Дизайн інтер’єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї – 2021-2022

Кухня в стилі прованс самобутня, впізнавана і дуже затишна. В основі маслинової стилю лежать сільські риси французької Рив'єри з властивою їм неквапливістю і розміреністю. Саме ці якості так цінують городяни в прованських інтер'єрах. І саме тому так прагнуть створити в міській квартирі інтер'єр у стилі французького кантрі. Чи можна облаштувати невелике приміщення кухні за принципами Провансу, як це зробити, який декор і меблі підібрати? Про все це ви дізнаєтесь далі.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Основні риси

Будинки в селах Франції на Середземноморському узбережжі, а також в горах і передгір'ях Люберона сплановані так, що кухня займає просторе приміщення. У ній вільно поміщаються вогнище, шафки з посудом, буфети, обідній стіл зі стільцями і робоча зона. Є місце і для приготування їжі, і для частування гостей. Гостинність і привітність – риси, які притаманні місцевим жителям, – ввібрав в себе і стиль інтер'єру. Гостей прийнято добре зустрічати, пригощати смачними стравами власного приготування з красивого посуду. Тому центральне місце на кухні займає обідня зона, різноманітна кухонне начиння, декор та посуд виставлені на огляд. Приправи, пучки трав, зв'язки часнику та цибулі розвішані по кухні. Це не просто декоративні елементи, це обов'язкові інгредієнти смачних страв, якими щодня користуються.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Крім того, дизайн кухні в стилі прованс має такі відмінні риси:

1. Стіни, підлога, стеля і меблі мають білі, ненасичені відтінки. Це пояснюється кліматичними умовами місцевості – тривалий час в році світить яскраве сонце, на якому будь-які фарби вигорають.

2. Приміщення має хороше освітлення, як природне, так і штучне. Якщо вікна в кухні маленькі і дають недостатньо світла, то кількість світильників збільшують.

3. Меблі підбирають з натурального світлого дерева. Вона може бути пофарбована, місцями потерта або надщерблена. Фурнітура не має яскравого блиску, вона повинна виглядати під старовину.

4. Люстри, свічники, іноді стільці можуть бути ковані.

5. Квіти живі і сушені розташовують на всіляких місцях – в глиняних горщиках, вазах, на полицях.

6. Посуд не ховають, а виставляють на відкриті полички шаф, доповнюючи її керамічними фігурками, декоративними серветками і різними ємностями з оливковою олією, спеціями або приправами.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Кольорова гамма

Палітра фарб справжнього маслинової інтер'єру досить різноманітна, хоча на перший погляд здається, що навколо все абсолютно біле. В основному оздоблення кімнати і меблі мають бежевий, пісочний, зелений, блакитний, бузковий, оливковий, синій колір. Але всі ці кольори використовуються в найсвітліших відтінках. Цей прийом дозволяє передати автентичну атмосферу середземноморської кухні, вигорілій на сонці. Зазвичай при обробці приміщення вибирають основний колір, який доповнюють різними деталями і поєднаннями. Розглянемо кілька варіантів таких поєднань.

Синій і пісочний

Саме природне поєднання, в основу якого покладена морська тема. Такий ансамбль нагадує синю гладь моря і піщаний берег. Звичне природне поєднання, щодня радує око рибалок, перенесено і в звичайне життя. Пісочні стіни доповнює коричнева гамма, в якій оформляють підлогу і стелю. На цьому тлі дуже освіжаюче виглядає меблі холодного синього кольору в двох відтінках, ефектно доповнюють один одного.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Білий і фісташковий

Білий колір використовують для оздоблення стін і стелі. Він допомагає розширити простір і створити в ньому відчуття свободи. Меблі підбирають світло-зеленого кольору. Вона чудово освіжає інтер'єр і відтіняє строгий білий колір, роблячи його м'якше і домашнє. Пол роблять з дерева звичайного коричневого кольору.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Білий і бежевий

Сучасні меблі в стилі прованс часто роблять саме бежевого кольору. Так як вона поєднується з будь-гамою відтінків. Кухня в біло-бежевих тонах виглядає дуже ошатно і просторо. Ці два кольори використовують і для обробки, і в меблів, і для кухонного начиння. Добре доповнює таке поєднання колір натурального дерева і металу (латуні або міді).

Читайте також:  Екостиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Оливковий і бежевий

Природний ансамбль, що нагадує вигорілий траву і свіжість оливкових гаїв. Інтер'єр прованської кухні в оливково-бежевій гамі виглядає по-домашньому просто і тепло. Вибираючи оливковий колір для обробки стель і стін, його обов'язково розбавляють світлим бежевим, використовуючи його в текстилі, меблів, посуду. Добре підкреслює це поєднання коричневий. Його вибирають для обробки підлоги або основного кольору для кухонного гарнітура.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

чисто білий

Повністю біла кухня – це досить поширене явище для французького кантрі, особливо для сучасних інтер'єрів в цьому стилі. Обробку приміщення роблять повністю білою, використовуючи різні фактури і матеріали (плитку, штукатурку, цегла). Винятком може бути підлогу, який роблять з дерев'яних дощок. Щоб інтер'єр кухні в стилі прованс не виглядав стерильно як лікарняна палата, його насичують кольоровими декоративними предметами.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Прийоми обробки стін

Оформлення прованської кухні починається з обробки стін, стель і підлоги. Головне, на що потрібно звернути увагу під час цього процесу – використовувати потрібно тільки природні матеріали з природною фактурою і кольором. Перевагу віддають цегляної або кам'яної кладки, дерев'яних панелей, обштукатурених під фарбування або побілку стін.

Щоб правильно підібрати матеріал для кухонних стін, скористайтеся негласним правилом:

1. Якщо оформлення кухні в стилі прованс проводиться в міській квартирі, то природно в інтер'єрі приміщення будуть виглядати гладкі стіни, пофарбовані світлою фарбою або побілені;

2. Якщо ж прованський інтер'єр створюється в заміському будинку, то можна поекспериментувати з грубими фактурами – цегляною кладкою, каменем, дерев'яними колодами і дошками.

Оформлення стін на кухні

Приступаючи до ремонту кухні в будинку, потрібно максимально оголити їх природну фактуру, якщо це можливо. Стіни будинку після побудови годі й білити, не фарбувати і не обклеювати шпалерами. Краще їх залишити як є – з добре проглядається кам'яною кладкою. Причому, чим більше буде підкреслена рукотворність кладки, тим краще. Це добре проглядається, якщо для зведення стіни використовувалися камені різної величини упереміш з цеглою. Тобто немає претензії на професіоналізм укладальника і вишуканість матеріалу. Все робилося з того, що було під рукою. Чудовим доповненням до такого интерьерному рішенням буде повністю відкрите горищне простір з видимими колодами і підлогу з кам'яних плит.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Стіни в міській квартирі

Кілька іншими прийомами обробки можна підкреслити французький стиль в квартирі. По можливості використовують гладкі поверхні – оштукатурені стіни фарбують водоемульсійною або інший матовою фарбою, білять, зашивають дерев'яної гладкою дошкою. Для акцентування маслинової колориту можуть використовуватися вставки з каменю або плитки. При цьому кольори всіх матеріалів підбирають в максимально світлій гаммі.

Це важливо. У деяких інтер'єрах можна зустріти стіни, обклеєні шпалерами або обтягнуті тканиною. Це звичайно допустимо для сучасного маслинової інтер'єру, проте абсолютно нехарактерно для справжньої обстановки сільських будинків Середземномор'я і Люберона.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Види оформлення стелі

В інтер'єрі сільських будинків досить мальовничо і органічно виглядають нічим не прикрите горищне простір. Тобто стелі по суті, як такого немає взагалі. Є дах, горищний простір, наповнене дерев'яними фермами, перекриттями або колодами. Таку конструкцію прийнято не маскувати і залишати як є. Повторити такий спосіб в умовах міської квартири неможливо можливих. Так можна тільки побудувати будинок.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Але є ще один спосіб, властивий прованському стилю – прикраса стелі дерев'яними балками. Якщо такий прийом використовується при будівництві будинку, то він покликаний зміцнити стелю і служить основою несучої конструкції. Якщо повторити такий прийом для створення маслинової стилю в невеликій кухні в квартирі, то він буде мати виключно декоративні функції. Для цієї мети добре підійдуть накладні фальшбалкі. Вони дадуть потрібний сільський колорит.

Читайте також:  Кухня в стилі Хай тек, опис, фото інтер'єрів, фото дизайн

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Порада: якщо у вашій квартирі низькі стелі, то з не варто їх обтяжувати дерев'яними перекриттями або балками. Вони будуть виглядати важко і неприродно. Найкраще просто обштукатурити і пофарбувати стелю.

Створюючи сільський колорит в умовах невеликої квартири, не варто забувати про табу на сучасні штучні оздоблювальні матеріали. Абсолютно ненатурально буде виглядати стеля з пластиковими або вініловими панелями, не впишеться в інтер'єр і натяжна глянцева стеля.

Відповідні матеріали для підлогового покриття

Традиційний підлогу в інтер'єрі кухні в стилі прованс буває двох видів: дерев'яний і кам'яний з можливими варіаціями. Так, наприклад, для заміського будинку можна вибирати матеріали з натуральної грубої структурою – нешліфований камінь або стару вибілену дошку. В якості підлогового покриття для квартири підійде гладка дошка, ламінат під дерево, паркет і паркетна дошка під натуральне дерево, велика матова плитка зі штучного мармуру або каменю. Не варто вибирати глянцеві поверхні, що відбивають. Зайвий лиск і гламур не властиві французькому кантрі.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Порада: не вибирайте для підлоги квітчастий лінолеум, м'який ковролін, ламінат з фантазійним малюнком. Ці сучасні матеріали не підходять. Винятком може бути матовий наливна підлога темного натурального відтінку.

меблі

На питання як декорувати кухню в стилі прованс, найперший відповідь звучить так: підібрати відповідні меблі. Саме вона відображає стиль і характер Провансу.

Основні риси меблів для французької кухні такі:

 • вона виготовлена ​​з натурального дерева;
 • якщо немає можливості купити дерев'яні меблі, вибирайте якісний МДФ під старе дерево;
 • вона пофарбована в світлі кольори, такі як бежевий, пісочний, світло-зелений, блакитний або має натуральну дерев'яну поверхню, покриту воском або морилкою;
 • в шафах і буфетах багато відкритих поличок і вітрин;
 • стіл оснащений великою стільницею без прихованих механізмів і можливостей (розкладні моделі і трансформери можна підбирати тільки для маленької міської кухні);
 • меблева фурнітура виконана з матового не блискуча металу, наприклад, міді або латуні;
 • зазвичай поверхню кухонного гарнітура має однотонну забарвлення, але прикраса дрібними рослинними і тваринними візерунками не забороняє (в якості основного мотиву вибирають гілку лаванди, оливи або півника з курочкою і курчатами);
 • підкреслений вік меблів – це одна з особливостей стилю, меблі можуть бути недосконалою (потертій, з потрісканою і облупленою фарбою);
 • багато виробників випускають нові меблі з ознаками штучного старіння – патиною, тріщинами і потертостями, вона добре впишеться в дизайн кухні в стилі прованс.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Часто для створення затишної обстановки в кухні-їдальні використовують незвичайні меблі, куплену на блошиному ринку або запозичену з бабусиної горища. Це можуть бути ковані стільці, плетені тумбочки і столики. Ковані деталі вітаються. Тому, якщо є можливість придбати в пару до стільців ковані свічники або утримувачі для посуду, не втрачайте її. Сміливо купуйте такі характерні речі. Вони допоможуть створити потрібний настрій.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Варто відзначити, що місцях для сидіння приділяється особлива увага. Вони повинні бути зручними, місткими і оригінальними.

Стільці в кантрі-інтер'єрах абсолютно чудові:

 • вони мають високу зручну спинку;
 • можуть бути пофарбовані недбало, з видимими слідами від кисті;
 • їх часто замінюють м'якими кріслами або стільцями з м'якою оббивкою;
 • вони можуть нагадувати барні стільці, маючи високі ніжки та вузьке кругле сидіння;
 • з роблять зі старого дерев'яного масиву, плетуть з лози, підбирають ковані моделі.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Текстиль

Інтер'єр затишній кухні в стилі прованс видає добре підібраний візерунчастий текстиль. Їм прикрашають вікна, завішуючи їх вигадливими фіранками з рюшами, на подхватах, або з драпіруванням. Застеляють стіл скатертиною в тон фіранок. Скатертина може наполовину прикривати стіл, її перекидають лише через середину стільниці. Її прикрашають ручною вишивкою по кутах або бахромою по всьому периметру. По можливості і на стільцях оббивку роблять в одній гамі текстилю. Фіранками-кафе прикрашають скляні вітрини шаф. Але це швидше виняток, так як посуд все-таки повинна залишатися на увазі.

Читайте також:  Штори в інтер'єрі - поєднання кольорів, правила підбору, фото ідеї - 2021-2022

Загальні риси текстильного оформлення:

 • використання натуральних або змішаних тканин, таких як льон або бавовна з додаванням синтетичних волокон, ситець;
 • забарвлення підбирають в пастельних тонах;
 • текстиль може бути однотонним, мати малюнок в клітинку з пересічних ліній або невеликий рослинний візерунок;
 • маленькі рушники, серветки, прихватки та інші текстильні дрібниці роблять вручну і розміщують на видному місці.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Освітлення, люстри

Освітлення для прованської кухні підбирають зі смаком. Його має бути багато, щоб були висвітлені всі куточки кімнати. При цьому світильники можуть і не поєднуватися між собою. Француженки – досить економні господині. Тому в інтер'єрі присутні предмети, випадково придбані, подаровані або знайдені. У класичних прованських інтер'єрах переважають ковані люстри або з м'якого кольорового металу. Так як в будинках високі стелі, то люстри звисають на довгих підвісах.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

декор

Розставляючи декор в прованської кухні не бійтеся переборщити. Його має бути дійсно багато.

Ви можете підібрати таке:

 • фігурки півників і курочок;
 • невеликі пейзажні картини;
 • свічники, тримачі для тарілок і чашок з металу або кераміки;
 • красиві розписні тарілки на підставках;
 • декоративні пляшечки, баночки, кошики для круп, чаю або приправ;
 • невеликі подушки;
 • вишиті мішечки з ароматними травами;
 • зв'язки часнику, цибулі або пряних трав, підвішені під стелею, також можуть служити декором;
 • живі або засушені квіти у вазах і на картинах.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Посуд і начиння

Крім практичного навантаження, тарілочки, баночки й інша начиння граю декоративну роль. Їх господині виставляють на відкриті полички в шафах, підвішують над робочим столом або плитою, розставляють в навісних шафках і на столі. Посуд часто являє собою набір самих невідповідних предметів, не пов'язаних ні формою, ні малюнком, ні кольором. У рідкісних випадках кантрі-інтер'єри прикрашені сервізами з десяти і більше приладів або наборів фігурок з однієї серії.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Кухонне начиння підбирають з кераміки, металу, скла, необпаленої глини або порцеляни. Бронзові, латунні і мідні прилади начищають до блиску і підвішують. Порцелянові чашки, тарілки та статуетки групують разом на одній поличці. Звичайні молочні бідони і глечики можуть служити за призначенням, а можуть використовуватися в якості вази або квіткового горщика. Якщо на них з'являються відколи або тріщини, то їх не викидають, а використовують як декор.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

кухонні елементи

Як декорувати невелику кухню в стилі прованс? Якщо, наприклад, приміщення зовсім невелика, і не дозволяє приділити належну увагу оформленню стелі, або розстановці предметів меблів? Відповідь проста – її потрібно декорувати споконвічно прованськими мотивами, аксесуарами та кухонними приладами. Саме дрібні деталі допомагають відтворити стиль і романтику південного інтер'єру в невеликій міській кухні.

стільниці

Їх вибирають зі штучного каменю чи дерева. У старовинних інтер'єрах стільниці викладали красивими кахлями.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

змішувачі

Ідеальним варіантом для сільської кухні будуть не сучасні хромовані крани і змішувачі, а вироби під старовину. Добре, якщо вони будуть простої форми, з хрестовими вентилями з напиленням під бронзу або латунь. Якщо вдасться знайти натуральний мідний або латунний кульовий – це удача. Він відмінно підкреслить стиль.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Кухонний фартух

Поверхня стіни над плитою традиційно викладають плиткою, однотонної або з візерунком. Важливо, щоб вона якомога менше блищала. Іноді фартух роблять з натурального каменю.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Робоча зона

У робочій зоні кухаря має бути багато місця для оброблення продуктів, розташування посуду і спецій. На фартусі в робочій зоні підвішують посуд і баночки з приправами, на столі розставляють дошки і ножі. Часто в робочій зоні вистачає місця і для квіткових горщиків.

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Тепер ви знаєте, як декорувати кухню в стилі прованс. Нижче ми привели ще кілька фото ідей для створення неповторної і стильної кухні.

Фото ідеї оформлення кухні в стилі прованс

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру кухні в стилі прованс: секрети і фото ідеї - 2021-2022

DvaGusya