Кухонні меблі для маленької кухні: фото варіантів та ідеї

Для приміщення будь-якого розміру важлива комфортна і функціональна кухонні меблі. Для маленької кухні це питання особливо актуальне. У крихітному приміщенні, яке деколи не перевищує 6 кв. м, необхідно розмістити все необхідне для господині і при цьому примудритися залишити хоч якесь вільне місце для переміщення.

Здавалося б, завдання нерозв’язна. Однак сучасні дизайнери знаходять вихід з положення, використовуючи різні методи.

Кухонні меблі для маленької кухні: фото варіантів та ідеї

Перепланування

Вирішуючи, як розставити меблі в маленькій кухні, варто подумати про можливості збільшення простору. У власників квартир у багатоквартирних будинках їх небагато. Цього можна досягти, приєднавши, наприклад, коридор, комора або створивши кухню-вітальню. Але це можливо лише в тому випадку, якщо на вашій кухні встановлена електрична варильна поверхня.

Ще одним способом перепланування є перенесення дверного отвору. Це не збільшить площу приміщення, але дозволить зручніше розташувати меблі. Перепланування зажадає додаткових витрат, погодження з відповідними органами. Але, якщо ви готові до цього, то в результаті зможете отримати зручну і більше простору кухню.

Позбавляємося від непотрібних речей

Якщо з якихось причин вас не влаштовує варіант з розширенням кухні, то слід подумати про те, від чого можна позбутися, щоб корисна площа приміщення збільшилася. Як правило, досить великий простір виділяється обідній зоні. Сьогодні спеціалізовані магазини пропонують широкий асортимент обідніх столів, які розкладаються, а в зібраному вигляді займають зовсім небагато місця.

Кухонні меблі для маленької кухні: фото варіантів та ідеї

У багатьох типових квартирах в кухні, навіть у дуже маленькій, власники встановлюють пральну машину. Дизайнери рекомендують перенести її у ванну кімнату, навіть якщо вона не надто велика: можна вибрати компактну модель, можливо, з вертикальним завантаженням, яка без праці впишеться в самий тісний кут, або можна розмістити її під раковиною.

Читайте також:  Жоржини: сорти з назвами та фото

Вибираючи меблі для маленької кухні, власники використовують навіть не самий зручний, на наш погляд, варіант – вони переносять холодильник в передпокій. Це не дуже зручно для господині — кожен раз доводиться ходити за продуктами в сусіднє приміщення.

Використовуємо площа з користю

Фахівці відзначають, що чим менше місця в кухні, тим більше продумана в ній розстановка меблів. І це дійсно так. Адже часто доводиться використовувати буквально кожен сантиметр корисної площі, задіяти кути, виступи, ніші.

Придбання (або замовлення) меблів для маленької кухні необхідно планувати заздалегідь. Потрібно намалювати план приміщення і розрахувати всі полички, секції, тумбочки. Така меблі, виконані на замовлення, не піднесе неприємних сюрпризів. Хоча сьогодні меблевики намагаються вникати в проблеми і потреби господинь малогабаритних приміщень, і на ринку вже з’явилися набори меблів навіть для маленької кухні, площею близько 6 кв. м.

Кухонні меблі для маленької кухні: фото варіантів та ідеї

Варіанти розставляння меблів

У невеликих кухнях власники можуть скористатися трьома варіантами розміщення меблів. Розглянемо кожен з них.

Якщо ви не плануєте переносити комунікації — каналізацію і водопровід, повітропровід для витяжки, то вибору у вас практично не залишається. Меблі для маленької кухні буде розташовуватися в одну лінію, на традиційних місцях. У такий меблевій стінці не залишається місця для холодильника, а обідня зона розташовується на проході.

Якщо ви вирішили перенести обідню зону у вітальню, а кухню залишити тільки для готування їжі, то ви отримуєте можливість розставити меблі на кухні у формі літери «П». Такий варіант зручний з точки зору функціональності, але приймати їжу вам доведеться в іншому приміщенні.

Кухонні меблі для маленької кухні: фото варіантів та ідеї

Найпоширеніша розміщення кухонних меблів для маленької кухні (фото ви можете побачити нижче) – у формі букви «Г». В цьому випадку все необхідне під рукою, поруч, поміщається холодильник, а обідню зону краще розмістити біля вікна.

Читайте також:  Як доглядати за азалією в домашніх умовах: особливості та рекомендації

Кухонні меблі для маленької кухні: фото варіантів та ідеї

Враховуємо планування приміщення

Не секрет, що нерідко в малогабаритних квартирах кухні мають не тільки крихітну площа, але і вельми незручне планування. Одну стіну займає вікно, другу — двері. До того ж таке приміщення може мати форму пенала. Як розставити меблі в цих випадках?

Дальню стіну кухні (вузької) займіть високим і глибоким стелажем. Він допоможе розмістити необхідне начиння і візуально зробить приміщення більш квадратним. Побутова техніка, вбудовані в меблі, не буде заважати, а стане надійним помічником у повсякденних справах.

Чим більше у розпорядженні господині є закритих шаф, тим їй легше утримувати кухню в ідеальному порядку.

Кухонні меблі для маленької кухні: поради від фахівців

Облаштувати кухню дуже скромних розмірів таким чином, щоб у ній було зручно готувати і приймати їжу, просто посидіти ввечері з домочадцями і обговорити сімейні проблеми, непросто. Саме тому ми радимо вам врахувати рекомендації фахівців, що мають великий досвід в оформленні таких приміщень.

  • Стінка з ящиками і тумбами повинна бути високою, практично до самої стелі. Господиням відомо, що на кухні зберігається багато начиння, яка буває затребувана кілька разів в році. Ось її розміщують на самому верху.
  • Бажано, щоб дверцят меблів для маленької кухні були розсувними. У цьому випадку ви заощадите вільний простір.
  • Знаючи заздалегідь висоту холодильника, ви зможете над ним розмістити навісні шафки.
  • Відмінно виглядає в маленькому приміщенні стільниця, встановлена на підвіконні. Вона економить не тільки місце, але і електрику, оскільки денне світло падає на неї.

Особливості колірного рішення

Фахівці в області дизайну знають, як різноманітні відтінки візуально розширюють простір. Звичайно ж, ці прийоми не зроблять більше ваше приміщення, і меблі для маленької кухні доведеться розміщувати з урахуванням її особливостей, але затишніше і світліше стане напевно.

  • Світлі стіни на кухні роблять приміщення просторіше, візуально збільшують її площу.
  • Біла і чорна меблі для маленької кухні, а також аксесуари яскравих і різких кольорів, недоречні. Краще при виборі або замовленні гарнітура використовувати теплі тони.
  • Досить безглуздо в крихітному просторі виглядає ліпнина, позолота, блискучі окантовки шаф і тумбочок. Краще віддати перевагу матовому меблів зайвих прикрас.
  • Кутова меблі на маленькій кухні допоможе створити окрему зону відпочинку, але слід уникати різких колірних контрастів із загальним оформленням кухні.
DvaGusya