Як правильно вибрати кавун стиглий і солодкий Фото Відео

Цінителі баштанних культур люблять кавун за свіжий смак і аромат, а також приносить організму користь. У м’якоті гігантської ягоди містяться цінні для людського організму мінерали і вітаміни, а її основу становить клітковина, яка благотворно впливає на процеси травлення. Кавуновий сік допомагає очищати організм від накопичених шкідливих речовин і продуктів розпаду. Для отримання максимальної користі і непідробного задоволення потрібно, щоб кавун був повноцінно дозрілим.

У який час краще купувати кавун

Как правильно выбрать арбуз спелый и сладкий Фото ВидеоУ масовому продажі кавуни починають з’являтися з початку серпня. Останній місяць літа знаменується офіційним відкриттям бахчевого сезону. Всюди організуються пункти продажу кавунів. У серпні баштанні можна купувати, не боячись того, що велика їх частина виявиться недозрелой, незалежно від того, де були вирощені плоди.

В супермаркети ранні кавуни можуть надходити вже в кінці червня. У сортів з раннім терміном дозрівання вегетація триває в середньому 55 днів. При висадці насіння на баштан в квітні в останніх числах червня вже дозріває урожай, тому не варто думати, що куплені в червні кавуни не можуть бути стиглими і, швидше за все, напхані «хімією».

Що краще – ринок чи магазин?

Как правильно выбрать арбуз спелый и сладкий Фото ВидеоТоргова точка, навіть перебуваючи на вулиці, повинна бути обладнана за всіма правилами – мати навіс або дах, підняті над землею стелажі. Продукція не повинна лежати безпосередньо на землі або асфальті. Продавець зобов’язаний мати уніформу і всі необхідні документи, включаючи сертифікат якості на товар, дозвіл на торгівлю, санітарну книжку.

При цьому, краще уникати покупки кавуна на стихійному міні-ринку. Продаж баштанних культур нерідко організують в забороненому місці – поряд з жвавою трасою, біля транспортної зупинки або торгують ними прямо з машини. На таких точках продажу відсутні елементарні умови для дотримання правил гігієни, продавцю навіть ніде помити руки, а сам товар нерідко лежить прямо на землі. До того ж кірка арбузов має досить пухку структуру і легко пропускає крізь себе шкідливі речовини, що надходять з повітря, тому біля жвавих доріг смугастих гігантів точно купувати не варто.

У великих торгових точках і на стаціонарних ринках, як правило, продається товар, що пройшов сертифікацію. Купуючи там кавун, можна бути впевненим у його якості. Тим не менш, при покупці іноді ми залишаємося розчарованими. Кавунова м’якоть виявляється недостатньо солодкою.

Так як же вибрати кавун, щоб він точно виявився стиглим? Існує цілий ряд ознак, які в цьому допоможуть.

За якими ознаками визначити стиглість кавуна

Как правильно выбрать арбуз спелый и сладкий Фото Видео

Оскільки всередину плоду перед покупкою ми не можемо зазирнути, доводиться бути уважними і орієнтуватися на якісь зовнішні ознаки стиглості кавуна. Слід звернути увагу на характерні особливості.

По звуку

Для початку кавун слід взяти в руки. Насамперед, ви повинні відчути його твердість. Якщо стиснути плід долонями, стиглий кавун видає слабкий, але помітний хрускіт, якщо просто поплескувати по ньому долонею, звук всередині буде вібруючим і дзвінким. Глухий звук при поплескуванні означає, що несправжня ягода не дозріла або, навпаки, встигла перезріть. У переспілих кавунах вологи стає менше і вони вже не дзвенять.

За зовнішнім виглядом кірки

Как правильно выбрать арбуз спелый и сладкий Фото ВидеоЗовнішній вид кірки з великою вірогідністю може вказувати на ступінь стиглості кавуна. Верхній шар шкірки обов’язково повинен бути блискучим, стійким до пошкодження. Найчастіше плоди неправдивої ягоди мають смугастий малюнок, на який теж слід звернути увагу.

Смужки повинні мати чіткі краї. Вважається, що у стиглого кавуна світлі смуги ширше, ніж темні. Якщо ж ви купуєте сорт кавуна з однотонним забарвленням, то колір обов’язково повинен бути рівномірним і відповідати сортовим характеристиками.

Коли кавунова скоринка м’яка, з розмитими смугами і не має блиску, кавун не дозрів. Його шкірку можна легко пошкодити, просто провівши по ній нігтем. Якісний плід не має на своїй поверхні ніяких пошкоджень, цяток, вм’ятин, тріщин. В іншому випадку м’якоть всередині теж може виявитися зіпсованою.

За «щічках» (по земляному плями на боці)

Как правильно выбрать арбуз спелый и сладкий Фото ВидеоПро ступінь зрілості кавуна скаже також вид і розмір земляної плями на його боці. В народі такі цятки ще іменують «щічками», так як вони нагадують своєрідний рум’янець. Земляна пляма обов’язково є у кожного кавуна. Це те місце, яким плід стикався з землею, лежачи на баштані.

Коли помилкова ягода повністю дозріла, пляма жовтіє. Якщо відмітина білого кольору, це говорить про те, що кавун зірвали рано і він незрілий. Значення має і розмір земляної плями. Чим крупніше відмітина, тим гірше буде смак кавуна, так як це часто свідчить про те, що під час дозрівання плоду не дісталося великої кількості тепла і сонця. Як правило, м’якоть таких арбузов недостатньо соковита і містить у собі мало цукру.

За плодоніжки

Как правильно выбрать арбуз спелый и сладкий Фото ВидеоПлодоніжка стиглого кавуна завжди виглядає тонким і сухим хвостиком«. Зазвичай вона засихає після того, як кавун дозрів на баштані – це і є ознакою того, що пора збирати врожай. До плоду більше не надходять поживні речовини і волога.

Зелений і потовщений «хвостик», вкритий волосками, свідчить про незрілість кавуна. Але орієнтуватися лише на цю ознаку не можна. Адже кінчик може встигнути засохнути в процесі зберігання і транспортування, тому судити про стиглості кавуна краще за сукупністю всіх зовнішніх ознак.

По запаху

Напевно, ви вже помічали, що навіть не розрізаний кавун володіє запахом. Якщо принюхатися краще, можна по аромату визначити, наскільки стиглий плід перед вами. Стиглий кавун завжди буде мати солодкуватий запах. Якщо ви відчули кислуваті нотки, значить, кавун не дозрів або його м’якоть зіпсована. Зрозуміло, перш ніж вибрати плід, його потрібно взяти в руки, щоб почути індивідуальний аромат.

Дівчинка або хлопчик

Как правильно выбрать арбуз спелый и сладкий Фото ВидеоЗліва кавун — хлопчик, праворуч кавун — дівчинка

Може здатися кумедним, але багато хто вибирають кавун за ознакою статі, ділячи всі плоди на хлопчиків і дівчаток. З біологічної точки зору до цього немає ніяких передумов, тим не менш, такий поділ існує. Орієнтуються при цьому за зовнішнім виглядом арбузов.

Вважається, що м’якоть дівчаток більш солодка і ніжна, тому при покупці рекомендують вибирати саме жіночі плоди. Щоб визначити стать неправдивої ягоди, потрібно звернути увагу на цятку, що знаходиться навпроти хвостика. Якщо воно має плоску форму і діаметр до декількох сантиметрів, то це дівчинка. У хлопчика плямочка на місці квітки зовсім маленьке і трохи випукле.

Рекомендований вага і розмір кавуна

Как правильно выбрать арбуз спелый и сладкий Фото ВидеоВага арбузов може істотно розрізнятися. Самої невеликою масою мають плоди ранніх сортів і ті, яким в процесі росту бракувало щедрого сонця. Занадто великі плоди, вагою понад 12 кг, фахівці не рекомендують купувати. Велика ймовірність того, що при їх вирощуванні на баштані застосовувалося занадто велика кількість хімічних добрив.

Хоча тут потрібно звертати увагу і на сорт. Деякі великоплідні різновиди цілком можуть досягати маси 12-15 кг і більше. Для сорти крупноплідного кавуни-гіганти є нормою. Фахівці рекомендують вибирати середні за розміром, не надто важкі кавуни масою 7-8 кг

Який кавун купувати не варто?

Как правильно выбрать арбуз спелый и сладкий Фото ВидеоВже з того, що ми описали вище можна зрозуміти від купівлі якогось кавуна краще відмовитися. Вам точно не варто вибирати:

 • надмірно великий або занадто маленький кавун;
 • плід з м’якою, тонкою, схильної до пошкодження, матовою кіркою;
 • кавун, продається поблизу жвавої траси;
 • неправдиву ягоду, яка пахне кислим;
 • плід з нечітким, розмитим малюнком;
 • розрізаний навпіл або треснутый кавун;
 • недозрілий плід з товстим зеленим хвостиком.

На жаль, зовнішні ознаки не завжди гарантують, що покупка виявиться вдалою. Наприклад, про вміст нітратів в м’якоті можна дізнатися, тільки розрізавши кавун на частини.

Як розпізнати в кавуні вміст нітратів?

Как правильно выбрать арбуз спелый и сладкий Фото ВидеоВизначити вміст нітратів за зовнішнім виглядом цілого кавуна не можна. Найбільше, що можна зробити на цьому етапі, попросити у продавця відповідні сертифікати. Зазвичай такий документ видають після перевірки продукції на відповідність необхідним параметрам, у тому числі і за вмістом нітратів.

Іноді про наявність «хімії» можна дізнатися, розрізавши плід на частини. Якщо м’якоть буде пронизана білими прожилками, кавун небезпечно вживати в їжу. Знавці пропоную провести наступний експеримент. Потрібно покласти в ємність з водою шматок кавунової м’якоті і поспостерігати. Якщо вода забарвиться слабо і лише поблизу кавуна, значить все в порядку. Сильне забарвлення говорить про високий вміст нітратів.

У будь-якому випадку слід пам’ятати, що всі шкідливі сполуки концентруються біля кірки, тому не слід з’їдати м’якоть, стикається з шкіркою. Краще нехай червонуватий тонкий шар залишиться на кірці. Особливо оберігати від впливу нітратів необхідно маленьких дітей.

Правила вживання кавунів

Как правильно выбрать арбуз спелый и сладкий Фото ВидеоПерш ніж розрізати кавун, його потрібно ретельно помити і обсушити поверхню. Рекомендації дієтологів зводяться до того, щоб вживати цю ягоду так само, як і інші фрукти, тобто між прийомами їжі. Якщо м’якоть потрапить у вже заповнений шлунок, її засвоєння затримається, а частина користі буде втрачена. Краще всього скуштувати кавуна за годину до їжі або через дві години після неї.

Деякі люди люблять їсти кавун в прикуску з білою булкою. Така звичка не дуже корисна, так як хліб, потрапляючи в шлунок разом з кавунової м’якоттю, посилює процеси бродіння. Деяких цікавить, чи можна їсти кавун разом з кісточками. Навмисне поїдати насіння кавуна в голову нікому не прийде, але іноді насіння випадково потрапляють в шлунок, будучи проглоченными разом з м’якоттю.

Нічого страшного в цьому випадку не відбудеться. Кавунові насіння не впливають ні корисного, ні шкідливого впливу на наше здоров’я. Витягти з них користь можна тільки розжовуючи їх. В цьому випадку організм отримає додаткову кількість вітамінів, мінералів і антиоксидантів.

Як нарізати кавун красиво і швидко. 3 способи — відео

Терміни зберігання кавуна

Терміни зберігання кавуна прямо залежить від того, в цілому або розрізаному вигляді ви збираєтеся його зберігати.

Терміни придатності цілого кавуна залежать від температури, наявності або відсутності ушкоджень і умов зберігання. Найкраще плоди зберігаються при температурі +2-5° C і вологості близько 80%. Зберегти цілий плід в холодильнику з-за значних розмірів важко, тому в якості сховища підійде утеплений балкон, гараж, погріб, де підтримується невисока плюсова температура.

В таких умовах, які можна назвати ідеальними, кавуни можуть зберігатися 3-4 місяці. Якщо просто покласти неправдиву ягоду в затишному куточку квартири, вона може пролежати до двох місяців. Щоб плоди краще зберігалися в кімнаті, їх рекомендується покрити розплавленим парафіном. Якщо кілька плодів, вони не повинні торкатися один одного. Час від часу кавуни потрібно перевертати.

Розрізаного

Как правильно выбрать арбуз спелый и сладкий Фото ВидеоРозкритий плід може лежати без втрати якості не більше 2 днів. Після цього значно зростає ризик отруєння. Трохи довше можна зберегти кавун, якщо покласти її зрізом вниз на скляну тарілку і обмотати разом з нею харчовою плівкою.

При цьому в холодильнику не повинні зберігатися продукти з різким запахом, такі як риба, часник, ковбаса. Якщо ви не змогли за дві доби з’їсти весь кавун цілком, його м’якоть можна нарізати на шматки, скласти в пластмасовий контейнер і заморозити.

Як вибрати ідеальний кавун солодкий, стиглий і без нітратів — відео

Використовуючи наші рекомендації, ви точно зможете вибрати стиглий і солодкий кавун, який принесе тільки користь вашому здоров’ю. Сезон баштанних культур буває тільки один раз в році, не можна упускати можливість насолодитися смаком кавунової м’якоті і при цьому запастися вітамінами.

Читайте також:

 • Гарбуз: користь і шкода для здоров’я
 • Суп пюре з гарбуза: 11 рецептів приготування
 • Запіканка з кабачків в духовці: рецепти з фото
 • Ікра з кабачків на зиму: рецепти пальчики оближеш
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: