Коли садити цибулю під зиму в 2019 році за місячним календарем В регіонах Сприятливі дні

Цибуля – специфічна овочева культура, без якої не можуть обійтися при приготуванні багатьох страв. Йому важко знайти рівноцінну заміну. На кожному городі обов’язково знайдеться грядка з цим овочем. При вирощуванні цибулі в теплий сезон дачники та городники стикаються з різними проблемами: то засуха і підвищена температура повітря, то тривалі дощі і несподівана прохолода, то раптом примхливий овоч надумав випустити стрілки. З-за таких сюрпризів майбутній урожай часто опиняється під загрозою.

Когда сажать лук под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниОсь і знайшли альтернативний метод – стали висаджувати цибулю під зиму. Виявилося, що в цьому є безліч позитивних моментів:

 • овоч дозрівають набагато раніше – вже в перших числах липня;
 • цибулини виростають до великих розмірів;
 • після збирання раннього врожаю місце на городі звільняється для посадки та вирощування інших культур (наприклад, редиски чи зелені);
 • подзимнему луку менше докучають бур’яни, а значить, прополок теж потрібно трохи;
 • сильний імунітет підзимового лука легко протистоїть цибулевої мухи;
 • важливою особливістю таких овочів є їх висока лежкість і здатність до тривалого зберігання;
 • дрібний посівної цибуля не стрілкою, а великий лише іноді засмучує стрілками, але в основному радує соковитою і смачною зеленню у вигляді цибулевих пір’я.

Для того щоб виростити якісний урожай підзимового цибулі, необхідно правильно вибрати сорт і місце посадки, підготувати грунт і посадковий матеріал, визначитися з термінами і виконати правильний догляд за овочевими рослинами.

Тільки при дотриманні всіх правил вирощування і виконання всіх вимог цибулевої культури можна розраховувати на ранній і рясний урожай.

Коли садити цибулю під зиму в регіонах

Когда сажать лук под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниТерміни посадки озимого лука залежать від клімату даної місцевості, від погодних умов. Посадковий період починається приблизно з другої половини вересня і закінчується в середині листопада.

Більш точні дати визначаються по регіонах.

У Підмосков’ї

Період посадки лука під зиму з 10 по 31 жовтня. Глибина посадки – п’ять сантиметрів, інтервал між цибулинами – десять, між рядами – двадцять сантиметрів. При температурі нижче двадцяти градусів морозу застосовують додаткове укриття агроволокном.

У Ленінградській області

Посадку озимої цибулі проводять з 25 вересня по 10 жовтня. Обов’язково зимовий мульчування компостом або перегноєм завтовшки не менше п’яти сантиметрів.

Когда сажать лук под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дни

На Уралі

В цьому регіоні посадку лука під зиму рекомендують проводити з 15 вересня по 5 жовтня. До 15 жовтня посадки повинні бути накриті товстим шаром мульчі з торфу, компосту або соломи (товщина – близько 15 сантиметрів). В суворі зими (більше 30 градусів морозу) використовують укриття з плівки або невеликий парник з хорошою вентиляцією.

У Сибіру

Озима цибуля в даному регіоні краще садити з другої половини вересня до перших днів жовтня. До середини жовтня посадки необхідно накрити товстим шаром мульчі (близько 25 сантиметрів).

Коли садити цибулю під зиму в 2019 році за Місячним календарем

Щоб з’ясувати сприятливі дати для посадки лука під зиму, необхідно зазирнути у Місячний календар садівника і городника, де астрологи дають свої рекомендації. Краще висаджувати культури, які дають урожай в підземній частині на убуваючому Місяці, коли світило знаходиться в родючих знаках.

Когда сажать лук под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дни

Які сорти озимої цибулі краще посадити

Для посадки лука під зиму досвідчені городники радять вибирати голландські сорти, але серед великої різноманітності озимої цибулі існують популярні і вже перевірені цибульні екземпляри.

Когда сажать лук под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниЦентуріон

 • «Барон» — популярний серед городників ранньостиглий сорт з рясними врожаями великих цибулин вагою 150 – 250 грамів, не боїться морозів, легко переносить безсніжні зими з сильними холодами.
 • «Центуріон» — високоврожайний сорт, відрізняється тривалим терміном зберігання (7 – 8 місяців), стрілки не виганяє, середня маса – близько 150 – 160 грамів.
 • «Шекспір» — має круглі цибулини з білою і щільною м’якоттю, здатний перенести сильні морози (до 18 – 20 градусів) навіть без снігового покриву.
 • «Еллан» — приносить рясні і якісні врожаї у другій половині червня, цибулини відрізняються білої соковитою м’якоттю і солодкуватим смаком, середня вага – 80 – 110 грамів.
 • «Стурон» — середньоранній високоврожайний сорт, що зберігає свої кращі якості протягом семи – восьми місяців, стрілки не виганяє, стійкий до хвороб.

  Когда сажать лук под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниСтурон

 • «Рубін» — скоростиглий сорт з круглими світло-фіолетовими цибулинами, тривалим терміном зберігання, високою врожайністю, середня вага – 60 — 80 грамів.
 • «Бамбергер» — середньопізній гібрид німецького походження з довгастими цибулинами, не стрілкується, зберігає всі смакові якості до наступного врожаю, має яскравий аромат і пекучий смак.
 • «Стригуновский» — сорт раннього дозрівання з округлими цибулинами, з гострим смаком і білою м’якоттю, тривалість зберігання – близько восьми – дев’яти місяців, середня маса 40 – 80 грамів.
 • «Музона» — середньоранній сорт з високою стійкістю до холодів, середня маса круглих цибулин з щільною білою м’якоттю – 100 – 130 грамів. Тривалість зберігання – два – три місяці.

  Когда сажать лук под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниМузона

 • «Сеншуй» — популярний сорт з раннім дозріванням і високим урожаєм відмінної якості, зберігає всі свої найкращі якості протягом півроку, стрілки не виганяє, шкідниками і хворобами не уражається.
 • «Радар» — невибагливий у догляді, чудово зимує у відкритому грунті, морозостійкий, не уражається хворобами, не випускає стрілки, середня вага цибулини – від 150 до 300 грамів.
 • «Даниловський» — має плоскі темно-червоні цибулини зі світло-фіолетовою м’якоттю, середня вага – 60 – 100 грамів.
 • «Чорний принц» — сорт середнього строку дозрівання з округлими темно-фіолетовими цибулинами, відмінну лежкість і напівгострий смак, не стрілкується.
 • «Бока» — холодостійкий сорт, що має цибулини з гострим смаком і соковитою білою м’якоттю, середня вага – 50 – 90 грамів, зберігається протягом п’яти – шести місяців, стійкість до шкідників та хвороб – середня.
 • «Струтон» — має великі золотаво-коричневі цибулини з середньою вагою близько 170 – 180 грамів, всі свої позитивні якості зберігає протягом семи – восьми місяців, шкідників і хвороб не боїться.
 • «Kpi-Велл» — сорт тривалого зберігання і високої стійкості до шкідників і захворювань, середня вага цибулини – 110 – 150 грамів.

Як правильно садити цибулю під зиму

Когда сажать лук под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дни

Підготовка грядки

Дуже важливо вибирати під цибульні грядки відкрите місце на невеликій височині (наприклад, південний схил), з хорошим проходженням повітря, де не буде небезпеки застою води і швидко зійде сніг у весняний час. Така ділянка буде добре прогріватися сонцем навесні. Можна спорудити високі грядки.

Землю необхідно попередньо перекопати або тільки вспушить, якщо ділянка вже піддавався обробці. У важкі суглинки або щільний чорнозем рекомендується додати невелику кількість піску. Приблизно через десять – п’ятнадцять днів можна внести добрива і підгодівлі:

 • спочатку ділянку проливають знезаражувальним розчином на основі мідного купоросу (столова ложка на десять літрів води), по два літри на кожен метр землі;
 • потім вносять поживну суміш перегною (5 кілограмів), калійної солі (10 грамів), суперфосфату (20 грамів на один квадратний метр землі;
 • перед самою посадкою поверхню грунту присипають тонким шаром деревної золи.

Після яких культур краще посадити цибулю

Когда сажать лук под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниПеред посадкою лука, а точніше – ще при виборі ділянки під грядки, дуже важливо з’ясувати, які культури росли на цій місцевості.

Цибуля буде повноцінно розвиватися і давати добрі врожаї після:

 • огірків;
 • помідорів;
 • гірчиці;
 • гороху;
 • буряків;
 • кукурудзи;
 • салату;
 • моркви;
 • квасолі;
 • редису.

