Суничний кліщ на полуниці – як боротися з небезпечною комахою

Суничний кліщ – павукоподібна комаха, що відноситься до надотряду акаріформних. Він є основним шкідником полуниці садової і здатний знищити врожай культури, якщо не боротися з паразитом. Рівною мірою застосовуються хімічний, народні, біологічні способи боротьби з кліщами.

Хімічні способи боротьби з суничним кліщем

Боротися з суничним кліщем на полуниці з допомогою хімічних препаратів – найдієвіший спосіб. Найкращі інсектициди проти шкідників:

Назва Витрата Коли обробляти Особливості застосування
Карбофос Для приготування робочого розчину використовують 60 г інсектициду на 8 л води. Обприскувати рослину карбафосом потрібно серпні-вересні (коли всі плоди зібрані) Після обробки препаратом накрити грядки будь-яким полотном на 6-12 годин для посилення ефекту
Сірка колоїдна 60 г препарату розчиняють у відрі води. 1 л робочого розчину достатньо для обробки 10 м2 грядок. Обробку рослин проводять ранньою весною (до викиду культурою квітконосів) Ефект застосування засобу очевидний тільки при температурі повітря вище +13°С
Неорон Розчинити 10 мл в 10 л рідини. Цього обсягу інсектициду вистачить для обробки 10 м2 плантації полуниці Обробляють полуничні кущі в період бутонізації Необхідно обробити ягідну культуру за тиждень до цвітіння
Фітоверм Готують розчин по пропорції: 10 мл препарату на 1 л води Ранньою весною Обприскувати 5 раз кожні 4 дні
Гумат калію 1 чайна ложка на 10 л рідини – робочий розчин Після збору всіх плодів Застосовується препарат у вигляді підгодівлі для рослини

Суничний кліщ на полуниці – як боротися з небезпечною комахою

Народні засоби

Перевіреним методом боротьби з акариформными паразитами на полуничних кущах є застосування народних засобів:

 • На початку вегетативного періоду ягідної культури (при встановленні денної температури повітря +25 °С) і після збору врожаю полити полуничні кущі гарячою водою (65 °С).
 • 200 г очищених зубчиків часнику подрібнити на м’ясорубці, залити макуха відром води. Добре розмішати розчин і обприскати кущі полуниці.
 • 100 г подрібнених стебел кульбаби, містять отруйну для кліщів молочко, ввести в 1 л води. Настоювати суміш 4 години. Настій процідити і обприскувати ним уражені кущі.
 • Після збору врожаю (серпень-вересень) застосовують настій із стебел томатів. 1 кг бадилля помідорів подрібнюють, заливають 10 л окропу і настоюють засіб 2 дні в закритому посуді. Перед обприскуванням кущів в настій додають 200 г стружки господарського мила та розчин розмішують до повного розчинення інгредієнта.
Читайте також:  Як зловити мишу в домашніх умовах — ефективні способи

Суничний кліщ на полуниці – як боротися з небезпечною комахою

Рослини проти кліщів

Біологічний метод позбавлення від шкідника передбачає вирощування в міжряддях рослин, які відлякують шкідника своїм запахом. Садять:

 • пижмо;
 • розмарин;
 • ромашку;
 • лаванду;
 • м’яту.

Заходи профілактики

Використання профілактичних заходів позбавить полуницю від атак кліща:

 • Достатнє освітлення. Загущення грядок призводить до збільшення ймовірності захворювання культури і атак шкідників.
 • Розпушування грунту. Зайва волога сприяє розвитку потомства шкідливих комах та грибкових хвороб рослини.
 • Сівозміна. Вирощувати ягідну культуру на одному місці більше 4 років не рекомендується. Відмінними попередниками полуничної плантації є сидерати. Здорові рослини, які ростуть на збагаченому грунті, більш стійкі до хвороб і атак шкідників.

Суничний кліщ на полуниці – як боротися з небезпечною комахою

Відео

DvaGusya