Як клеїти шпалери: поради майстра

Шпалери сьогодні є одним з самих затребуваних видів декоративної обробки. Це відносно недорогий і гарний тип обробки. Можна вибрати фактуру, відтінок на свій смак. Клеїти шпалери досить нескладно. З цією роботою впорається навіть починаючий майстер. Про те, як клеїти шпалери, буде розглянуто далі. Поради досвідчених фахівців допоможуть розібратися в цьому питанні.

Загальні рекомендації

Як клеїти шпалери? Це питання часто виникає у господарів будинку або квартири, які вирішили виконати ремонт самостійно. Існує безліч різновидів цього виду обробки. Від вибору матеріалу багато в чому залежить і технологія обклеювання приміщення. Однак є безліч загальних етапів, які майстер зобов’язаний провести в процесі обробки стін або стелі. Їх обов’язково слід детально розглянути перед початком роботи.

Як клеїти шпалери: поради майстра

Якщо дотримуватися рекомендацій досвідчених ремонтників, можна домогтися високої якості фінішної обробки. При цьому можна приховати недоліки, які згодом з’явилися на стінах або стелі. Для цього не потрібно бути професіоналом. Досвідчені ремонтники стверджують, що, використовуючи фантазію, поради дизайнерів, можна самостійно наклеїти шпалери на стіни або стелю. Усім необхідним навичкам можна навчитися.

Важливо правильно підготувати стіни перед обклеюванням. Старий шар обробки потрібно прибрати. Деякі недосвідчені майстри стверджують, що можна клеїти шпалери на старі шпалери. Однак це справедливо тільки в дуже рідкісних випадках. Старі шпалери можуть просвітлюватися через новий матеріал. При цьому нова обробка може стовбурчитися.

Важливо правильно вибрати колір і фактуру шпалер. Від цього багато в чому залежить кінцевий результат. Чим світліше стіни, тим просторіше здається приміщення. При цьому не варто вибирати один колір для стелі та стін. Можна зробити кілька яскравих акцентів. Одна стіна може бути одного кольору, а інші – іншого. При цьому відтінки повинні поєднуватися.

Чим просторіше кімната, тим більшим може бути візерунок. Для невеликих приміщень краще віддавати перевагу шпалерам з дрібним малюнком. Якщо потрібно візуально збільшити висоту стелі, слід вибирати малюнок з вертикальними лініями. Якщо приміщення вузьке, краще віддати перевагу горизонтальному напрямку малюнка.

Також варто враховувати вимоги безпеки. Перед початком роботи потрібно відключити електроживлення в приміщенні. Якщо будуть проводитися пилові роботи (наприклад, зняття фарби із стіни механічним способом), потрібно застосовувати респіратор. При виборі драбини слід перевірити її міцність. Драбина не повинна хитатися. В роботі застосовують тільки стійкі конструкції. В іншому випадку з неї можна впасти, втративши рівновагу.

Різновиди шпалер

У першу чергу потрібно вирішити, які шпалери краще клеїти. Існує безліч різновидів матеріалів для декоративного оздоблення. Вони відрізняються вартістю і своїми експлуатаційними характеристиками.

Самим недорогим видом є паперові шпалери. Вони можуть мати різну щільність. Це екологічно чистий матеріал. Однак паперові шпалери можна мити. Також виключається попадання на них води або забруднень. Очистити поверхню практично неможливо. Це найбільш недовговічний тип обробки.

Як клеїти шпалери: поради майстра

Більшою популярністю сьогодні користуються флізелінові шпалери. Вони досить жорсткі і стійкі до різних несприятливих впливів. Якщо майстер не має достатнього досвіду в обклеюванні стін шпалерами, краще всього вибрати саме флізелінову різновид. Допустити помилку в цьому випадку набагато складніше. Такі шпалери можуть приховати невеликі дефекти і нерівності підстави.

Ще одним поширеним типом обробки є вінілові шпалери. Їх поверхня покрита щільним полімерним шаром. Він не пропускає вологу і пар. Таку поверхню можна мити. Бувають вінілові шпалери на паперовій або флізеліновій основі. Вартість другого варіанту буде вище. Як правильно клеїти шпалери на вініловій основі, залежить від того, з якого матеріалу виконаний нижній шар. Цей тип матеріалів не рекомендується застосовувати при обробці дитячої кімнати, спальні.

Читайте також:  Фоамиран — що це за матеріал, як робити поробки і квіти своїми руками для початківців з відео

Перераховані різновиди є найбільш затребуваними. Також у продажу представлені інші різновиди шпалер. Вони можуть бути виготовлені з тканини, скловолокна, натуральних матеріалів (наприклад, бамбук). Величезний вибір подібної продукції дозволяє кожному вибрати відповідний тип обробки практично для будь-якого приміщення.

Підготовка підстави

Існує ряд рекомендацій, як клеїти паперові шпалери, вінілові або флізелінові різновиди. Незалежно від типу обробки, спочатку потрібно підготувати підставу. Це необхідно зробити, якщо на поверхні стіни є сколи, тріщини або інші дефекти. В іншому випадку результат може бути незадовільним. Незабаром може знадобитися повторити обклеювання знову.

Як клеїти шпалери: поради майстра

Обов’язково потрібно позбавитися від старих шпалер, якщо такі є на стіні або стелі. Старий шар може відклеїтися. В цьому випадку нові шпалери також обвиснуть. На них з’являться здуття. Щоб не переробляти роботу двічі, краще правильно підготувати підставу.

Щоб видалити старі шпалери, потрібно підготувати металевий шпатель, теплу воду, розпилювач або дрантя. Спочатку потрібно добре розмочити покриття стіни. Далі за допомогою шпателя знімають старий шар. Якщо шпалери дуже важко знімаються з підстави, у воду потрібно додати мило. Воно виконає функцію розчинника клею.

Якщо стіни були пофарбовані, цей шар також потрібно зняти. Для цього застосовують розчинник і шпатель. Щоб робота просувалася швидше, потрібно застосовувати болгарку зі спеціальною насадкою. Однак у цьому випадку утворюється багато пилу. Потрібно працювати з респіратором.

Вивчаючи, як клеїти метрові шпалери або інші різновиди матеріалів, потрібно звернути увагу на правильну підготовку підстави. Якщо є невеликі дефекти, їх обробляють спеціальною сумішшю. Найчастіше стіну доводиться повністю покривати двома шарами гіпсової штукатурки. Перед самим нанесенням шпалер потрібно прогрунтувати відшліфовану поверхню. Далі можна приступати до обклеювання.

Вибір клею

Як клеїти шпалери на паперовій основі або з флізеліну? Застосовується різна методика. Потрібно дотримуватись порад експертів. Важливо не тільки правильно підготувати основу, але і вибрати відповідний тип клею. При цьому враховують ряд факторів. Найголовнішим з них є тип шпалер. Для кожного матеріалу в продажу представлений спеціальний клей.

Також потрібно враховувати умови в приміщенні. Якщо в квартирі сиро, може з’явитися грибок. Щоб цього не допустити, варто вибирати клей з антибактеріальними, протигрибковими добавками.

Як клеїти шпалери: поради майстра

Варто врахувати, що основа клею може бути різною. При цьому на упаковці повинно бути написано, для яких шпалер призначений цей склад. У деякі з них додають спеціальні компоненти, які збільшують міцність зчеплення матеріалів з основою. Наприклад, вивчаючи, як клеїти метрові шпалери, на подібні різновиди складів потрібно звернути особливу увагу.

Клей для шпалер може бути різних типів. Існують різновиди, призначені для легких (папір) або тяжких (склошпалери) матеріалів. Збираючись клеїти вінілові, флізелінові різновиди шпалер, також потрібно застосовувати спеціальний клей. Не варто застосовувати універсальні варіанти або застосовувати склад, призначений для іншого типу матеріалів.

Тільки при правильному виборі клею для шпалер можна отримати хороший результат роботи. Матеріал буде міцно зафіксований на підставі. При цьому вдасться уникнути його деформації, відшарування.

Поради майстра

Перш ніж приступити до процесу обклеювання стін, потрібно розглянути ряд порад професіоналів. Потрібно врахувати ряд нюансів. Якщо шпалери мають дрібний малюнок, його не потрібно поєднувати. Просто нарізають смуг завдовжки на 5-10 см більше, ніж висота стін. Однак досить часто малюнок вимагає правильного поєднання. У цьому випадку буде більше відходів матеріалу.

