Перець какаду: опис сорту

Особливе місце серед овочевих культур, безсумнівно, належить перцю. Це джерело вітамінів вирощують практично всі садівників і дачників, причому багато хто з них воліють не обмежуватися одним сортом. Сьогодні ми поділимося з вами фото і відгуками про перці “какаду”, а також розповімо, як виростити у себе на ділянці. У цій статті ви дізнаєтеся не тільки основні характеристики цього сорту, але і його корисні властивості.

Опис сорту

Перець какаду: опис сорту

Перець “какаду” – гібридний середньостиглий сорт, термін дозрівання якого становить 110 днів з моменту посадки до збору врожаю. В деяких випадках він може почати плодоносити трохи раніше. Багато досвідчені городники вже давно віддали перевагу цьому сорту, згідно з відгуками, перець “какаду” не тільки швидко дозріває, але і високоврожайний. Висота прямостоячих пишних кущів досягає півтора метрів. Досить великі листки мають темно-зелене забарвлення. Незважаючи на те що кущ досить розлогий, підв’язки і опорі він зовсім не потребує. Циліндричні за формою плоди мають ароматною, солодким і соковитим м’якушем, що ховається під щільною шкіркою яскраво-червоного кольору. Названий сорт був з-за схожості зовнішнього вигляду овоча з дзьобом відомої птиці.

Характеристика

Особливу популярність цей сорт завоював завдяки своїм значним розмірам і чудовим смаковим якостям. Судячи з фото і відгуками про перці “какаду”, вага одного плоду досягає 500 грамів, а довжина – не менше 25 сантиметрів. Крім того, сорт характеризується як високоврожайний. З одного куща можна зібрати від 2,5 до 3 кілограм зрілого врожаю. Теплолюбні перці вирощують в умовах відкритого ґрунту в теплих регіонах і в теплиці або з використанням нічного укриття, якщо клімат в регіоні менш сприятливий.

Особливості вирощування

Перець какаду: опис сорту

Перш ніж ви вирішите вирощувати перець “какаду”, потрібно відповідально підійти до вибору місця під посадку. Грядка повинна бути розташована на максимально сонячному ділянці. Даний сорт погано переносить сонячне голодування – практично відразу починають жовтіти і в’янути листя, а плоди не досягають належного розміру, кольору і смакових якостей. В цілому відгуки про сорт перцю “какаду” свідчать, що він абсолютно невибагливий у догляді, хоч і вимагає створення певних комфортних умов вирощування. Для активного зростання, правильного розвитку плодів і високого плодоношення важливо дотримувати деякі правила, про які й піде мова у наступних розділах.

Читайте також:  6 способів позбутися від мурашок на деревах у саду

Вирощування розсади

Перець какаду: опис сорту

Першим етапом на шляху до отримання цих приголомшливих овочів є посів насіння на розсаду. Цей процес досить простий, незважаючи на наявність деяких особливостей. Перед посадкою насіння проходять кілька стадій підготовки. Спочатку насіння вимочують протягом 5 годин у гарячій воді температурою близько 50 °С. Після цього насіння поміщають у вологу тканину до проростання. Використовуйте тільки якісний посадковий матеріал для одержання багатого врожаю.

Посів пророщених насіння на розсаду здійснюється в кінці березня або першій половині квітня. Заглиблення виробляють не більше ніж на 2-3 сантиметри. Контейнери з розсадою поміщають в добре освітлене місце з температурою повітря близько +28 °С. протягом десяти днів після посіву, при дотриманні цих умов, повинні з’явитися перші сходи. З цього моменту температура повітря незначно знижується до +25 °С. Поливають розсаду щодня, у ранковий час. Для цих цілей використовується вода кімнатної температури. При появі 5-6 повноцінних листочків розсаду піддають пікіровці.

Пересаджування у відкритий грунт

Перець какаду: опис сорту

Згідно опису перцю “какаду”, цей овоч вважається досить теплолюбних. Тому перенесення рослини на постійне місце у відкритому грунті проводиться тільки після настання теплої погоди. Молоді саджанці мають бути захищені від перепадів температур і нічних заморозків. У холодних регіонах перець “какаду” вирощують в теплиці. Існує кілька основних правил пересадки перцю:

  • висота розсади повинна бути не менше 15 сантиметрів;
  • термін пересадки – кінець травня або початок червня;
  • використовується родючий грунт, збагачена підгодівлями;
  • відстань між кущами близько 40 сантиметрів, а між рядами – не менше метра;
  • розсада переноситься в заздалегідь зволожену лунку і поливається ще раз після пересадки;
  • територія навколо кущів мульчується.

Догляд

Для отримання багатого і смачного врожаю, як на фото перцю “какаду”, потрібно не тільки правильно вироблений процес посадки, але і певний відхід.

Читайте також:  Як зробити бантик з атласної стрічки для волосся або подарунку — покроковий майстер-клас

Перець даного сорту вимагає регулярного і рясного поливу. З-за теплолюбні рослини важливо використовувати нехолодну воду. Її температура повинна варіюватися в межах від +17 до +20 °С. Важлива і частота поливів, яка залежить від способу вирощування перцю “какаду”. Тепличний перець поливається кожні 2-4 дні, в той час як ґрунтової – не частіше разу на тиждень. Полив збільшують у два рази по частоті та кількості води в період формування плодів.

Як і інші гібриди, любить підгодівлі і перець “какаду”. Відгуки про сорт від досвідчених садівників рекомендують вносити добрива не менше трьох разів за весь період вирощування. Перша підгодівля вноситься одразу після посадки, друга і третя – в період формування квітів і плодів. Основа будь-якої підгодівлі – селітра, в яку вносять курячий гній на першому етапі, калійну сіль і фосфор – при цвітінні і розвитку плодів. Крім цього, внесення підгодівлі поєднують з поливом для кращого проникнення корисних речовин.

Ще одним важливим етапом догляду за перцем “какаду” є пасинкування. Тільки правильно сформований кущ здатний грамотно розподілити живильні речовини і забезпечити зростання великих і смачних плодів. Своєчасно видаляйте бічні пагони таким чином, щоб після видалення залишався пеньок заввишки не менше 2 сантиметрів. Більш коротка обрізка спровокує активний розвиток нових бічних пагонів.

Хвороби і шкідники

Перець какаду: опис сорту

Іноді правильного і своєчасного догляду буває недостатньо, і рослина може бути уражено шкідливими комахами або хворобами.

Судячи з відгуків про перці “какаду”, основним захворюванням, що вражає рослина, є фітофтороз. Причому найнеприємніше, що він вражає посадки ще на стадії розсади, а це може призвести до повної загибелі рослини. Тому однією з важливих умов вирощування є видалення хворих рослин на ранніх стадіях зараження, проріджування посадок для організації достатнього місця і профілактична обробка фунгіцидними препаратами.

Читайте також:  Як виростити примулу з насіння в домашніх умовах?

Ще одна неприємність, з якою можна зіткнутися при вирощуванні перцю, – це вершинна гниль плодів. Виникає це захворювання з-за перепадів температур або порушеного поливного режиму. Приділяючи посадкам належну увагу і обприскуючи їх кальцієвою селітрою, цілком можна уникнути виникнення цієї хвороби.

Основними шкідниками, люблячими перці, є павутинні кліщі і тля. Якщо народні методи боротьби, такі як обприскування розчинами золи і часнику, не допомагають, то варто почати застосування інсектицидів. Проте варто пам’ятати, що така обробка є неприпустимою на стадії формування плодів.

Слимаки – ще одні неприємні шкідники, приносять значної шкоди плодам і листя рослини. Крім ручного збору і знищення дорослих особин, потрібна обробка препаратом “Стріла”. Ефективним заходом боротьби зі слимаками вважається посипання грунту навколо куща сухою гірчицею або гірким меленим перцем.

Збір врожаю

Перець какаду: опис сорту

Найулюбленіше і довгоочікуваний час для будь-якого садівника – період збору врожаю. Дана процедура проводиться після досягнення плодами максимального розміру. Однак з-за великої ваги овочів у поєднанні зі слабкими пагонами плоди збираються на стадії неповної зрілості. Зелені перці акуратно зрізають ножем, оскільки відламування призводить до пошкодження куща. Проміжок між зборами врожаю, як правило, становить близько тижня.

Користь

Перець какаду: опис сорту

Солодкий перець “какаду” – відмінне додаток не тільки до літніх салатів, але і до зимових страв, оскільки даний сорт відмінно переносить заморозку. Збереження смаку і зовнішнього вигляду дозволяє готувати з них, варені, тушковані і смажені страви. Крім того, існує маса рецептів для консервування цього овоча.

Будь сорт солодкого перцю неймовірно корисний для здоров’я, і “какаду” не є винятком. Хрусткі овочі багаті вітамінами С, Р, В і органічними кислотами. Крім того, перець має антиоксидантні властивості, зміцнює нервову систему, нормалізує роботу серця і судин.

Перець “какаду” є відмінною прикрасою садової ділянки. Пишні кущі соковитої зелені поєднуються з великими яскравими плодами і радують око не гірше квіткової клумби.

DvaGusya