Подрібнювачі трави: огляд, характеристики, вибір, відгуки

Концепція виробництва з повним циклом успішно застосовується не тільки в промисловості, але і в рамках приватного господарства. Сучасний дачник у мінімальній мірі використовує хімічні препарати для удобрення культурних рослин, щоб отримати здоровий і корисний урожай. Тому в якості заміни спеціального комплексу живильних елементів йому потрібно компост, утворений в результаті переробки садових відходів. Основою для компостної купи можуть виступати гілки і рослини, які пройшли попередню переробку. На цьому етапі потрібно подрібнювач трави, який надасть оптимальне сировина для перегною.

Пристрій агрегату

Конструкцію подрібнювача умовно можна розділити на три частини – несучу базу, переробний блок і корпус. Конфігурації компонування бувають різними, що багато в чому визначається мобільністю агрегату. У пересувних моделях несуча платформа виступає і ходовою частиною з колесами. На стійках утримується корпус, в якому знаходиться силова начинка і елементи переробки.

Механізм подрібнення в цілому нагадує функцію м’ясорубки, що випускає подрібнене м’ясо. В дію переробні пристрою наводяться двигуном, який так само реалізується різними способами. Що стосується корпусу, то звичайний подрібнювач трави для дачі виконується з міцного металевого листа, що переходить з нижньої частини ходової блок, а з верхньої – свого роду воронку для завантаження. Для випуску готових відходів може передбачатися окремий приймач на зразок малогабаритного компостного контейнера.

Подрібнювачі трави: огляд, характеристики, вибір, відгуки

Основні характеристики

Параметр потужності є основним для визначення робочого потенціалу агрегату. Початковий силовий рівень в побутових моделях відповідає 1-2 кВт. Цього достатньо для впевненої обробки стебел товщиною до 40 мм. Далі йдуть машини середнього класу, продуктивність яких досягає 2,5-3 кВт. Відповідно, підвищується витривалість техніки і здібності справлятися з гілками діаметром понад 45 мм Самий високий клас представляють промислові подрібнювачі трави. Характеристики потужності в даному випадку можна висловити діапазоном 4-9 кВт. Вузькоспеціалізовані машини для переробки садових відходів обслуговуються двигунами потужністю до 20 кВт.

Якщо планується купувати агрегат з можливістю переміщення, то буде не зайвим звернутися і до ваги подрібнювача. Малогабаритна техніка в середньому важить 7-10 кг Це моделі з невеликим потужносним запасом, якими можна різати тонкі гілки. Машини вагою 15-20 кг менш зручні в переміщенні, але зате мають масивної лійкою завантаження, що дозволяє за раз переробляти великий об’єм відходів.

Читайте також:  Набір викруток — огляд популярних моделей наборів від провідних виробників з фото і відгуками

Види подрібнюючих механізмів

Подрібнювачі трави: огляд, характеристики, вибір, відгуки

Конструктори застосовують дві ножові системи для переробки гілок, трави і листя – фрезерну і дискову. У першому випадку задіюється суцільнолита шестірня автоматично затягує занурювані заготовки. Від користувача потрібно лише наповнювати воронку у міру поглинання матеріалу. Даний механізм відрізняється високою продуктивністю, тому годиться для тих випадків, коли планується переробка твердих відходів – тих же гілок і товстих стебел від чагарників.

В дискових моделях використовується ножова система з декількома лезами, встановленими на платформі з блоком валом. Якщо стоїть питання про те, який вибрати подрібнювач для гілок і трави з листям, то цілком можна віддавати перевагу техніці з дисковим робочим механізмом. Він не так продуктивний порівняно з фрезерним агрегатом, але зате в операціях з «м’якими» відходами економно витрачає енергію і менш піддається інтенсивному зношуванню.

Бензинові подрібнювачі

Садова техніка традиційно оснащується ДВЗ, що працюють на бензині або на дизелі. Подрібнювач – не самий вимогливий до енергетичних ресурсів агрегат, тому важке паливо практично не застосовується. Але навіть моделі з компактними розмірами дають підстави розраховувати на ефективну переробку товстих гілок і великих обсягів листя за короткий проміжок часу.

З точки зору продуктивності, це найкраще рішення для ділянок великої площі. Що ще важливо, бензиновий подрібнювач трави незалежний від мережевих джерел енергопостачання. Це означає, що техніку можна використовувати у віддаленні від будинку або дачі без проводів та інших комунікаційних каналів. Але є і мінуси у бензинових подрібнювачів, які полягають в забрудненні повітря і великих затрат на технічне обслуговування.

Електричні моделі

Подрібнювачі трави: огляд, характеристики, вибір, відгуки

Це компактні, легкі та екологічно чисті машини для невеликих ділянок. Як показує практика, в плані фізичного звернення електричний подрібнювач не завдає труднощів і жінкам. Також, в порівнянні з бензиновими аналогами, такі моделі майже безшумні і не вибагливі в утриманні.

Але перед покупкою слід врахувати і серйозні недоліки такого помічника по саду. По-перше, електричний подрібнювач трави повинен бути підключений до мережі під час роботи. Акумуляторні версії в даній ніші не отримали широкого розповсюдження, тому розраховувати можна тільки на проводове енергопостачання. Мають місце і обмеження в продуктивності. Так, якщо для бензинових подрібнювачів максимальна товщина переробляються гілок становить 60-70 см, то у електричних – 40-50 див.

Читайте також:  Як вибрати прилад для вимірювання вологості повітря в приміщенні

Додатковий функціонал

Стосовно допоміжних можливостей слід орієнтуватися на три додаткові групи – конструкційні доповнення, захисні системи і робочі режими. Що стосується першої групи, то до неї можна віднести знімну несучу платформу з ходовою системою (для пересування або стаціонарної установки), штовхач гілок і трави, воронки різних діаметрів і рукоятки для перенесення.

Подрібнювачі трави: огляд, характеристики, вибір, відгуки

Захисні механізми можуть бути представлені плавним пуском двигуна, блокування включення і системами автоматичної зупинки техніки при високих перевантаженнях. Електричний побутовий подрібнювач трави підтримує кілька режимів переробки. Наприклад, садівник може регулювати ступінь подрібнення по фракціям – на шматочки, тирсу, щепу і т. д. Промислові агрегати, в свою чергу, забезпечуються реверсним ходом і автоматичними завантажувачами відходів.

Що ще врахувати у виборі?

Існує і ряд дрібних техніко-експлуатаційних нюансів, які буде не зайвим прорахувати перед покупкою. Наприклад, з точки зору ергономіки завантаження має значення конфігурація воронки. Багато садівники хвалять похилі і конусоподібні модулі завантаження – їх легше наповнювати і обслуговувати технічно. Щоб максимально відсунути момент зміни або заточування ножів, враховується матеріал для їх виготовлення. Фахівці рекомендують купувати моделі з ріжучими елементами, виконаними з загартованої сталі. Тепер можна перейти до огляду садових подрібнювачів для трави та гілок, які займають лідируючі позиції на вітчизняному ринку.

Відгуки про модель Bosch AXT 25TC

Практичний і універсальний у використанні подрібнювач від німецьких розробників, який справляється з обробкою листя, і з рубкою гілок. Силова начинка агрегату представлена електродвигуном на 2,5 кВт, що дозволяє випускати сировина для перегною з продуктивністю 230 кг/год. Власники до переваг цього обладнання відносять ергономіку, безшумну роботу, автоматичну затяжку відходів та надійність робочих органів. Серед слабких сторін даного подрібнювача трави відзначається незручна конфігурація бази з верхнім центром ваги, не самий вдалий електротехнічний інтерфейс і високу вартість у 30 тис. руб. Втім, довговічність конструкції і функціональних елементів компенсує переплату за рахунок мінімізації витрат на обслуговування.

Подрібнювачі трави: огляд, характеристики, вибір, відгуки

Відгуки про модель Einhell GH-KS 2440

Більш доступний варіант електричного подрібнювача вартістю 9-10 тис. руб. За цю суму пропонується електродвигун на 2,4 кВт, ножі із спеціальної сталі для обробки листя і гілок діаметром до 40 мм і досить широка комплектація додатковими аксесуарами. Володарі агрегату відзначають непогану для побутового класу працездатність, гнучкість і мобільність у фізичному обігу, а також скромний вагу в 11 кг. Негативні ж відгуки про измельчителе трави GH-KS 2440 адресуються якістю переробки. Так, криві, товсті сучки можуть заклинити ножовий механізм, а зовсім дрібна листя пропускається без усякої обробки. Після завершення робочих заходів потрібне ретельне видалення залишилися гострих гілок ручним способом.

Читайте також:  Як зробити інкубатор своїми руками в домашніх умовах?

Відгуки про моделі LASKI KDO 85/14

Подрібнювачі трави: огляд, характеристики, вибір, відгуки

Чеський подрібнювач на бензиновому двигуні HONDA GX 390, призначений для професійного використання. Потужність силової установки становить 8,2 кВт, що дає можливість переробляти не тільки листя з тонкими сучками, але і деревну тріску діаметром близько 80-90 мм. Практика експлуатації даної машини дозволяє говорити про такі плюси, як висока продуктивність, витривалість, технічна стійкість і маневреність. Звичайно, це не малогабаритний садовий подрібнювач для трави, який можна переносити на великі відстані, але колеса дозволяють транспортувати по рівній поверхні в межах паркової зони або фермерського господарства. До плюсів агрегату відносять і кілька комплектів з органами подрібнення – від дрібних лез до групи дробильних ножів.

Висновок

Подрібнювачі трави: огляд, характеристики, вибір, відгуки

Підтримка садового господарства на належному рівні за принципами раціонального використання його основних ресурсів і відходів неминуче передбачає залучення та спеціальної техніки. Було б неправильно розглядати подрібнювач лише як засіб знищення гілок з травою. Залежно від моделі, дана техніка може виконувати завдання утилізації різних органічних і рослинних матеріалів, випускаючи готове для добрива сировину. Тому ще до покупки подрібнювача трави або інших відходів слід відповісти на питання про те, які режими переробки будуть задіюватися і в якій фракції повинен випускатися кінцевий продукт.

Визначивши відповідну модель, буде незайвим придивитися і до додаткових пристосувань. Виробники прагнуть максимально забезпечувати свою техніку, але базового набору аксесуарів буває не достатньо. Наприклад, в обов’язковому порядку досвідчені дачники рекомендують купувати транспортувальні пристрої (колеса, рукоятки), кілька контейнерів різної ємності для збору сировини і штовхачі, якими цільової матеріал буде занурюватися у вир.

DvaGusya