Стиль бохо в інтер’єрі – правила створення і 45 фото ідей втілення – 2021-2022

Цей досить популярний сьогодні стиль навряд чи сподобається людям, схильним до перфекціонізму, бажаючим оточувати себе ідеальною гармонією або потребують максимум вільного простору з мінімумом речей. Адже стиль бохо в інтер'єрі – це нагромадження різноманітних речей і предметів меблів, потрібних і не дуже, з купою декору, хендмейд і всіляких подушок-пледів. Адже не дарма на самому початку популярності бохо асоціювали з хіпі – таким же сумбурним і анархічним способом життя, без певних правил і законів.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

походження стилю

Назва «бохо» походить від «bohémiens». Так називали жителів Богемії, країни кельтських боїв в Центральній Європі, – кочівників, циган, мандрівників. Цьому народу не відомі загальноприйняті правила і закони, він сам їх створює відповідно до своїх переконань і способом життя. Він волелюбний і гордий, як вітер. Стилю, названого в його честь, теж притаманні ці риси – настільки він різноманітний і багатогранний, не підпорядкований ніяким загальноприйнятим канонам дизайну, неймовірно оригінальний і автентичний.

Богемці не відрізнялися осілим життям. Вони кочували по багатьом країнам, нагромаджуючи в своїй культурі певні правила поведінки, а в одязі і предметах побуту речі, що належать різним народам. В їх візках можна було знайти прекрасні строкаті шовку з Індії, бахрому і вишивку з Китаю, східну кінську збрую, європейську льняне і сибірські хутра.

Трохи пізніше Богемією стали називати не тільки кочових циган, а й бродячих артистів, музикантів, циркачів, навіть сам їх спосіб життя, оповитий безперервним святом і яскравими фарбами. Таке прізвисько представників творчих професій збереглося донині, визначає їх незвичайність, відмінність від інших людей.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Кому підійде інтер'єр в стилі бохо

Інтер'єр в стилі бохо часто можна побачити в будинках людей мистецтва, які мають свій особливий погляд на життя, в більшості випадків досить неабиякий і не підкоряється ніяким засадам суспільства. Прихильники бохо прагнуть жити креативно і яскраво, не рахуючись з думкою і смаками інших. Аби їм було затишно та комфортно. Звернути свій погляд на креатив бохо варто людям неабияким, сміливим у прийнятті рішень і створенні затишку, здатним змусити навколишніх поважати свою особисту думку.

Незатишно і скуто будуть відчувати себе в подібному інтер'єрі звикли до мінімалізму як в предметах, так і в колірному наповненні приміщення. Бохо здасться їм пересиченим предметами, занадто строкатим і кричущим, швидко втомлює око своєю насиченою яскравістю. Чи не сприймає цей стиль і ідеальний порядок, в якому для кожної речі є своє чітко визначене місце, що характерно для людей педантичних і акуратних.

Але бохо можна назвати неохайним стилем, адже за всією цією захламленностью спостерігаються свої особливі гармонія і порядок. Тому, як не парадоксально, але бохо не підійде людям, неохайним в життя. У них інтер'єр в цьому стилі буде скоріше схожий на звалище, позбавлену будь-якої унікальності.

Читайте також:  Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Чи не підійде стиль людям, які не люблять захаращувати своє приміщення так званими мішками: всілякими диванними подушками, серветками, скатертинами, пледами, невеликими декоративними дрібничками, килимами та хутром. Тому що цих предметів в бохо багато не буває і чим більш насиченою їх асортимент – тим краще.

Основні особливості стилю бохо

Що таке стиль бохо в інтер'єрі? Дизайнери виділили кілька пунктів, за допомогою яких будь-який бажаючий може створити в своєму будинку класичний стиль бохо, досить тільки мати гарний смак і відчуттям кольору:

# 1. Домінантне перевагу. Будучи індивідуальним стилем, бохо все ж тяжіє до деяких інших напрямках. Перш ніж облаштовувати кімнату, слід визначитися, яких мотивів хотілося б віддати перевагу: східним, європейським або сучасним. Обрані по цих стилів колірна гамма або акцент зв'яжуть всі наповнення приміщення в єдине ціле, тим самим створивши дійсно стиль, а не звалище різномастих і різнокольорових речей.

# 2. Велика кількість текстилю, всіляких предметів декору, світильників і милих душі дрібничок, розставлених на відкритих полицях.

# 3. Бохо – це, перш за все, свято життя, тому в ньому немає місця похмурим тонам і мізерного кольоровому наповненню.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Колірні переваги бохо

Для колірного рішення в цьому стилі не існує своїх особливих критеріїв і обмежень. Можна вибирати будь-який колір, який забажає душа і настрій. Не потрібно переживати, як поєднуються між собою всілякі відтінки і тони. Слід тільки прислухатися до свого смаку і розуміння комфорту, спробувати створити свій індивідуальний простір, в якому буде максимально затишно не тільки тілу, а й очам.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Єдине побажання – фарби повинні бути яскравими і насиченими. Найбільш часто використовуються відтінки червоного, жовто-лимонного, оранжевого, трав'яного зеленого і синього кольорів.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

При необхідності трохи згладити і «погасити» надмірну насиченість кольорової палітри можна за допомогою білого кольору.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Меблі в стилі бохо

Кількість предметів меблів в інтер'єрі бохо визначається індивідуально. Обов'язковою його атрибутом є м'які меблі – диван, тахта, ліжко, крісла. І зовсім не обов'язково, щоб диван і крісла складали єдиний гарнітур, мали однакову оббивку і форму дерев'яних деталей. Неперевершеного ефекту можна домогтися, розмістивши поруч з шкіряним диваном вантажні крісла з тканинної оббивкою, поруч з дерев'яним столом поставити стільці різного кольору, не забувши недбало розташувати посередині кімнати м'який пуф, за стилем не належить до жодного предмету меблів, але яскравий і неймовірно зручний.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Меблева класика в стилі бохо – вінтаж. Ідеальним наповненням для інтер'єру стане старі меблі, що дісталася від бабусі або куплена з нагоди на блошиному ринку. Придбавши старі речі, не варто поспішати кардинально реставрувати їх. Слід тільки зашпаклювати найбільш помітні тріщини і відколи, злегка освіжити колір. Речі повинні відповідати своєму віку. Підійде для бохо і штучно зістарені предмети інтер'єру. Не обов'язково, щоб всі меблі була винтажной. Досить одного-двох найбільш вагомих в його дизайні предметів, щоб класичний бохо став явно вираженим і впізнаваним. Це можуть бути диван і комод, старі стільці і крісла з тканинної оббивкою і витіюватими ніжками, масивний дерев'яний стіл і полірований шафа з антресолями.

Читайте також:  Стиль бароко в інтер'єрі - правила оформлення і 40 фото ідей - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Практично будь-яку, навіть саму нудну, меблі можна перетворити в стиль бохо. Досить накинути на неї яскравий плед, розташувати купу різномастих і різнокольорових подушок або хутряне покривало.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Підлога, стеля і стіни в стилі бохо

Бохо досить демократичний в обробці стін, стелі та підлоги. Він допускає паркетна підлога по сусідству зі звичайною побілкою на стінах, шикарну ліпнину стелі навпроти скромного пошарпаного килима на підлозі. Єдине правило, якого бажано дотримуватися в створенні інтер'єру в стилі бохо – натуральне походження оздоблювальних матеріалів. У ньому вкрай недоречні металеві та пластикові деталі, характерні для стилів типу хай-тек, лінолеум на підлозі або жалюзі на вікнах. Якщо пластик не можна нічим замінити, наприклад на віконних склопакетах, то бажано віддати перевагу імітує деревину.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Пол в стилі бохо – це паркетна дошка, кам'яна або керамічна плитка, в крайньому випадку ламінат, зовнішній вигляд якого максимально нагадує натуральну дошку за структурою і кольором.

Бохо-стеля не відрізняється особливою витіюватістю і оригінальністю. Це може бути звичайна побілка, ліпнина або не глянцевий натяжний полотно натурального кольору. Якщо по стелі проходять якісь комунікації або дерев'яні балки, то їх не варто приховувати, а краще використовувати як акцент.

Стіни повинні бути рівноцінною по насиченості і декору частиною інтер'єру. Пофарбовані в однотонний яскравий колір, вони можуть бути прикрашені трафаретного розписом, східним панно або килимом. Можна замість фарбування використовувати шпалери з характерним малюнком, акцентувавши увагу на одній зі стін, розмістивши там фотошпалери. Ефектно і доречно буде виглядати особлива фотодрук, що імітує розпис. Такий декор здатний зробити ексклюзивним інтер'єр навіть з непоказною скромною меблями.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

освітлення

Перевага віддається м'якому і природного освітлення. Ідеальний варіант – великі вікна, максимально пропускають сонячне світло в кімнату. Електричне освітлення повинно бути м'яким, теплим, чи не ріжучим очі. Для цього можна використовувати світильники з рисового паперу в східному стилі або з тканинними абажурами.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Текстиль та елементи декору

З особливою ретельністю при оформленні кімнати в стилі бохо слід підбирати саме текстиль. Він відіграє велику роль в створенні справжнього стилю, заповнюючи собою вікна, підлогу, стіни, меблі:

 • Штори, завіси, підвісні тканинні перегородки;
 • Розкладені на стільцях і диванах подушки, пуфи, крісла-мішки;
 • Скатертини, мереживні серветки на столах, полицях;
 • Пледи, хутро, покривала в стилі печворк на диванах і ліжках;
 • Різноманітні за стилем і розмірами килими на підлозі і стінах.

Тканини слід підбирати важкі, масивні, насичених кольорів: оксамит, парча, атлас, гобелен, шовк. Колірна гамма, малюнок і фактура залежать тільки від уподобань господаря помешкання.

Читайте також:  Кухня в стилі Хай тек, опис, фото інтер'єрів, фото дизайн

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

У підборі елементів декору для бохо немає обмежень. Це можуть бути:

 • статуетки та світильники,
 • картини, пости і фотографії в різномастих рамках,
 • букетики засушених квітів, пластикові рослини в вазах і живі в горщиках,
 • сувеніри,
 • предмети антикваріату і вироби власними руками,
 • книги, журнали,
 • будь-які милі серцю речі.

Їх можна розташовувати на полицях і підвіконнях, нагромаджувати на столах і стільцях. Аби були завжди на виду. Органічніше за все в інтер'єрі цього стилю виглядатимуть елементи декору, які максимально передають душу свого господаря. Якщо він любить подорожувати і вже побував у багатьох країнах – привезені звідти дрібнички гідно займуть своє місце на полицях. Для любителів хендмейд це найбільш підходящий стиль, здатний знайти застосування для маси салфеточек, вишивок, картинок, гербаріїв та виробів з дерева.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Різновиди стилю бохо

Бохо тільки на перший погляд здається чимось неймовірно анархічним і сумбурним. Може здатися дивним, але у цього стилю велику кількість розгалужень, що мають свої основні правила і деякі обмеження.

Екологічний бохо

Найбільш наближений до класичного розуміння стилю бохо. Адже в еко-інтер'єрі не знайти штучного матеріалу навіть у самому незначному шанувальникам. Натуральне дерево, камінь, кераміка, шкіра, бавовна, льон, шовк – ось неповний список матеріалів, які допустимі в еко-бохо. Це не тільки практично, але дуже вишукано, дорого і стильно.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

розкішний бохо

Розкішний бохо або стиль бохо-шик в інтер'єрі – це найбільш сучасний стиль, в який перетворився колись маргінальний Циганський спосіб життя. Він має на увазі гарний настрій, радість життя, веселкові кольори, натуральність у всьому.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

гламурний бохо

Цей вид бохо говорить сам за себе – величезна кількість гламурних штучок, вантажних дрібничок і милих серцю різноманітних фішечек є його незмінним атрибутом. Все це розмаїття не збирається якось ховатися за меблевими фасадами, красуючись на великій кількості відкритих полиць і поличок. Це гримуча суміш шику і кокетства. Саме цей вид бохо є максимальним випробуванням для смаку і здібності господаря створити витончений, вишуканий інтер'єр.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

класичний бохо

Бохо-класик тяжіє до суворих лініях меблів, текстилю з важких тканин (оксамит, атлас, гобелен). Характерна колірна гамма – беж, відтінки коричневого, золото, мармур. Для розведення строгості класики можна внести родзинку етно-стилю, додати незначні яскраві вкраплення в декорі.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Бохо-хіпі

Бохо-хіпі – стиль, який є предком сучасного, більш шикарного, бохо. Такий же яскравий, волелюбний, максимально комфортний і злегка казковий. Він неможливий без яскравих візерунків, всіляких елементів декору, ароматичних ламп і кальяну, музичних інструментів, що створюють неповторну атмосферу затишку і свободи.

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі – це завжди яскраво, незвично, що запам'ятовується. Головне, створюючи бохо стиль в інтер'єрі своїми руками, не варто боятися експериментувати і виявляти індивідуальність. Тільки в цьому випадку результат зможе вразити і вразити.

Фото інтер'єру в стилі бохо

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

Стиль бохо в інтер'єрі - правила створення і 45 фото ідей втілення - 2021-2022

DvaGusya