Передпокій своїми руками: ідеї, креслення, інструкції

Як відомо, театр починається з вішалки. У принципі, з нього ж починається і квартира. Відмінність в тому, що тут необхідно вішати одяг всієї родини, а також мати тумбочки, в яких можна помістити взуття. Тому з повною підставою можна стверджувати, що квартира починається з передпокою. Ця кімната, створена своїми руками, повинна бути естетичною та зручною. Розглянемо, як її можна зробити самостійно.

Підбір меблів

Передпокій своїми руками: ідеї, креслення, інструкції

Варіантів по створенню передпокої своїми руками існує безліч. В ній обов’язково повинна бути вішалка. Якщо приміщення зовсім невелика, то можна розмістити полку для головних уборів, дзеркало і тумбочки для взуття. У разі великих розмірів там може перебувати шафа-купе, тумба, комод. Чим більша площа розглянутого приміщення, тим більше предметів інтер’єру в ньому розміститься.

Для невеликого передпокою, в якій можна розмістити шафа, краще підійде варіант «купе», оскільки не доведеться відкривати двері в сторони, що займає додатковий простір. Якщо приміщення зовсім маленьке, то можна зробити вбудовані предмети, в яких розміщують полиці і вішалки.

У більшості випадку передпокій своїми руками включає дзеркало. Як правило, воно досить велике, щоб людина могла бачити своє відображення у весь зріст. Також воно дозволяє зробити візуалізацію простору, розширивши його. Дзеркало може знаходитися у рамці на стіні або бути навішені на стулки шафи.

Будь-яке таке приміщення повинне мати тумбу під взуття. Також в шафі повинні бути присутніми штанги для плічок.

Одностулкові тумба своїми руками

Можна почати виробництво шафи в передпокій своїми руками з цього предмету інтер’єру. Що потрібно зробити для цього? Ось приблизний перелік дій:

 • на щитах роблять розмітку і вирізують боковини, дно, лицьову планку, що закріплюється під ним, полки в передпокій своїми руками;
 • у кожної заготівлі роблять отвори для фіксації меблевих шкантов;
 • випилюється двері з того ж матеріалу, який використовувався для виготовлення тумби, під петлі робляться отвори;
 • промащують шканти і вимпили під них клеєм, після чого їх фіксують і починають складання каркаса, закріплюється саморізами, після чого двері монтують на те місце, яке вона повинна займати;
 • виготовляють полози з фанери, з монтуванням їх у тому місці, де буде знаходитися дно висувного ящика;
 • приступають до виробі останнього — роблять дно з фанери, дощок готують бічні і задню стінки, до дна прикручують саморізами в попередньо зроблені отвори у фанері;
 • на завершення роблять передню частину цього предмета;
 • випилюють кришку тумбочки, прикріплюючи її за допомогою меблевих кантів.
Читайте також:  Секрети ідеального зимового взуття для дівчинки

Щоб тумбочка стала впритул до стіни, на бічних стінах краще зробити невеликі вирізи на висоту плінтуса.

Двостулкові тумба — відмінність у виготовленні від одностулкової

Передпокій своїми руками: ідеї, креслення, інструкції

Основна відмінність полягає в тому, що тут господар при прорахунку варіантів, як зробити передпокій, надумав, що тумбочка повинна мати два відділення. Одне з них – без внутрішніх полиць і займає близько 25 % обсягу цієї одиниці меблів з необхідною висотою. Решту займає друге відділення, яке може підрозділятися на дві-три частини за допомогою полиць.

Стінка для вішалки

Передпокій своїми руками: ідеї, креслення, інструкції

Цей меблевий предмет виготовляють з дощок. Вони розташовуються на поверхні з невеликою відстанню між ними. Зверху їх скріплюють рейкою, що закріплюється на висоті прибивання гачків. Зроблена своїми руками вішалка в передпокій зазвичай передбачає наявність полиці для головних уборів, яку потрібно вирізати і з двох сторін розмістити ребра жорсткості. Готову стінку притуляють до стіни і відзначають, як потрібно підрізати дошки, щоб стінка була одного рівня з шафою, який буде виготовлений пізніше.

