Город для лінивих: практичні поради

Бажаєте, щоб на городі завжди панував лад, акуратні грядки рясніли свіжими овочами і при цьому приділяти йому всього кілька годин на тиждень? Це можливо, якщо діяти за перевіреною методикою, про яку ми сьогодні поговоримо. Город для ледачих – це ділянка, що не вимагає прополок, поливів і навіть перекопування. Погодьтеся, дуже приваблива перспектива. Але щоб домогтися результату, доведеться грунтовно засвоїти теорію і навчиться застосовувати її на практиці.

Город для лінивих: практичні поради

У гармонії з природою

Людина у своєму прагненні підкорити собі природу просунувся досить далеко. Але сьогодні почало приходити розуміння, що чим дбайливіше ми будемо звертатися з її багатствами природи, тим краще для нас самих. Поняття «город для ледачих» – це звернення до органічного землеробства. Давайте докладніше розглянемо, що це таке.

Ваш сад може бути самодостатньою екосистемою. Кожен акваріуміст знає: якщо висадити певні рослини і запустити відповідні породи риб, то можна буде тижнями не приділяти своєму штучного водоймища уваги, тому що там все буде благополучно. Риби будуть поїдати частини рослин і удобрювати грунт. Водорості за рахунок цього активно рости і очищати воду. Приблизно так само функціонує і присадибну ділянку. Город для розумно ледачих перевертає уявлення про власному саді. Одні рослини служать для відлякування шкідників, інші є його окрасою. Бур’яни використовуються в якості мульчі або добрива.

Не варто помилятися

Це стосується в першу чергу тих, хто вважає, що можна і зовсім нічого не робити, але отримувати чудовий результат. Город для ледачих – це хороший варіант для працьовитих і розумних садівників. Можна сказати навіть більше. На перших порах він буде віднімати дуже багато часу. Потрібно спланувати розташування грядок, обладнати їх, створити систему поливу. Але і це ще не все. Потрібно підібрати відповідні рослини, продумати вигідність їх сусідства один з одним. І тільки після цього можна приступати до роботи. Звичайно, на наступний рік буде потрібно набагато менше часу і сил.

Город для лінивих: практичні поради

Відмовляємося від звичних дій

Город для ледачих – це зовсім інший підхід до землеробства. Тому доведеться відмовитися від старих методів і освоїти нові. Відразу хочеться сказати, що садівники нерідко сприймають відмову від перевірених століттями методів землеробства з великим сумнівом. Але тут не вноситься нічого принципово нового, просто пропонують більш раціональний і хазяйський підхід до своєї ділянки, більш дбайливе використання його ресурсів та економія своєї праці.

 • Забудьте про дворазову перекопування землі. Це руйнує і виснажує родючий шар грунту. Замість цього потрібно зберігати природне середовище ґрунту, створюючи якісний гумусний шар. Сад і город для ледачих – це не так просто, як може здатися на перший погляд.
 • Прополка. Як же це слово ненависне для більшості дачників! Новий підхід пропонує забути про неї. Замість цього використовується систематичне пригнічення бур’янів, які розглядаються як відмінне добриво.
 • Геть поливи! Сад і город для ледачих – це струнка система, яка передбачає збереження тієї вологи, яка є в ґрунті. Зокрема, ця задача виконується за рахунок мульчування і частого розпушування. Не дарма цю процедуру називають «сухим поливом».
 • Читайте також:  Як правильно стелити ламінат? Інструкції з укладання ламінату

  Повністю відмовлятися від поливу не слід. Але дотримання цих рекомендацій дозволить знизити їх кількість. Більше того, вони дозволять поліпшити засвоєння рослинами вологи і поживних речовин з ґрунту.

  Город для лінивих: практичні поради

  Гнучкість і варіативність

  Не варто сприймати ці рекомендації абсолютно буквально. Органічне землеробство – це не тільки відмова від поливів і підгодівлі. Є цілий ряд методів, які дозволять вивести ваш сад на якісно новий рівень. Сьогодні ми розглядаємо основні з них.

  Звичайно, величезну роль відіграє вибір саджанців. Розумний сад і лінивий город – це ділянка, на якому ростуть міцні і здорові рослини. Тому зверніть увагу, які тепличні господарства є у вашому регіоні. Поцікавтеся культивованими сортами, особливостями їх вирощування, вимог культур. Це дозволить вибрати для свого саду тільки найкраще.

  Оформлення саду

  Це те, на що йде колосальна кількість часу. Клумби і газони, кущі, які потрібно підстригати, будівлі та альтанки – за всім цим потрібен постійний догляд. Звичайно, це не вкладається у визначення “ледачий город”. З чого почати свій шлях до землеробства по-новому?

