Очищувач повітря для кухні: види та поради з вибору

Завдання підтримки гігієни на кухні стоять особливо гостро, оскільки експлуатація цього приміщення пов’язана з процесами приготування і вживання їжі. Один з ключових факторів забезпечення санітарії в даному просторі – організація системи очищення повітря. Вирішити це завдання можна різними способами, але в кожному випадку не обійтися без спеціального обладнання. Так, власникам невеликих міських квартир рекомендується встановлювати очищувач повітря для кухні, який має невеликі розміри і легко контролюється за допомогою сучасної електроніки.

Особливості приладу

Принцип роботи приладу не новий і давно використовується в побутовому кліматичному обладнанні. Компактні мийники повітря встановлюються в житлових приміщеннях, фільтруючи повітряні потоки з тій чи іншій ступенем інтенсивності. Кухонні моделі, зрозуміло, мають свою специфіку. Такі прилади потужніше, охоплюють велику площу і дозволяють використовувати кілька режимів рециркуляції.

Очищувач повітря для кухні: види та поради з вибору

При цьому не варто плутати такі прилади з вентиляційними системами. Чим відрізняється витяжка від очищувача повітря для кухні? У першому випадку обладнання повністю оновлює повітряне середовище, відводячи брудні потоки на вулицю, а в другому – реалізується саме фільтрація з затримкою шкідливих речовин. Звідси ж випливає і суттєве конструкційне перевага очисників повітря – вони не вимагають підключення до вентиляційних шахтах. Відповідно, і плиту можна розташовувати в будь-якому місці, не підлаштовуючись під умови місцевого інжинірингу.

Основні критерії вибору

Продуктивність агрегату буде основним робочим параметром, оскільки від неї безпосередньо залежить і ефективність чищення. Для середньої кухні площею 15-20 м2 цілком буде досить моделі, фільтруючої повітряні потоки на швидкості 500-600 м3/год. Більш точні показники визначаються з урахуванням характеру експлуатації плити, наявності природних вентиляційних каналів і висоти стель. Також слід заздалегідь встановити розмірні кордону. Середні габарити приладу для кухні можна представити як 40 х 60 см по довжині і ширині відповідно. Висота може досягати 20 см і 90 см, що залежить від типу системи фільтрації. Важливо врахувати і напрямок віддачі повітряних потоків. Бажано купувати багатофункціональну техніку з можливістю зміни положення випускний стулки. Від неї не тільки залежить обсяг випуску повітря, але і траєкторія його віддачі.

Читайте також:  Які квіти посадити на дачі: поради

Стаціонарні моделі

Очищувач повітря для кухні: види та поради з вибору

Саме такі очисники повітря можна сплутати з традиційною витяжкою. І по розмірах, і по конструкції стаціонарні мийники повітря нагадують проточну вентиляцію. Але знову ж таки вони не передбачають ніякого зв’язку з шахтами, повітря викидають на вулицю. Кріпиться стаціонарний очищувач повітря для кухні над плитою так, щоб робоча область безпосередньо захоплювала виділяється в процесі приготування гар і кіптява. За типом конструкції теж виділяють різні варіанти. Наприклад, існують вбудовані моделі, які інтегруються в подпотолочную нішу або в кухонні меблі. Якщо можливості для такої установки немає, то монтують підвісний очисник повітря, технічно придатний для будь-яких умов монтажу. Досить визначити оптимальні розміри корпусу.

Мобільні очисники повітря

Дана техніка більшою мірою схожа на переносні кондиціонери або кімнатні мийники повітря. Конструкція не вимагає спеціального монтажу, тому прилад можна встановлювати в будь-який момент по мірі необхідності. Це можуть бути настільні і підлогові моделі в залежності від розмірів. Очевидно, що буде потрібно додаткове місце для такого агрегату.

Вважається, що мобільні пристрої менш продуктивні, ніж стаціонарні, але і це залежить від можливостей конкретного приладу. Наприклад, повітроочисник Bork в модифікації A804 підтримує три режиму рециркуляції, очищаючи забруднену середу всього за 10 хвилин. До цього ж варто додати і можливість тонкої очистки від сірчистого газу, бактерій і мікробів. Втім, і розміри даної моделі складно назвати скромними.

Очищувач повітря для кухні: види та поради з вибору

Як вибирати фільтр для повітря?

Якщо у витяжки головний функціональний компонент представлений вентилятором, то в даному випадку це система фільтрації. Очищаючий орган визначає ефективність миття повітряних потоків. На сьогоднішній день можна вибирати з наступних різновидів фільтрів:

  • Вугільні мембрани. Такі фільтри вбирають і утримують шкідливі речовини, усуваючи більшу частину механічних домішок. Підходить як базове рішення для грубого очищення.
  • Нера-фільтри. Високотехнологічна система, яка застосовується в сучасному кліматичному і клінінговому обладнанні. У такій комплектації очищувач повітря для кухні позбавить від найдрібніших частинок пилу і жиру, видаливши близько 95 % забруднень.
  • Фотокаталітичні елементи. Це засоби фільтрації нового покоління, які відрізняються не тільки ефективністю очищення повітря, але і самим принципом дії. Якщо традиційні системи мийки лише затримують шкідливі речовини, то фотокаталітичні пристрої забезпечують процеси розкладання забруднень на безпечні складові. Але і коштують такі фільтри дорожче інших.
Читайте також:  Ялинка з атласних стрічок — покрокова інструкція по виготовленню

Очищувач повітря для кухні: види та поради з вибору

Популярні виробники повітроочищувачів

Гідні за якістю моделі початкового рівня компанія пропонує ORE. Системи серії Oliver, зокрема, призначені для очищення від паркого жиру і видалення неприємних запахів. Навіть у бюджетному виконанні такі прилади забезпечуються декількома режимами роботи (до трьох швидкостей), підсвічуванням і стильним дизайном. Знову варто відзначити воздухоочиститель Bork, який виділяється також комбінованою системою фільтрації Antivirus і функцією зволоження. Втім, і коштують моделі цього виробника недешево. Як середнє рішення можна рекомендувати обладнання Elikor Europa. Цей варіант хороший функціональністю і гнучкість в установці. Очищувач повітря можна використовувати і як витяжку, і як засіб рециркуляції.

Установка приладу на кухні

Очищувач повітря для кухні: види та поради з вибору

Монтаж виконується за допомогою спеціальної кріпильної фурнітури, що входить в комплектацію приладу. Великовагові конструкції встановлюються на металеву несучу обрешетування або паралельно встановлені профільні елементи-власники. Для компактних легких моделей досить інтеграції в стелю або стіну кронштейнів або анкерних металовиробів. При навісі очисника повітря для кухні над плитою слід врахувати і електротехнічне підключення. До місця експлуатації повинна бути виконана підводка або ж передбачена розетка на 220 В для включення обладнання.

Обслуговування повітроочисника

Очищувач повітря для кухні: види та поради з вибору

Як і будь-фільтруюче устаткування, даний агрегат потребує регулярного догляду. Прилад слід чистити, міняти розхідники, а також не забувати про перевірку стану кріплення. Фільтри в більшості випадків змінюються повністю. Експлуатаційний термін у них може становити кілька місяців, але існують і моделі з індикатором забруднення, які визначають момент оновлення в залежності від інтенсивності використання техніки. Крім того, слід регулярно промивати поверхні корпусу, які також покривається жиром і кіптявою. Як почистити очищувач повітря на кухні? Досвідчені домогосподарки рекомендують відмовлятися від агресивної хімії, так як вона негативно впливає на металеві поверхні приладу. Найефективніший, дешевий і в той же час безпечний спосіб чищення подібних забруднень – з допомогою соди. Її розводять у кип’яченій воді, після чого за допомогою губки або дрантя отриманим розчином протирають поверхні очищувача повітря.

Читайте також:  Як прасувати бавовняну сорочку — ефективні способи для ідеального результату

Висновок

Очищувач повітря для кухні: види та поради з вибору

Технологія рециркуляції повітря як альтернатива звичайній витяжці у багатьох викликає сумніви. Пов’язані вони з тим, що обладнання «ганяє» по кухні один і той же повітря, принципово не оновлюючи його. На цьому тлі вентиляційні системи здаються більш привабливими. Тим не менш якість роботи очищувача для кухні з точки зору усунення забруднень не менш високо, ніж у витяжки. Саме завдяки сучасним фільтрів прилад забезпечує багатоступінчасте очищення, підтримуючи і мікрокліматичні характеристики. Так, якщо вентиляція неминуче забезпечує надходження холодного вуличного повітря на заміну вытесняемым брудних потоків, то очищувач ніяк не впливає на температурний режим в гіршу сторону. Навпаки, деякі моделі допускають можливість озонування і регулювання коефіцієнта вологості повітряного середовища.

DvaGusya