Пенал своїми руками

З меблевого щита вирізається дві задні стінки, дно, кришка і лицьова планка.

Після підготовки приступають до складання пенала:

 • збирають каркас — випилюють отвори під шканти, їх промазують клеєм, монтують, каркас скріплюють саморізами;
 • випилюються дві стулки, в кожній з якої роблять отвори для 3 петель;
 • в залежності від того, скільки передбачається полиць в шафі в передпокої своїми руками, роблять кріплення на відповідних рівнях;
 • випилюють і розміщують полиці у пеналі, після чого монтують стулки.

Шафа для маленької передпокою

Передпокій своїми руками: ідеї, креслення, інструкції

Внизу такого предмету меблів прикріплюють ніжки, які мають висоту 55 мм, що закріплюються саморізами для символів 4х16.

Матеріалом для виготовлення такого предмету меблів передпокої своїми руками можуть виступати наступні:

 • меламінова крайка, має клейову базу з товщиною 0,6 мм;
 • ламінована 18-ти міліметровий ДСП;
 • оргаліт, який може бути пофарбований.

На лист ДСП можна прикріпити дзеркало, використовуючи спеціальний ключ. Цей фасад виходить масивним, тому на нього необхідно чотири петлі мінімум. Шафа кріпиться до стіни з тією метою, щоб при відкритті він не завалився.

Виготовляються такі елементи:

 • верхня кришка тумбочки, її боковини, дверцята;
 • верх і низ конструкції;
 • полиці і задня стінка вішалки своїми руками;
 • бічні стінки і полиці закритої частини;
 • задня стінка усієї конструкції.
Читайте також:  Монопучкова зубна щітка — огляд кращих моделей з характеристиками

Полицю в шафі треба робити вище або нижче в порівнянні з тією, яка розташовується на відкритій частині.

Стяжки роблять на конфирмантах, під які насверливаем в площині і торці деталі.

Оргаліт зазвичай прибивають цвяхами. Можна кріпити і саморезами, але це потребує великих витрат часу. При цьому конструкція повинна бути строго прямокутної.

Установка шафи за дверима

У цьому випадку використовується дюймова дошка, пласть, обклеєна шпалерами і покрита лаком або пофарбована.

Вирізаються бічні стійки і полиці, що з’єднуються саморізами. Полки кріпляться до стіни рейками або косинцями. Бічну стійку встановлюють з допомогою бічних кріплень куточків.

Навіс-петлю монтують ззаду до торця, в стіну укручується саморіз, на який поміщають петлю з боковиною.

Переваги вбудованої меблів

Передпокій своїми руками: ідеї, креслення, інструкції

З її допомогою простір передпокою використовується більш раціонально. Меблі можуть мати особливу форму, встановлюватися в кути. З її допомогою використовується вся висота приміщення — від підлоги до стелі. Використання розсувних дверей у вбудованій передпокої своїми руками дозволяє оптимально застосовувати наявний простір.

Далі поговоримо про іншому вигляді меблів.

Передпокій-купе своїми руками

В останні роки велику популярність набуває корпусні меблі. Для самостійного створення шафи-купе знадобляться наступні матеріали:

 • профіль для перегородки;
 • дюбеля і саморізи;
 • гіпсокартон для стелі;
 • дві напрямні для гіпсокартону;
 • розсувні дверцята з навішеними дзеркалами;
 • масив з дерева для полиць;
 • фарба;
 • електропроводка;
 • точкові світильники;
 • матеріал для обшивки всередині.

Рейки і розсувні двері придбаваються у відповідних магазинах.

Передпокій своїми руками: ідеї, креслення, інструкції

Спочатку до стіни монтують профіль, стежать за тим, щоб короб був прямокутної форми. Для розміщення точкових світильників вгорі роблять виступ з допомогою профілю, його довжина становить близько 20 див.

Кріплять поперечний профіль. Для збільшення вантажопідйомності полиць його зміцнюють, використовуючи дерев’яні бруси. Роблять розведення електропроводів, готову верхню частину, перегородку і боковини обшивають гіпсокартоном. Після цього до електропроводки підключають точкові світильники, фіксуючи їх в отворах.

На підлозі і верхній частині шафи встановлюються напрямні, що закріплюються саморізами. У них вставляються дверні полотна, регульовані для виключення перекосів. Край можна обробити спеціальними матеріалами, які додадуть меблів дизайнерський вигляд.

Виготовлення банкетки

Даний предмет меблів являє собою лавку, має м’яке сидіння, яка може бути розміщена не тільки в передпокої, але і в спальні або вітальні.

Читайте також:  Як почистити клавіатуру ноутбука — огляд механічних та професійних методів

Банкетка в передпокій своїми руками виготовляють з дерев’яного каркаса, обтягнутого тканиною, і встановлюють сидіння з наповнювачем. Перш ніж почати її створювати, треба зробити проект з відповідними кресленнями. Він може виконуватися як ручним способом, так і з використанням спеціальних комп’ютерних програм. Банкетка робить закінченою передпокій своїми руками. Креслення необхідні для визначення числа брусів, тканини, витратних матеріалів, які знадобляться для її створення.

Передпокій своїми руками: ідеї, креслення, інструкції

Вироби можуть бути зроблені з наявних матеріалів або старих меблів.

Так, банкетка своїми руками може бути створена з міцного журнального столика, витримує людську масу тіла.

Дотримуються такого порядку при виготовленні:

 • вирізують чотирикутник з поролону, що збігається за розмірами з стільницею (по краях залишають за 25 мм);
 • від журнального столу відкручують ніжки, до основи прикріплюють поролон з допомогою клею;
 • вирізують другу підкладку з тонкого поролону, флізеліну або лавсану, яка більше наповнювача за розміром, і склеюють деталі;
 • обробку виконують тканиною, яка має припуски близько 25 мм — її натягують по всім напрямкам і кріплять декоративними цвяхами або будівельним степлером;
 • на останньому кроці закріплюють краю, складки вирівнюють викруткою або шилом;
 • до дна прикріплюють зносостійку тканина, є протипиловий.

Банкетка в передпокій своїми руками може бути створена і з лавки зі спинкою. Для цього остання розуміється, оббивка і наповнювач видаляються. Деталі спинки і сидіння вирізують з поролону. Тканина для підкладки розкладають на підлозі. На неї поміщають дерев’яне сидіння і наповнювач, які прикріплюють до основи степлером. Каркас з дерева обробляють морилкою або фарбують у два шари. На кінцевому етапі дермантин вставляється в спинки банкетки і деталі прикріплюють до основи. Її прибивають зверху тканини по периметру.

Банкетки можна прикрасити подушками, виготовленими самостійно або набутими відповідних торгових точках.

Висновок

Виготовити передпокій своїми руками цілком під силу практично будь-якій людині. В залежності від того, яка її площа, вона може бути вбудованою, розсувними або назовні дверима. Основні деталі виготовляються шляхом розпилювання дерева, оргалита, фанери або деревостружкових матеріалів. При виготовленні шафи, що примикає до створеної своїми руками вішалку в передпокій, потрібно враховувати те, що кріплення полиць, зроблених у відкритій і закритій частинах, не повинні збігатися, тому їх необхідно правильно намічати. Передпокій може прикрашатися банкетками. Останні виготовляються з таких матеріалів або застосовуються ті предмети меблів, які вже досить старі, але можуть прослужити ще в якості інтер’єру для передпокою.

DvaGusya