Коли садити баклажани на розсаду в 2019 року за місячним календарем, для теплиці, для відкритого грунту, по регіонах

Майбутній урожай залежить від багатьох факторів. І один з них – правильний час для посадки насіння овочевих культур. В даному випадку розглядається питання, як вибрати оптимальний строк сівби баклажан, з урахуванням ряду причин.

Як правильно розрахувати строки посіву баклажанів

Когда сажать баклажаны на рассаду в 2019 году по лунному календарю, для теплицы, для открытого грунта, по регионамЗ-за тривалості вегетаційного періоду баклажани вирощують розсадним методом. Тому посів насіння починають з кінця зими – першої половини весни.

А ось у які конкретно дні краще всього це зробити, визначають за такими факторами:

 • в залежності від клімату на основі свого агротехнічного досвіду;
 • використовуючи метод зворотного відліку;
 • застосовуючи формулу поправки.

Здавна аграрії покладалися на нічне світило, підлаштовуючись під фази Місяця. Багато нинішніх городники також беруть до уваги запропоновані астрологами щорічні посадочні календарі. Якщо звести воєдино всі фактори, що визначають час посадки баклажан, можна сподіватися на високі врожаї.

Терміни посіву залежно від періоду дозрівання сорту

Когда сажать баклажаны на рассаду в 2019 году по лунному календарю, для теплицы, для открытого грунта, по регионамЯкщо виходити із строків дозрівання плодів, то варто відразу обмовитися, що пізні сорти синеньких вирощуються виключно в теплицях. Тому методи підрахунків тут можна не застосовувати. А ось для ранніх та середньостиглих баклажанів важливий момент, коли краще висаджувати розсаду у відкритий грунт.

Взявши за основу власний досвід огородника та враховуючи усереднені дані агротехнічних досліджень, стає зрозумілим, що розсада синеньких дозріває через 60-65 днів.

Щоб визначити час для висадки розсади у відкритий грунт, на днях вирощування сіянців варто додати ще й час на пророщування насіння. Між висівом і появою перших сходів проходить близько 10-12 днів.

На основі сказаного можна припустити наступне:

 • якщо баклажани посіяти в 20-тих числах березня, то перші сходи проклюнуться до кінця місяця;
 • усереднений період вирощування розсади – 2 місяці.

Значить, на відкриті грядки сіянці можна відправляти в кінці травня – першій декаді червня. Але якщо для південних регіонів цей період цілком прийнятний, то в інших область потрібно враховувати особливості місцевого клімату.

Докладніше в статті: Як виростити розсаду баклажанів в домашніх умовах

Терміни посіву з урахуванням від кліматичних умов регіонів

Когда сажать баклажаны на рассаду в 2019 году по лунному календарю, для теплицы, для открытого грунта, по регионамБаклажани відносяться до теплолюбних рослин і дуже примхливі до умов вирощування. Якщо планується висаджування розсади у відкриті грядки, то вичікують, коли грунт добре прогріється:

 • у південних регіонах стабільне тепло наступає в перших числах квітня;
 • для середньої смуги оптимальний варіант – кінець травня – початок червня;
 • у Сибіру і на Уралі баклажани зазвичай культивують в парниках і теплицях.

Але рік на рік не доводиться, треба стежити за прогнозами синоптиків. Якщо враховувати усереднені дані початку безморозного весняного періоду, то по регіонах це виглядає таким чином:

Таблиця: Наступ тепла по регіонах

Області

Період
Середня смуга (Москва, Челябінськ, Уфа і т. ін.) з 10 червня
Південь (Ростов, Краснодар) з 10 квітня
Центрально-чорноземний, Волзький райони (Воронеж, Саратов і т. п.) з 1 травня
Північно-західний регіон (Твер, Санкт-Петербург, Калінінград і ін) з 15 червня

Орієнтуючись на зазначені в таблиці дані, початок сівби насіння можна визначити методом зворотного розрахунку, взявши для прикладу центральний регіон Росії:

 • безморозний період у Московському окрузі настає приблизно з 10 червня;
 • відрахувавши в календарі від цієї дати дні в зворотному порядку, необхідні для вирощування розсади (60-65), отримують період появи перших сходів, і він припадає на 7-12 квітня;
 • необхідно врахувати час для пророщування – відсуваємо термін висіву ще на 10-12 днів (до 26-31 березня);
 • потрібно ще відвести 3 дні на адаптацію розсади.

