Історія салату олів’є – походження і ким був придуманий, коли і де з’явився

Не за горами Новий рік, і в “мільйонний” раз на святкових столах жителів усього пострадянського простору буде красуватися салатниця з “Олів’є”. Цю традицію вже багато десятиліть виконує всі, чиї корені йдуть в СРСР.

Але мало хто замислювався про те, чому саме цей салат став новорічним “брендом”, і звідки він взагалі з’явився в Радянському Союзі. Настав час дізнатися історію виникнення страви, настільки популярного, що його назва стала ім’ям прозивним.

История салата оливье - происхождение и кем придуман, когда и где появился

Це цікаво: популярний салат в Україні навіть неофіційний спосіб визначення паритету купівельної спроможності. У 2009 році в газеті “Праця” опублікували “індекс Олів’є” – цифру, за якою можна було побачити рівень інфляції споживчих цін на продукти харчування. І вона відображає це краще, ніж дані Росстату. Такий показник став аналогом “індексу Біг-Мака” в Америці.

Вишукане блюдо, подарований нашим пра-пра-прабатьків більше півтора століть назад Люсьєном Олів’є, зробило великий звивистий шлях і дійшло до нас абсолютно новим, але від цього не менш смачним. І ми живемо в такий час, коли в сфері гастрономії можна дістати будь-який продукт, і не придумувати йому заміну.

Так що якщо вам дуже хочеться відчути смак класичного “Олів’є”, яким насолоджувалися в XIX столітті в ресторані “Ермітаж” вершки російського суспільства, дерзайте! При наявності величезної кількості відео кулінарних майстер-класів від провідних шеф-кухарів, це буде зовсім нескладно.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: