Чим підживити перець після висадки у теплицю щоб були товстенькі Фото Відео

Щоб отримати рясний урожай овочів, необхідно забезпечити рослинам комфортні умови існування. Це світло, тепло, волога і харчування. Болгарський перець, зростаючий в теплиці, потребує регулярних підгодівлі протягом всього періоду вегетації.

Основні правила внесення підгодівлі для перців

Чем подкормить перец после высадки в теплицу чтобы были толстенькие Фото ВидеоРозрізняють два види підживлень: кореневі та позакореневе.

 • Під корінь вносять живильні розчини, сухі гранули довгограючих добрив і перегній у вигляді мульчі.
 • Позакореневе підживлення – це обприскування живильним розчином листя рослини.

Важливо! Розчин для обприскування готується в концентрації, вдвічі слабкіше, ніж для поливу під корінь. Обробку рослин необхідно проводити в похмуру погоду або ввечері, щоб уникнути опіків листя.

Стандартна періодичність внесення добрив для солодкого перцю – один раз в 2 тижні, починаючи з віку появи пари справжніх листочків. Має значення складу грунту, в яку посаджена рослина. Якщо грунт родючий або ґрунтовно був заправлений добривами, кількість підживлень скорочують до 3-4 за сезон.

Важливо! Полив живильним розчином під корінь проводиться тільки по вологій землі. Перці попередньо поливають звичайною чистою водою для того, щоб коріння не отримали опіки від удобрення.

Рослини потребують в повному спектрі поживних речовин, але особливо для них важливі азот, калій і фосфор.

 1. Азотні добрива впливають на ріст зеленої маси. Перці потребують азоту на початку вегетації, коли стебло і листя активно збільшуються в розмірі.
 2. Калій і фосфор впливають на цвітіння і зав’язування плодів. Ці елементи дають рослині в період цвітіння і дозрівання врожаю.

Існують ще речовини, необхідні рослині в мікродозах: марганець, цинк, йод, магній, залізо. Їх недолік послаблює рослину, знижує стійкість до несприятливих умов і хвороб.

Які вибрати добрива

Чем подкормить перец после высадки в теплицу чтобы были толстенькие Фото ВидеоІснує умовний поділ добрив, які використовуються для підгодівлі болгарського перцю. Це мінеральні добрива та органіка. Перші отримані штучно, виділенням з гірських порід і як супутній продукт технічних виробництв. Органіка – це те, що дає природа: перегній, гній, зола.

Прихильники органічного землеробства воліють використовувати лише органічні добрива та народні засоби (відвари і настої трав, хліба), щоб не завдавати шкоди довкіллю та отримувати екологічно чистий продукт.

Більшість землеробів радять комбінувати мінеральні та органічні добрива, так як ефективність одних народних засобів невелика.

Мінеральні

Хімічна промисловість пропонує садівникам і городникам мінеральні добрива:

 • у вигляді гранул, для прямого внесення в грунт;
 • порошок для розчинення у воді;
 • у вигляді готового до застосування розчину.

Існують окремі, вузькоспрямовані склади (наприклад, сечовина – азотне добриво) і комплексні препарати (суперфосфат).

Для болгарського перцю застосовують такі мінеральні добрива:

 • сечовина – азотне добриво, трохи подкисляющее грунт (дозування – 30 г на 10 л води);
 • суперфосфат – гранули, які містять фосфор, вносяться в грунт по 40 г на 1 кв. м;
 • сульфат калію, сірчанокислий калій – калійні добрива (дозування внесення 25-30 г на 1 кв. м);
 • аммофоска – комплексне добриво для овочів, що містить фосфор і азот;
 • азофоска – гранульований комплексний препарат, що містить калій, фосфор і азот.

Крім зазначених добрив, в садових магазинах можна придбати комплекси мікроелементів, що містять магній, бор, цинк, мідь, марганець, залізо. Наприклад: МагБор, Ферровит, мідний купорос.

