Варильна панель із склокераміки: огляд, характеристики

Варильні панелі зі склокераміки є різновидом електричних кухонних поверхонь. Вони можуть бути декількох типів, відрізнятися зовнішнім виглядом, матеріалом, з яких виготовлений корпус, способом нагріву, а також кольором та розміром. Про таких плитах є безліч суперечливих відгуків, тому розібратися, що краще, буває дуже непросто. Щоб зробити правильний вибір, необхідно відкинути емоції та зрозуміти, які переваги та недоліки притаманні кожному з типів панелей.

Склокерамічна варильна панель вигідно відрізняється від інших ідеально гладкою поверхнею, під якою приховані нагрівальні елементи. Після включення конфорки починають нагріватися практично миттєво і безперешкодно передають тепло крізь скло, нагріваючи посуд. Ця різновид плит є більш економічною і зручною, ніж традиційні чавунні кільця, які нагріваються дуже довго, проте вона має і ряд істотних недоліків.

Переваги склокераміки

Головна перевага електричної варильної панелі зі склокераміки – мала теплова інерція. На практиці це означає, що плита швидко нагрівається. Поверхні з чавунними конфорками гріються повільно, а потім так само повільно остигають, при цьому близько 30% енергії витрачається абсолютно задарма, а рахунки на електрику стають непомірно великі. Склокераміка проводить тепло економно і направлено: розжарюється тільки поверхня над нагрівальним елементом, а сама панель зберігає звичайну кімнатну температуру і не гріє повітря даремно.

Варильна панель із склокераміки: огляд, характеристики

Деякі конфорки оснащуються кількома зонами нагрівання: маленькою і великою, округлої і овальної. На такий конфорці можна і зварити каву в турці, і тушкувати м’ясо в утятнице. Дорогі моделі обладнані вбудованим автофокусом, який самостійно визначає контур посуду і розігріває поверхню потрібного розміру і форми.

Важлива перевага склокераміки полягає в її красивому зовнішньому вигляді: дзеркально гладка поверхня виглядає дуже привабливо, легко миється і гармонійно вписується в інтер’єр сучасної кухні.

Недоліки

Відгуки про варильної панелі зі склокераміки переважно позитивні. Власники відзначають її міцність до різного роду механічних впливів, але в деяких випадках кераміка може лопнути або розбитися. При падінні важкого або гострого предмету поверхня може покритися сіткою тріщин, однак справедливості заради слід зазначити, що таке відбувається нечасто. Вбудована поверхня зазвичай полягає в металеву рамку, але існують і моделі з відкритим краєм і кутовим скосом. Така модифікація досить вразлива, і на бортику через деякий час утворюються відколи.

Читайте також:  Вирощування помідорів в теплиці: особливості, технологія та рекомендації

Також до недоліків відноситься порівняно висока ціна: електроплити з чавунними конфорками коштують значно дешевше. Але економія електрики дозволить збалансувати витрати.

Окремі плити зі склокерамікою

Окремі плити вважаються дещо застарілими, проте вони продовжують користуватися популярністю завдяки цілому ряду переваг. По-перше, вони значно дешевше вбудованих аналогів: при інших рівних показниках різниця в ціні становить близько 50%. По-друге, простота установки не може залишитися непоміченою: такий агрегат необхідно розпакувати і змонтувати, в той час як вбудована варіант вимагає значно більших зусиль і спеціальної меблів.

Варильна панель із склокераміки: огляд, характеристики

До недоліків електроплити соло з варильної панелі зі склокераміки належить її зовнішній вигляд: не кожен кухонний гарнітур співпаде за кольором і стилю, тому спроба вписати пристрій в інтер’єр може закінчитися невдачею. Однак більшість стандартних кухонь і побутових приладів мають стандартну колірну гаму і габарити, так що впоратися з проблемою буде нескладно.

Вбудовувані варильні поверхні

Вбудовувані варильні панелі зі склокераміки легко вписуються в будь-який інтер’єр і виглядають естетично в будь-якому випадку. Вони поділяються на залежні і незалежні. У першому випадку верхня частина підпорядковується духовому шафі, де розташований пункт управління. Такі моделі відрізняються демократичною ціною, але у покупців вже не буде можливості вибрати духовку по заданим параметрам: доведеться задовольнятися тим, що пропонує виробник. Встановити таку пару можна лише в стандартній позиції: духовка безпосередньо під варильною панеллю.

Варильна панель із склокераміки: огляд, характеристики

Незалежна від духовки панель обладнана власним блоком управління. Підносяться над поверхнею регулятори ускладнюють прибирання і виглядають гарно, тому краще віддати перевагу управлінню на сенсорах.

Рапідние конфорки

Це найбільш простий, але вже порядком застарілий тип електроконфорок. Рапидный нагрівач виробляється із сплавів високого опору. Його перевага полягає в низькій ціні і дешевому ремонті, а недолік – у великій енергоємності і відносно повільному розігріві: спіралі потрібно 10-15 секунд, щоб нагрітися до необхідного рівня. Остигає цей елемент також досить довго.

Галогенні конфорки

Ця технологія також відходить у минуле, але все ще зустрічається досить часто. Варильні поверхні такого типу обладнуються галогенними лампами – спеціальними трубками, наповненими розрідженим інертним газом, а поруч розташовується спіраль розжарювання. При включенні спочатку нагрівається лампа, а потім спіраль, повний розігрів конфорки займає всього кілька секунд. Варильні поверхні з галогенними плитами маркують буквою “Н”, так що сплутати модель з іншими досить складно. Плити є економічними з точки зору витрат електроенергії, але спіраль розжарювання плачевно недовговічна: через 5-7 років активної експлуатації вона перегорає, як звичайна лампочка. Хоча ремонт в цьому випадку коштує недорого, проте доставляє масу неприємностей.

Читайте також:  Як позбутися від осиного гнізда на горищі — механічні способи

Варильна панель із склокераміки: огляд, характеристики

Конфорки Hi-Lite і SuperQuick

За відгуками власників, такі конфорки є найбільш довговічними, економічними і швидкодіючими. Компанія Siemens називає цю технологію Hi-Lite, а деякі інші бренди – SuperQuick, але по суті це лише різні назви одного й того ж явища. Склокераміка обладнується не звичайної спіраллю, а особливою гофрованої стрічки, покладеної надзвичайно щільно. Розігрівання відбувається за 5-6 секунд, так само як і охолодження. Такими конфорками обладнується переважна більшість електроплит, вони користуються стабільно високим попитом завдяки невеликій ціні і виняткової надійності.

Варильна панель із склокераміки: огляд, характеристики

Індукційні конфорки

У звичайній варильної поверхні встановлюється один з типів нагрівального елемента, який загострюється при подачі струму і передає тепло у посуд з їжею. Індукційна система працює принципово інакше: в ній встановлена металева котушка, крізь яку пропускається електричний струм, потім у ній генерується магнітне поле. Дане поле вступає у взаємодію з металом посуду і в результаті виробляється тепло. Сама конфорка залишається абсолютно холодною, поки на неї не поставлять правильний посуд, і остигає практично миттєво після вимкнення електрики.

Варильна панель із склокераміки: огляд, характеристики

Навколо плит з індукційними конфорками утворилося безліч міфів, частина з яких є абсолютною вигадкою. Наприклад, для такої варильної поверхні підходить будь металевий посуд з плоским дном, яка здатна магнититься. Ніяких дорогих спеціальних каструль і сковорідок не потрібно. Істотним мінусом є монотонний шум, який видає панель під час роботи: це шумлять охолоджуючі вентилятори. Звук не дуже гучний, але в тиші буде досить ясно відчуємо і точно не принесе задоволення кухареві.

Цінителі стильного інтер’єру і гармонійного поєднання меблів з технікою оцінять білі варильні панелі зі склокераміки, а також бежеві, блакитні, золотисті, сірі, кольору металік. Такий варіант оформлення можливий тільки з індукцією, звичайні нагрівальні елементи бувають тільки чорними.

Індукційна варильна панель з склокераміки зручна для родини з маленькими дітьми, так як вона є абсолютно безпечною. Друга важлива перевага полягає швидкості розігріву: трилітровий чайник закипає буквально за три хвилини. Наступним достоїнством є низька енергоємність: плита споживає дуже мало енергії. Однак ціна на неї настільки висока, що нівелює цю перевагу.

Читайте також:  Вітаміни з біотином для собак різних порід — плюси і мінуси, дозування

Швидкість нагріву може зіграти злий жарт: про поетапне приготуванні доведеться забути, так як продукти готуються надзвичайно швидко. Всі інгредієнти слід заготовлювати заздалегідь, а не після початку процесу готування. Цей недолік буде несуттєвим, адже до нього можна з часом пристосуватися, однак потенційний покупець повинен бути проінформований про всі нюанси.

Індукційні плити – це відносно нова технологія, тому поки що не дуже добре відпрацьована. Варильні поверхні часто ламаються, а ремонт вимагає серйозних фінансових вкладень.

Управління варильною панеллю

Блок керування панеллю може бути механічним або сенсорним. Перший варіант простіший, звичніше і дешевше, а другий – зручніше і красивіше. Як правило, склокераміка з сенсорами обладнується додатковою светоиндикатором, який попереджає, що у відключеній конфорці збереглося залишкове тепло.

Варильна панель із склокераміки: огляд, характеристики

Механічні перемикачі можна випадково зачепити, і конфорка включиться без необхідності. Це може призвести до перегріву поверхні. Для більшої зручності тумблери можуть бути утапливаемыми, що доведеться за смаком сім’ям з маленькими дітьми.

Корисні додаткові функції

Найбільш корисна і популярна функція – це таймер. Після установки часу приготування можна не переживати, що страва згорить – конфорка відключиться в точно призначений термін.

Сенсорна панель може бути обладнана системою блокування, що захищає від випадкового включення. Звичайно вона запускається автоматично через деякий час після останньої команди. Знову активувати плиту можна тривалим натисканням.

Варильна панель із склокераміки: огляд, характеристики

Більш дорогі моделі обладнуються датчиком визначення посуду: якщо ви включите конфорку, але забудете поставити на каструлю, варильна поверхня видасть пронизливий писк. Це дуже корисна функція, так як від перегріву склокераміка може зіпсуватися.

Виробники плит: хто краще?

Найбільш надійні, великі і відомі торгові марки – це Bosch, Electrolux, Gorenje, Greta, Hansa, Zanussi. Варильні панелі зі склокераміки “Бош” традиційно вважаються найбільш надійними при порівняно доступною ціною. Цей бренд в основному спеціалізується на виробництві вбудовуваної техніки. До речі, він також може похвалитися найбільшою кількістю позитивних відгуків. Варильні панелі зі склокераміки “Електролюкс” також популярні серед покупців і заслужили відмінну репутацію. Інші бренди менш затребувані, але продукція характеризується відмінною якістю і довговічністю.

Багато покупці намагаються вибрати між варильною панеллю з скла або склокераміки, однак це неможливо. Загартоване скло використовується лише при виробництві газових плит.

DvaGusya