Як укрити троянди на зиму в Підмосков’ї Фото Опис Відео

У Підмосков’ї вкривають абсолютно всі сорти троянд, але зробити це потрібно грамотно. Необхідно знати, чи потребує ваша троянда в короткій осінньої обрізки. Інформація про це вказана в характеристиках сорту. Пагони слід заздалегідь пригинати до землі і фіксувати їх, щоб гілки звикали до зігнутому положення і не ламалися. Облаштовуючи укриття, важливо передбачити наявність повітряного прошарку, щоб рослини не выпрели.

Коли вкривати троянди в Підмосков’ї, терміни

Как укрыть розы на зиму в Подмосковье Фото Описание ВидеоЗимовий період в Підмосков’ї триває досить довго. Сніг випадає на початку листопада і повністю сходить до середини квітня. Іноді похолодання починається навіть раніше. Якщо за прогнозом погоди чекають серйозні заморозки і снігопад, необхідно терміново укрити кущі, щоб оберегти їх від вимерзання й загибель.

Орієнтовним терміном укриття троянд можна вважати першу декаду листопада, але при цьому обов’язково враховують погодні особливості поточного сезону. Щоб краще орієнтуватися в календарі робіт, деякі садівники ведуть багаторічні спостереження за температурним графіком та іншими погодними явищами.

При якій температурі повітря починати укриття розарію

Как укрыть розы на зиму в Подмосковье Фото Описание ВидеоЗанадто рано починати укривні роботи не можна. При невеликих заморозках (-1-3° C) краще залишити троянду без укриття, інакше може статися загибель кущів. Під матеріалом пагони будуть продовжувати розвиватися, випустять нирки, які під впливом тепла і вологи выпревают – у результаті навесні рослина вже не розпуститься.

Перш ніж приступити до покривним робіт, слід дочекатися, коли середньодобова температура досягне значення -5-7° C, почекати ще тиждень, а тільки потім споруджувати «будиночки» для троянд.

Підготовчі роботи перед укриттям

Как укрыть розы на зиму в Подмосковье Фото Описание ВидеоЩоб кущі троянд добре перезимували, необхідно провести відповідну підготовку. Троянди підгодовують, підгортають, обрізають, обробляють від хвороб і шкідників. Всі ці процедури роблять завчасно:

 1. Підгодівля. Восени троянди потребують добривах з підвищеним вмістом калію. Саме цей елемент зміцнює пагони і коріння рослини, роблячи його стійким до несприятливих впливів зовнішнього середовища. З цією метою використовують готові промислові осінні добриво для троянд. Замість них можна внести в прикореневу зону золу і провести полив. Зольний порошок містить всі необхідні рослинам восени компоненти. Можна самостійно скласти суміш із 20 г суперфосфату, 10 г сірчанокислого калію і 2 г борної кислоти (на 10 л води). Якщо троянди були посаджені в поточному році навесні, осіння підгодівля їм не потрібна.
 2. Обрізка. У другій половині вересня стебла троянд очищають від зів’ялого листя, які лише випаровують вологу. Якщо листочки залишити під укриттям, вони можуть загнити або стати джерелом грибкового ураження. Обрізку стебел проводять, коли температура знизиться до 0° C. У високих троянд стебла обрізають приблизно на 2/3 довжини. Зріз робиться на 1 см вище останньої нирки. Глибока обрізка особливо необхідна в разі омолодження кущів. У низькорослих сортів пагони укорочують на 10-15 див.
 3. Профілактична обробка. Навіть якщо троянди нічим не хворіли в поточному сезоні, перед укриттям їх слід обробити 2%-м розчином бордоської рідини або залізного купоросу. З цією ж метою можна використовувати препарати. Наприклад, «Скор», «Топаз», «Фундазол», «Хом», «Ридоміл Голд». Всі засоби застосовують строго по інструкції. Якщо будь-який з препаратів використовувався навесні, його слід замінити іншим. Біологічні фунгіциди для застосування восени не підходять, так як ефективно працюють лише при температурі понад + 15° C.Как укрыть розы на зиму в Подмосковье Фото Описание Видео
 4. Підгортання. Після обробки троянди підгортають на висоту 30 див. Попередньо під кущами збирають рослинний сміття, проводять перекопування землі. Цей прийом буде сприяти хорошої аерації в нижній частині куща, що послужить для троянд захистом від морозу.