Читайте також:  Як користуватися розчином для обприскування помідорів — сироваткою з йодом

Як клеїти шпалери: поради майстра

Наприклад, вивчаючи, як клеїти бамбукові метрові шпалери, які мають зсув малюнка, потрібно розглянути процедуру цього процесу. Потрібно звільнити підлогу від зайвих речей, щоб підготувати достатньо вільного простору. Потрібно застелити підстава поліетиленовою плівкою. Далі на неї розкочують рулон. Відміряється висота стіни і робиться запас 10 див. Далі потрібно поєднати малюнок і виконати розмітку. Тільки після цього нарізають другий лист.

Якщо шпалери мають ширину 50 см, то можна приклеїти перший лист до стіни. Другий поєднують з ним в процесі обклеювання. Для цього потрібно враховувати величину раппорта. Вона вказана на упаковці рулону. До довжині рапорту також додають запас 10 див.

Також варто врахувати, що деякі різновиди шпалер клеять встик, а інші – внапуск. Ця інформація представлена виробником на упаковці. Щоб не порушити цілісність малюнка, це потрібно обов’язково враховувати. Частіше всього паперові шпалери клеять внапусток, а флізелінові або вінілові – встик. Однак бувають і виключення.

Як правильно клеїти?

Слід також дізнатися, звідки починати клеїти шпалери. Якщо матеріал наносять на стіну, потрібно починати від вікна. Так буде менше видно стики. При цьому листки прикладають до стелі, а потім плавно опускають його вниз. Рівняти перший лист потрібно по лінії, яка була визначена за допомогою будівельного рівня. Друге полотно вирівнюють не по стелі, а по першій смузі. Тому важливо наклеїти дуже рівно.

Як клеїти шпалери: поради майстра

Також фахівці не радять починати обклеювання у тому місці, де шпалери потрапляють на кут. Краще наклеїти перший лист на рівну поверхню. Його вымеряют за допомогою будівельного рівня. Після цього можна буде доклеювати кут. Якщо стіни нерівні, кути краще доклеювати окремо. Для цього окремо вирізають шматки шпалер.

Також варто розглянути методику, звідки клеїти шпалери на стелі. Обклеювання проводять, починаючи від стіни, на якій є вікно. Потрібно просуватися до протилежної стіни. Так не буде помітно місць стикування або накладання шматків шпалер.

Також фахівці рекомендують починати обклеювання від центру. Поступово просуваються до країв. Так оздоблення буде виглядати акуратно і симетрично. Якщо ж починати від кутів, смуга може піти криво. Це також порушить монолітність обробки. Напрямок малюнка буде перекошене.

Дотримуючись ці вимоги, навіть новачок зможе виконати обклеювання правильно і акуратно. При цьому на роботу буде витрачено менше сил і часу.

Паперові шпалери

Як клеїти паперові шпалери? Існує певна технологія. Це класичний варіант, який відрізняється відносно невисокою вартістю. Такі шпалери є повітропроникними. При цьому при обклеюванні особливих складностей не виникає. Потрібно дотримуватися простої технології.

Як клеїти шпалери: поради майстра

Спочатку потрібно розкотити рулон на підлозі. Роблять відмітку на виворітній стороні. Відміряють довжину стіни і роблять запас 10 див. Після цього роблять розріз по намальованій лінії. Якщо малюнок підбирати не треба, нарізають аналогічної довжини ще кілька полотен (в залежності від довжини рулону). Якщо потрібно підганяти малюнок, перевертають шпалери лицьовою стороною. Далі проводять зіставлення двох полотен і виконують відповідний розкрій.

Отже, клеїмо шпалери. Початок цього процесу є особливо відповідальним завданням. Якщо перше полотно буде наклеєно неправильно, інші листи також будуть перекошені. На аркуш наносять клей. Його потрібно рівномірно розподілити по поверхні. Особливо варто приділити увагу краях. Після цього полотно залишають на кілька хвилин. За цей час матеріал просочиться клеєм.

Якщо відразу почати клеїти шпалери, вони розбухнуть від клею. Під матеріалом з’являться бульбашки повітря, які буде складно прибрати. Занадто тривала просочення зробить матеріал м’яким. Шпалери можна буде легко пошкодити. Тому час просочення вибирають у відповідності з товщиною паперу. Буде потрібно від 3 до 8 хвилин.

Читайте також:  Скляна шторка для ванної: як вибрати

Прикладають лист до стелі. Потім за допомогою валика його розправляють, видаляючи з-під полотна повітря.

Вінілові шпалери

Слід детально розглянути, як правильно клеїти вінілові шпалери. Це досить жорсткий матеріал. Він не пропускає воду. Клей повинен бути призначений спеціально для вінілових шпалер.

Спочатку потрібно виконати правильну розмітку полотен. Цей процес повністю ідентичний процедурою з паперовими шпалерами. Малюнок потрібно підбирати для кожної наступної смуги.

Спочатку потрібно прогрунтувати стіну. Вона повинна висохнути. Далі клей наноситься на зворотну поверхню полотна. Шпалери потрібно прикласти до стіни біля стелі. Далі їх за допомогою валика розправляють. Другий лист буде наклеєний встик. Дуже важливо промазати якісно клеєм краю аркушів. В іншому випадку тут шпалери можуть відставати. За допомогою валика місце стику додатково притискають.

Також варто врахувати, що вінілові шпалери можуть бути виготовлені на паперовій або флізеліновій основі. У першому випадку потрібно почекати після нанесення клею 5 хвилин. Склад за цей час вбереться в шпалери. Вінілові шпалери на флізеліновій основі можна клеїти відразу.

Якщо проступили надлишки клею, його потрібно відразу прибрати за допомогою чистої сухої серветки. Розгладжують шпалери від центру до країв. При цьому шар клею не повинен бути товстим. Це дозволить уникнути його потрапляння на поверхню фінішної обробки.

Нижній і верхній край потрібно підрізати за допомогою гострого канцелярського ножа. Зверху наклеюють багет. Внизу стіни встановлюють плінтус.

Флізелінові шпалери

Розглядаючи, як клеїти шпалери на флізеліновій основі, варто сказати, що це самий невибагливий матеріал. Такі шпалери легко наклеїти зможе навіть новачок. Вони не деформуються. При цьому такі листи досить просто стикувати.

Спочатку потрібно виконати розкрій. При цьому враховують раппорт, якщо він є. Малюнок суміщають до того, як лист буде наклеєний на стіну. Особливо це важливо, якщо шпалери метрові. Флізелінові шпалери також потребують застосування спеціального клею.

Спочатку у відро з теплою водою висипають повільно сухий клей. Його потрібно постійно перемішувати. Потрібно дотримуватися пропорцій, встановлених виробником. Коли клей готовий, його залишають на 15 хвилин настоятися. Далі ще раз його потрібно буде перемішати.

Клей потрібно наносити в цьому випадку не на шпалери, а на стіну. Матеріал буде добре ковзати по поверхні. Це дозволить правильно виставити його положення на стіні. Другий лист зазвичай клеять встик. Тому підігнати одну смугу шпалер до іншої буде просто. Матеріал ковзає по поверхні стіни. Вирівнюють його положення валиком. Потім нижній і верхній край підрізають гострим ножем.

Обклеювання стелі

Технологія обклеювання стелі вимагає, щоб робота виконувалася удвох. Стеля готують так само, як і стіни. Після цього потрібно намалювати контрольну лінію. По ній буде орієнтуватися місце наклейки першої смуги. Спочатку клеять шпалери у центрі стелі. Починають цей процес від стіни, на якій є вікно.

Якщо шпалери флізелінові, клей наноситься на полотно. Його потрібно скласти у вигляді змійки відрізками приблизно по 35 див. Поступово матеріал можна буде розгортати, при цьому не боячись забруднити голову і одяг. Полотно вирівнюють валиком, виганяючи з-під нього бульбашки. Рухи виконують від центру до краю. Після цього надлишки потрібно обрізати канцелярським ножем.

Розглянувши, як клеїти шпалери, можна виконати всю процедуру самостійно. Результат перевершить всі очікування, якщо в роботі враховувати поради майстрів.

DvaGusya