Сода від попелиці на смородині — народний засіб від комах

Дуже живучий, плідний шкідник, який вражає величезну кількість городніх і садових культур – це попелиця. Після того, як комаха оселиться на ділянці, вона починає швидко розмножуватися, харчуючись соками рослини. Коли попелиці стає занадто багато, культура засихає і гине.

Корисні властивості соди

Содовий розчин є одним з найефективніших засобів проти попелиці. Його застосовують в саду і на городі, обприскуючи овочеві культури, квіти, плодові дерева, ягідні кущі. Цей засіб ще з радянських часів було широко поширене як натуральне і безпечне, воно допомагало вирішити багато проблем на дачі, включаючи зараження рослин попелиць. Содовий порошок використовується в садово-городньому господарстві для:

 • лікування культур від різних захворювань, включаючи фітофтороз, гниль, тощо;
 • профілактики ураження саджанців шкідниками або хворобами;
 • знищення попелиці, мурах на ділянці;
 • відновлення ґрунтового балансу (на грунтах з підвищеною кислотністю);
 • поліпшення смакових якостей різних культур, включаючи виноград, томати.

Як позбутися від попелиці на смородині

Між харчовою і кальцинованою содою є велика різниця, хоча зовні ці два продукти схожі. Перша – білий порошок без запаху з нейтральним, злегка гіркуватим смаком, безпечний. Кальциновану ж соду відносять до третього класу небезпеки: засіб здатне викликати опіки слизових, подразнення шкірних покривів. Продукт вимагає використання засобів захисту – рукавичок, респіратора. Для городників підходять обидва типи соди, вони знайшли застосування в лікування рослин від грибків та шкідників, включаючи тлю.

Сода від попелиці на смородині та інших плодових чагарниках наноситься шляхом обприскування – просуваються знизу-вгору, щоб нижня частина листя краще обробилася. Оптимально здійснювати процедуру раною вранці або пізно ввечері і в суху погоду. При обробці листя смородини від галової попелиці потрібно обов’язково перевертати їх, а від крыжовниковой – розгортати, щоб активна речовина потрапляла прямо на шкідника. Рекомендується використовувати не стандартний обприскувач, а ручний пульверизатор.

Читайте також:  Як позбутися від цвілі в пральній машині — огляд кращих розчинів і способів

Народні засоби від попелиці на смородині, показують високу ефективність, але якщо кущі сильно пошкоджені і на них міститься безліч вздувшимися, скручених, почервонілих листя – таку зелень обов’язково потрібно обірвати і спалити, її вже не врятувати.

Сода від попелиці на смородині — народний засіб від комах

Мильно-содовий розчин

Суміш соди і мила є одним з найкращих засобів проти шкідників на плодових рослинах. Крім повної екологічності та безпеки для грунту, птахів, сусідніх культур, мильний розчин, забезпечує ефективний захист від попелиці та інших паразитів. Для приготування складу знадобляться такі компоненти:

 • дігтярне або господарське мило – 100 або 300 г (в залежності від обраного продукту);
 • тепла вода – 1 л;
 • харчова сода – 1 ст. л.

Спочатку мило потрібно натерти на крупній тертці, після розчинити його в теплій воді. Сюди ж додають соду, знову ретельно перемішуючи склад. Далі, потрібно розбавити концентрований засіб водою, щоб вийшло 10л. Готовою сумішшю обприскують кожен лист, стовбур смородини, поливають землю навколо куща кожен раз при появі симптомів зараження попелиць. При несильному ураженні вистачає однієї якісної обробки рослини, щоб шкідник зник.

Сода від попелиці на смородині — народний засіб від комах

Кальцинована сода з йодом

Боротьба з попелиць на смородині може здійснюватися за допомогою соди і йоду. Такий засіб швидко ліквідує шкідника, усуває наслідки його життєдіяльності. Йод прискорює загоєння пошкоджених ділянок чагарнику, запобігає розвиток інфекційних захворювань. За рецептом для народного кошти потрібні інгредієнти:

 • вода – 1 л;
 • господарське мило – 40 г;
 • йод – 1 ч. л.;
 • кальцинована сода – 2 ст. л.

Воду підігрівають, в неї потрібно додати терте господарське мило і дві ложки соди. Засіб ретельно перемішують, вводять йод. Отриманий склад розбавляють водою так, щоб вийшло повне 10-літрове відро. Якщо замість кальцинованої соди використовувати харчову, то на такий обсяг складу знадобиться 10 ст. л. порошку. Обробку смородини від попелиці проводять таким же способом, як при використанні мильно-содового розчину.

Читайте також:  Рання капуста: сорти, особливості вирощування

Сода від попелиці на смородині — народний засіб від комах

Часниково-содовий розчин для обробки смородини від попелиці

Щоб збільшити ефективність содової обробки, до основного продукту додають інші активні компоненти, включаючи часник. Останній є природним антибіотиком з різким, стійким ароматом, який змушує тлю залишати облюбовані рослини. Для приготування потрібні інгредієнти:

 • кальцинована сода – 2 ст. л. (або харчова – 10 ст. л.);
 • часник – 150 г;
 • господарське мило – 100 г;
 • вода – 10 л

Подрібнений часник (оптимальна консистенція – кашка) необхідно додати у відро води і залишити настоюватися 6 годин. Після в розчин додають соду, терте на тертці мило. Ретельно перемішаним, процідженим розчином обприскують кущ з усіх сторін при появі ознак попелиці. Після процедури шкідники залишають смородину протягом 1-2 діб.

Сода від попелиці на смородині — народний засіб від комах

Відео

DvaGusya