Засіб від кротів на дачі та на городі

Захист від кротів на дачі може бути механічним, біологічним та хімічним. Перший спосіб передбачає застосування захисних матеріалів навколо дачної ділянки, які не дають шкіднику потрапити на територію і пристосувань, що відловлюють тварин. Біозасобів – це рослини, що вирощуються на дачі, які не переносять кроти та ультразвукові відлякувачі. Третій спосіб – знищення шкідників за допомогою отруйних речовин.

Як прогнати кротів з дачної ділянки

Якщо ви є прихильником гуманного способу боротьби, використовуйте спеціальні відлякувачі. Це можуть бути запахи, рослини, ультразвук, затоплення нір, сірчані шашки. Інші методи (отрута, кротоловки) призводять до летального результату шкідників.

Ультразвукові відлякувачі

Пристрої для відлякування шкідників генерують звук низької частоти, що розповсюджується на великі відстані. Продукуються електронним пристроєм вібрація не чути людині та домашнім тваринам, але болісно сприймаються кротами. Під впливом звуку низької частоти звірята відчувають панічний страх і звертаються до втечі. Спробу повернутися на колишнє місце, вони роблять тільки через кілька тижнів.

Пристрої ультразвукових відлякувачів відрізняються один від одного такими характеристиками:

 • робочою частотою видаваних звуків (від 300 до 400 Гц)
 • радіусом дії (20-40 м);
 • типом джерела живлення: сонячні, акумуляторні батареї і суміщений варіант;

Засіб від кротів на дачі та на городі

Найпопулярнішими ультразвуковими пристроями є: Космос, Антикрот, Торнадо ОЗВ.01, Антикрот Алекс, Чистон-3SMR-801.

Неприємні запахи

Кроти володіють відмінним нюхом, тому неприємні запахи на ділянці часто змушують тварина залишати територію. Деякі дачники розкидають по городу ганчірки, змочені бензином (керосином), але такий засіб боротьби з шкідником не надто ефективно. Кращий результат дає приготування концентрованого водного розчину коштів з різким запахом: скипидару, оцту, нафталіну, дьогтю, касторки. Його необхідно влити в кротовий лаз і заткнути ганчіркою, просоченою концентратом.

Читайте також:  Посадка розсади в равлика — які рослини можна вирощувати, інструкція з вирощування з фото і відео

Рослини проти кротів

Посаджені по периметру земельної ділянки дачі чорнобривці, нагідки, рицина відлякують звірів. Деякі цибулинні рослини є природним засобом для боротьби з риють шкідником:

 • часник;
 • цибуля;
 • нарцис;
 • проліска сибірська;
 • рябчик імператорський.

Затоплення нори

Для затоплення нори розкопують кротовину і заливають в підземний тунель велику кількість води (100-150 л) в надії на те, що ссавець потоне. Цим методом не завжди можна добитися загибелі тварини, тому що система підземних ходів, вырываемая шкідником, дуже розгалужена і має багато рівнів. Повітряні подушки, утворювались в тунелі, допомагають кротів вижити.

Сірчана шашка

При підпалюванні запала патрона сірчана шашка виділяє їдкий дим з отруйною речовиною родентицидом. Проштовхнувши підпалену сірчану шашку вглиб кротовьего лазу довгою палицею, потрібно накрити вихід картоном і присипати грунтом. Важливо! Патрон розгорається тільки в присутності кисню, тому потрібно залишити невеликий отвір для надходження повітря. Найпопулярнішою сірчаної шашкою серед дачників є модель «Антикрот» і «Лускунчик» (по 5 штук в комплекті).

Засіб від кротів на дачі та на городі

Петарди

Гучний звук вибухають петард на дачі відлякує тварин, але вибухи повинні бути не на поверхні землі, а всередині кротовьего лазу. Для безпеки краще проводити захід з помічником, адже всі дії потрібно виконувати дуже швидко. Інструкція:

 1. Купити петарди типу Корсар. Їх ціна коливається в залежності від потужності вибухової хвилі і кількості штук в упаковці.
 2. Приготувати дошку (фанеру), розміром не менше 30 х 30 см і відро води.
 3. Розрити кротовину, очистити від землі вихід з кротовьей нори.
 4. Запалити ґніт петарди і вставити її в лаз (подалі).
 5. Швидко накрити місце колишньої кротовіни дошкою і поставити на неї відро, наповнене водою.
 6. Відскочити на кілька кроків убік.

