Дизайн інтер’єру в стилі хай-тек – особливості та застосування + Відео – 2021-2022

Слово хай-тек прийшло в наш побут з англійської мови, де означає «високі технології» (буквально – high technology). В принципі, не можна сказати, що подібним стилем захоплюється більшість наших співвітчизників. Проте, оригінальності, динамічності та свіжості думки у нього не відняти. Тому інтер'єр в стилі хай тек завжди буде виглядати сучасно і авангардно. Він відмінно підійде креативним людям, крокуючим в ногу з часом.

Але при оформленні квартири в цьому стилі важливо не перегнути палицю, поєднуючи непоєднуване. А то ще дотепники засміють і обізвуть любовно оброблене приміщення інтер'єром в стилі «хай-так». Тому слід, мабуть, краще вивчити, чим же відрізняється даний напрямок від інших стилів, і в яких приміщеннях його можливо використовувати, а в яких – не рекомендується.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022

Заглянемо в минуле – історія дизайну в стилі хай-тек

Вперше про такий напрямок, як хай-тек, заговорили архітектори в кінці сімдесятих років минулого століття. Цей стиль виник як продукт модернізму пізнього періоду. Через десять років після появи він поширився повсюдно, увійшовши в моду. Перегукуючись з поп-артом та ілюстраціями до науково-фантастичним творам, хай-тек став справжнім викликом усталеним традиціям, дивлячись дуже жваво і оригінально.

Класикою жанру є паризький Центр Помпіду (1977 рік). У Франції його відчайдушно критикували, кажучи про те, що він страшно спотворює історичний центр столиці. Але час минав, будівля прижилося, і тепер французи з гордістю показують його як одну з визначних пам'яток Парижа, поряд з більш старими символами столиці Франції.

Архітектори Англії полюбили хай-тек і щосили намагалися активно його просувати. Однак в архітектурі даний напрямок так і не прижилося. Будинки, побудовані в цьому стилі, можна по всьому світу буквально перерахувати по пальцях. Зате в кінці вісімдесятих років минулого століття стиль хай-тек почав використовуватися для внутрішнього оздоблення приміщень. Популярність його зростала з року в рік, і її пік припав на середину дев'яностих. Втім, і сьогодні цей динамічний і яскравий стиль не втратив своєї актуальності.

Основні принципи стилю хай-тек

Для інтер'єру в стилі хай тек характерні наступні відмітні риси:

1. Лінії відрізняються чіткістю, строгістю і простотою. Однак прямі кути і рівні площини не такі прості, як здаються: вони таять в собі зручні заховані ящики і полиці, вбудовані шафи і побутову техніку. Це називають «складної простотою».

Читайте також:  Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 На перший погляд і не скажеш, що ці шафки можна відкривати

2. Використовують металеві, скляні, бетонні та пластикові елементи. Такі матеріали називають ще промисловими, на відміну від натуральних – дерева і каменю. Останні або зовсім не застосовують, або маскують фарбуванням під метал, наприклад.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022

3. Цегла і бетон прийнято залишати «як є», нічим не маскуючи, іноді може наноситься шар штукатурки, але без надмірностей і квіточок або імітація цегли або блоків. Вишукані шпалери, позолота і інші прикраси не допускаються.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Кімната на стінах якої зроблена імітація блоків

4. У кімнатах часто присутні розсувні двері і перегородки. Вони зроблені з металу з матовими скляними або пластиковими вставками. Втім, іноді їх роблять дерев'яними, що не прикрашаючи нічим.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Розсувні двері з матовим склом, що розділяє приміщення на зони.

5. Стиль хай-тек відрізняє велика кількість вбудованих світильників. Їх зміцнюють в стінах і стелі. Іноді застосовують і підлогове вбудоване освітлення. Підсвічування розташовують і на меблях, яка зазвичай виконана з металу з хромованим покриттям або зі скла. Колір вбудованих меблів повторює колір стін, а світильники мають авангардний вигляд.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Світильники розташовані як на стелі, так і з торця бічної стіни, завдяки формі якої, кімната нагадує космічний корабель.

6. Основні кольори даного стилю – білий, чорний, сірий, металік. Прикрашають будинок картини і скульптури в дусі авангарду. Часто використовують для оформлення чорно-білі фотографії і принти.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Вітальня стіна якої оформлена чорно-білими фотографіями, а меблі має незвичайні форми.

7. У стилі хай-тек велике місце відводиться різної супер сучасній техніці. Тут вона присутня повсюдно. Техніка найостанніших моделей стає одним з елементів дизайну, не тільки используясь за призначенням, але і прикрашаючи будинок. В даному стилі не прийнято приховувати різні комунікації і трубчасті конструкції, тому тут вони виставляються на показ.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Великі телевізійні панелі є одним з основних елементів даного стилю.

Приміщення, які використовують дизайн хай тек, виглядають просторими і зручними. Правда, якщо використовувати цей стиль в чистому вигляді, вийде трохи холоднуватий інтер'єр. Тому при оформленні квартири є сенс трохи «поворожити», підмісивши інші стилі і пом'якшивши деяку сухість хай-тека. Далі давайте розглянемо, в яких приміщеннях буде доречний подібний стиль.

Передпокій – розширюємо маленький простір

Дане приміщення відрізняється невеликими розмірами. Так як хай-тек характеризується простотою, функціональністю і динамізмом, то тут він доведеться впору. Адже якщо ми оформимо передпокій химерними декоративними елементами, то вона зовсім загубиться, і буде здаватися крихітної і тісною. Прості і чіткі лінії стилю «високих технологій» – навпаки, саме те, що потрібно в коридорі.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Проста, чиста, світла передпокій, без надмірностей. Перше, що тут впадає в очі, це наявність різних елементів побутової техніки.

Читайте також:  Дизайн маленької ванної кімнати - рекомендації та ідеї з фото - 2021-2022

Ванна – зручність і лаконічність

У ванній кімнаті теж місця не так вже й багато, а помістити хочеться масу речей. Так що стиль хай-тек виручить і тут. А блискучі поверхні з хрому і скла виглядають у ванній просто чудово. Мало того – без металевих і скляних елементів обійтися в цій кімнаті не вийде.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Прямі лінії, багато світла, скла і глянцевих поверхонь.

Щоб ванна виглядала стильно і сучасно, придбайте прямокутну або квадратну раковину, металеву або скляну. Однотонна плитка, великі змішувачі яскравого забарвлення, величезне дзеркало доповнять інтер'єр.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Велика раковина прямокутної форми, незвичайні крани і величезне дзеркало.

Головним кольором приміщення повинен стати сірий, металік або сріблястий. Жовті, сині та червоні деталі пожвавлять обстановку. Це можуть бути підставки для зубних щіток або полки, наприклад.

Вітальня – панування сучасної техніки

Якщо вітальня невелика, то хай-тек послужить відмінну службу, візуально зробивши її більше. Хоча і в величезній вітальні подібний стиль буде виглядати виграшно. Зараз часто ці кімнати поєднують з кухонними зоною – ось і стануть в нагоді стильні і зручні скляні або пластикові перегородки.

Оформлення вітальні в цьому стилі вимагає наявності найсучаснішої техніки – треба тримати марку. На жаль, доведеться розлучитися з коханим стареньким телевізором або колонками з минулого століття – таке «ретро» безумовно не впишеться в інтер'єр.

Довгий ворс на килимах і їх яскраві кольори погано поєднуються зі стилем хай-тек. Зате добре виглядають гладке або глянсове покриття підлоги, однотонні шпалери або пофарбовані стіни і стеля.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Вітальня, в якій основне призначення відводиться великий телевізійної панелі і незвичайним елементам меблів мають глянцеві поверхні.

Спальня – хай-тек використовуємо лише частково

Приміщення, де ми спимо, має бути затишним і комфортним. Тому повністю в стилі «високих технологій» спальню не відбуватися – вийде занадто строго. Але деякі його «фішки» можна використовувати, причому не без успіху.

Наприклад, відмінно виглядає ліжко, позбавлена ​​головах і обладнана вбудованим підсвічуванням. Доповнять інтер'єр сірі або кольору слонової кістки, а так само шпалери без малюнка. Пара авангардних світильників – і спальня стане сучасною та оригінальною.

Але не захоплюйтеся надмірно склом, металом і пластиком. Для затишку обов'язково додайте текстильні елементи декору – тоді спати в кімнаті буде приємно.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Спальня, основними елементами якої є ліжко з вбудованим підсвічуванням і шафа з глянцевою поверхнею.

Дитяча – хай-тек оцінять підлітки

Кімнати малюків батьки рідко оформляють в настільки авангардному стилі. Маленьким дівчаткам і хлопчикам більше підходять герої мультфільмів і плюшеві ведмедики на шпалерах, ніжні рожеві і блакитні кольори, м'які тканини. Тому дизайн інтер'єру в стилі хай тек кімнатах для новонароджених практично не зустрічається.

Читайте також:  Міжкімнатні двері в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Дітки ростуть, перетворюючись в невгамовних підлітків, які люблять все нове й оригінальне. Окремі елементи стилю «високих технологій» в кімнаті школяра дозволять відмінно скомпонувати робочу зону, а також місце для відпочинку. Тим більше якщо синові або дочці подобається подібний стиль, то цілком можливо оформити кімнату відповідно до його або її смаками.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Проста, яскрава і динамічна кімната, яка припаде до смаку деяким підліткам.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Зовнішній вигляд робочої зони тієї ж кімнати.

Кухня – хай-тек вписується ідеально

Саме в кухні, блискучою безліччю сучасних агрегатів, цей стиль можна використовувати в повній мірі. Так, тут дизайнеру є де розвернутися, розміщуючи численні вбудовані шафки і техніку. У цьому приміщенні постійно кипить робота, і «високі технології» впишуться сюди просто ідеально.

Відео: Ексклюзивна кухня хай-тек

Плитку в цьому випадку набуваємо для фартуха однотонну. Хоча ще краще буде зробити фартух матовим скляним або металевим. Багато підсвічування, яка висвітлює робочу площину і шафи, прості меблі без прикрас, строгі фасади – ось так виглядає сучасна кухня в стилі хай-тек, блискуча і динамічна.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Простора, світла кухня, з великою кількістю освітлення.

Відео: Кухні в стилі хай – тек

Офіс + хай-тек – відмінне поєднання

У приміщеннях для роботи всіх рис цього лаконічного, функціонального і яскравого стилю здатні розкритися повністю. Замість нудного казенного приміщення з смутними рядами робочих місць можна отримати блискучий зразок стилю і функціональності. Сюди буде не соромно запросити будь-якого VIP- клієнта, і він залишиться задоволений. І в кабінеті генерального директора, і в великому робочому приміщенні, і в приймальні перегородки зі скла і металу укупі з сучасною технікою і вбудованими яскравими світильниками будуть виглядати просто відмінно.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022 Хай-тек просто створений для офісу – строгі лінії і прості форми, приємний зовнішній вигляд і при цьому нічого не відволікає від роботи.

Дизайн інтер'єру в стилі хай-тек - особливості та застосування + Відео - 2021-2022

Врахувавши всі ці моменти, можна прийти до висновку, що оформлення в стилі хай-тек цілком можливо застосовувати не тільки в офісних будівлях, але і в житлових приміщеннях. Звичайно, не кожному він до душі. Комусь здасться, що квартира в цьому стилі дуже схожа на офіс, що ж, не варто його переконувати. Кожен має право вибирати те, що подобається. Але тим, хто любить свободу і незалежність, живе яскраво і динамічно, при цьому цінуючи функціональність і лаконізм, стиль хай-тек цілком може сподобатися і навіть полюбитися.

Подивившись на ці фото, ви можете переконатися, що приміщення, оформлені в даному стилі, досить затишні, а разом з тим дуже незвичайні. Їх основні елементи можна поєднувати з іншими стилями, створюючи красиві і затишні інтер'єри. І можна бути впевненим, що такою оригінальною квартири не буде ні у кого.

Відео: Стиль ХАЙ-ТЕК. Інтер'єр в деталях

DvaGusya