Як пікірувати розсаду перцю в домашніх умовах відео

Перець – культура ніжна. Він вимагає сонце і дбайливий догляд. Сьогодні перець, завдяки теплиць, можна вирощувати в різних областях. Самий відповідальний момент при культивуванні рослини – пікіровка розсади.

Що таке пікіровка і для чого вона потрібна

Как пикировать рассаду перца в домашних условиях с видеоЗначення терміна походить від французького слова «piquet» — «кількість, кілочок».
Пряме призначення пікіровки – це пересадка сіянців в окремий посуд із загальної ємності. Також пікіруванням називають видалення у стрижневого кінчика корінця. Це стимулює посилене зростання розгалуження коренів рослини.

Городники знають, що пікірування переносить добре не всяка культура, тому часто висівають насіння відразу по окремих ємностях.

Але багато садівники в цілях економії місця змушені вирощувати розсаду у загальних контейнерах. І в такому випадку пікірування сіянців необхідно, так як посіяна надто густо розсада в одну ємність не зможе дати хороший врожай.

Пікірування обов’язково проводять:

 • Для того, щоб відокремити ослаблені рослини від найбільш міцних для подальшого плідного вирощування.
 • Для густо посаджених рослин, щоб вони не затінювали один одного. Від нестачі світла перці будуть рости витягнутими, кволими. Зростання таких рослин значно сповільниться і не вдасться отримати багатий врожай від такої розсади.
 • Для запобігання сплетення кореневої системи у паростків. При пересадці розсади складно буде відокремити паростки один від одного, не пошкодивши коріння. А перці вважаються ніжною і чутливою культурою з дуже вразливою кореневою системою, відповідно, болісно переносять таку процедуру.

Читайте детальніше: Як виростити розсаду перцю в домашніх умовах

Коли слід проводити пікіровку розсади перцю

Как пикировать рассаду перца в домашних условиях с видеоПроцес пікірування досить трудомісткий і вимагає особливого підходу. Важливим пунктом виступає знання про те, коли саме краще всього проводити пікетування. Чим раніше буде проведена пікіровка, тим швидше і легше на новому місці розсада приживеться перців.

Активність сонячних променів посилюється, розсада швидко тягнеться до них. Не потрібно упускати момент, чекаючи, коли вона занадто витягнеться, або з’явиться більше 4 листочків. До цього моменту рослина вже сформувало корінь, і пікіровка в цей момент викличе у нього сильний стрес.

Але і поспішати також вкрай небезпечно для перців: до появи справжніх листів паростки мають дуже слабкі корінці. З цієї причини багато саджанці не приживаються і засихають.

За місячним календарем

Багато городників проводячи пікірування розсади, враховуючи сприятливі дні за Місячним календарем, і вплив місячних фаз на рослину:

 • Молодик. В цей період в коренях відбувається накопичення всієї цілющої сили. Від пересадок краще утриматися.
 • Зростаюча місяць. Коренева система перенаправляє весь нектар по стеблах вгору. Йде активне зростання і процвітання рослин. Саме в цей момент потрібно займатися пікіруванням солодкого перцю. Навіть якщо при пересадці коренева система буде пошкоджена, то рослина виживає.
 • Повний місяць. Всі живлення знаходиться у верхніх частинах культур. Всі роботи з рослинами городники вважають за краще припиняти.
 • Щербатий місяць. Всі соки з верхівок починають своє переміщення назад до коріння. Цей період вважається нейтральним, пікірування для болгарського перцю проходить добре.

Крім положення місяця, є і плодовиті знаки, нейтральні і малородючі. Сприятливим для пікіровки вважається період перебування Місяця у Терезах, Скорпіоні, Тільце. Несприятливим періодом для пікіровки перцю вважаються дні, коли Місяць в Рибі, Овні, Діві, Стрільці, Близнюках.

Підготовчі роботи

Как пикировать рассаду перца в домашних условиях с видеоДо початку пікірування слід підготувати всі необхідні матеріали та інструменти.

В першу чергу відбирають ємності для розсади. Вони можуть бути з різного матеріалу. Навіть відрізнятися розмірами і формою: картонні пакети, пластикові стакани, старі гуртки, спеціальна тара з магазину.

Незалежно від обраної ємності, вона зобов’язана відповідати 2 критеріям:

 1. Для нормального розвитку коріння, обсяг посуду вибирається в межах 200-250 мл і висота її повинна бути від 10 див.
 2. Оскільки перці потребують частих поливах, ємності повинні бути водонепроникні. До того ж мати необхідний елемент – дренажний отвір.

Посуд, призначений для робіт, ретельно вимивається. Для попередження застою води на дні робляться отвори. Далі тару заповнюють грунтом.

Овочівників часто цікавить питання про склад ґрунту. Оптимальний варіант вибору – грунтосуміш з польовою або дернової землею, перегноєм або торфом. Ще має в складі присутні пісок, як рыхлящего матеріалу.

Додатково збагачують грунт органічними речовинами. Також застосовують мінеральні добрива: хлористий калій, аміачну селітру, суперфосфат.

Як правильно пікірувати розсаду перцю

Как пикировать рассаду перца в домашних условиях с видеоХоча сам процес пікіровки зовсім не складний, але не всі городники правильно розуміють, як пикируется розсада перцю. Найголовніше – це уважно вивчити техніку пересадки.

Пікіровку проводять одним із способів:

1. Пересадка сіянців:

 • За пару годин до пікіровки грунт з розсадою перцю зволожують. Так сіянці легше буде отримати з ємності, і ніжні корінці не ушкодяться.
 • У підготовлений індивідуальний стаканчик спочатку засипають, а потім трохи ущільнюють грунт. В центрі робиться лунка і обов’язково зволожується.
 • За допомогою звичайної лопатки росток дістають разом з грудочкою землі із загального посуду. Притримують сіянець не за тендітна стеблинка, а за земляну грудку. Якщо внизу буде помітний найдовший головний корінець, то його кінчик злегка прищипують (приблизно на чверть довжини). Бічні корінці після такої процедури почнуть добре розвиватися, і рослина в майбутньому зможе отримувати більше харчування.
 • Якщо витягнеться кілька рослин одночасно, то їх слід акуратно розділити, не пошкодивши коріння.
 • Потім акуратно опустити росток у заглиблення так, щоб корінці залишалися прямими і не загиналися. Неправильне розташування кореня (скручування або підгинання) призведе до проблем у розвитку сіянців.
 • Обережно грунт навколо перчика обжати, щоб сім’ядольні листочки виступали над поверхнею на два сантиметри.

Потім поливають розсаду, і якщо земля трохи осідає, то її присипають почвосмесью.

2. Перевалка розсади:

Как пикировать рассаду перца в домашних условиях с видеоПеревалку проводять у випадку, коли насіння відразу висаджувалися в індивідуальні ємності, і їх необхідно просто пересадити в більш об’ємну тару. Насіння висівають в маленькі пластикові стаканчики – 30-50 мл В них сіянці розвиваються до моменту утворення справжніх листків.

Далі проводиться пікіровка перевалкою:

Перед початком процедури розсада не поливається пару днів. Це робиться для більш легкого вилучення рослин із стаканчиків. Гострим ножем пластикова ємність обережно розрізає, і перець легко дістається разом із земляною грудкою. Далі проводиться пересадка в нову велику ємність.

Розсада поливається і її на 2-3 дні переставляють в тінь. При перевалці коріння культури не ушкоджуються, розвиток не припиняється.

Пікіровка розсади перцю солодкого: відео

Догляд за розсадою після пікіровки

Пикированный в домашніх умовах перець потребує особливого догляду. Кожен паросток разом зі своєю ємністю повинен бути поміщений в тепле світле місце.

Якщо розсади багато, біля вікна стіл виставляють і кладуть її на підвіконні і на столі. Від прямих променів сонця перчик захищають, закриваючи скла папером. Цей захід обережності витримується 3 дні, поки рослини повністю адаптуються.

Как пикировать рассаду перца в домашних условиях с видео

Перша пара днів перцями переноситься болісно, не виключено, що вони можуть навіть трохи привянуть, але це тимчасове явище.

Перепади температури також неприпустимі у ці складні для розсади дні. Якщо є можливість то її бажано підвищити на кілька градусів, особливо в нічний час.

Після пересаджування перцям через 2 тижні потрібна додаткова підгодівля, яку слід виконувати дуже акуратно. Таку підгодівлю можна провести ще через 10 днів.

Найкращим варіантом добрив буде кропив’яна вода і зола.

 • 1 ст. л. деревної золи залити одним літром окропу. Наполягати 24 години, потім процідити і поливати.
 • настій кропиви (100 мл подрібненої трави) в поєднанні з деревною золою (30 г) на 1 л води;

Підживлення перцям дають рідкі, поєднуючи харчування разом з поливом.

 • Коли розсада припиняє ріст, їй пропонують звичайну чайну заварку або розчин гумату.
 • А ось якщо сповільнився розвиток, листочки почали світлішати, то терміново роблять підживлення сечовиною.
 • Щоб не виникло проблем з формуванням кореневої системи, перцям дають нітрофоску або суперфосфат.

Пікірування розсади в пелюшки

Как пикировать рассаду перца в домашних условиях с видеоДуже зручний, швидкий і, головне, безпечний для розсади спосіб пікірування – це загортання її в пелюшки. Для процедури необхідно підготувати глибоку, широку ємність, куди після пікірування будуть поміщені перці. Це можуть бути обрізні баклаги, пластикові контейнери від фруктів, тортів або глибокі піддони. Вони дуже добре підійдуть для цього заходи.

Для пелюшок можна застосувати невеликий відрізок поліетилену. Також зручно завертати перці в целофанові пакети для сніданків або можна розрізати будь щільний пакет.

 • В цебрі або мисці готують ґрунт.
 • На стіл розстеляють поліетилен розміром 20×30 см, вузькою стороною до себе. У лівий нижній кут кладуть 2 ст. л. землі, відступивши від краю 5 див.
 • За допомогою лопатки або ложки із загальної ємності відокремлюють саджанець і кладуть його на землю. Далі корінці саджанця присипають 1 ст. л. ґрунтосуміші.
 • Загорнувши плівку на 1 оборот, низ її підгинають, і рулончик згортають до кінця. Якщо є побоювання, що може статися застій води при поливах, низ рулону, де немає корінців перцю, можна проткнути в декількох місцях ножицями або шилом.
 • Готові пелюшки закріплюють гумкою, щоб вони мимовільно не розвернулися, і встановлюють загальні ємності з високими стінками. Як варіант, можна застосувати обрізану п’ятилітрову пляшку або коробку з-під торта з поліпропілену.
 • Якщо по мірі росту розсади виявиться, що в пелюшках не достатню кількість землі, то целофан можна легко розгорнути і додати її необхідну кількість.

Другий спосіб пікіровки в пелюшки передбачає відмовитися від подгибания низу плівки. Тобто целофан з грунтом і саджанцем перцю просто згортається рулончиком. Низ залишається відкритий, застою води не буде однозначно. Ці рулончики встановлюють контейнери, на дно яких бажано насипати тирсу.

Як правильно пікірувати перець в пелюшки: відео

Особливості догляду за розсадою в пелюшках

Відразу після пікіровки пеленочку добре проливаються водою. Контейнера з розсадою кілька днів, поки не пройде укорінення, не слід виставляти під сонячні промені.

Вікно краще завісити марлею: вона дасть захист від пекучих променів і забезпечить розсаду достатньою кількістю розсіяного світла. Продовжити необхідний світловий день можна за допомогою фитоламп.

Пелюшки добре зберігають вологу в грунті, і розсаді цього буде цілком достатньо. При перезволоженні перці почнуть витягатися, також можуть з’явитися різні хвороби. Також можливо зволожувати тирсу в контейнері, а перець сам знайде необхідну вологу.

Пікіровка розсади перцю без землі — відео

Пікіровка завжди залишається невід’ємною частиною багатьох рослин, у тому числі і перців. Пікірування перців вкрай рідко проходить без пошкодження кореневої системи культури, тому дбайливе її виконання виступає гарантом гарного врожаю.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: