Чому жовтіє листя огірків в теплиці і як з цим боротися Фото Відео

Огірки – це всіма улюблена овочева культура, яку полюбляє кожна сім’я і вирощує на своїх дачах та городах. Багато страви містять у собі смачний і корисний інгредієнт – це різноманітні салати і закуски зі свіжими, солоними, квашеними і маринованими огірочками. Без цього овоча неможливо уявити собі городні грядки на відкритому грунті або в теплиці.

До речі, теплиці є справжнім порятунком для ніжного і тендітного рослини, тому що вони захищають його від сильних поривів вітру, різких похолодань, прямих сонячних променів, рясних опадів і багато чого іншого. Але іноді навіть з такою потужною захистом у примхливих огірків виникають проблеми з листям і зав’язі. Листя раптом починають жовтіти і підсихати, а зав’язь масово опадає. Причин для таких негативних змін може бути безліч.

Причини пожовтіння листя огірків в теплиці

Почему желтеют листья у огурцов в теплице и как с этим бороться Фото ВидеоДля того, щоб врятувати врожай, і в майбутньому не стикатися з такими неприємностями, як пожовтіння листя огірків в теплиці, дуже важливо з’ясувати причину і усунути її якомога швидше.

Неправильний полив

При своєчасному і достатньому поливі, з проникненням до коріння рослин, листова частина буде мати насичений зелений колір. Якщо почала з’являтися плями на поверхні листя, то треба відрегулювати обсяг поливної води.

На кожному етапі розвитку культури він повинен бути різним. Наприклад, коли формується зав’язь і дозрівають плоди поливів необхідно значно більше. В середньому достатньо двох – трьох поливів на тиждень з обсягом близько двадцяти п’яти літрів води на один кущ.

Грунт повинен бути завжди вологим, але надлишок і недолік вологи однаково згубні для огірків. Кращий час для зволоження – вечір після 19.00 годин. Важливо стежити за тим, щоб крапельки води не потрапляли на листя. Використовуйте тільки прикореневій полив.

Недолік поживних речовин

Почему желтеют листья у огурцов в теплице и как с этим бороться Фото ВидеоВологолюбний огірок разом з вологою вбирає із ґрунту необхідні для нього поживні речовини. Якщо якогось елемента або мікроелемента бракує, то це відразу ж позначається на рості, розвитку і зовнішньому вигляді рослин.

Поступове пожовтіння надземної частини відбувається при недоліку калію, азоту, магнію, заліза, марганцю, міді, фтору, фосфору. Для підтримання стабільного кількості мінералів рекомендується використовувати кореневі та позакореневе підживлення спеціальними комплексними добривами або органікою (курячим послідом, гноєм, деревною золою).

Нестабільний температурний режим

Примхи погоди у вигляді весняних нічних заморозків і спеки, температурних перепадів від п’ятнадцяти до тридцяти п’яти градусів тепла негативно впливають на самопочуття овочевих культур. За такої нестабільності температур листова частина і стебла починають жовтіти, а зав’язі гниють і відпадають.

Недостатнє освітлення

Почему желтеют листья у огурцов в теплице и как с этим бороться Фото ВидеоРослини не отримують достатньої кількості світла в густих насадженнях. Кущі розростаються прикривають своїх «родичів – сусідів», і нижні листя починають жовтіти. Це необхідно враховувати при посадці розсади в теплиці і суворо дотримуватися рекомендованого інтервалу. У разі потреби теплиці потрібно оснастити додатковим підсвічуванням.

Погана якість грунту

Грунт повинна бути легкою і повітропроникною за структурою, живильної і родючої за змістом, з достатньою кількістю мінеральних і органічних речовин.

Загущенность посадок

В загущених посадках рослинам не вистачає живлення і світла, вони створюють один для одного тіньові умови, і листя виробляють недостатню кількість хлорофілу. З-за цього листові пластини спочатку блідне, а потім жовтіють і засихають повністю.

