Декоративна штукатурка в інтер’єрі – правила підбору і фото ідеї – 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі різних приміщень використовується на фінальному етапі оздоблювальних робіт. Вона перетворює зовнішній вигляд інтер'єру, роблячи його ефектніше і багатше. Її використовують в поєднанні з шпалерами, плиткою, дерев'яними панелями або в якості самодостатнього оздоблювального елементу.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Особливості застосування декоративної штукатурки, достоїнства і недоліки

Декоративна штукатурка – це універсальне покриття за допомогою якого створюють декор будь-якої складності, фактури, забарвлення і об'єму. Унікальність цього матеріалу в тому, що його зручно використовувати для обробки приміщення в будь-якому интерьерном стилі. Наприклад, класичний або античний стиль з колонами і стельової ліпниною можна доповнити штукатуркою у вигляді старовинної кам'яної кладки, помпезний рококо – багатою венеціанською штукатуркою, сучасний ф'южн – великими хвилями або рослинним візерунком.

Фактурна обробка поверхні була доступна ще в епоху Середньовіччя і Ренесансу. Декоративна штукатурка в інтер'єрі заміняла обробку дорогим каменем або мармуром. З мармуровою крихтою набагато простіше працювати, ніж з важким монолітом. При цьому вартість крихти в рази дешевше. Секрет полягав у особливому способі нанесення її на стіну. Склад багато майстрів зберігали в секреті, використовуючи подібний декор приміщень в будинках знаті.

Сьогодні спосіб обробки приміщень під мармур, камінь або дерево також популярний, але вже більш доступний. Використовуючи декоративну шпаклівку, майстри декорують банкетні зали ресторанів, холи універмагів і готелів або житлові приміщення.

За допомогою декоративної шпаклівки майстер може створити на стіні або стелі різноманітні текстури:

 • зріз дерева;
 • кам'яну або цегельну кладку;
 • панель зі шкіри, шовку або злегка зім'ятої тканини;
 • об'ємний мистецький барельєф;
 • малюнок крокодилової або зміїної шкіри.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

На замітку: декоративна штукатурка випускається не тільки в білому кольорі, але і різних інших кольорах і відтінках, у вигляді сухої суміші або готового розчину. В її складі можуть бути різні наповнювачі: мармурова крихта, природні волокна, мінеральна пил, антисептичні добавки і консерванти. Залежно від наповнювачів, декоративна штукатурка по-різному виглядає на поверхні.

Переваги декоративної штукатурки

Сучасні дизайнери, будівельники та декоратори віддають перевагу штукатурці з багатьох причин:

 • для нанесення текстури штукатурки не потрібно додатково вирівнювати і обробляти поверхню, досить нанести ґрунтовку для хорошого зчеплення з поверхнею;
 • в'язким складом легше задекорувати складні поверхні – гіпсокартонні конструкції, колони, ніші, напівкруглі стіни;
 • покриття при висиханні не дає стиків, швів, а створює вигляд цільної поверхні (майстер наносить штукатурку на всю поверхню поступово, не даючи їй висохнути і прийняти неправильну форму);
 • суміш можна колоріровать в будь-який відповідний колір, що дає можливість декорувати приміщення по задуманому проекту;
 • види декоративної штукатурки дозволяють підібрати потрібний варіант під будь-який історичний або етнічний стиль;
 • захисне покриття або спеціальні складові суміші дозволяють штукатурці довгий час зберігати первісний вигляд, не втрачаючи фарб, фактури і не істіраясь.
Читайте також:  Камінь в інтер'єрі кухні - ідеї обробки кухні декоративним каменем - 2021-2022

Перевагою такого покриття є ще й висока художня естетика, якій складно досягти за допомогою інших матеріалів. Іншими словами, багатство і розкіш венеціанської або шовкової штукатурки складно передати за допомогою інших оздоблювальних матеріалів.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Недоліки декоративної штукатурки

Під час закупівлі, обробки і експлуатації матеріалу, незважаючи на всілякі переваги, можна зіткнутися і з відчутними недоліками. Наприклад, вартість деяких видів штукатурки досить висока, так само як і робіт по її нанесенню. Деякі види штукатурки вимагають складної підготовки поверхні, інші володіють недостатньою міцністю для декору екстер'єру і підходять лише для обробки стель інтер'єру.

До недоліків відносять ще кілька пунктів:

 • якщо будинок розташований в сейсмоактивної місцевості, то з його стін під час поштовхів штукатурка обвалиться або розтріскається;
 • якщо в приміщенні дуже волого, то покриття недовго прослужить;
 • якщо квартира знаходиться в новобудові, то на стінах можливо з'являться тріщини через процес усадки грунту під будинком.

Різновиди декоративних штукатурок

Сьогодні виробники випускають багато різних видів декоративної штукатурки. Вони відрізняються не тільки за зовнішнім виглядом, але і за складом.

Залежно від компонентів, що входять до складу штукатурки, її умовно ділять на 5 видів:

Мінеральний вид, в основі якого сухий цемент, випускається у вигляді порошку. Його використовують для покриття кам'яних і цегляних площин. Склад витримує вологість і перепад температур. Може бути рекомендований для нанесення в ванній кімнаті.

Силіконовий вид випускається у вигляді готової до нанесення суміші. Він добре лягає на непідготовлену поверхню – шпалери, цегла, стару поверхню стін. Після висихання, штукатурка не пропускає воду, тому підходить для декору ванної, а також кухні або коридору.

Акриловий вид випускається в рідкому стані, що дозволяє нанести склад на будь-яку поверхню. Завдяки високим декоративним властивостям і покриває здатності рекомендується для декору вітальні. Акрилова штукатурка випускається в різних кольорах.

Полімерний вид дуже схожий на акриловий, так як проводиться на основі акрилових смол.

Силікатна вид випускається у вигляді готової до нанесення суміші, в основі якої рідке скло. Склад добре покриває будь-яку поверхню, є основою структурних штукатурок.

Щоб створити структурну поверхню, що нагадує камінь, морську хвилю, дерево або навпаки гладкий шовк, майстри використовують різні за зовнішнім виглядом, наповнювачів і властивостями штукатурки.

Читайте також:  Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Найпопулярніші види декоративної штукатурки:

# 1. Структурна штукатурка здатна імітувати різні малюнки і текстури, які завдає майстер за допомогою різних інструментів (штампів, валиків, шпателів). Зовнішній вигляд, який придбає поверхню після нанесення штукатурки, повністю залежить від майстерності штукатура, кількості шарів матеріалу і товщини шару. Найпоширеніший і популярний вид структурної штукатурки – «Короїд». Випускається в білому або сірому кольорі, при необхідності змішується з пігментом до отримання потрібного відтінку.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

# 3. Флокового або шовковий вид штукатурки містить в складі волокна шовку, після нанесення набуває вишуканий вигляд, що нагадує розкішний вид шовкової тканини.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Флокового штукатурка завдяки красивому декоративному увазі найчастіше використовується для обробки спальні або вітальні. На дотик вона схожа на звичайні шпалери, є екологічним і натуральним матеріалом, який дихає, пропускає вологу. Завдяки високій проникної здатності на флокового покритті не з'являється цвіль і грибок навіть при сильній вологості. Тому її рекомендують до нанесення в ванній кімнаті, дитячої, їдальні та інших житлових приміщеннях.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

# 4. Мармуровий вид відрізняється входять до складу дрібними або великими фракціями натурального мармуру. Суміш відрізняється різноманітним зовнішнім виглядом за рахунок розміру фракцій, кольору, створює гарне покриття на стіні. Декоративна штукатурка в інтер'єрі під мармур надає стіні дорогий вид, довго служить і не втрачає своїх якостей в процесі експлуатації. Вона витримує перепади вологості і температури. Використовується в різних житлових кімнатах і в інтер'єрі громадських приміщень.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

# 5. Венеціанський вид – один з найефектніших і дорогих видів декоративної штукатурки. Він створює привабливий, розкішний зовнішній вигляд площині, яку покриває. Використовується для покриття як стін, так і стель. Згодом венеціанська штукатурка не втрачає своїх декоративних якостей, вона стає тільки кращим. Таке риса властива тільки цьому виду, що вигідно відрізняє його від інших. Венеціанський вид можна колоріровать в будь-який колір, за рахунок чого дизайн інтер'єру набуває більш художній і витончений вид. Нанести венеціанську штукатурку самостійно на поверхню практично неможливо, це під силу тільки досвідченому майстрові з хорошими навичками.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