 • Для оформлення саду використовуйте підручні матеріали.
 • Якщо дуже хочеться створити райський куточок, то використовуйте рослини, що не вимагають великої уваги. В ідеалі воно повинно бути висаджено, після чого про його подальшу долю можна не хвилюватися.
 • Тобто головна задача, щоб ділянка була акуратним, але при цьому не вимагав занадто великої уваги. Всі декоративні елементи повинні бути простими і надійними. Це стосується рослин і всіх садових будівель.

  Плануємо посадки: що потрібно враховувати

  Є ряд моментів, про які треба подумати заздалегідь. Саме ретельний підбір рослин і забезпечує успіх у підсумку. Розумний ледачий город – це струнка система, в якій усі мешканці ділянки відповідають створеним для них умовами. Тому зверніть увагу на наступні моменти:

  • Географічні особливості. Не секрет, що південні, тропічні квіти і фрукти є самими красивими ароматними і привабливими. Але вони абсолютно не підходять для північних регіонів. Якщо ви не хочете щороку викопувати їх, заносити в будинок, а навесні знову висаджувати, то краще зробіть вибір на користь акліматизованих рослин.
  • Стійкість до хвороб і шкідників. Найкраще себе показали гібридні, сучасні сорти.
  • Стан грунту.

  Все це досить легко прорахувати ще на етапі планування. Звичайно, якщо ви хочете побудувати теплицю, то можна розширити список використовуваних рослин. Але в цьому випадку вже не можна буде говорити про ліниве садівництво. Вирощування рослин у закритому ґрунті, в оранжереях, а вазонах, які взимку заносять в зимовий сад – все це окремі напрями, про яких ми сьогодні не будемо говорити.

  Город для лінивих: практичні поради

  Декоративні рослини: кращий вибір

  Говорячи про город для бережливого та ледачого, потрібно окремо сказати про висадку квітучих рослин. Звичайно, розбивати багатоярусні, складні клумби з великою кількістю однорічних рослин – це величезні часові витрати. Тому зверніть увагу на великі багаторічні дерева і чагарники. Вони дуже декоративні і ніяких турбот не доставляють. Це горобина і жимолость, бузок і лимонник, хвойні рослини. Відмінно себе зарекомендували квітучі і невибагливі багаторічники, такі як конвалії, лаванда і клематиси.

  Читайте також:  Водопровід на дачі своїми руками: схема, матеріали, технологія монтажу

  Овочі та фруктові дерева

  Город без клопоту для ледачих – це не просто ділянку з декоративними деревами і лавками для відпочинку. Передбачається, що на ньому поєднується сад і город, тобто він не тільки красиво, але і регулярно постачає свіжими плодами. Потрібно стежити, щоб грядки не перебували в тіні фруктових дерев:

  • На гірці зазвичай відводять місце теплолюбних огірків, перцю і помідорів.
  • У низині відмінно ростуть редиска, капуста і буряк.
  • Такі грядки нерідко обносять бордюрчиком, надаючи їм довільну форму (найчастіше це квадрати, але трапляються і кола).
  • Догляд за саджанцями здійснюється за допомогою прийомів, які дозволяють заощадити час і сили.

  Давайте тепер розглянемо ці прийоми детальніше, щоб ви могли використовувати їх на своїй ділянці. Лінивий город за нової технології можна розбити на кожній ділянці, головне – це ваше бажання.

  Город для лінивих: практичні поради

  Купуємо якісний інструмент

  В принципі, нічого особливого не потрібно. Це класична лопата, граблі і лійка, відро і секатор. Тобто все те, що використовують на будь-якому садовому ділянці. Що тут важливо? Потрібно відразу вибрати саме ту кількість інструменту, якого вам буде достатньо. Тобто не взяти зайвого і не залишитися без необхідного. Крім того, зверніть увагу на наступні критерії:

  • Якість. Зовсім не сприяють економії часу постійні заміни зламаних граблів.
  • З тієї ж причини не потрібно брати найдешевше, зроблене з пластику.
  • Перед покупкою спробуйте, наскільки зручна для вас ручка. Інакше робота таким інструментом буде довгою і важкою.
  • Чи траплялося вам втрачати інструмент на ділянці? Напевно з цим стикалися все. Тому при покупці зверніть увагу на ручку. Нехай вона буде помаранчевої, червоної або жовтої.
  • Одразу відведіть для інструментів певне місце і привчіть себе ставити їх саме туди кожен раз після роботи.

  Мульчування – основа основ

  Город без клопоту для ледачих – це ділянка, на якому все росте сама собою. Якщо ви сильно обмежені у часі, значить ділянку повинен бути здатний обійтися без вас досить довго. Для цього потрібно зробити наступне:

  • Мульчею закрити кожен рядок відразу після посіву насіння. Це несе відразу кілька важливих функцій: зберігає вологу в грунті, не дає розвиватися бур’янам і служить добривом.
  • Порожні місця найчастіше атакують бур’янистою травою. Вона буде витягувати соки з землі. Щоб не створювати собі зайвих проблем із прополкою, їх засипають соломою.

  Мульча – це будь-який натуральний продукт. Може бути перепревшая або нещодавно скошена трава, сіно, компост, перегній. Подрібнена кора і тирсу теж добре йдуть в хід. Поступово такий природний матеріал буде розкладатися. Тобто земля буде постійно отримувати нові живильні речовини. Протягом сезону шар мульчі можна регулярно оновлювати.

  Город для лінивих: практичні поради

  Як влаштувати грядки

  Лінивий сад і город своїми руками створити може навіть новачок. Звичайно, спочатку доведеться витратити час. Зате потім ви будете пожинати плоди своїх старань. І перше питання стосується оптимізації садових робіт. Кожному, хто тримав у руках лопату, відомо, що працювати нею – це важка фізична праця. З ранньої весни садівники змушені приділяти такого проведення часу багато часу.

  Читайте також:  Посадка винограду навесні — правила і принципи, вибір місця на ділянці, підготовка ямки і підживлення

  Навіть для здорової людини це важке випробування. Спина починає боліти, а весна вже не так і радує. Тому наявність високої грядки багатьма сприймається як подарунок. Обладнати її на своїй ділянці зовсім не складно. Давайте розберемо основні моменти, на які потрібно звернути увагу:

  • Весь ділянку потрібно розбити на зони і прямо на землі накреслити контури майбутніх грядок.
  • Тепер потрібно на штик лопати прибрати землю всередині кожного отриманого прямокутника.
  • Зараз стане зрозуміло, чому це було важливо зробити. Всю площу необхідно застелити нетканим матеріалом. Це повинна бути щільна плівка, бажано в два шари. Вона стане захистом від бур’янів.
  • Тепер зніміть мірки і виготовте короб з дерева, який буде встановлений зверху. Висоту регулюйте таким чином, щоб вам було зручно працювати з посадками.
  • Засинайте його свіжим грунтом.

  Основні переваги:

  • Бур’янів на таких грядках практично не буває.
  • Ягоди і овочі можу звисати вниз і не будуть торкатися землі.
  • Обробляти землю дуже легко, стоячи в повний зріст.
  • Навесні грядки прогріваються тоді, коли решта город ще покритий снігом.
  • Накрийте їх плівкою, і ви отримаєте парник для вирощування ранньої зелені.

  Полив

  На допомогу садівникам сьогодні є численні посібники та книги. «Лінивий город і розумний сад» – це серія видань, в яких розкриваються всі секрети городництва ретельним чином. Вони можуть стати настільним посібником для кожного садівника, який хоче досягти відмінного результату на своїй ділянці.

  Полив на дачі – це самий складний момент. Добре, якщо ви можете навідуватися на свій город кожен день. Якщо ні, то потрібно думати, як забезпечити рослини вологою на час вашої відсутності. Найбільш економічний спосіб – це крапельне зрошення.

  Заводиться магістральна пластмасова труба потрібного діаметру. Розведення в сторони робиться за рахунок установки трійників. Прикрутивши муфту на кран, потихеньку включають воду, регулюють напір. Краплі будуть рівномірно зволожувати землю на грядках. Можливо, у саму сильну спеку це не врятує грунт від пересихання, але в інший час буде дуже виручати. На зиму можна стрічку скручувати і прибирати. Якщо поєднати цей спосіб поливу і мульчування грядок, а також їх своєчасне розпушування, то можна не переживати про те, що ваші рослини будуть страждати від недоліки вологи. Лише у саму сильну спеку може знадобитися взяти в руки шланг.

  Город для лінивих: практичні поради

  Замість висновку

  Якщо ви хочете оптимізувати свою роботу на городі, витрачати менше зусиль і при цьому отримувати кращий результат, то викладений матеріал буде для вас дуже корисним. Порад і рекомендацій тут досить для того, щоб по-новому почати роботу на своїй присадибній ділянці. На початковому етапі устаткування високих грядок і системи крапельного зрошення може здатися занадто витратною роботою по часу і по фінансам. Але вже перший сезон показує, що це відмінний депозит, який досить швидко окупається.

  DvaGusya