А ось поганими попередниками для озимої цибулі будуть капуста, картопля, селера, петрушка, люцерна, конюшина.

Підготовка садивного матеріалу

Підготовку починають із сортування цибулин за розміром і якістю. Всі пошкоджені екземпляри складають окремо і використовують в першу чергу (для посадки на перо або для приготування їжі).

З великого посадкового матеріалу виходить багато смачної ранньої зелені, а з дрібного – великі цибульні головки для тривалого зберігання. До того ж, залежить від розміру і глибина посадки – чим більше цибулина, тим глибше вона висаджується.

Замочування і знезараження озимого садивного матеріалу проводити не рекомендується. Сухий матеріал краще зберігається в землі, не підмерзає і своєчасно проростає.

Схема посадки

Когда сажать лук под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дниВеличина майбутніх цибулин залежить не тільки від хорошого догляду, але й від правильної посадки. Чим більше інтервал між рослинами, тим крупніше буде формуватися головка цибулі, а чим менше – тим більше буде зелених цибулевих пір’я.

Посадка проводиться в борозни або лунки на глибину від п’яти до восьми сантиметрів, де відстань від однієї цибулини до іншої близько семи – десяти сантиметрів. Ширина міжрядь – п’ятнадцять – двадцять п’ять сантиметрів.

Після посадки цибульні грядки мульчують сумішшю торфу з землею, опалим листям, сіном, сосновою хвоєю, сухими тирсою або висушеної бадиллям однорічних культур.

Подальший догляд

Когда сажать лук под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дни

 1. Зняття укриття

Із приходом весняного тепла сніг на грядках почне танути – це сигнал до того, щоб прибрати з лука укриття і зняти мульчуючий шар. Так ґрунт швидше прогріється і створить умови для подальшого росту і розвитку овочевих культур. Несвоєчасно зняте укриття може привести до вимокання цибулі і його гниття надалі.

 1. Розпушування ґрунту проводиться тільки після її зволоження – після чергового поливу або випадання опадів. Відразу після першого розпушування (коли прибирають мульчу) по поверхні ділянки розсипають деревну золу – близько десяти грамів на кожен метр землі.
 2. Поливати овочеву культуру не рекомендується рясно і нечасто. За вологої весни поливи не проводяться, а в період посухи і високої температури повітря – два або три рази в тиждень в помірних обсягах.
 1. Прополка і проріджування

Перше проріджування проводять приблизно через тиждень після появи зелених шматочків. Висмикнуті цибулини можна посадити на іншу ділянку або вживати в їжу. Процедури розпушування і прополки зручно поєднати. Від бур’янів ділянку необхідно звільняти регулярно.

 1. Підживлення

З появою четвертого аркуша на цибулині починається процес формування цибулинна головки. В цей час рослині потрібні додаткові поживні речовини. На кожен квадратний метр грунту необхідно внести 20 – 30 грамів азофоски або розчин пташиного посліду.

Важливо пам’ятати, що надлишок добрив користі не принесе. У дощові періоди добрива можна вносити в сухому вигляді між рядами (на глибину до п’яти сантиметрів).

Чим підживити цибулю, щоб був великий

Когда сажать лук под зиму в 2019 году по лунному календарю В регионах Благоприятные дни

 1. Хвороби і шкідники

Один з найпоширеніших шкідників – цибульна муха, вона здатна знищити більшу частину врожаю. В якості профілактики по периметру грядок рекомендується висаджувати квіти нагідки і чорнобривці. Їх специфічний аромат відлякає наполегливого шкідника і збереже посадки. Ще однією ефективною профілактичною мірою є обприскування лука трав’яними настоями, приготованими з пижма або полину.

Для профілактики різних захворювань необхідно проводити ретельне сортування садивного матеріалу, знезараження ґрунту та дотримуватися сівозміни.

При дотриманні всіх вимог і рекомендацій по вирощуванню і догляду, посадка лука під зиму є гарантією раннього, рясного і якісного врожаю, який тривалий час буде зберігати свої кращі смакові якості. Осіння посадка економить час, зменшує кількість прополок, поливів та інших елементів догляду за овочевими культурами.

Читайте також:

 • Цибуля Эксибишен — вирощування через розсаду
 • Посадка цибулі — сіянки у відкритий грунт навесні
 • Коли садити часник під зиму в 2019 році
 • Корисні властивості часнику та протипоказання
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: