Як позбутися від мурашок на дачній ділянці раз і назавжди Народні засоби Відео

Сьогодні важко зустріти дачна ділянка, на якому не водилися б мурашки, вони живуть всюди. Якщо в лісі ці комахи приносять безсумнівну користь, будучи важливою частиною екологічного рівноваги, то в саду мурашки по більшій частині завдають шкоди культурним рослинам. До речі, укуси мурах досить болючі, а ще вони можуть атакувати будинок. Як же вивести їх зі своєї території?

Звідки з’являються мурашки на дачній ділянці

Как избавиться от муравьев на дачном участке раз и навсегда Народные средства ВидеоКолонії мурах зазвичай приходять з сусідніх дачних ділянок або розташованого поблизу лісового масиву. Комахи постійно мігрують, освоюючи нові території. Адже вони дуже швидко розмножуються і їм потрібні все нові джерела їжі.

Залучити їх на садову ділянку може неорана земля, придатна для пристрою мурашника і такий шкідник, як тля. Річ у тім, що мурашки харчуються солодкими виділеннями попелиць, для них це справжні ласощі. Якщо комахи вважатимуть ваш ділянку привабливим для себе, вам залишиться тільки вступити з ними в боротьбу, щоб позбутися від дрібних шкідників або хоча б істотно знизити їх чисельність.

Чи варто боротися з мурахами – користь і шкода від комах

Как избавиться от муравьев на дачном участке раз и навсегда Народные средства ВидеоЯкщо почати розбиратися в тому, чого більше приносять мурахи, шкоди чи користі, спочатку слід сказати, що повна відсутність цих комах повинно насторожувати. Вони уникають місць з високим рівнем грунтових вод і ділянок, грунт яких містить велику кількість токсичних речовин.

З позитивних аспектів присутності мурах можна виділити наступні:

 1. Знищення шкідників. За 1 день мурахи позбавляють ділянку від декількох тисяч мошок, гусениць, слимаків, личинок і яєць.
 2. Джерело живлення. Мурашки у свою чергу, служать їжею для дрібних птахів, залучаючи їх на садову ділянку.
 3. Збагачення грунту. Вченими виявлено, що земля поблизу мурашника містить велику кількість калію і фосфору. Зміст цих речовин, завдяки мурашкам, може збільшитися в десятки разів. При цьому, обидва елементи присутні в легко засвоюваній формі, тому добре поглинаються рослинами.
 4. Поширення насіння. Мурахи розносять по території насіння багатьох рослин. Серед них: проліски, чистотіл, чебрець, запашна фіалка, вероніка та інші.

Однак при безконтрольному розмноженні та відсутність боротьби з ними мурахи починають приносити більше шкоди, ніж користі, адже вони дуже активні і дуже ненажерливі. Розселившись по ділянці, комахи атакують такі культури, як буряк, томати, суниця, полуниця. Мурахи дуже подобаються плоди і ягоди з високим вмістом цукру.

Крім цього є й інші негативні наслідки перебування цих маленьких істот в саду та городі:

  • всюди розносять тлю і оберігають її від природних ворогів, адже це для них джерело їжі;
  • пошкоджують бутони квітів, полюючи за нектаром;
  • псують газони і клумби, споруджуючи підземні житла з безліччю ходів;
  • підвищують кислотність ґрунту, що йде на шкоду більшості рослин;
  • своїми укусами можуть викликати неприємні відчуття і алергічну реакцію;
  • здатні переселятися в житло людини і розмножуватися там;
  • деякі види мурашок шкодять деревам, підточуючи деревину, забравшись в дупла.

В залежності від поставлених завдань власники дач можуть залучати або знищувати мурах на своїй ділянці. Позбутися від мурашок зазвичай хочуть тоді, коли наноситься ними шкоду значно перевищує одержувану від їх присутності на користь.

Різновиди мурах на ділянці

На території дачної ділянки може оселитися відразу кілька видів мурах. Найчастіше це чорні дернові мурахи і їх більш великі лісові родичі. Розрізняються між собою вони не тільки зовнішнім виглядом, але і особливостями побудови колоній. При цьому обидва види приносять в саду і городі однаковий шкоди.

Чорні (садові)

Как избавиться от муравьев на дачном участке раз и навсегда Народные средства ВидеоЧорні садові мурахи відрізняються досить великими розмірами порівняно з іншими своїми родичами. Ці комахи не будують мурашники, їх гнізда знаходяться в землі, вони також живуть на деревах. Виводити чорних мурашок потрібно одночасно з попелиць, так як саме вона найчастіше приманює їх на ділянку.

Довжина тіла комахи може бути від 3 до 10 мм. Матки цього виду живуть до 25-28 років. Цикл життя самців триває менше одного року.

Більш дрібні робочі особини не мають крил і не здатні літати. Частина інших комах в колонії крилаті, що дозволяє їм пересуватися на далекі відстані.

Руді мурахи

Как избавиться от муравьев на дачном участке раз и навсегда Народные средства ВидеоНа дачі розташованої близько до лісу можуть оселитися руді лісові мурашки. На ділянці вони збирають мертвих комах винищують деяких шкідників.

Самці цього виду крупніше і володіють крилами, у самок крила з’являються тільки на шлюбний період, потім комахи їх відгризають. Голова лісового мурахи крупніше, ніж тіло, на ній розташовані довгі вусики. Черевце комахи забезпечено отруйною залозою і жалом, яке використовується в цілях самооборони.

Укус рудого мурашки запросто може спровокувати алергічну реакцію. Період активності комах припадає на теплу пору року, взимку вони впадають у сплячку і знаходяться під землею. Житло рудих мурашок часто будується біля старого пня. У пошуках їжі робочі особини здатні переміщатися на значні відстані.

Як позбутися від мурашок в городі назавжди

Как избавиться от муравьев на дачном участке раз и навсегда Народные средства ВидеоЯкщо Ви помітили у себе в городі цих дрібних спритних комах у великій кількості, пора братися за їх виведення. Способи боротьби з усіма видами мурах однакові. Ви можете використовувати народні засоби, біологічні методи і хімічні препарати, діючи на власний розсуд.

Народні засоби

Колонії мурах настільки численні, що краще спробувати вигнати їх зі своєї ділянки, ніж намагатися знищити. Якщо ви проти застосування хімії, можна використовувати народні засоби, які теж діють досить ефективно.

У боротьбі з мурахами добре себе зарекомендували такі склади:

 1. Можна залити в мурашник суміш з 30 г борної кислоти, 5 ст. ложок цукру, 100 г рослинної олії і 1 л окропу. Масло додають в суміш в останню чергу. У мурашнику проробляють палицею глибоке отвір і заливають туди приготовану суміш, закриваючи верх поліетиленовою плівкою. Краї плівки необхідно щільно притиснути. Через 2 дні бажано повторити процес.
 2. Для відлякування комах дачники зі стажем пропонують розкласти навколо гнізда шматочки тканини, змочені в гасі. Ефективніше було б полити їдку рідину прямо в гніздо, але в цьому випадку можуть постраждати культурні рослини.
 3. Знищити гніздо можна, полив його сумішшю окропу з соняшниковою олією. Для посилення ефекту в окріп можна додати мелений чорний перець, лавровий лист або камфору.
 4. Ефективний, безпечний і простий спосіб – застосування мильного розчину. Потрапивши на комах, мило утворює плівку, яка буде перешкоджати надходженню кисню всередину тіла і мурахи загинуть. Склад готують з 10 л води і 100 мл рідкого мила. Приготовленим розчином у вечірній час обприскують рослини зі скупченнями мурах.
 5. Розчин бури. Це засіб володіє токсичною дією на комах. На склянку води додають 1 ч. ложку 20%-го розчину бури і трохи цукру. Отриманою сумішшю проливають по колу мурашник. Можна залишити поблизу розчин, налитий в невеликі ємності. З’їдаючи приманку, комахи почнуть гинути.

Радикальним буде метод викопування гнізда. Діяти треба, одягнувшись в закриту щільний одяг. Піддягати гніздо лопатою необхідно як можна глибше, після чого мурашиний будиночок просто забирають подалі від своєї ділянки, зануривши його у відро чи садову тачку. Місце, де знаходилося гніздо, потрібно посипати кухонною сіллю.

Супер засіб у боротьбі з мурахами в саду — відео

Біологічні методи

Біологічні методи боротьби з мурахами в саду припускають використання рослин володіють репеллентным дією. Комахою просто не захочеться затримуватися у вашому саду з-за ароматів, які їм неприємні:

Как избавиться от муравьев на дачном участке раз и навсегда Народные средства Видео

 1. Пижмо. Свіжі запашні гілочки рослини можна розкласти в місцях скупчення мурашок і біля виявлених гнізд. Можна використовувати також сухе сировину, приготувавши відвар з 0,8 кг пижма і 10 літрів води. Склад настоюють дві доби, а потім варять протягом 30 хвилин, охолоджують, додають 50 г подрібненого простого мила і обприскують ті місця, в яких відмічено більше всього шкідників. Відлякуючим дією володіють і просто ростуть рослини пижма, посаджені в різних частинах городу.
 2. Використовувати в боротьбі з садовими мурахами можна помідорну бадилля від здорових рослин. Віддалені пасинки і листя томатів можна розкласти поряд з іншими городніми культурами, або приготувати з них відвар. Вам знадобиться 4 кг подрібненої бадилля томатів на 10 л води. Суміш настоюють 3-4 години, а потім варять 30 хвилин на слабкому вогні. Після того як відвар охолоне, його проціджують, розводять водою в пропорції 1:4 і використовують для обприскування городу.
 3. Суха гірчиця. Порошок розсипають поблизу гнізда і на доріжки, по яких пересуваються комахи. Дихальця мурах будуть забиватися найдрібнішими частинками гірчиці, що призведе до втечі шкідників.
 4. Зелень петрушки. Мурахи не переносять її пряного запаху. Досить подрібнити листя петрушки для посилення аромату і розкласти їх поблизу житла шкідників. Це змусить комах шукати собі більш відповідну середовище проживання.

До рослин — отпугивателям можна також віднести чорнобривці, валеріану, цибуля, часник, м’яту, гвоздику, лаванду та інші ароматичні трави. Просто посадивши їх на своїй ділянці, ви істотно зменшите кількість мешкають тут мурах. Відлякуючим дією володіє кісткове борошно, вапно, деревна зола, тютюнова пил, кориця. Всіма цими речовинами можна посипати місця скупчення мурашок, щоб змусити їх покинути дільницю.

Хімічні препарати

Как избавиться от муравьев на дачном участке раз и навсегда Народные средства ВидеоХімічні препарати у боротьбі з мурахами застосовують тоді, коли всі інші засоби виявилися не ефективними, а ділянка знаходиться в жалюгідному стані. Оскільки мурахи стійкі до інсектицидів, краще відразу застосовувати найбільш сильні препарати, наприклад Мурацид», «Грім», «Антимуравей».

До їх плюсів можна віднести швидкодію і гарантований результат. Однак є й мінуси. У результаті впливу хімії знищуються не тільки шкідливі, але й корисні комахи, отруюється грунт, можуть постраждати деякі види рослин.

Як позбутися від мурашок у теплиці без шкоди для рослин

Как избавиться от муравьев на дачном участке раз и навсегда Народные средства ВидеоПоява мурах у теплиці зазвичай пов’язано з тим, що мурашник розташований десь поблизу і комахи носять в парник тлю, використовуючи будова в якості інкубатора. Тому в першу чергу потрібно займатися виведенням попелиці в теплиці, а також знайти гніздо мурашок, розташоване зовні, і знищити його або перенести за межі ділянки.

Якщо ж виявлені мурашині ходи всередині самої теплиці, значить, мурашник знаходиться під товщею грунту і потрібно вжити заходів до його знищення. Для цього можна використовувати народні засоби. Виявити гніздо допоможе повне перекопування грунту в теплиці. Мурашині ходи можна залити окропом або засипати золотий, харчовою содою, негашеним вапном.

В якості крайніх заходів допустимо застосовувати отрутохімікати у вигляді пролонгованих гелів, порошків або крейди, однак не варто забувати про небезпеку їх застосування для самої людини і навколишнього середовища.

У ролі відлякувачів використовують сильно пахнуть рослини, розкладені на грядках всередині теплиці. Додатково можна використовувати такі нестандартні засоби, як нашатирний спирт і оселедець.

Як боротися з мурахами на деревах у саду

Как избавиться от муравьев на дачном участке раз и навсегда Народные средства ВидеоЗахистити дерева від нашестя мурашок допоможе бар’єрний метод. Найпростіший спосіб передбачає використання товченої крейди, який розсипають навколо стовбура. Частинки речовини прилипають до лапок комах, заважаючи їм підійматися по дереву.

Навіть якщо мурахи почнуть пересуватися по корі, незабаром вони потрапляють вниз. Стовбури дерев також здатні захистити своєрідні «спіднички» з фольги, які будуть служити перешкодою для пересування комах.

Метод складніше передбачає використання старої автомобільної шини, розрізаної на 2 частини. Навколо дерева викопують рів, в який поміщають половинку покришки. Потім наповнюють шину водою. Подолати водну перешкоду мурахи не в силах, тому фрукти на деревах виявляються надійно захищеними.

Профілактичні заходи

Навіть якщо вам вдалося позбутися від мурашок на своїй ділянці, і вони вас більше не турбують, потрібно подбати про заходи профілактики появи комах надалі. Ці заходи не відрізняються складністю, але повинні виконуватися на регулярній основі.

В саду і городі потрібно своєчасно прибирати засохлі та хворі рослини, позбавлятися від бур’янів. При перших же ознаках появи попелиці її ліквідують. Не можна залишати де попало залишки їжі, хлібні крихти. Людська їжа приваблює шкідників.

Грунт необхідно своєчасно обробляти, адже мурашки воліють будувати свої будиночки саме на необробленій землі. По весні бажано обприскувати город отрутохімікатами, призначеними для знищення мурах, це не дозволить їм знову заселити територію.

Як позбутися від мурашок в городі Самий надійний і ефективний спосіб — відео

Кожен дачник сам вирішує, настала пора виводити мурах на своїй ділянці, адже певна користь від сусідства з ними теж є. Але якщо комахи представляють вже серйозну проблему, потрібно діяти, не відкладаючи. Пам’ятайте, що боротьба з шкідниками повинна бути комплексною (не забуваємо про попелиці), а ще краще, вчасно проводити профілактику і жити спокійно.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: