Як відбувається обробка від клопів в квартирі

Поява ектопаразитів у житлі – серйозна проблема. Кровоссальні комахи блискавично розмножуються. Знищити нашестя шкідників непросто, вони облаштовують свої гнізда в важкодоступних місцях. Повна дезінсекція квартири від клопів проводиться отрутохімікатами самостійно або за сприяння професійних санепідслужб.

Як підготувати квартиру до обробки від клопів

Кровоссальні комахи можуть призвести до залізодефіцитної анемії. Клопи здатні заразити такими хворобами, як гепатит, віспа, бруцельоз, туляремія, чума, черевний тиф, туберкульоз та інші. При виявленні клопів у житло, негайно приступають до їх знищення. Професійна обробка квартири від клопів вимагає ретельної підготовки, заздалегідь потрібно:

 1. Вимити підлогу, прибрати пил з поверхонь, розібрати нагромадження речей.
 2. Відсунути шафи та м’які меблі від стін на достатню відстань, щоб дезінсектор зміг обробити зі всіх сторін предмети інтер’єру.
 3. Запакувати кухонне начиння в поліетиленову плівку, скласти в коробку.
 4. Прибрати предмети особистої гігієни з туалетних кімнат (зубні щітки, рушники, туалетний папір тощо).
 5. Помістити продукти харчування (крупи, спеції, борошно, цукор, сіль і т. п.) тимчасово в холодильник.
 6. Винести до сусідів квіти, акваріум (при його наявності) на період проведення дезінсекційних робіт. Якщо такої можливості немає, то ємність з водними мешканцями накривають герметичною кришкою, а домашні рослини забирають з собою.
 7. Зняти занавіски та штори, ретельно перепрати їх з сильнодіючими миючими засобами, щоб знищити можливі яйцекладки.
 8. Випрати постільна білизна при температурі 60-90 градусів. Подушки, ковдри, матраци підлягають хімічній обробці.
 9. Зняти настінні або підлогові килими, картини, рамки з фотографіями та інші предмети декору. Розташувати їх у доступному для обробки місці.
 10. Накрити електротехніку поліетиленовою плівкою, рідкий розчин здатний заподіяти шкоду приладів.
 11. Знеструмити електропроводку, тому що розетки, вмикачі, перехідники підлягають обробці.
 12. Переселити всіх проживаючих у квартирі на момент дезінсекції в інше місце, включаючи домашніх вихованців.
 13. Від’єднати плінтуса від стін, щоб відкрити доступ для дезинсекционного кошти.
 14. Відклеїти відійшли шпалери, під ними можуть бути яйцекладки.
 15. Закрити герметично двері і вікна.
 16. Забезпечити вільний доступ до водопровідного крану.
Читайте також:  Ялинка з атласних стрічок — покрокова інструкція по виготовленню

Як відбувається обробка від клопів в квартирі

Професійна дезінсекція

Проти клопів не діє більшість з поширених інсектицидів. Народними засобами реально лише відлякати шкідників, але не знищити. Якісне знищення клопів у квартирі працівниками санепідслужб забезпечує максимальний результат – швидке і повне позбавлення від настирливих комах. Професійна дезінсекція має безліч переваг перед самостійною обробкою від клопів:

 • застосування високоефективних методів, завдяки яким для очищення приміщення від кровосисних паразитів вистачить однієї процедури;
 • використання високоякісних сучасних препаратів від клопів, безпечних для людей і тварин, які пройшли сертифікацію СЕС;
 • знищення паразитів назавжди, а не відлякування, як відбувається при використанні щадних або народних методів;
 • можливість вибрати засіб для обробки квартири від клопів;
 • гарантія результату.

Ні генеральне прибирання, ні від’їзд з квартири не позбавлять від навали клопів. Розмноження у цих комах відбувається стрімкими темпами, з цієї причини приступати до знищення шкідників потрібно при першому виявленні. Більшість хімічних речовин згубно впливає на дорослі особини і личинки, але не здатні ліквідувати яйця. Щоб гарантовано позбутися від ектопаразитів за одну процедуру, краще звернутися до професіоналів. Поетапний алгоритм дій працівників санепідслужб за знищення клопів у квартирі:

 1. Прийом заявки на надання послуги з винищування комах.
 2. Візит співробітника санепідеміологічної служби для оцінки ситуації.
 3. Укладення договору про співпрацю між двома сторонами.
 4. Проведення попередньої підготовки приміщення для дезінсекції.
 5. Обробка від клопів у квартирі: перший етап – цькування гнізда і усіх місць перебування клопів, другий – дезінсекція нижніх поверхонь (підлоги, плінтусів, щілин тощо), третій – обробка предметів інтер’єру і домашнього вжитку (меблів, килимів, матраців, подушок тощо). Процедура триває від 30 хвилин до 3-4 годин.
 6. Завершальні заходи – витримують засіб дезінсекції в квартирі від декількох годин до трьох днів. Після закінчення терміну дозволяється провітрити приміщення, зробити вологе прибирання і можна повертати мешканців.
Читайте також:  Кутова кухня: особливості, переваги, моделі та відгуки

Дезінсекція житла від клопів проводиться різними способами. Найбільш ефективними методами вважають технологію гарячого або холодного туману. Процедуру проводять спеціально навчені дезинсекторы в захисному одязі за допомогою професійного обладнання та сертифікованих отрутохімікатів.

Як відбувається обробка від клопів в квартирі

Гарячий туман

Це самий надійний спосіб – нагрівання хімічної речовини перед розпиленням посилює здатність інсектицидів проникати у важкодоступні місця. Отрутохімікат підігрівають до певної температури. Потім з спеціального генератора під високим тиском розпорошують засіб (краплями розміром від 0,5 до 60 мікрон), яке утримується в повітряному просторі до 7 годин. Отруйний гарячий туман (GAP) поширюється по всьому приміщенню, проникаючи в самі щілинки. Поступово токсичні речовини з парою осідають на меблі, предмети, підлогу.

Холодний туман

Особливість методу в тому, що у житловому приміщенні поширюють дрібнодисперсні частинки хімічної речовини. Ефект досягається за рахунок крапель об’ємом від 50 до 100 мікрон. Спосіб не вимагає попереднього нагрівання отрутохімікату. Холодний туман (ULV) тримається в повітряному просторі близько 4 годин, після чого приміщення провітрюють. При обробці квартири туманом діє залишковий ефект: осіли токсичні для клопів речовини поширюються всюди, продовжуючи згубно впливати на шкідників та їх яйця ще близько 6 тижнів.

Бар’єрна захист

Запобігти появі клопів у квартирі реально хімічними або промисловими засобами. Серед природних методів популярні – полин, настоянка валеріани, оцтова кислота, гас, скипидар. Промислових отрутохімікатів для бар’єрного захисту від ектопаразитів велика кількість – це гелі, порошки, розчини. Народними або хімічними засобами обробляють підлогу, плінтуси, важкодоступні місця. Ефективні проти шкідників электробарьеры. Відлякувачі-фумігатори безпечні, прості в застосуванні, для приведення в дію їх просто включають в розетку.

Як відбувається обробка від клопів в квартирі

Скільки коштує вивести клопів з квартири

Для виведення ектопаразитів застосовують не тільки отрутохімікати, але і високі температури, які посилюють дію токсичних речовин. Вибрати відповідний спосіб знищення клопів допоможуть співробітники СЕС. Виклик бригади санепідемстанції в межах міста безкоштовний, а за межами – передбачена додаткова вартість. В таблиці надані орієнтовні ціни. Вартість на момент оформлення заявки уточнюють у менеджерів за телефонами, вказаними на офіційних сайтах.

Читайте також:  Кращі сорти редиски для відкритого грунту і теплиць: фото, опис, відгуки

Чим обробити квартиру самостійно

Для знищення клопів власними силами можна скористатися інсектицидами, які випускають у вигляді аерозолів, гелів, порошків, капсул, концентратів. Багато токсичні засоби від комах мають відносну безпеку для людей і тварин. Ефективних препаратів від клопів багато – це Мікрофос, Раптор, Комбат, Карбофос, Дельта Зона, Ксулат Мікро та інші:

Найменування Активна діюча речовина Спосіб застосування
Тетрикс (500 мл) Циперметрин, метафос Світло-жовту рідину змішують з водою в потрібній пропорції.
Get total (100 мл) Хлорпірифос Капсулированную суспензію розводять у воді співвідношенням 1:5, розчином обробляють місця концентрації та шляхи переміщення клопів.
Рейд (300 мл) Циперметрин, праллетрин, имипротрин Аерозоль розпилюють на предмети інтер’єру та домашнього вжитку.
Риапан Перметрин Порошок розсипають в місцях проживання ектопаразитів.
Кат (1 флакон на 5 кв. метрів) Фентіон Концентрат розводять водою, розпилюють в приміщенні і обробляють поверхні.

Відео

Відгуки

Ганна, 28 років

Вивели клопів «Катом» за два підходу. Після первинної обробки, через місяць, помітили поява дрібних комах, напевно, після першого разу залишилися яйця. Друга дезінсекція знищила шкідників повністю.

Сергій, 38 років

Як тільки помітив білизняних клопів, купив аерозоль «Рейд» і обробив всі поверхні будинку. Після дезінсекції переправ білизна при 90 градусах, провів вологе прибирання. Одного разу вистачило, більше не помічав появи шкідників.

DvaGusya