Хвороби

Почему желтеют листья у огурцов в теплице и как с этим бороться Фото ВидеоВ’янення, пожовтіння і підсихання листків, а також опадання зав’язей трапляється із-за появи різних захворювань – борошнистої роси, фузаріозного в’янення, кореневої гнилі, бактеріозу, кутовий плямистості. Рекомендується правильно вибирати сорт огірків для теплиць з високою стійкістю до вірусів і грибків, а також не використовувати холодний полив при вирощуванні розсади.

Шкідники

Основні шкідники огірків – теплична білокрилка, баштанна попелиця, павутинний кліщ. Вони також є причиною появи жовтих листків. Для профілактики необхідно не допускати появу бур’янів, регулярно проводити прополку і розпушування ґрунту, своєчасно удобрювати його. Для боротьби з шкідниками використовують спільні посадки (наприклад, з часником і фенхелем), спеціальні липкі пастки і хімічні препарати.

Чому жовтіє листя огірків по краях, що робити — відео

Чим підживити огірки, щоб листя не жовтіли

Почему желтеют листья у огурцов в теплице и как с этим бороться Фото ВидеоПідгодівлю для збереження зеленого листя і бадилля готують з десяти літрів води і двадцять мілілітрів йоду. Перед використанням розчин ще розбавляють водою: на одну частину розчину – десять частин води.

При посадці огіркової розсади в кожну лунку вносять два літри трав’яного настою з додаванням деревної золи.

До початку цвітіння кущі обприскують розчином з десяти літрів води, одного літра свіжого молока, столової ложки йоду і двадцять мілілітрів рідкого господарського мила. Обробку можна повторювати кілька разів з інтервалом у десять – п’ятнадцять днів.

Для обприскувань огірків на початку цвітіння готують розчин з великого відра води, десять мілілітрів зеленки, двох літрів молочної сироватки або молока, п’ятдесяти грамів сечовини. Можна повторити обробку рослин через сім – десять днів.

Почему желтеют листья у огурцов в теплице и как с этим бороться Фото ВидеоЗасіб для поливу можна приготувати з будь смітної трави. Для цього велике відро наповнюють на дві третини травою, потім заливають доверху водою і залишають у теплому приміщенні на тиждень. Перед використанням розчин проціджують і доливають води до наповнення відра.

 • Настій з прілого сіна готують з рівних частин води і сіна, наполягають п’ять – сім днів, проціджують.
 • Цибулевий настій для кореневого і позакореневого використання готують з десяти літрів води і одного літра лушпиння. Розчин кип’ятять одну – дві хвилини, дають настоятися протягом доби. На одну частину розчину додають чотири частини води.
 • Кефірний розчин для обприскувань готують з восьми літрів води і двох літрів кефіру.
 • Підгодівля содовим розчином готується з великого відра води і двох столових ложок харчової соди.

Підгодівля, яка не допускає пожовтіння огірків, готується з води і пшеничного хліба:

На одне відро води додають одну буханку хліба, попередньо розрізану на невеликі шматочки і залишають на дванадцять годин для настоювання, після чого вливають у суміш одну чайну ложку йоду і добре розминають хлібні шматочки. Перед використанням на кожен літр суміші доливають десять літрів води. Готовий засіб можна зберігати в холодильнику в щільно закритому посуді.

Для поливів під корінь готують розчин із відра води і триста грамів деревної золи, залишають його в теплому місці для настоювання. Через три доби настій готовий до застосування. На одну рослину використовують близько п’ятисот мілілітрів.

Основні причини пожовтіння зав’язей огірків в теплиці

Почему желтеют листья у огурцов в теплице и как с этим бороться Фото ВидеоНесвоєчасний збір плодів

Якщо на кущах довгий час залишаються зрілі плоди, то вони забирають собі ті корисні речовини, які призначаються завязям. Дефіцит харчування змушує зав’язі жовтіти і опадати.

Погані погодні умови

Холод, вогкість і поворотні заморозки в нічний час можуть стати причиною появи гнилей і жовтизни на завязях. Пошкоджені рослини треба терміново ізолювати (видалити з теплиці), а здорові культури – обробити бордоської рідиною.

Велика кількість зав’язей

Рясні зав’язі на огіркових кущах викликають виснаження у овочевих рослин. При наявності більше тридцяти зав’язей на одній культурі досвідчені дачники рекомендують використовувати пасинкування. Зайві стебла і плоди тільки забирають силу у рослин і не приносять великого врожаю.

Неправильне формування кущів

Почему желтеют листья у огурцов в теплице и как с этим бороться Фото ВидеоГрамотне формування куща складається з пасинкування, видалення пустоцветов і зайвих вусів, підв’язки та прищипування. На занадто пишних кущах зав’язь не отримує достатнього харчування для повноцінного росту і розвитку і тому жовтіє, а потім обпадає.

Погана вентиляція і недостатнє провітрювання

Жовта зав’язь може стати результатом неправильного догляду, а саме – підвищеною вологістю і відсутністю свіжого повітря. У денний час дверцята в теплицю повинна бути відкритою максимальну кількість часу.

Відсутність комах – запилювачів

Для залучення у теплицю корисних комах рекомендується в теплу сонячну погоду відкривати її, попередньо обробивши посадки огірків спеціальними заманивающими розчинами: з води і цукру (на 1 л – 1 їдальня ложка), з води і борної кислоти (на 1 л – 0,5 г), добрива з вмістом бору та магнію.

Холодна поливна вода

При внесенні в теплу грунт холодної поливної води (наприклад, колодязної або водопровідної) огіркові кущі переживають справжній стрес, а їх коренева система частково або повністю відмирає. З-за зупинки роботи коренів надземна частина не отримує необхідного живлення і вологи, зав’язі жовтіють і обпадають. Добре мати на території теплиці велику ємність з водою для поливів, яка буде підтримувати оптимальну температуру постійно.

Заходи профілактики

Почему желтеют листья у огурцов в теплице и как с этим бороться Фото Видео

 • Перед посадкою треба обов’язково проводити знезараження садивного матеріалу і ґрунту в теплиці.
 • При виборі місця для спорудження теплиці рекомендується враховувати кілька факторів: склад і якість грунту на ділянці, освітленість на даній території, наявність поблизу високих дерев і чагарників, сівозміна.
 • Рослини рекомендується висаджувати з інтервалом не менше двадцяти п’яти сантиметрів, за необхідності проводити проріджування.
 • У теплиці важливо дотримуватися всі вимоги культури – добре освітлення, суворий температурний режим (без сонячних ударів і заморозків), регулярні провітрювання (або наявність ефективної вентиляції) і теплі протяги в літній час, своєчасні підживлення.
 • Рекомендується проводити неодноразові профілактичні обприскування насаджень від хвороб і шкідників.
 • Дуже важливо своєчасно видаляти з теплиці всі заражені культури, а також окремі їх частини, листя, плоди, зав’язі.
 • Необхідно постійно доглядати за грунтом – рихлити, видаляти бур’янисту рослинність, мульчувати (за бажанням).
 • Дуже важливо не допускати вилягання кущів на землі – вчасно споруджувати опори і підв’язування.
 • Поливи рекомендується проводити у вечірній час і тільки теплою відстояною водою, під корінь.
 • Підживлення і добрива потрібно вносити строго у зазначеному дозуванні, не допускаючи надлишку. Надлишки азоту призведуть до пожовтіння.
 • Потрібно своєчасно і регулярно прибирати урожай.
 • Після збирання врожаю з теплиці необхідно прибрати всю решту зелень і залишки рослин, щоб наступного посіву не передалися наявні захворювання.

Докладніше в статті: Догляд за огірками в теплиці від посадки до врожаю

Жовтіє листя огірків в теплиці, застосування народного засобу — відео

Жовтіє листя на огірках, терміново вживайте заходів — відео

Знаючи всі поширені причини пожовтіння листя на огірках, можна уникнути багатьох проблем при їх вирощуванні. Рясний і якісний урожай огірків в теплиці – це реальність не тільки для професіоналів, але і гарантія для наполегливої, відповідального і терплячого новачка на дачі та на городі. Важливо точно дотримуватися всі технології вирощування та догляду, а також не забувати про заходи профілактики.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: