає посадку перцю від шкідників протягом 2 тижнів після протруєння паразитів. Обробити перець хімікатом можна не пізніше, ніж за 25 днів до збору врожаю.

Актара – малотоксичний інсектицид нового покоління. Форма випуску – таблетки, гранули, порошок, суспензія. Тіаметоксам Проявляє кишково-контактна отруйну дію вже через 30 хвилин після попадання в організм комахи. Спочатку 4 м Актара розводять в 1 л води, – так отримують маточний розчин. Витрата його для обприскування перцю – 250 мл на 5 л води.

Захищає культуру від паразитів протягом 24 днів після обприскування.

Чим обробити перець від попелиці — позбутися від комах

Біопрепарати

Мінімальну токсичність мають біопрепарати проти попелиці. Торгова марка Іскра пропонує покупцеві цілу лінію таких інсектицидів проти шкідників. В залежності від діючої речовини та її концентрації розчин для обприскування грядок з пульверизатора готується по-різному. Опис інсектицидів марки Іскра:

Назва Форма випуску Спосіб приготування отрути для попелиці на перці Витрата інсектицидної розчину в літрах на 10 м2 грядок
Іскра Біо Флакон (10 мл), ампула (5 мл) 8 мл на 1 л води 1
Іскра Подвійний ефект Таблетка (10 г) 10 г на 10 л рідини 2
Іскра Золота (для захисту перцю в теплицях) Флакон (10 мл), ампула (1 і 5 мл), порошок (40 г) 5 мл або 10 г на відро води 5-10
Іскра М Тюбик (10 мл) 10 мл на 5 л рідини 0,5

Чим обробити перець від попелиці — позбутися від комах

Біопрепарат Танрек вбиває тлю на перці, при цьому не затримується в рослинному організмі, тому урожай овочів можна збирати вже через 3 дні після використання інсектициду. Ефект препарату спостерігається через кілька годин, а максимальний вплив він робить протягом доби після застосування. Якщо обробити перець Тарнеком, захист від атак попелиці збережеться ще 20 днів. Щоб приготувати робочу суміш, знадобиться 1 мл препарату і 2 л води. Танрек зручно розфасований: його продають ампулами по 1, 10, 50 мл та флаконами по 100 мл

Чим обробити перець від попелиці — позбутися від комах

Обробка перцю від попелиці біологічним засобом Фитовермом здивує городників ефектом: протягом 6 годин шкідник стає нездатним пожирати перець, а за 3 доби його популяція гине. Пролонгація дії інсектициду – 15 днів. На відміну від пестицидів, обробку культури Фитовермом можна проводити в різні періоди вегетації – на стадії вкорінення розсади, бутонізації і навіть при сформованих плодах. Обробляти перець, вражений попелиць, потрібно розчином (2 мл отрути на 1 л води). 100 мл отриманого кошти вистачає для обприскування 1 м2 грядок овочевою культурою.

Чим обробити перець від попелиці — позбутися від комах

Народні засоби обробки перцю від попелиці

Деякі городники відмовляються застосовувати хімічні препарати для боротьби з попелицею. Вони воліють використовувати народні засоби, боячись накопичення шкідливих речовин інсектицидів плодами. Така відмова виправданий тільки у разі незначної популяції шкідників, атаковавшей культуру. Обробити перець народними засобами доведеться кілька разів. Найбільш дієвими рецептами проти попелиці є:

 • Мильний розчин. Брусок коричневого господарського мила натерти на тертці. Стружку розчинити у відрі води. Обробити розчином всі частини рослини. Листові пластинки окропити з обох сторін.

Чим обробити перець від попелиці — позбутися від комах

 • Ялинова есенція. 3 кг хвої залити водою так, щоб рідина лише покрила її. Довести суміш до кипіння. Наполягати 7 днів у закритому посуді, потім процідити і долити воду, щоб вийшло 10 л хвойного екстракту.
 • Зола. Обробити кожне рослина зольної пудрою. Для кращого прилипання золи використовують мильний розчин (описано вище) і додають півлітрову банку попелу. Наполягають засіб 12 годин.

Чим обробити перець від попелиці — позбутися від комах

 • Тютюн. 500 г тютюнової пилу заливають 10 л води. Залишають на добу настоюватися. Перед застосуванням засіб розводять водою 1:1.
 • Цибулю/, часник. 300 г подрібненої цибулі (часнику) змішують з мильною стружкою (50 г) і заливають 10 л води. Застосовують настій через 4 години після приготування.
 • Гірчиця. Готують водний розчин з сухого гірчичного порошку (10 г) і 1 л рідини. Залишають настоюватися 2 дні, потім розбавляють водою 1:4.
 • Сода. У відро води додають 75 г карбонату натрію і 50 г будь-якого мила.
 • Нашатирний спирт. У розчин з 40 г мильний стружки і 10 л води влити 2 ст. ложки аміаку. Готувати засіб необхідно в респіраторах, щоб не обпекти слизову носоглотки.

Чим обробити перець від попелиці — позбутися від комах

Відео

Читайте також:  Примула кімнатна: фото і догляд в домашніх умовах
DvaGusya