Засіб від попелиці на дачі і методи боротьби зі шкідниками

Ефективна боротьба з попелицею на дачі може проводитися з використанням різних засобів: народних, хімічних (інсектицидів), біологічних. Не всі з них нешкідливі для рослин і людини, тому важливо вивчити принцип дії кожного, перш ніж приступити до процедури.

Покупними препаратами

Хімічні та біологічні засоби, що використовуються для боротьби з попелиць на дачі і садовій ділянці, вважаються найбільш ефективними. Перші за принципом дії поділяються на контактні (проникають через тулуб у комаха), кишкові (потрапляють у шлунково-кишковий тракт) і системні (проникають в рослину). Найкращими вважаються:

 1. Децис експерт (розводиться 1:10 з водою). Тип дії – контактний, діюча речовина – дельтаметрин. Діє уже через годину після обробки, тримається на рослинах до 15 днів. Через 7-10 діб потрібна повторна обробка, урожай можна збирати по закінченні 20-25 діб.
 2. Биская (потрібно 75 мл засобу на 10 л води). Вбиває тлю на дачі протягом години після застосування, тип впливу – контактно-кишковий, ефект зберігається протягом 2 тижнів. Має маслянисту консистенцію, тому довго не змивається, урожай можна їсти через тиждень.
 3. Конфідор (2-4 мл/10 л рідини). Тип дії – контактно-кишковий. Повторна обробка рослин на дачі проводиться при наявності нових поразок попелиць. Перед збором врожаю треба почекати 3-4 дні.
 4. Данадим (25 мл/10 л рідини). Діє протягом перших 48 годин, ефект триває близько 2-3 тижнів. Потрібна повторна обробка.

Засіб від попелиці на дачі і методи боротьби зі шкідниками

Хімічні препарати дуже ефективні, прості в застосуванні, але мають ряд недоліків: токсичність; ймовірність вироблення у попелиці імунітету до діючої речовини, тривалий період очікування перед збиранням плодів. Біологічні засоби, що використовуються для боротьби з попелиць на дачі, теж вельми ефективні, мають маленький період очікування, але більш складні в застосуванні і тля від них гине не відразу. Найбільш ефективними є такі препарати:

 1. Фітоверм (3 мл/10 л води). Крім попелиці, вбиває багато інших шкідливих комах. Шкідники гинуть на 3-6 день, а через 10 годин припиняють харчуватися, плоди можна їсти на 2-3 день.
 2. Акарин (80 мл/10 л рідини). Принцип дії такий же, як у Фитоверма. Потрібні повторні обприскування через кожні 7 днів, урожай придатний до вживання через 2 доби.
 3. Бітоксибацилін (5-7 мл/10 л рідини). За 7 діб повністю позбавляє від попелиці, потрібна повторна обробка через тиждень, період очікування – 5 діб.
Читайте також:  Як почистити білу шкіряну сумку в домашніх умовах?

Засіб від попелиці на дачі і методи боротьби зі шкідниками

Народними засобами

Якщо садові, сільськогосподарські та городні культури на дачі не сильно пошкоджені, то можна використовувати народні засоби проти попелиці. Їх набагато більше, ніж хімічних і біологічних, розчини і суміші готуються легко і швидко з підручних домашніх компонентів. Крім того, боротьба з попелиць народними засобами нешкідлива для людей, рослин, але, правда, і менш ефективна в порівнянні з покупними препаратами. Городники та садівники-любителі часто використовують такі рідини:

 • настій з картопляної і помідорної гички;
 • трав’яні відвари;
 • розчин нашатирного спирту;
 • настої цитрусові та гострі рослинні;
 • мильні суміші;
 • водна витяжка з деревної золи з милом або маслом;
 • тютюнові розчини і ін

Засіб від попелиці на дачі і методи боротьби зі шкідниками

Мильні суміші

Є кілька ефективних мильних сумішей проти попелиці. Зверніть увагу, що для їх приготування потрібно використовувати не ароматизоване мило, оскільки приємні запахи тільки привернуть комах. Суміші готуються за такими рецептами:

 1. У 10 л води розведіть подрібнене дігтярне мило. Обприскайте листи і стовбури рослин.
 2. Натріть на тертці ? шматка господарського мила, додайте 1 ст. л. харчової соди, розбавте 1 л теплої води. Обробіть сумішшю рослинність за допомогою пульверизатора.
 3. Розведіть 2 ст. л. натертого дитячого мила без запаху у 0,2 л води, обприскати розчином уражені насадження на дачі кілька разів, роблячи перерву на 2 дні.
 4. Змішайте 0,3 кг деревної золи із 10 л води, прокип’ятіть протягом 30 хвилин. Додайте 40 г рідкого мила, перемішайте. Протріть сумішшю листи листя рослин, де є шкідники.
 5. Дуже ефективний проти шкідливих комах – нашатирний спирт. Розведіть 2 ст. л. речовини в 10 л води, додайте 40 г мила. Обприскайте постраждалі насадження.

Засіб від попелиці на дачі і методи боротьби зі шкідниками

Тютюнові настої

Іноді як засіб від попелиці на дачі використовуються махорка, тютюн і тютюновий пил. Розчини з ними готують одним з наступних способів:

 1. Подрібніть 0,2 кг сухого тютюнового листя, залийте водою (5 л). Дайте настоятися добу, влийте ще 5 літрів рідини. Прокип’ятіть протягом 2 годин, остудіть, обприскати настоєм насадження за допомогою пульверизатора.
 2. З’єднайте воду з тютюновим пилом у пропорції 10:1, дайте настоятися протягом 2 діб. Розведіть водою 1:3, додайте мило (40 г на 10 л настою). Обробіть рослини, затока рідина у обприскувач.
Читайте також:  Чому фікус Бенджаміна скидає листя?

Засіб від попелиці на дачі і методи боротьби зі шкідниками

Гострі рослинні розчини

Кошти у вигляді гострих рослинних розчинів не вбивають тлю, а скоріше відлякують її. Суміші готуються так:

 1. Подрібніть 0,2 кг часнику, залийте 1 л води, настоюйте 4-5 днів. Розведіть 25 мл настою 10 л рідини. Обприскайте уражені шкідниками насадження.
 2. Подрібнені стручки гіркого перцю (1-2 шт.) залийте окропом (1 л), настоюйте кілька годин. Обробіть уражену комахами рослинність на дачі за допомогою пульверизатора.
 3. Подрібніть 35 г ріпчастої цибулі, залийте водою (1 л), дайте настоятися протягом 5 годин. Процідіть суміш, додайте 4-5 г господарського мила, долийте рідини, довівши обсяг до 1 літра. Обприскайте цибульним настоєм місця скупчення попелиці.
 4. Впоратися з цибулевої попелиць допоможе розчин з 10 л води і 2 ст. л. оцту. Їм потрібно полити грядки з овочем.

Засіб від попелиці на дачі і методи боротьби зі шкідниками

Відео

DvaGusya