Що стосується Краснодарського краю та інших південних областей, то тут іноді практикується висів насіння безпосередньо у відкритий грунт (або неопалювані парники). Для цього регіону характерне те, що тепло стабілізується після 10 квітня і тримається більше 180 діб.

Тому можна без ризику вирощувати розсаду у відкритих грядках, а потім пересаджувати на постійне місце. Посівний період у південців динамічний і включає в себе проміжок від кінця березня і до кінця квітня. При правильному підборі сортів синенькі будуть плодити до пізньої осені.

Докладніше в статті: Коли сіяти перець на розсаду в 2019 році за місячним календарем

Докладніше в статті: Коли сіяти помідори на розсаду в 2019 році за місячним календарем

Коли сіяти баклажани на розсаду за Місячним календарем в 2019 році

Когда сажать баклажаны на рассаду в 2019 году по лунному календарю, для теплицы, для открытого грунта, по регионамВплив Місяця на всі біологічні процеси вже доведено науково. Тому так важливо вибирати час для сівби насіння та висаджування розсади з урахуванням астрологічного календаря. Розвиток рослин залежить не тільки від фаз Місяця, але і знаходження нічного світила в тому чи іншому знаку Зодіаку.

Вплив фаз Місяця

Місяць проходить життєвий цикл за 29 днів. При цьому половину шляху вона зростає від молодого до повного місяця, і стільки ж рухається в зворотному напрямку.

Кожен з даних етапів розділений на чверті, і ці фази мають свої особливості:

 • для першої чверті характерно рух соків від коріння до верхівки; в даний період рекомендовано садити (сіяти) городні культури, що дають наземні плоди, насіння яких дозрівають окремо;
 • друга чверть – час насичення рослини соками; цей етап більш всього підходить для культур, у яких насіння розвиваються всередині плоду;
 • 3-я і 4-я фази характеризуються рухом соків до коріння; тому щербатий Місяць найбільш сприятлива для посадки коренеплодів, цибулин і багаторічних рослин.

Виходячи з вищесказаного, садити насіння баклажан на розсаду слід у другій зростаючої фази Місяця. У 2019 році цей період припадає на час з 13 по 20 березня і з 12 по 18 квітня. Отже, розсаду бажано пересаджувати в грядку (з урахуванням зростаючої Місяця) 11-18 травня або 10-16 червня.

З урахуванням знаків Зодіаку

Когда сажать баклажаны на рассаду в 2019 году по лунному календарю, для теплицы, для открытого грунта, по регионамАстрологічні знаки європейського гороскопу можна розділити на плодовиті і малородючі. Кожен з них по-своєму впливає на земне життя:

 • до безплідним відносяться Овен, Близнюки, Лев, Водолій; коли Місяць знаходиться в їх доменах, краще займатися доглядів за культурами, але нічого не садити;
 • малопродуктивні знаки Діва, Стрілець; деякі рослини висаджують в ці дні, але великих врожаїв чекати не варто;
 • інші знаки належать до продуктивних, але також мають свої особливості.

Що стосується баклажанів, то для них найбільш відповідний період, коли Місяць буде проходити через Рак, Скорпіон, Риби і Ваги у 2-й фазі циклу.

Таблиця 2: Вплив знаків Зодіаку на розвиток культури

Сузір’я Особливості
Рак Найпродуктивніший знак для городніх культур. Можна сіяти насіння, а і висаджувати розсаду у грядки. Але отриманий врожай буде зберігатися недовго
Ваги Сприятливий знак для посадок синеньких. Можна очікувати хороших урожаїв м’ясистих плодів. Якісними будуть і насіння для наступних сезонів
Скорпіон Найважливіший для городників з жіночих знаків. Буде забезпечено високий урожай плодів з яскраво вираженим смаком і гарною лежкістю. Культура виходить стійкою до хвороб і дає якісний насіннєвий матеріал
Риби Якщо сіяти баклажани в період, коли Місяць виявиться в цьому знаку, потрібно налаштовуватися на те, що рослини будуть невисокими, але будуть мати потужний стовбур з великою кількістю плодів. Правда, синенькі зберігаються погано, і насіння з них збирати не варто.

Сприятливі дні

 Взявши до уваги наведену інформацію і заглянувши в Місячний календар, підготовлений астрологами на 2019 рік з прив’язкою до Росії, можна визначити найбільш сприятливі дні для посадки культури, з прив’язкою до потрібної фазі.

Работы Терміни Місяць у домені
Посів насіння на розсаду 15, 16 березня в Раку
17, 18 квітня у Терезах
Пересаджування розсади на постійне місце 14-16 травня у Терезах
17, 18 травня у Скорпіоні
11, 12 червня у Терезах
13, 14 червня у Скорпіоні

В таблиці вказані найбільш прийнятні дні другої чверті місячного циклу. Якщо є можливість, то бажано їх дотримуватися (але з прив’язкою до свого регіону). Можна посадити баклажани і в інший час при зростаючому Місяці.

Несприятливі дні

Враховуючи фази Місяця, зрозуміло, що в його циклі лише один тиждень, найбільш сприятлива для посадки. Завершується 2-а чверть повним місяцем, і на даному етапі це найбільш несприятливі дні огородника, навіть незважаючи на те, що світило проходить через родючий домен.

Так, для сівби насіння найгіршими вважаються наступні дні:

Роботи Терміни Місяць у домені
Посів насіння на розсаду 21 березня у Терезах
19 квітня у Скорпіоні
Пересаджування розсади на постійне місце 19 травня у Стрільці
17 червня у Козерозі

Коли можна висаджувати розсаду баклажанів на постійне місце

Щоб визначитися з термінами перенесення розсади на постійне місце, слід враховувати, буде культура розвиватися далі в закритому приміщенні або на свіжому повітрі. Але в будь-якому випадку повинно пройти не менше 2-х місяців з моменту сівби.

Незалежно від того, зростатимуть баклажани на відкритій грядці або в телицею, сіянці висаджують у завчасно підготовлені лунки або борозни разом з торф’яними горщиками, в яких розвивалися. При цьому висота куща повинна досягти 20-25 см і мати на стеблах 7-8 справжніх листочків.

Пересаджування у відкритий грунт

Когда сажать баклажаны на рассаду в 2019 году по лунному календарю, для теплицы, для открытого грунта, по регионамУ грунт на городі синенькі садять, коли земля добре прогріється. Тому в першу чергу тут враховуються кліматичні особливості регіону. У більшості областей країни цей період настає не раніше кінця травня.

Городники районів на південь середньої смуги Росії часто вирощують розсаду для ґрунту в парниках. В даному випадку найбільш ранній термін посіву повинен припадати на 10-20 квітня, якщо мається на увазі тимчасовий штучний обігрів. Якщо такий буде відсутня (тобто надія тільки на сонячне тепло), то краще висаджувати розсаду під плівку з період з 5 по 15 травня.

Пересадка в теплицю

Когда сажать баклажаны на рассаду в 2019 году по лунному календарю, для теплицы, для открытого грунта, по регионамПри вирощуванні баклажана виключно в культиваційних спорудах немає конкретних строків садіння розсади на постійне місце. Тут все залежить від стану самих сіянців. Так само не важливі і терміни посіву насіння – вони можуть бути будь-якими. Єдина умова – витримати двомісячний термін вирощування розсади.

При цьому синенькі можна розводити в 2-х культурооборотах – зимово-весняному (з січня по липень) і літньо-осінньому (з липня по листопад):

 • У першому варіанті беруть сорти і гібриди, толерантні до зниженої освітленості.
 • У другому варіанті оптимальний час для висадки розсади на постійне місце в теплиці – перша декада липня.

Незалежно від того, де буде плодоносити культура, строки посадки та розвитку розсади повинні чітко дотримуватися. При цьому потрібно враховувати, що баклажани вимогливі до умов вирощування, чуйно реагують на особливості клімату і підвладні впливу космічних планет.

Коли садити баклажани на розсаду — відео

Коли садити Баклажани на розсаду (2019) – Коли сіяти баклажани у відкритий грунт і теплицю — відео

Якщо досвідчені городники вже за натхненням займаються овочевими культурами, то дачникам-новачкам краще враховувати всі описані в статті чинники і дотримуватися сприятливих днів сівби насіння та пересадки розсади.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: