Як почистити праску в домашніх умовах?

Новий праска радує своїх власників чистотою і блиском. На жаль, це триває недовго. Досить вибрати неправильну температуру під час прасування тієї чи іншої речі, щоб утворився нагар. Заливання води з-під крана призводить до утворення накипу. Як почистити праску, повернути їй первозданну красу? Методи, які описані в статті, допоможуть впоратися з цим завданням.

Як почистити праску від пригару будинку

Які способи існують? Як почистити праску від пригару будинку? Щадні інструменти перераховуються нижче:

Як почистити праску в домашніх умовах?

 • сіль;
 • парафінова свічка;
 • столовий оцет;
 • перекис водню;
 • харчова сода;
 • рідина для зняття лаку;
 • зубна паста;
 • олівець для чистки праски.

Не можна забувати про те, що тефлонову або керамічну підошву забороняється терти абразивами. Ніколи не можна використовувати в цих цілях і гострі предмети, наприклад, ніж. Так легко подряпати підошву, що призведе до неправильної роботи пристосування. Краще зупинитися на одному зі способів, які докладно описуються нижче.

Сіль

Як почистити праску сіллю? Крім цього, продукту знадобиться паперовий лист. На нього рівним шаром висипається сіль. Потім слід включити прилад, дати йому нагрітися. Гарячою праскою необхідно водити по паперової поверхні до тих пір, поки не зійде чорнота. При необхідності процедуру можна повторити кілька разів.

Як почистити праску в домашніх умовах?

Свічка парафінова

Впоратися з пригаром допоможе і звичайна парафінова свічка. Це виріб необхідно обернути тканиною. Потім потрібно потерти розпечену підошву приладу круговими рухами.

Як почистити праску в домашніх умовах?

Не можна забувати про те, що свічка буде плавитися в процесі. Щоб захистити меблі та підлогове покриття від парафіну, необхідно тримати праска над шаром газет або піддоном. Після позбавлення приладу від пригару слід акуратно зібрати залишки розплавленої свічки і бруду.

Цей метод не підходить, якщо праска має отворами для пари, рельєфною робочою поверхнею. Не можна допускати потрапляння парафіну в поглиблення. Інакше можна безнадійно зіпсувати речі при подальшій прасування.

Читайте також:  Стильні полиці для квітів своїми руками

Перекис водню

Як почистити праску від пригару? У вирішенні цієї проблеми допоможе перекис водню. В трьохвідсотковий розчині потрібно змочити шматок матерії або ватний тампон. Потім можна приступати до очищення приладу. Темні плями з поверхні необхідно відтирати ретельно і з зусиллям. Перекис розчинить наліт, що спростить його видалення.

Столовий оцет

Як почистити підошву праски? Для цього можна використовувати столовий оцет. При боротьбі із застарілими плямами цей продукт слід змішати в рівних частках з нашатирним спиртом. Підошва приладу протирають тампоном, змоченим в отриманому розчині. Під час обробки праска повинен залишатися холодним.

Як почистити праску в домашніх умовах?

Якщо пригар залишився, можна накрити робочу поверхню приладу тканиною, просоченою оцтом. Декількох годин буде достатньо для того, щоб наліт пом’якшав. Залишки бруду видаляються за допомогою м’якої щітки або губки.

Харчова сода

Харчова сода також демонструє відмінні результати, коли необхідно позбавити праска від пригару. Необхідно в склянці води розчинити кілька ложок продукту. Далі в отриманому розчині змочується шматок матерії, за допомогою якого й виробляється обробка холодної поверхні приладу. Позбавити праска від розлучень по закінченні роботи допоможе волога губка.

Як почистити праску в домашніх умовах?

Рідина для зняття лаку

Чим почистити праску в домашніх умовах? Справитися з цим завданням допоможе і рідина для зняття лаку. Цей метод ефективний, якщо до підошви приладу прилип шматок поліетилену. Під час обробки поверхні праски важливо не зачіпати пластмасові частини. У складі рідини для зняття лаку присутні речовини, які становлять загрозу для цього матеріалу.

Зубна паста

Як почистити праску від тканини? Непогані результати показує і звичайна зубна паста. Її необхідно нанести на підошву приладу, після чого праска включається. Необхідно прасувати непотрібну тканину, поки не буде видалена вся зубна паста. Також можна скористатися функцією «відпарювання». Це гарантує те, що паста не потрапить в отвір для подачі пари.

Читайте також:  Як зробити рулонні штори з шпалер — покрокова інструкція з фото і відео, відгуки

Як почистити праску в домашніх умовах?

Олівець для чистки праски

Як почистити праску від пригорілої тканини? Це легко зробити за допомогою спеціального олівця, який можна придбати у відділах з побутовою хімією та господарських магазинах. «Тайфун», «Діаз», «Попелюшка» – найпопулярніші компанії по виписці продукції.

 • Прилад ставиться на рівну поверхню, наприклад, на прасувальну дошку.
 • Праска потрібно включити і розігріти до температури 130 градусів (приблизно 4-6 позиція). Потім він вимикається з розетки.
 • Далі потрібно провести олівцем по підошві, роблячи упор на постраждалі ділянки. Сильно натискати не потрібно, легкого натискання цілком достатньо. Речовина плавиться при зіткненні з розжареною поверхнею, так і повинно бути.
 • Потім за допомогою бавовняної ганчірки необхідно прибрати відокремився пригар.

Перед роботою необхідно уважно прочитати інструкцію. Там є відомості про те, на яких покриттях можна використовувати олівець.

Альтернативні способи

Як почистити праску від пригару. Для цього можна скористатися звичайним господарським милом. Потрібно розігріти прилад, а потім натерти цим продуктом підошву. Після повного охолодження поверхні залишки мила видаляються вологою ганчіркою. Слід пам’ятати, що цей метод ефективний лише в боротьбі зі свіжими забрудненнями.

Холодну підошву праски можна обробити малярським розчинником. Найзручніше наносити за допомогою ватного диска. Також можна скористатися засобом для очищення скла. Його потрібно розподілити по підошві приладу, почекати кілька хвилин, а потім обробити поверхню ганчіркою з мікрофібри.

Як запобігти появі пригара

Як зробити так, щоб назавжди забути про таку проблему, як пригар? Для цього досить дотримуватися рекомендацій, які наводяться нижче.

 • Кожен вид тканини необхідно прасувати при відповідному саме для нього температурному режимі. Вибрати правильно допоможуть рекомендації на етикетці виробу.
 • Делікатні речі, наприклад, шерсть, найкраще гладити через мокру марлю.
 • Тканину не слід натягувати під час прасування. Одяг необхідно розташовувати на прасувальній дошці в природному положенні.
 • Речі з тканини темних тонів слід гладити виключно з вивороту.
 • Вироби з плямами краще не прасувати. Спочатку їх необхідно вивести.
 • Робочу поверхню приладу слід очищати після кожного використання. Зручніше і безпечніше за все робити це за допомогою м’якої тканини.
Читайте також:  Квітка фрезія: фото, посадка і догляд в домашніх умовах

Як позбутися накипу

Пригар – далеко не єдина проблема, з якою стикаються власники праски. Як почистити праску від накипу в домашніх умовах? Якщо прилад залишає руді плями на речах, функція подачі пари працює некоректно, то пора займатися вирішенням цієї проблеми. Швидко і ефективно ліквідувати накип допоможуть методи, які описуються нижче.

Функція самоочищення

Багато сучасні праски обладнані досить корисною функцією самоочищення. Як нею правильно скористатися? Алгоритм дій наводиться нижче.

Як почистити праску в домашніх умовах?

 • Резервуар необхідно заповнити максимально допустимою кількістю води.
 • Далі встановлюється максимальне значення регулятора температури.
 • Праска повинен нагрітися, потім охолонути, потім нагрітися знову.
 • Прилад потрібно нахилити над раковиною або мискою.
 • Щоб накип вывелась з отворів для пари, які знаходяться на підошві праски, необхідно скористатися кнопкою самоочищення.

Важливо ретельно промити чистою водою резервуар після завершення роботи. Найкраще повторити цю дію кілька разів. Потім необхідно насухо витерти прилад.

Лимонна кислота

Як почистити праску від накипу в домашніх умовах? Справитися з цим завданням допоможе і лимонна кислота. Приблизно 20-30 грамів продукту необхідно розвести в склянці води. Отриманий розчин заливається в резервуар, після чого прилад нагрівається до максимуму. Далі потрібно кілька разів струснути праска і натиснути на кнопку спуску пара.

Не можна забувати про те, що напить буде виходити разом з парою темними бризками. Тому дії, описані вище, краще здійснювати над ємністю або раковиною. По завершенні роботи резервуар необхідно очистити за допомогою води. Залишки бруду з підошви праски видаляються м’якою ганчіркою.

Газована мінеральна вода

Відомо, що в складі таких напоїв присутні кислоти, завдяки яким легко розчинити осад всередині праски. Необхідно влити мінеральну воду в резервуар. Далі все робиться також, як у випадку з лимонною кислотою.

DvaGusya