# 6. «Африка» – відомий вид з текстурою крокодилової або зміїної шкіри. Часто цей вид декоративної штукатурки в інтер'єрі використовують для того, щоб підкреслити етнічний колорит дизайну. Покриття виглядає дорого, зовнішній вигляд майстра доповнюють і допрацьовують за допомогою різних фінішних покриттів – воску, глітер, фарби.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

# 7. Ще один популярний вид – це «Марсельський віск». Він надає поверхні вигляд кам'яної старовинної кладки з дикуна або пісковика. Зазвичай в інтер'єрі використовують цей вид шпаклівки світлого пісочного кольору. Він додає інтер'єру затишну теплу атмосферу.

Читайте також:  Стиль Шеббі шик в інтер'єрі - поради і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

# 8. Штукатурки імітує текстуру тканини. Такі покриття мають ненав'язливий малюнок і дуже багато виглядають в інтер'єрі.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

# 9. Різні види штукатурки типу "Грубий камінь" і "Рваний камінь".

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

# 10. Штукатурки типу "Рустик", дозволяють створювати ефекти потертого каменю. Застосовуються при оформленні дизайну інтер'єру в історичному стилі або стилі кантрі.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

# 11. Ряд декоративних штукатурок з ефектом "розтріскаються стіна".

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Як підібрати декоративну штукатурку до інтер'єру

Щоб вибрати відповідний вид декоративної шпаклівки для інтер'єру кімнати, враховують кілька факторів:

 • площа, яку необхідно декорувати (чим більше площа, тим дорожче вийде вартість витратних матеріалів і робіт);
 • особливості стіни або стелі, тобто на що буде накладатися штукатурка; деякі види добре підходять для обробки бетону або цегли (фактурний, наприклад), а інші можна використовувати тільки на рівній підготовленій поверхні (венеціанський, марсельський віск);
 • кліматичні умови – в вітальню або спальню можна вибрати будь-який вподобаний вид, а ось для кімнат з нестійкими показниками потрібно підбирати склад ретельніше; зазвичай для ванни або кухні вибирають силікатна вид, який згодом можна перефарбовувати і оновлювати.

для вітальні

Декоративна штукатурка в інтер'єрі вітальні може бути використана в якості основного оздоблювального матеріалу або в поєднанні з шпалерами, дерев'яними або кам'яними панелями. У вітальні в класичному стилі оштукатуреними можуть бути не тільки стіни, але і стелю з ліпними елементами.

Щоб візуально збільшити площу невеликої кімнати, краще підібрати для декору покриття світлого відтінку з хорошою світловідбиваючої здатністю. Для вишуканих і елегантних інтер'єрів вибирають найчастіше венеціанську штукатурку, яка дає золотистий або сріблястий відблиск.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

для спальні

Оформлення стін у спальні за допомогою декоративної штукатурки – це гарантовано довговічний і екологічний спосіб декорування кімнати. Для створення затишного інтер'єру використовують флоковую штукатурку приглушених, темних відтінків. Щоб створити об'ємний ефект на стінах або підкреслити архітектурні елементи вибирають суміш з великими фракціями.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Для кухні та ванної

Щоб покриття прослужило довше, для кімнат з екстремальними кліматичними умовами підбирають декоративну шпаклівку на акриловій основі. Вона дозволяє витримати складу коливання температури і вологості, при цьому пропускає повітря і не покривається пліснявою. Це дуже важливий аспект, так як не всі види штукатурки здатні також протистояти руйнівній силі вологості і грибка.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Після висихання штукатурки на поверхні її можна покрити захисним шаром, фарбою або воском. Таке покриття допоможе довше зберегти зовнішній вигляд і полегшить процес догляду. Щоб очистити обштукатурену стіну, досить пройтися по ній вологою тканиною.

Фото – декоративна штукатурка в інтер'єрі різних приміщень

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

DvaGusya