На відміну від інших культур трояндам не потрібно вологозарядковий полив, з настанням осені рослини навпаки починають поливати рідше. Зайва волога буде стимулювати розвиток нових пагонів, а напередодні зимівлі це недоречно.

У суху теплу погоду троянди поливають кожні 7-10 днів, починаючи з другої половини вересня зволожувати грунт потрібно не частіше, ніж раз в 2 тижні. У дощову погоду декоративні кущі навпаки захищають від надмірної вологи, спорудивши над ними навіс або відводячи воду з прикореневої зони за допомогою невеликої канавки.

Тепер залишається тільки спорудити для надійне укриття троянд на зиму, щоб рослини не загинули, а порадували в наступному сезоні розкішним цвітінням.

Способи укриття троянд на зиму в Підмосков’ї

Садівники, які мають чималий досвід у вирощуванні троянд, вже пристосувалися використовувати для їх укриття підручні засоби. Зовсім не обов’язково купувати дорогі матеріали. Можна використовувати для укривних робіт те, що завжди знайдеться на садовій ділянці – лапник, суміш землі і деревної тирси, дерев’яні ящики, саморобні куполи, старі автомобільні покришки.

Сухоповітряною

Как укрыть розы на зиму в Подмосковье Фото Описание ВидеоНайчастіше таке укриття використовують для чайно-гібридних троянд. Для того щоб створити повітряну прошарок всередині, над рослиною встановлюють каркас, на який потім укладається утеплювач. Основу каркаса складають дерев’яні або металеві прути довжиною 50-60 см, з них складають конус.

Як утеплювач можна скористатися нетканим покривним матеріалом (спанбонд, лутрасил), картон, ялиновий лапник. Утеплювач накидають зверху на каркас і фіксують дротом або металевими дужками. Щоб укриття не здувало, знизу конус присипають сухою землею.

Щитовий

Как укрыть розы на зиму в Подмосковье Фото Описание ВидеоЩитовий спосіб ідеально підходить для укриття високорослих троянд. Попередньо стебла обов’язково очищають від листя, обриваючи листя разом з черешками. Після цього пагони пов’язують пучком і укладають на підстилку з лапника, направляючи гілки в бік їх зростання.

Після того, як кущ покладений, зверху його закріплюють вигнутими металевими прутами, встромляючи їх кінці в землю. Зробити це потрібно буде в двох-трьох місцях. Потім над трояндою будиночком ставлять 2 дерев’яних щита. Їх довжина повинна відповідати розміру куща, а ширина – бути не менше метра.

Часто щитове укриття споруджують, якщо в розарії в один ряд посаджено відразу кілька кущів троянд. Щоб дерев’яні щити не роз’їжджалися, знизу їх фіксують кілочками. Під таким укриттям повинні виявитися тільки троянди, поруч посадженим багаторічників воно може не підійти.

Каркасний

Как укрыть розы на зиму в Подмосковье Фото Описание ВидеоКаркасний спосіб припускає використання різних матеріалів для зведення укриття. Каркас може бути виконаний у вигляді тунелю, мати куполоподібну або квадратну форму. Для його виготовлення підійдуть металеві прути, пластикові панелі і дуги, старі плетені кошики, відра, дерев’яні піддони, дошки і все інше, що можна пристосувати в цих цілях.

Попередньо рожевий кущ обрізають або пригинають. Потім по периметру встановлюють каркас, засипають троянду хвоєю або сухим листям і обтягують каркасну конструкцію зверху покривним матеріалом. По краях утеплювач притискають цеглою, щоб мати можливість при необхідності організувати провітрювання.

Застосування джутових мішків

Джутові мішки можна використовувати в тому випадку, якщо в доступі немає матеріалів, з яких можна спорудити каркас. Суть методу полягає в тому, що на троянду одягають мішок, у дні якого проробляють отвір, через який всередину укриття закладають гілки хвойних дерев.

Важливо, щоб лапник був хорошої якості – це забезпечить хорошу циркуляцію повітря. Кількість наповнювача має бути достатнім, інакше троянди можуть вимерзнути. Потім верхній край мішка піднімають і обв’язують шпагатом, так щоб утеплююча конструкція набула конусоподібну форму.

Інші методи

Как укрыть розы на зиму в Подмосковье Фото Описание ВидеоПопулярний у народі спосіб – укриття троянд сумішшю сухої землі, і тирси. Грунт для цього заздалегідь заготовлюють і тримають в сараї, щоб вона не намокла. В якості додаткових компонентів можна додати торф і пісок. З приходом заморозків підготовлену суміш насипають на зону коренів, зверху накидають листовий опад.

Трохи пізніше троянди накривають зверху лапником. Коли ляже сніговий покрив, на рослини зверху додатково накидають сніг. Замість ялинника можна використовувати солому або поліетиленову плівку з виконаними в ній отворами. Після підгортання куща його обертають одним з цих матеріалів і обв’язують шпагатом.

Як укрити плетисті троянди на зиму в Підмосков’ї, опис

Как укрыть розы на зиму в Подмосковье Фото Описание ВидеоПлетисті троянди, також як і інші сорти, потребують укриття на зиму. Культура не має вираженого періоду спокою. Навіть восени троянди можуть давати приріст пагонів, формувати і розпускати бутони. Якщо стебла своєчасно не вкрити, що знаходиться в них сік з приходом негативних температур замерзне, що призведе до розриву тканин.

Фахівці називають такі пошкодження морозобоинами. У тріщини можуть проникати збудники хвороб, які негайно активізуються при найменшому потепління. Через ці ж ранки навесні з плетистої троянди почне витікати сік, що призведе до усихання пошкоджених стебел.

Особливості укриття плетистих троянд:

 1. Укриття плетистих троянд проводять у ті ж терміни, що і для інших різновидів.
 2. Попередньо пагони обрізають на 1/3 довжини. Одночасно вирізають старі стебла, які можна впізнати по темній корі на стеблах.
 3. В першу чергу обривають всі збережені на рослині квіти, бутони і листя.
 4. Видаляються також поламані і недозрівші пагони.
 5. Займатися покривними заходами краще в сонячний теплий день, щоб стебла прогрілися, були достатньо гнучкими і не ламалися.
 6. Довгі батоги рамблеров потрібно заздалегідь згорнути кільцями.
 7. Товсті і жорсткі стебла клаймберов починають пригинати ще в кінці літа, підвішуючи до стеблах важкі вантажі.
 8. Звертатися з трояндами при укладанні слід якомога обережніше, щоб не завдавати їм травм. Тоді рослини краще перезимують.
 9. Вкрити троянди в Підмосков’ї можна нетканим полотном високої щільності. Їм обгортають весь кущ цілком, а потім обв’язують мотузкою. Однак цей спосіб не зовсім вдалий для колючих сортів. Троянди з довгими шипами швидко приведуть укривний матеріал в непридатність.
 10. Більш складне укриття передбачає спорудження навколо куща каркаса із дощок, між якими залишені великі щілини.
 11. Існує й інший варіант – виготовлення конструкції з металевого дроту. Зверху каркас накривають нетканим полотном, а потім плівкою для захисту від вологи.

Зайнятися спорудженням укриття можна заздалегідь, в теплу погоду. У цьому випадку з боків матеріал повинен залишатися відкритим. Повністю його закривають з приходом морозів. Знизу тканина притискають брусами, дошками, цеглою, залишивши можливість для провітрювання конструкції. Картон для укриття плетистих троянд не використовують. Цей матеріал швидко розмокає і втрачає свою захисну функцію, замість тепла віддаючи втечам вогкість і холод.

Вкривати плетисті троянди однієї лише плівкою без підкладки з нетканого матеріалу не можна. У сонячні дні під целофаном виникає парниковий ефект, пагони рушать в зростання, а в подальшому замерзнуть. Знімають укриття навесні поетапно, шар за шаром. Приступати до розкриття слід тоді, коли земля відтане на штик лопати.

Корисне відео

Укриття троянд в Підмосков’ї: детальний опис

Укриття троянд на зиму. Помилки садівників

Будучи королевами саду, троянди потребують ретельного догляду і турботи круглий рік. Організовуючи для них зимівлю, не слід залишати рослини без уваги в холодні місяці. В періоди відлиги укриття ненадовго піднімають для виходу скупчилися випарів. Правильно перезимували троянди залишаться сильними, здоровими, пишно квітучими.

Читайте також:

 • Як вкривати троянди на зиму в Сибіру
 • Чим обробити троянди від попелиці народними засобами
 • Коли і як відкривати троянди після зими
 • Розмноження живцями влітку троянд
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: