Квітка пуансетія: як доглядати в домашніх умовах?

Зовсім не простою справою може виявитися вирощування пуансетії. Як доглядати за нею, намагаються розібратися багато садівники, та результат того вартий. Особливість рослини – цвітіння напередодні Різдва, із-за чого він отримав назву різдвяна зірка. Період цвітіння триває з січня по березень.

Квітка пуансетія: як доглядати в домашніх умовах?

Селекційні сорти

Вибір сорту – перше, за що варто взятися, щоб виростити вдома пуансетию. Тому ознайомтеся з наведеними в таблиці нижче основними селекційними видами різдвяної зірки, кожен з яких може вирощуватися на підвіконні.

Відмінна риса квітки різдвяна зірка – податливість до селективного розведення. Перераховані в таблиці сорту – це лише невелика частина того, що вдалося зробити селекціонерам. Результатом їх роботи сьогодні можуть насолоджуватися люди, які знають, як доглядати за пуансетією в домашньому середовищі.

Видове різноманіття

Сорт

Особливості

Oak Leaf

Перший штучно виведений сорт з пелюстками, за формою нагадують дубове листя.

Premium Red

Класичний варіант пуансетії з листям загостреної форми. Прісоцветниє листові пластини мають яскраво-червоне забарвлення, а серединки квіток характеризуються жовтого з зеленуватим відтінком кольору.

Cortez Burgundy

Цей сорт був вирощений на честь іспанського конкістадора Ернана Кортесу, який завоював Мексику. Прісоцветниє листя пофарбовані в червоний колір.

Cortez Red

На оточуючих суцвіття пластинах видніються темно-зелені прожилки, а верхівкові листки червоні.

Premium Miro

Прісоцветниє листя рожеві, купують переходить ближче до країв білий окрас.

White Star

Квітконіс тьмяно-зелений з перловим відливом, а прісоцветниє листя кольору шампань.

Cortez Pink

Листя рожеві, але ближче до вершини їх відтінок змінюється, плавно переходячи до менш насиченому і ніжному.

Jingle Bells

Характеризуються зоровим ефектом снігу на листі. Присоцветная листя червоного кольору з білим обрамленням країв.

Як правильно вибрати рослину для вирощування на підвіконні

Адаптаційний період, коли квітка після магазину потрапляє в інше середовище проживання, найскладніший в життєвому циклі пуансетії. Як доглядати за рослиною, щоб швидше пристосувати його до домашніх умов, читайте далі.

Квітка пуансетія: як доглядати в домашніх умовах?

Найперша задача – це вибір з десятків красуються рослин того, яке найбільш здорове і життєздатне. Щоб спростити догляд за різдвяною зіркою, підходите до вибору грамотно, грунтуючись на трьох важливих моментах:

 • Покупка в спеціалізованому магазині. Від придбання різдвяної зірки на ринку відразу відмовтеся, так як в зимову пору корені можуть легко підмерзнути, а сама рослина виявиться нежиттєздатним.
 • Ґрунтова суміш. Грунт в горщику повинна бути зволоженою, але не занадто сирий, інакше коріння загинє. Це свідчить про те, що пуансетию залили.
 • Нерозпущеною бутони. Життєвий цикл рослини складається лише з трьох етапів: цвітіння в зимову пору, спокою та періоду активного росту. Якщо бутони на придбаному вами квітці ще не розпустилися, це означає, що рослина ще дуже молода і знаходиться на першій стадії розвитку.
 • Читайте також:  Чищення зубів собаці ультразвукове і в домашніх умовах

  Тримайте квітка подалі від холоду, намагайтеся уникати підвіконь і завмерлих вікон. Це теплолюбна рослина може отримати обмороження листя від дотику до холодного скла. Тому так важливо знати особливості квітки пуансетія. Як доглядати в домашніх умовах за цією рослиною, докладно описано нижче.

  Квітка пуансетія: як доглядати в домашніх умовах?

  Правила догляду

  Протягом перших трьох тижнів рослина адаптується і звикається з новими умовами і мікрокліматом приміщення. Період цвітіння при оптимальних умовах вирощування і грамотному догляді досягає 4 місяців, що важливо для всіх цінителів краси.

  Світ і місце розташування

  У літню пору, коли світлі дні і довгі, квітка наповнюється сонячним теплом, віддаючи перевагу яскраве розсіяне освітлення. Найкраще місце вирощування влітку – балкон або ганок будинку. Тримаючи різдвяну зірку в цей час в закритому приміщенні, потрібно дуже часто провітрювати кімнату, повністю виключивши протяги. Як доглядати за пуансетією взимку?

  У зимову пору, коли рослина вступає у фазу цвітіння, необхідно забезпечити йому належне освітлення. В цей час йому потрібно багато світла. Пропустіть цей момент, і різдвяна зірка втратить свою строкату листя, обсипавши її.

  При похмурій погоді за вікном подбайте про організацію додаткового штучного освітлення для пуансетії. Як доглядати за квіткою в домашньому мікрокліматі, читайте далі.

  Квітка пуансетія: як доглядати в домашніх умовах?

  Температурний режим

  З температурою все просто. Незалежно від пори року, буде комфортним підтримання температурного режиму в діапазоні від +18 °до +25 °С. намагайтеся не допускати низьких показників температури в період цвітіння і зростання. Для пуансетії це +14 °С і нижче.

  Початківці квітникарі часто цікавляться питанням, як доглядати за пуансетією (різдвяною зіркою) після закінчення періоду цвітіння, який температурний режим варто їй забезпечити. Відгуки досвідчених садівників свідчать, що рослини, що знаходяться в періоді спокою, комфортно почувають себе при температурі +14 °C.

  Полив

  Влітку поливайте різдвяну зірку часто і рясно. Як тільки на поверхні субстрату утворюється суха кірочка – внесіть чергову порцію води, зволоживши грунт. Взимку в період цвітіння їй теж потрібен хороший полив. В періоді спокою необхідно звести кількість і обсяги поливів до мінімуму, насичуючи землю в горщику вологою не частіше 1 разу в 3-4 тижні.

  Як доглядати за рослиною пуансетією, щоб не нанести їй шкоди?

  Для поливу використовуйте попередньо оттитрованную та відстояну, злегка підігріту (до 30 °C) воду.

  Квітка пуансетія: як доглядати в домашніх умовах?

  Вологість повітря в приміщенні

  Різдвяна зірка цвіте і розвивається в максимально комфортних умовах при вологості близько 60%. Сухий мікроклімат є сприятливим середовищем для розмноження шкідників, що вражають квітка, і до скидання листя, а вологий – призводить до проблем з кореневою системою.

  Система внесення добрив

  Як доглядати за квіткою, пуансетія, щоб забезпечити рослині належне харчування і розвиток? Підживлення систематично проводяться 2 рази в тиждень протягом усього життєвого циклу, крім весняного періоду спокою. В цю пору добрива вносять не частіше 1 рази на місяць. У таблиці нижче наведені типи добрив, у яких у рослини є потреба.

  Читайте також:  Горизонтальні жалюзі на пластикові вікна — огляд кращих виробів від провідних брендів з відгуками та фото
  Сезонна підживлення

  Сезон

  Підгодівля

  Весна, осінь

  Мінеральні комплекси в слабкій концентрації.

  Літо

  Коров’як (слабкий розчин), мінеральні добрива.

  Зима

  Калійні підгодівлі для домашніх декоративних рослин.

  Обрізка пуансетії

  Для різдвяної зірки характерно інтенсивний розвиток. Росте вона активно і вшир, і вгору. Щоб не перетворити миле декоративна рослина в цього гіганта, не поміщається на підвіконні, його потрібно вчасно обрізати.

  Процедуру проводять після закінчення періоду цвітіння, тобто в березні-квітні. Не важко доглядати за пуансетією після цвітіння. Обрізку стебел проводять кардинально, залишаючи в горщику зелені пагони довжиною до 10 см над рівнем грунту. Після цього підчищене рослину поміщають в приміщення з оптимальним мікрокліматом.

  Квітка пуансетія: як доглядати в домашніх умовах?

  Через 2-3 тижні рослина дасть активного зростання, а на обрізаних гілках з’являться нові пагони. Прийшов другий етап обрізки різдвяної зірки. Тепер потрібно залишити толь 5-6 найбільш міцних і життєздатних гілочок з листям.

  Прийміть до уваги, що молоді ліквідовані пагони пуансетії можна укоренити в ґрунт з метою вирощування дочірніх рослин.

  Як доглядати за пуансетією в горщику? Потрібно пам’ятати, що це отруйна рослина. Тому, проводячи будь-які маніпуляції з ним, будьте обережні. Одягайте гумові рукавички, а горщик з квіткою тримайте в місцях, недоступних для маленьких дітей і домашніх тварин місці.

  Грунт і пересадка

  Пересадка методом перевалки зі змінної ємності проводиться щорічно. Процедуру прийнято проводити пізньої весни. Для пуансетії підходить слабокисла грунт з показником рН 6. Ґрунтова суміш продається в кожному спеціалізованому магазині, але її можна приготувати і самостійно, змішавши наступні компоненти:

  • Глинисто-дернова земля.
  • Листовий грунт.
  • Дернова земля.
  • Пісок.

  Ці складові потрібно брати в пропорції 3:2:2:1.

  Не забудьте про дренажі для пуансетії. Як доглядати за рослиною, щоб виростити здоровий квітка, читайте далі.

  Квітка пуансетія: як доглядати в домашніх умовах?

  Особливості розмноження різдвяної зірки

  Насіннєвий спосіб розмноження недоступний з двох причин:

 • В домашніх умовах плоди утворюються дуже рідко.
 • Селекційні сорти не піддаються насіннєвого розмноження, так як при цьому не передаються характерні особливості.
 • Бажання отримати багато рослин змусить будь-якого квітникаря практикуватися в розмноженні пуансетії живцями.

  Деталі процесу

  Розмноження квітки живцями рекомендовано проводити тільки в теплу пору року. Оптимальним вважається період з травня по серпень. Процедура складається з п’яти кроків. Як доглядати за пуансетією в домашньому мікрокліматі і розмножувати рослина:

 • Гострим ножем відріжте пагін, який плануєте використовувати в якості посадкового матеріалу, помістіть його в теплу воду. Намагайтеся все зробити швидко, щоб сік, що знаходиться в стеблах різдвяної зірки, не витік з них повністю.
 • Опустіть кожен держак в «Корневін» (це добриво-корнеобразователь.
 • Висадіть за два втечі в горщик, занурюючи живці в грунт не більше ніж на 1 см. Це допоможе уникнути загнивання.
 • Висаджені рослини тримаєте в кімнаті з температурою від +24 °C до +29 °C, часто поливайте і систематично обприскуйте теплою водою з пульверизатора.
 • Через 21 день розсадіть живці по різних горщиках.
 • Читайте також:  Бананова шкірка як добриво — хімічний склад, механізм дії, норми і способи внесення в грунт

  З якими проблемами може зіткнутися квітникар

  Пуансетию навіть з натяжкою не можна назвати легким квіткою для вирощування. Це рослина “вередує” по самих різних приводів. Тому потрібно добре розуміти, як доглядати за пуансетією. Вона може скидати бутони і листя при знаходженні на протягах, у прохолоді (в період вегетації), при недостатньому освітленні (мається на увазі не тільки сонячне віконце, але й тривалість дня). Її не можна тримати на холодному підвіконні і біля батареї. Пуансетії необхідно забезпечувати і вологість, і освітлення, і полив і підгодівлі.

  Можливі хвороби

  Як більшість домашніх квітів, пуансетія страждає від комах-шкідників і від різних інфекцій. Вболівати вона може і від неправильного догляду. У таблиці нижче наведені найпоширеніші захворювання цієї квітки і причини їх виникнення.

  Квітка пуансетія: як доглядати в домашніх умовах?

  Симптоми і причини захворювань пуансетії

  Симптоми

  Причини

  Бліднуть суцвіття

  Надлишок вологи

  Жовтіє листя

  Протяги

  Опадає листя

  Загнивання коренів внаслідок надмірного поливу

  Прісоцветниє листя не набувають червоного забарвлення

  Порушений період спокою

  Шкідники

  Недостатній догляд за рослиною призводить не тільки до хвороб, але і ураження шкідниками. У таблиці нижче міститься інформація про комах – лютих ворогів пуансетії, симптоми та осередках ураження рослини.

  Шкідники різдвяної зірки

  Комаха

  Місце ураження

  Симптоми

  Кліщ павутинний

  Листові пластини

  Листя, обволікаються павутиною маленьких червоних жучків, які паразитують на рослині.

  Борошнистий червець

  Прикореневі стебла, листя

  Характерна риса захворювання – освіта «ватних» подушок, пожовтіння крони квітки.

  Щитівки

  Листя

  Виникнення коричневих бляшок, які призводять до обпадання листя.

  Трипси

  Листові пластини

  Скручування листків, поява хвилеподібних вогнищ ураження.

  Сіра гниль(викликається патогенними грибами)

  Листя

  Утворення плям сірого кольору, розташованих в самому низу листових пластин.

  Різдвяний квітка (пуансетія): як доглядати за зараження паразитами

  Механічна очистка допоможе позбутися від невеликої кількості комах-шкідників. Для цього промийте губку в чистій воді і ретельно протріть кожен листочок. Щоб підсилити ефект, оберніть горщик з рослиною в поліетиленовий пакет (щоб не висипалася земля) і помістіть під душ, щоб напевно змити паразитів. Якщо такі кардинальні заходи виявляться марними, використовуйте інсектициди, але тільки після консультації з людиною, яка знається в засобах і методах боротьби з шкідливими комахами. Такого помічника легко знайти в спеціалізованому квітковому магазині.

  Як доглядати за пуансетією, ви вже знаєте, тому можете зрозуміти, що це – вимоглива до догляду рослина. Якщо хочете виростити вдома різдвяну зірку, приготуйтеся до того, що доведеться займатися з нею серйозно і відповідально.

  Ось таке воно – рослина пуансетія. Як доглядати і виховувати його на підвіконні, ми докладно розповідали в нашій статті.

  DvaGusya