Як зловити крота на городі

Одним із способів боротьби з кротами на дачі є їх вилов за допомогою пасток. Щоб зловити шкідника знадобиться спеціальне пристосування і терпіння, адже підземна система ходів кротовьих сильно розгалужена – де і коли звірятко може з’явитися невідомо. Способи лову:

Читайте також:  Як садити горох у відкритий грунт — час посіву, формування грядок, добриво, полив і збір врожаю
Назва пристосування Як виглядає, принцип дії.
пастка-труба Металева або пластикова труба діаметром не менше 10-12 см оснащена з обох кінців дверцятами, що відкриваються всередину. Пастку встановлюють по ходу кротовьего тунелю. Потрапивши в таку пастку, роющий шкідник не зможе з неї вибратися. Саморобна труба-пастка може бути без дверцят, але оснащена рибальськими гачками, на які тварина потрапляє за шкірку.
пастка-яма Для установки пристосування для лову крота знадобиться трилітрова скляна банка. Розрив кротовину, по ходу кротовьего тунелю викопують яму і встановлюють туди банку. Її шийка має бути на рівні підземного ходу шкідника. Зверху місце пастки накривають фанерою або іншим матеріалом, щоб яскраве світло не відлякав звірка. Проходячи свого звичайного шляху, шкідник падає в банку.
плунжерні (гарпун) пастки Виріб оснащений сильною пружиною і вражаючими штирями. Пастка встановлюється над активним лазом крота, при цьому необхідно придавити землю, щоб вредителю довелося відновити тунель, викопуючи хід. З допомогою рукоятки взводят вражаючі штирі. Коли злодій почне рити землю під пристроєм, воно спрацює, вражаючи гарпунами шкідника.
дротові кротоловки Являють собою нескладні конструкції з жорсткою товстого дроту. Продаються вони попарно в комплекті для установки в лазі крота так, щоб тварина потрапила в пастку незалежно від того, з якого боку свого підземного тунелю буде рухатися. Розширюючи хід від обвалу, шкідник тисне на пусковий гачок кротоловки. Спрацьовує механізм пастки, і кріт миттєво затискається усередині конструкції.
мишоловки (крысоловки) Сторожок мишоловки спрацьовує, коли шкідник його тягне. Скоба, що знаходиться на потужній пружині, придавлює звірка до дерев’яної дощечки-основі капкана.

Отрута для кротів

Хімічні засоби для боротьби з кротами на дачі використовуються для отруєння шкідників. Цей спосіб завжди призводить до летального результату тварини. Таблиця ефективних хімічних засобів:

Назва Форма випуску Спосіб застосування
ARGUS Garden Гранули, розфасовані в пакети по 50 г. У підземні галереї шкідника закласти по 10 г приманки.
Зелений будинок Антикрот Гель-концентрат для приготування отрути продається в балонах по 1 л. Приготувати съестную приманку-отруту, дотримуючись пропорції: 50 мл препарату на 1 кг харчової основи.
Анти-Кріт Гранули по 50 г або 100 г в упаковці. Розкласти готову отруту в ходи шкідника (по 20 г)
Російська капкан Парафінові брикети, готові до застосування. В одній упаковці знаходиться 1 кг отруйних блоків. Розрити кротовину, звільнивши ходи від завалів землі, покласти блок з ядохимикатом, закласти хід зверху фанерою і присипати землею, щоб світло не відлякав шкідника. Препарат дозволений до застосування в підвалах будинків і господарських будівлях.
Анти-Кріт Модифи Пелети з отрутою по 10 або 20 г. Одна упаковка містить 120 г отруйного засобу. Закласти пелети в активні кротячі ходи.
Читайте також:  Як відмити пригорілий цукор від каструлі — ефективні способи з описом і фото

Засоби механічного захисту ділянки

Гуманний спосіб боротьби – механічні засоби захисту, що не дозволяють шкідників проникнути на захищену територію. Способи попередження появи кротовьих на присадибній ділянці:

 • встановити по периметру території на глибину 80 см спеціальну сітку від кротів;
 • по краях дачної ділянки врыть шифер (лінолеум), ставлячи торцем і поглиблюючи на 50 см;
 • вирити траншеї по периметру території дачі на ширину штикової лопати та глибину 50 см і засипати щебенем.

Засіб від кротів на дачі та на городі

Як позбутися народними засобами

Для виготовлення саморобних відлякувачів потрібно підручний матеріал: бляшані банки з-під пива, скляні (пластикові) пляшки та металеві штирі (палиці) довжиною 0,8–1 м. Приготувати «шумелки», відлякуючи шкідників, можна так:

 1. У ємностях з жерсті і пластику вирізають лопаті, потім відгинають їх. Отримані конструкції розвішують на штирі, увіткнені в землю по ділянці дачі хаотично. Під дією вітру конструкції видають торохтіли шум, який лякає кротів.
 2. Вкопати в землю порожні пляшки під кутом 45 градусів. Вітер, потрапляючи в порожню ємність, створює гул, який, за відгуками дачників, які використовували цей засіб, що відлякує кротів.

Відео

DvaGusya