Натяжна стеля на кухні: плюси і мінуси

В яких випадках використання натяжної стелі на кухні з дизайном і його непорівнянними плюсами і недоліками виявляється доречним, який з варіантів плівки для формування покриття на стелі підійде краще і з якими експлуатаційними характеристиками варто ознайомитися, щоб не затівати капітальний ремонт вже через рік? Як зробити корисний вибір? Про це та інше читайте нижче.

Натяжна стеля для кухні: який підійде?

База сировини й матеріалів, які використовуються у виробництві плівок для натяжних стель, постійно поповнюється новими найменуваннями, а це значить, що авторських дизайнерських ідей для реалізації проекту стає ще більше. Тепер облаштування натяжної стелі на кухні в ході реалізації дизайнерського проекту не викликає труднощів. Зокрема, таких, які ведуть до втрати функціональності конструкції. Тому слід логічна відповідь на питання: «чи Можна облаштувати натяжна стеля на кухні?» Відповісти можна однозначно: так!

Стеля з гіпсокартону на кухні з натяжна плівкою, як і будь-який будівельний або оздоблювальний матеріал, відрізняється достоїнствами і недоліками, але в цілому, враховуючи, що кухня – це приміщення з особливим мікрокліматом, підходить.

Натяжна стеля на кухні: плюси і мінуси

Для кухонної зони варто вибирати такий тип натяжної полотна, як:

 • матовий;
 • глянцевий;
 • сатиновий;
 • художній;
 • вініловий;
 • текстильний;
 • з фотодруком і малюнком.

При цьому дизайн натяжної стелі на кухні може бути самим що ні на є різноманітним.

Матове полотно

Поверхню ідеально підходить для створення класичного дизайну в традиційно оформленому інтер’єрі. Матові полотна, як і глянсові, виготовляють із застосуванням спеціальної техніки, при якій стикувальний шов практично непомітний. На ранці продається плівка різних кольорів. Подивіться, як виглядає матова стеля на кухні, на фото, наявних в огляді.

Глянець

Глянсове покриття представлено в широкому діапазоні відтінків і кольорів. Відмінна риса полотен – відбиваюча поверхня, що сприяє візуальному збільшенню простору.

Сатинове покриття

Сатинові схожі з матовими натяжними стелями для кухні по своїй текстурі. Вони запросто виступлять в якості аналогічного полотна. Для кухні ідеальним виявиться вибір білого сатинового полотна з ледь помітним перламутровим відливом. Така поверхня сприяє відображенню і розсіюванню світла, візуально розширюючи простір.

Художні полотна

Покриття відносять до категорії художніх натяжних стель. Ефект зоряного неба досягається завдяки використанню оптоволоконних ниток, підведених до зовнішньої частини виробу. Полотно багато в чому перевершує класичні варіанти оформлення інтер’єру по естетичному вигляду і ексклюзивного дизайну стелі на кухні (фото нижче).

Натяжна стеля на кухні: плюси і мінуси

Вініловий стеля

Гідний варіант натяжної стелі для кухні – вінілове покриття, що відрізняються не тільки красою, але і практичністю. У разі необхідності він стримає воду, зберігаючи приміщення від перезволоження і псування обробки. Подивіться нижче на фото дизайну стелі для кухні на основі вінілу.

Натяжна стеля на кухні: плюси і мінуси

Якими вадами відрізняються вінілові стельові конструкції для кухні? Головний недолік – властивість нестійкість до механічних пошкоджень. Іноді випадково полотна пошкоджуються в ході монтажу, що вже казати про роки експлуатації стелі.

Читайте також:  Томати черрі: опис сортів, характеристики, вирощування, врожайність

Текстильні полотна для стелі

Під таким матеріалом передбачають використання трикотажного безшовної конструкції, виготовленої з поліестерових або поліуретанових ниток з просоченням. Полотна представлені в широкому колірному діапазоні, а також з тисненим малюнком. Як це виглядає – дивіться нижче на фото. Натяжна стеля для кухні, виконаний в подібному стилі, декому може здатися досить химерним, тим не менше не можна не погодитися, що вигляд він має приголомшливий.

Натяжна стеля на кухні: плюси і мінуси

Та й відгуки про товар даної категорії в основному тільки суто позитивні. Окремо приділіть увагу вартості покриття. Як відзначають покупці, товар відноситься до сегмента дорогих матеріалів для обробки стелі.

Натяжна стеля з фотодруком

Фотодрук стає популярнішим з кожним роком. До категорії ставляться особливі полотна, надають кухні унікальність, які визначають певну тематику. Тому важливо враховувати стиль оформлення інтер’єру, підбираючи плівку для стелі з фотодруком. Безумовно, особливим виглядає стеля з традиційними зображеннями птахів або хмар, а тематику підтримає квіткова композиція, один з кулінарних шедеврів, фрукти, ягоди або овочі – часті мешканці кухні. Нижче на фото – дизайн натяжної стелі для кухні з ефектним друкованим малюнком.

Натяжна стеля на кухні: плюси і мінуси

Як ви помітили, кожен з видів полотен, розглянутих вище, унікальний. Це простір для творчого відображення стану душі людини.

Тепер ви знаєте, який стелю для кухні краще вибрати і чому саме варто зупинитися на цьому варіанті.

Причини затребуваності і переваги натяжних стель

Краса і незвичайність доповнюються відмінними експлуатаційними характеристиками, а достоїнства конструкцій проявляються у вигляді:

 • естетичності полотен і привабливого зовнішнього вигляду;
 • простоти у догляді за покриттям;
 • стійкості до забруднень;
 • тривалого терміну експлуатації (понад 10 років);
 • можливості монтажу на непідготовленому підставі;
 • здібності маскувати комунікаційні системи;
 • відсутність схильності до деформацій при усадці будинків з дерева;
 • здатності стримувати воду в разі підтоплення зверху;
 • екологічності;
 • простоти монтажу;
 • стійкості до перепадів температури і вологості в приміщенні.

Позитивні якості натяжних стель обумовлюють популярність натяжної стелі для кухні. Чим краще репутація компанії, що випускає ПВХ-плівку для стель, і якість виробів, тим більше клієнтів і позитивних відгуків, залучають потенційних покупців.

З усіх, хто спробував натяжні полотна в якості матеріалу для обробки стель, 99% покупців стверджують, що цікавий дизайн стелі на кухні відмінно виглядає і в просторому приміщенні, і невеликий хрущовці з обмеженою площею.

Деякі недоліки натяжних стель

Підбираючи матеріал для оздоблення і зупинивши свій вибір на конструкції натяжної стелі, враховуйте і деякі недоліки, властиві цьому виду матеріалу. У їх числі:

 • Обмеженість у параметрах. Європейські – якісніше, зате китайські – ширше. У вітчизняних і європейських виробників ширина натяжних полотен вузько обмежена, тому наявність кількох швів, особливо якщо кухня велика, неминуче.
 • Наявність уразливих ділянок полотен – все тих же стикувальних швів, адже саме ці місця найбільше схильні до пошкоджень.
 • Небажаний монтаж полотна на кухні з газовою плитою, що рівносильно частого використання теплової гармати. Це веде до серйозних підвищенням температури, що негативно позначається на стані полотна натяжної стелі на кухні, сприяє появі неприємного запаху, що розповсюджується від нагрітої плівки.
 • Висока вартість матеріалу, враховуючи монтаж – доведеться віддати чималу частину бюджету, відкладеного на ремонт.
 • Необхідність оренди теплової гармати, пристрої, потрібного для монтажу натяжної стелі різних рівнів складності.
 • Високий ризик пошкодження полотна за допомогою механічного впливу при необережному поводженні.
Читайте також:  Посадка розсади в равлика — які рослини можна вирощувати, інструкція з вирощування з фото і відео

Загалом, проаналізувавши всі за і проти, можна зробити висновок: очевидність правильності вибору натяжної полотна для стелі на кухні більш ніж зрозуміла. Тому наперед обдумайте, який з варіантів дизайну виявиться доречніше порівняно з іншими, а визначитися допоможуть фотоидеи натяжних стель. Вибираючи варіант, обов’язково враховуйте особливості інтер’єру, площа кухні, розміри приміщення, функціонал робочої зони.

З якими можливими проблемами доведеться зіткнутися в ході монтажу та експлуатації

Крім описаних вище недоліків, виділяють і деякі складнощі, які виникають в процесі роботи зі стелею на кухні. У їх числі ефект «бавовни» при відкриванні вікон або дверей в приміщенні. Вирішити проблему практично неможливо, а виникає вона не настільки часто, щоб серйозно перейматися цим. Один з варіантів вирішення проблеми з «ударами» – зрівнювання тиску в утвореному просторі між стелею і підставою. Якщо використовувати тканинна безшовна стелю, такий ефект не спостерігається.

Висота кухні зменшується на кілька сантиметрів, тому в приміщенні з початково низькими стелями або з нестандартною висотою рекомендовано монтувати прості однорівневі конструкції, мінімізувавши втрату простору у висоту. Розгляньте детальніше зображений на фото натяжна стеля для кухні. Як можна помітити, це дворівнева конструкція, і вона дійсно в якійсь мірі “з’їдає” простір.

Натяжна стеля на кухні: плюси і мінуси

Іноді власники натяжних стель стикаються з несумісністю освітлювальних приладів і полотна. Щоб уникнути проблем, спочатку орієнтуйтеся на вибір світильників з допустимою потужністю, не перегревающих плівку.

І все ж, який дизайн стелі для кухні вибрати: віддати перевагу глянцевому або матовому полотна для натяжної стелі? На який короб кріпити плівку: на гіпсокартонні підставу або рейкову алюмінієву конструкцію? Нарешті, як доглядати і уникнути утворення плісняви на стелі? Ці та інші питання розглянемо нижче.

Деякі секрети догляду за натяжною стелею і як це робити правильно

Не забувайте про особливості кухонного приміщення, в числі яких – постійні перепади температур, викликані роботою численних побутових приладів.

Крім цього, змінюється рівень вологості, а часте приготування їжі дає свій побічний ефект – утворення кіптяви і осідання жиру на поверхні плівки, не завжди летких навіть при наявності потужної витяжки і правильно спланованої вентиляційної системи.

Знайте, що всі без винятку полотна з ПВХ, включаючи полотна з фотодруком і малюнками, добре миються. Це чи не основна перевага оздоблювального матеріалу, застосовуваного на кухні.

Натяжна стеля на кухні: плюси і мінуси

Для очищення стелі на кухні використовують спеціальні засоби, призначені для цих цілей, незважаючи на те, що полотна показують високу стійкість до хімічного впливу без абразивних частинок, так часто пошкоджують гладкі поверхні.

Гострі предмети в процесі догляду виключені, оскільки плівку легко пошкодити в ході будь-якого механічного дії. Приміром, видаляючи залишки клею або налиплу бруд, не використовуйте ніж або шпатель. Кращий засіб для натяжної ПВХ стелі – оцтовий розчин.

Важливо! Щоб уникнути утворення скупчень жиру на поверхні плівки, раз в місяць протирайте полотно губкою, змоченою в розчині звичайного миючого засобу. Не турбуйтеся про залишилися після миття розлучення – вони легко прибираються сухою серветкою. При потускнении глянсового стелі протріть плівку 10% розчином нашатирного спирту і вологою серветкою.

Читайте також:  Дріжджі проти мурах: домашні засоби для боротьби з комахами

Вся правда про «дружбу» плісняви з натяжною стелею

Чимало клієнтів говорять про один серйозний недолік такого роду покриття – провокуванні утворення цвілі під плівкою ПВХ. Чи Так це насправді і як вивести грибок з дому, якщо чорні плями вже утворилися?

Запам’ятайте, що виникнення цвілі ніяким чином не пов’язано з монтажем ПВХ-плівки під стелею на кухні. Вона утворюється з-за вологості, вологи, протікання води, причому не лише в тому випадку, коли затопили сусіди зверху. Якщо в приміщенні панує волога і сирість, грибок з’явиться незалежно від того, який тип стельового покриття у вас завдано. Тому думка про те, що ПВХ-стеля сприяє утворенню і розмноження цвілі, вважають міфом.

Якщо проблема виникає, то позбутися від виникла під натяжною дворівневим стелею для кухні цвілі і обробити поверхню куди складніше, ніж у випадку із звичайною поверхнею. Тому перед монтажем стелі обробіть стелю антисептиком, спеціальною грунтовкою або хлорним розчином. Можете використовувати антисептичну грунтовку. Такий метод обробки прийнятний для покриття будь-якого типу, не тільки під ПВХ-плівку.

У разі появи цвілі під натяжною стелею на кухні доведеться його демонтувати, а видаливши грибок, провести перетяжку, замінивши плівку. Запам’ятайте, що бездіяльність – не кращий варіант. Згодом через розмноження плісняви та освіти спір полотно зіпсується і зруйнується.

Фактори, що формують ціну

Вартість 1 м2 пластикового стелі для кухні становить 550-1700 рублів. Зважившись на покупку полотна під натяжна стеля, вивчіть структуру ціноутворення на продукт. Вартість плівки залежить від:

 • розміру;
 • особливостей стельової конструкції, а саме: кількості ніш, виступів, переходів, які потрібно вирішити;
 • наявності круглих кутів і стін;
 • необхідність монтажу вбудованих світильників і їх точного числа;
 • складності дизайну конструкції: полотно для дворівневого стелі для кухні коштує дорожче, ніж для простого однорівневого стелі;
 • матеріалу: глянцеві дизайнерські стелі – дорожче, сатинові і матові – бюджетні.

Натяжна стеля на кухні: плюси і мінуси

Традиційним вважається монтаж матового натяжної стелі для кухні з одним світильником. Це більш бюджетний варіант. Вартість конструкції приблизно дорівнює ціні стелі з гіпсокартону на кухні, при цьому часу і сил на монтаж та прибирання після установки першого йде менше.

Тонкощі установки

Установка натяжної стелі на кухні не відрізняється складністю, а проведення робіт з урахуванням всіх етапів монтажу займає не більше 3-4 годин. Важливо, що інсталяція не супроводжується великою кількістю сміття і відходів, а підготовка кухні до процедури не передбачається. Єдиний нюанс – відмовтеся від монтажу стелі своїми силами. Ні для кого не секрет, що процес вимагає використання спеціального устаткування та газової теплової гармати. Виходячи з такого параметра, ви відразу визначте, який стелю краще для кухні, так як полотна відрізняються не тільки за дизайном, але і за системою кріплення. Так, виділяють:

 • гарпунну систему кріплення плівки, що дозволяє здійснити швидку заміну полотна при необхідності;
 • клиноподібну, не передбачає заміну полотна. Тут тільки один вихід – демонтувати всю систему разом з плівкою.

Тепер ви знаєте, який стелю на кухню підібрати і як доглядати за поверхнею, забезпечуючи тривалу експлуатацію та збереження привабливого зовнішнього вигляду конструкції.

DvaGusya