Застосовуючи в теплицях та відкритому грунті мінеральні добрива, слід пам’ятати про їх токсичності та дотримуватись правил використання:

 • надягати спеціальний робочий одяг і кошти індивідуальної захисту – рукавички;
 • не використовувати для розведення препаратів харчовий посуд;
 • розводити препарати водою в суворій відповідності з інструкцією, не перевищувати дозування;
 • не перевищувати рекомендовану стислість підживлень.

Органічні

Чем подкормить перец после высадки в теплицу чтобы были толстенькие Фото ВидеоДо цієї групи відносять речовини, що складаються з органічних сполук:

 • гній худоби і послід птиці;
 • компост, приготований з рослинних залишків і трави;
 • торф;
 • сидерати (рослини, які спеціально висаджують на ділянці для подальшого закладення в грунт).

Для підгодівлі перців використовують гній корів, коней та кіз (овець), після попереднього компостування протягом 2-3 років. Норма внесення гною в ґрунт – від 5 до 10 кг на 1 кв. м, в залежності від родючості грунту. Кінський гній вважається найкращим для влаштування високих теплих гряд в теплиці. Він добре розігрівається, але не обпалює коріння рослин.

Пташиний (курячий) послід володіє високою концентрацією. Його вносять під перець у вигляді водного настою, в дозуванні 1 кг посліду на 15 л води. Розчин містить максимум азоту, тому використовується в першій половині вегетації перцю.

Компостування рослинних залишків з городу, смітної трави, опалого листя активно практикується городниками, які не мають можливості закуповувати гній. Компост 3-5 річної витримки – цінне комплексне добриво, яке вносять в грунт перед посадкою культури, у тих же дозах, що і гній.

Замість перегною городники часто використовують біогумус – продукт життєдіяльності гнойових хробаків. Біогумус вносять у грунт, розчиняють його у воді і поливають рослини під корінь. Біогумус багатий всіма необхідними перцю речовинами і не шкодить природі.

Посів сидератів (гірчиці, жита, конюшини, фацелії) практикують для оздоровлення грунту і збагачення її живильними речовинами. Коли трава сидерата відростає на 20-25 см, її подрібнюють і заорюють в грунт, де зелена маса перегниває. У теплиці сидерати сіють після збирання основних культур.

Докладніше в статті: Вирощування перцю в теплиці з полікарбонату

Комплексні

Чем подкормить перец после высадки в теплицу чтобы были толстенькие Фото Видео

Для городників промисловість пропонує готові суміші для підгодівлі перцю, в яких всі необхідні рослині підібрані елементи в правильній концентрації. У них можуть поєднуватися органічні і мінеральні добрива в оптимальних пропорціях.

Найбільшою популярністю користуються такі марки: ЗМЗ, Кеміра овочева, Добра Сила, Агрікола, Гера, Форте, АВА. Пролонговані добрива (ЗМЗ, АВА) достатньо внести один раз при висадці розсади в теплицю, і рослина буде забезпечено харчуванням на весь сезон.

У продажу можна зустріти і гумінові добрива — витяжки з органічних добрив (гною, торфу, мулу). Препарати не завдають шкоди рослинам і довкіллю, містять основні поживні речовини і мікроелементи.

Народні засоби

Чем подкормить перец после высадки в теплицу чтобы были толстенькие Фото ВидеоВ якості доступних, недорогих і не приносять шкоди природі підживлень, виділяють:

 • настій трави;
 • золу;
 • дріжджовий настій;
 • йод.

Зола від спалювання трави, сіна, соломи і дерева, багатий джерело фосфору, калію і мікроелементів для рослини в доступній формі. Порошок золи можна вносити в грунт для зменшення кислотності, в дозі 250-300 г на 1 кв. м.

Для підгодівлі розсади і дорослих перців готують зольний настій: 2,5 ст. ложки порошку заливають 5 л гарячої води (не окропу!) і настоюють добу. Перед застосуванням настій потрібно процідити.

Настій зеленої трави є джерел азоту для перців. Його готують прямо в теплиці, набиваючи бочку подрібненою травою на третину і заливаючи водою. Трава кисне близько тижня, протягом цього часу масу кілька разів перемішують. Готовий настій розводять в 3-5 разів і поливають перці під корінь, витрачаючи по 0,5 л на дорослу рослину.

Йод має властивість підвищувати врожайність солодкого перцю і робить плоди смачніші. Пухирець йодної настоянки, яка продається в аптеці, розчиняють у відрі води. Розчином обприскують рослини в пору зав’язування плодів.

Настій дріжджів або сухого хліба є комплексним добривом, з вмістом всіх основних елементів, необхідних перцю. Для приготування настою 10 г сухих дріжджів або 1 кг сухарів заливають відром теплої води і настоюють 2 доби в теплому місці. Для прискорення бродіння в ємність можна додати трохи цукру або старого варення. Готовий настій розбавляють вдвічі водою і виливають під рослини.

Велику користь перцю приносити молочна сироватка. Вона не тільки живить рослину, але і захищає від багатьох хвороб. Стакан молочної сироватки розчиняють у 5 л води і обприскують рослини, на яких дозріває урожай.

Коли підгодовувати перець в теплиці

Чем подкормить перец после высадки в теплицу чтобы были толстенькие Фото ВидеоПісля висадки розсади перцю, рослинам необхідно дати час на адаптацію на новому місці. Неминучі пошкодження коренів при пересадці не дозволять перцю повноцінно засвоїти поживні речовини. У норму рослини приходять через 12-15 днів після пересадки.

Через 2 тижні після посадки

В цей час перці ще активно ростуть і готуються до цвітіння. Для рослин використовують повний набір елементів: азот, фосфор і калій.

 1. Перець поливають настоєм курячого посліду або мульчують грунт перегноєм. З мінеральних добрив використовують аміачну селітру (40 г на 10 л води) або сечовину.
 2. Фосфор і калій подарує рослині деревна зола або суперфосфат і сульфат калію.

Можна використовувати готовий склад для підгодівлі болгарського перцю в цей період часу.

Під час цвітіння і утворення зав’язі

В цей час перці можна полити трав’яним настоєм або хлібним добривом. Це дасть необхідне харчування рослині.

Щоб бутони і зав’язі не опадали, використовують порошок борної кислоти, розчинивши 10 г на відро води. Розчином обприскують посадки.

Допоможуть рясному утворення зав’язі препарати «Зав’язь», «Бутон». Зайве обприскати рослини препаратом, що містить мікроелементи.

У період плодоношення

Ріст плодів забирає у рослин багато сил, тому перці підгодовують кожні 2 тижні. Використовують такі добрива, чергуючи їх:

 • настій трави або хлібне добриво;
 • суперфосфат 30 г і сульфат калію 20 р на 10 л води;
 • гумат калію 1 г на 10 л води (витрата розчину 1 л на рослину).

Підгодівля перцю під час плодоношення — відео

Додаткові підживлення

Використання товченої яєчної шкаралупи для внесення в ґрунт під перці, служить хорошим джерелом кальцію для рослин.

У момент наливу плодів досвідчені городники обприскують рослини молочної сироваткою для підгодівлі і захисту від грибкових інфекцій. Для цих же цілей використовують настойку йоду.

Поради садівників

Щоб проводити підживлення максимально ефективно, рекомендується зробити аналіз ґрунту в теплиці. Аналіз дасть уявлення про те, до якого типу грунтів відноситься грунт у теплиці і яких елементів йому не вистачає.

Зовнішній вигляд рослин може підказати про брак якогось елемента:

 • пожовтіння листя говорить про нестачу азоту;
 • дуже буйне розвиток зелені свідчить про надлишок органіки;
 • почервоніння листочків – перців не вистачає мікроелементів.

Здорові рослини мають яскраво-зелене листя, з добре розвиненими рівними листовими пластинами.

Воду для розчинення добрив беруть відстояну або дощову, температурою +25 30 градусів.

Зберігати мінеральні добрива необхідно зберігати в герметично запакованої тарі, в темному і сухому, прохолодному місці.

Кращі підгодівлі для солодкого перцю і періоди внесення — відео

Полийте цим перець для швидкого зростання та збільшення врожаю — відео

Регулярні підгодівлі дають можливість рослині сформувати врожай, який перевищує його можливості. Збалансоване годування перців не принесе шкоди рослинам і не відкладеться в плодах нітратами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: