Модульні картини в інтер’єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї – 2021-2022

Використовувати модульні картини в інтер'єрі квартири або офісу не тільки модно, а й практично. По-перше, модулі виконують функцію арт об'єкта, який наповнює приміщення естетичним змістом, робить його дизайн індивідуальним і незабутнім. По-друге, модульні зображення вирішують питання декорування порожній стіни, так як складаються з декількох панелей і займають велику площу. Головна їхня відмінність від звичайних картин в тому, що всі сегменти – це окремі полотна, які об'єднані одним сюжетом, ідеєю, стилем або темою.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Що таке модульні картини і їх різновиди

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або іншої кімнати є об'єкт мистецтва, що складається з декількох сегментів. Якщо з'єднати їх разом, можна отримати повну картину. Такі зображення умовно ділять за кількістю сегментів, за їх розміром та за способом розташування на поверхні.

За кількістю сегментів

Залежно від того, на скільки сегментів розділене полотно, його називають диптихом, триптихом, пентатехом або поліптіхом.

Диптих складається всього з двох модулів. Він добре підходить для невеликих кімнат, так як займає мінімум простору, і при цьому вдало прикрашає приміщення.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Диптих «Метелики» в невеликій вітальні.

Триптих складається з трьох модулів. Залежно від розміру модулів і способу їх розташування картина може підійти для декору спальні, коридору або іншої кімнати середніх розмірів.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 «Будда» в інтер'єрі коридору.

Полиптих може складатися з чотирьох, п'яти і більше модулів. Добре виглядають такі модульні картини в інтер'єрі вітальні, офісу, холу. Вони вимагають великого простору.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Полиптих «Біля причалу», що складається з чотирьох частин.

Пентатех складається з п'яти сегментів, його відносять до розряду поліптіхом.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Пентатех «Африка» наповнює простір кімнати етнічним духом.

За розміром сегментів

Щоб зрозуміти, як підібрати модульну картину до інтер'єру, потрібно знати розміри кімнати і її особливості. Якщо в вузьку кімнату з високими стелями купити триптих з вузьких вертикальних модулів, то він зробить пропорції кімнати ще більш неправильними. Але в таку кімнату добре підійдуть равносторонние модулі одного розміру.

Читайте також:  Колір в інтер'єрі дитячої кімнати: ідеї, рекомендації та фото приклади - 2021-2022

Для просторої кімнати з високими стелями можна підібрати модулі різного розміру – і великі, і маленькі. Для великої кімнати з низькими стелями підбирають модулі правильної геометричної форти, з практично однаковою довжиною сторін.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Вертикальні модулі однакової висоти і ширини.

Варіанти розмірів модулів:

 • квадрати (кілька модулів квадратної форми єдиного розміру);
 • однакові вертикальні прямокутники;
 • різні по ширині вертикальні прямокутники;
 • різні по висоті прямокутники;
 • модулі різної ширини і висоти.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Пентатех «Земля» з модулями різної висоти.

По розташуванню сегментів на стіні

Модульні картини мають у своєму розпорядженні одним з п'яти способів:

Горизонтально. Кожен модуль кріпиться на відстані від іншого уздовж горизонтальної осі. Таке розташування візуально збільшує простір кімнати.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Вертикально. Модулі кріплять на відстані один під одним. Такий прийом підходить для приміщень з низькими стелями, так як візуально витягає простір.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Триптих «Водоспад» створює ілюзію падіння води з одного модуля в інший, робить стелі вище.

Пазлом. Модулі формують в квадрат, коло або іншу доступну фігуру, вибудовуючи їх на зразок пазла. Збирати пазл найкраще на великій стіні, що не тримає меблями або іншим декором.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Пазл «Сафарі».

Драбинкою. Найчастіше так розташовують модулі різного розміру по висоті. Якщо кожен модуль має свій сюжет, а в єдину картину їх об'єднує стиль або тема, то розміщувати картини можна на різній відстані один від одного. Якщо ж модулі об'єднані однією картинкою, то їх вибудовують по малюнку.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Горизонтальний пентатех «Осінь» розміщений драбинкою.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Триптих розміщений драбинкою.

Асиметрично. Панелі абсолютно різного розміру і форми розташовують довільно, створюючи відчуття добре організованого хаосу. Або витримують горизонтальну або вертикальну вісь, нанизуючи на неї картини різної форми, але єдиної теми.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Асиметричне розташування.

Правила підбору кольору модульної картини

Щоб зрозуміти, як підібрати модульну картину до інтер'єру тієї або іншої кімнати, потрібно звернути увагу на колірну палітру приміщення:

1. Якщо кімната виконана в стриманих тонах, і їй не вистачає яскравого колірного плями – вибирають повнокольоровий картину. Вона перетворює приміщення, робить його більш живим і яскравим.

2. Якщо приміщення виконане в стилі мінімалізм, то кращий варіант – це чорно-біле зображення з одним яскравим акцентом, що збігається з кольоровим акцентом обробки приміщення.

Читайте також:  Дизайн інтер'єру спальні в стилі прованс - правила і фото ідеї - 2021-2022

3. Для спальні часто підбирають монохромні зображення, які заспокоюють і наповнюють внутрішньою гармонією.

4. Сміливі абстрактні повнокольорові зображення вибирають для громадських приміщень. У спальні таке полотно краще не розташовувати, так як воно буде швидко стомлювати.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Монохромний «Лев» в білому інтер'єрі.

Умовно модульні картини ділять за кольором на такі:

 • повнокольорові;
 • чорно-білі;
 • чорно-білі з кольоровим акцентом.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Чорно-білий триптих «Спогади про Париж» з червоним акцентом.

розміри картини

Модульні картини в спальні гармонійно виглядають, якщо вони мають великий розмір. Не тільки кожен модуль, а й загальний розмір полотна повинен бути великим. Наприклад, 80 на 60 см.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Велике панно «Схід над морем» в інтер'єрі просторій вітальні.

Для затишній кухні або коридору вибирають диптих або триптих помірних розмірів, модулі якого приблизно рівні 40 на 20 см, або 40 см на 40 см.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Квадратні модулі в інтер'єрі кухні.

Для приміщень з правильними архітектурними даними підходять квадратні модулі середніх розмірів, наприклад, 65 см на 65 см. Вони прикрашають кімнату, не перевантажуючи інтер'єрний баланс.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Триптих «Квіти» у вітальні.

Для просторого офісу вибирають батальні полотна, розмір яких 160 на 80 см і більше. Модулі ефектно підкреслюють статус приміщення, декоруючи його.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі різних приміщень

При покупці сегментованих картин, важливо правильно підібрати сюжет. Для спальні дитини і дорослої людини краще підбирати сюжет, який буде відповідати віку. А для кухні та вітальні – сюжет, який буде відповідати призначенню кімнати.

Найчастіше в основі сюжету лежать такі теми:

 • пейзаж;
 • портрет;
 • натюрморт;
 • абстракція;
 • рослини або тварини;
 • геометричні фігури.

для вітальні

Модульні картини у вітальні знаходяться на очах у всіх домочадців і гостей, це візитна картка інтер'єру. Добре, якщо вийде підібрати такий сюжет, який буде радувати всіх членів сім'ї, незалежно від статі і віку. Наприклад, це може бути міський пейзаж. Він добре впишеться в інтер'єр квартири, яка розташовується на високому поверсі багатоповерхового будинку. Якщо вітальня досить простора, краще вибрати картину з чотирьох або більше модулів. До міських пейзажів відносять архітектурні види старовинних міст, сучасні силуети хмарочосів, багатолюдні вулички курортів.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Міський пейзаж в інтер'єрі вітальні.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Пентатех «Венеціанський пейзаж» в зоні відпочинку.

Активно використовують для декору вітальні картини з квітковим, рослинної або тваринної тематикою. Це традиційні сюжети, які виконуються в кольоровому рішенні. Вони можуть являти собою одну картину, або різні, але об'єднані однією темою. Часто такі картини несуть прихований сенс. Наприклад, квітка лотоса символізує мудрість і гармонію людських відносин, сім'я оленів – міцні сімейні узи.

Читайте також:  Картины для офиса в стиле лофт: идеи дизайна интерьера

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Природні пейзажі – це хороша ідея для подарункового варіанта. Повноколірний пейзаж впишеться в будь-який інтер'єр, тому його можна сміливо дарувати на новосілля. Тим, хто захоплюється китайською філософією і розставляє предмети за методикою фен-шуй, варто звернути увагу на картини з водою, яка символізує рух енергії ци.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Природний пейзаж.

Модульні картини у вітальні в стилі хай-тек або мінімалізм допускають абстракції. Для модерну краще підібрати копію полотна художника-імпресіоніста, а для інтер'єру в етнічному стилі підійдуть види африканської, індійської природи.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Триптих «Балерини» в інтер'єрі вітальні в стилі модерн.

для спальні

Найбільш затребувана тема для інтер'єру спальні – це квіти, тварини і природні пейзажі. Модульні картини в інтер'єрі спальні не повинні бути занадто яскравими. Стильне рішення – це чорно-білі модулі з одним яскравим акцентом або без нього.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Кімнату молодого хлопця чи дівчини можна декорувати картинами з тематикою подорожей або абстрактними зображеннями. Вони підкреслити індивідуальність власника кімнати, посприяють самоствердження. Але важливо, щоб власник брав безпосередню участь при виборі сюжету картини.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Триптих «Карта світу».

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Полиптих «Круїз» в інтер'єрі спальні.

Для дитячої кімнати

Якщо дитина зовсім маленький, то тема мультфільмів його безсумнівно порадує. Але для школяра вибирайте тему цікавіше. Зверніть увагу на героїв фентезі, комп'ютерних ігор або ж птахів і тварин в реальному жанрі. У кімнаті дитини картина – це не просто частина обстановки, це частина його внутрішнього світу. Тому герої повинні бути з улюблених книг, ігор або фільмів, а тварини з тих, які реально існують і подобаються або фантастичні персонажі. Вибравши картину разом з дитиною, ви подаруєте йому відчуття власної значущості і розуміння.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Для кухні

Модульні картини в інтер'єрі кухні зображують фрукти, хліб, булочки та іншу їжу. Такі картини гармонійно виглядають в інтер'єрі, викликають апетит і прикрашають простір кухні.

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022 Триптих «Вино і фрукти» в інтер'єрі кухні.

Цікаві фото-ідеї розташування модульних картин в інтер'єрі

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

DvaGusya