Дизайн вітальні суміщеної з кухнею – правила з фото прикладами – 2021-2022

Щоб домогтися необхідного рівня функціональності кухні, ізольованою від інших приміщень, неабияк потрудитися, звичайно, доведеться, але проблемою це вже точно не назвеш. Набагато складніше зробити це, коли ми маємо справу з комбінованими приміщеннями і відкритим плануванням. Як зробити інтер'єр кухні, суміщеної з вітальнею, функціональним і при цьому красивим? Очевидно, що комбінування кухні і вітальні повинне бути виконане настільки ідеально, що їх неможливо буде розрізняти. Залишається одне велике питання: як?

Шукайте свою відповідь! А щоб вам було легше на цьому шляху, познайомтеся з уже готовими ідеями дизайну вітальні, суміщеної з кухнею.

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Колір і текстура. Зосередьтеся на послідовності

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Комбінація кухня-вітальня повинна бути монохромного. Не повинно спостерігатися різниці в кольорах і відтінках, не повинна бути видна чітка межа на стіни і підлоги. Зрештою, навіщо вам розділяти простору, якщо раніше ви вже прийняли рішення їх об'єднати? Хіба це просторе приміщення не здається вам вражаючим?

Матеріали, як і кольори, повинні збігатися. Якщо стіни в одній частині приміщення облицьовані плиткою, то плитка повинна бути і в іншій частині. Якщо меблі у вітальні покрита вовняними накидками, то такі ж покривала повинні бути присутніми і в кухонній зоні. Так просто!

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Користуючись при покупці матеріалів цим керівним правилом, не забувайте і про функціональність. Обрані вами матеріали повинні однаково добре функціонувати в обох частинах приміщення. Наприклад, керамічна плитка ідеально підходить для підлоги на кухні, але таке підлогове покриття зробить вашу вітальню менш симпатичною і затишною.

Взагалі, підібрати покриття для підлоги, відповідне і для кухні, і для вітальні, дуже складно. Кращим варіантом, ймовірно, може стати високоякісний природний камінь, але такий вибір зажадає від вас чималих фінансових вкладень. Якщо ви все ж вирішите використовувати для покриття підлоги у вітальні і кухонного зонах різні матеріали, переконайтеся, що вони схожі по тону і текстурі. Неправильний (в даному випадку контрастний) вибір просто знищить всю гармонію і рівновагу.

Не створюйте штучних коридорів

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Складно протистояти спокусі зробити «візуальний коридор», що веде до кухні? Але ви все ж повинні боротися з цим бажанням! Архітектори зробили все, щоб спростити потрапляння на кухню, так навіщо вам руйнувати їх (і свої) задумки? Чим складніше і заплутаніше виглядає шлях на кухню, тим менше буде у вас і ваших домочадців бажання цей шлях долати!

Читайте також:  Нитяні штори в інтер'єрі - різновиди, правила підбору, способи декорування, фото - 2021-2022

Не захаращуйте дорогу кушетками і столами. Від вас вимагається прямо протилежне: змістити меблі в сторону і тим самим максимізуйте вільний простір. Завдяки цьому ви зможете вільно переміщатися в потрібному вам напрямку, і ні у кого не виникатиме відчуття, що тут дві кімнати замість однієї.

Уникайте спокуси зробити перегородку

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Відкрита кухня повинна виглядати саме так, як це звучить, – відкритою. Люди часто обманюють себе ідеєю забезпечення деякого рівня відокремленості і для її реалізації розмежовують простір всілякими штучно створеними перегородками – складними екранами, шторами, книжковими полицями або навіть цілими панелями.

Пані та панове, чому ви спочатку відмовилися від стіни між вітальнею і кухнею?

Причина, по якій нам потрібна відкрите планування, полягає в нашому бажанні мати світле і просторе приміщення. Як фізичні, так і інтуїтивні бар'єри, швидше за все, просто зруйнують вашу мрію про просторі.

Скажіть рішуче «ні» будь-яким натяків на перегородки. Замість цього постарайтеся досягти гармонії інтер'єру, правильно підібравши меблі. А правила тут досить прості: слід уникати високих елементів інтер'єру і віддати перевагу містким шаф, однаково розгорнутим по всій кімнаті. Використання двох абсолютно різних комплектів меблів зробить кухню і вітальню удаваними дрібнішими, ніж вони є насправді. Вся увага в даному випадку буде прикута тільки до одного з гарнітурів, в результаті чого зникне відчуття цілісності простору, до якого ви прагнули. Пам'ятайте: головний спосіб досягнення кінцевої мети – пошук балансу.

Дозвольте аксесуарам виконувати свою функцію

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Все ще хочете додати кожній зоні свою індивідуальність? Головними вашими помічниками в цій справі стануть аксесуари! Одні і ті ж предмети, але розташовані по-різному, можуть стати вказівкою на те, що в цілісному на перший погляд просторі все ж існує деякий поділ. Наприклад, диванчики в вітальні можуть стояти з одного боку, а на кухні – з протилежного. Твори мистецтва і килимки також можуть виконати функцію роздільників зон.

Не забудьте про деталі

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Що означає лежить на дивані у вітальні декоративна подушка? Власне кажучи, нічого – це просто подушка. Для комбінованого ж приміщення та ж сама подушка може стати цілим світом. Коли ви змішуєте інтер'єри, кожна, здавалося б, незначна деталь буде діяти як «змішувач»! Багато про це не замислюються, але з фінансової точки зору набагато вигідніше прикрасити один узагальнений інтер'єр, ніж два окремих приміщення.

Читайте також:  Кухня в стилі лофт - 100 ідей інтер'єрів з фото - 2021-2022

Відмовтеся від відкритих стелажів

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Хоча, як ви справедливо вважаєте, навісні шафи – не зовсім те, що потрібно для житлових просторів з відкритим плануванням, альтернативний варіант – відкриті стелажі – здається ще більш ризикованим. Відкриті полиці – відмінне рішення для кухні (там вони виглядають мило і привабливо), але у вітальні вони здаються не зовсім доречними.

В першу чергу наявність відкритих стелажів загрожує постійним безладом у вашій кухні-вітальні (мова йде не про бруду та пилу, а саме про безлад, про хаос речей, на цих полицях розташованих). Тому, якщо ви все-таки виберете цей шлях, потрібно буде заздалегідь ретельно продумати все до дрібниць.

Ще один аспект, який слід брати до уваги, це кольори і ступінь матовості поверхонь. Як говорилося вже вище, в дизайні вітальні, суміщеної з кухнею, не повинно спостерігатися явних контрастів в кольорах і текстурах. Це означає, що всі полки в приміщенні повинні бути одного і того ж тону. А ви впевнені, що ви цього захочете, що вам сподобається кінцевий результат?

Підводячи підсумки всього вищесказаного, настійно радимо не робити «смертний гріх» у вигляді використання відкритих полиць для поділу областей. Навіщо вам потрібен штучно створений безлад? Щоб розмежувати простір, яке ви собі спочатку представляли цілісним і просторим?

Маленький кухонний столик

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

У наші дні люди рідко користуються обідніми столами, вважаючи за краще «є перед телевізором». Якщо ви задумали зробити в своєму будинку кухню-вітальню з відкритим плануванням, ви безумовно, теж належите до тих сім'ям, які не відчувають потреби в повноцінному обідньому столі.

Уявіть собі на секунду картину: в безпосередній близькості один від одного знаходяться кухонний стіл, обідній стіл і маленький журнальний столик для вітальні. Хіба це не дуже багато? Хіба це не відвертий перебір? Так чому б вам не віддати перевагу невеликому столику, який майже не займає місця? За таким столиком ви зможете комфортно перекусити, поєднавши вечерю з переглядом улюбленого телесеріалу або з невимушеним обговоренням подій минулого дня. На такий столик ви зможете виставити десерт, коли до вас прийдуть гості. І, зауважте, наводити лоск і чистоту на маленькому столику буде набагато простіше, його очищення не зажадає від вас неймовірних зусиль.

Не забувайте про функціональність меблів

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Приміщення з відкритим плануванням мають чудовий соціальний аспект. Вони збирають сім'ю за різноманітними приводами і без приводу. Вони допомагають вам насолоджуватися кулінарією під час спілкування з друзями. Повірте нам, ви обов'язково полюбите цю невимушену атмосферу!

Читайте також:  Декоративна штукатурка в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї - 2021-2022

Ми рекомендуємо вам, прийнявши вищесказане до уваги, вибрати максимально функціональні меблі. Вона повинна бути, по-перше, ідеально зручною, а по-друге, стійкої до забруднень.

Тримайте під контролем запахи і шуми

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Якщо бути до кінця відвертими, слід визнати, що у відкритій планування є свій великий недолік: запахи і звуки з легкістю поширюються по всьому простору. Саме тому доведеться зробити чимало зусиль, щоб запобігти проникненню в вітальню запаху їжі, що готується або «подорож» на кухню звуку працюючого телевізора.

Почнемо з боротьби з ароматами. Якщо можливо, помістіть плиту і / або духовку близько до великого вікна і, в ідеалі, в найдальшому кутку від зони вітальні. У разі особливої ​​необхідності встановіть складні двері, які ви будете закривати тільки під час приготування їжі.

Що ж стосується шуму, то тут все трохи складніше. На жаль, немає способу запобігти поширенню звуку по кімнаті. Єдине, що ви можете зробити, це ввести в інтер'єр елементи, які здатні «поглинати» його (важкі драпірування, м'яка оббивка меблів, всілякі накидки, подушки і т.д.). Двері, що складаються також здатні трохи допомогти в цьому випадку.

Переконайтеся, що у вас достатньо місця для зберігання

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Вибираючи відкриту планування житлового простору, ви повинні бути готові до того, що питання про місця для зберігання стане для вас більш гострим. Замість того щоб розміщувати в приміщенні безліч шаф, подумайте про багатоцільових предметах, які окрім своєї основної функції можуть виконувати роль сховищ.

Наприклад, ви можете встановити острівної кухонний стіл (це буде ваша робоча поверхня, яка одночасно дозволить приховати з очей каструлі і тарілки) або барну стійку з закритим підставою (вона послужать не тільки столом для сніданку, а й місцем для зберігання кулінарних книг, невеликих припасів продуктів або сумок).

Не змінюйте обраному стилю

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Цю заяву можна вважати висновком до всього, що було сказано раніше. Працюючи над дизайном кухні, суміщеної з вітальнею, ви повинні особливо уважно стежити за збереженням стилістичної послідовності і узгодженістю окремих частин створюваного єдиного цілого. Всі елементи інтер'єру повинні гармонійно взаємодіяти один з одним, ні один з них не повинен «вибиватися» із загальної картини. Все так просто!

Фото: вітальня поєднана з кухнею

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

Дизайн вітальні суміщеної з кухнею - правила з фото прикладами - 2021-2022

DvaGusya