Коли садити перець на розсаду в 2019 року за місячним календарем, по регіонах

З самого початку року городників починають відвідувати думки про посівах насіння на розсаду. Дуже багато культури вирощуються саме таким способом, що дозволяє зібрати більш ранні врожаї або просто дає можливість рослині вирости й дати приплід.

Не є винятком і перець. Щоб отримати якісні сходи, запобігти втрати, дуже часто звертаються за допомогою до місячним календарем. Ось і в цьому, 2019 року, місяць підкаже найбільш сприятливі числа, щоб провести посіви.

Коли садити перець на розсаду

Когда сажать перец на рассаду в 2019 году по лунному календарю, по регионамГородники не раз звертали увагу, що фази нічного світила впливають на здоров’я і фортеця розсади. І, тим більше, що місяць, проходячи по різних сузір’ях, може мати абсолютно різний вплив, навіть перебуваючи в аналогічній фазі. Показати положення місяця в знаках і її фазу може тільки місячний календар.

Але перш, ніж дізнатися сприятливі і несприятливі дні для посіву насіння за місячним календарем, потрібно враховувати сортові особливості перцю і вплив клімату регіону.

Посів насіння в залежності від сорту

В першу чергу, термін посіву залежить від сортової особливості перцю. Дуже важливо врахувати, що ранньостиглі сорти висівають у більш пізні терміни, ніж пізні:

 • Пізні сорти садять з 20 січня до 10 березня;
 • Середньостиглі перці – з 15 лютого до 15 березня;
 • Ранні культури — з кінця лютого і до кінця березня.

Посів насіння в залежності від регіону

Перш, ніж починати роботи, дотримуючись місячним підказок, слід врахувати важливий фактор – кліматичну особливість даного регіону. Цей важливий нюанс жодним чином не можна ігнорувати. Якщо перець буде посіяний передчасно, то це загрожує загибеллю сіянців.

Проводячи посівні роботи, орієнтуються на рекомендації:

Урал, Сибір

У цих регіонах пізні сорти рекомендується висівати з 1 по 15 лютого, а ранні – з 15 лютого по 25 лютого.

Поволжі

Насіння ранніх сортів сіють в землю на стику 2 і 3 місяці, а пізній перець садять в самому початку лютого.

Підмосков’ї

Пізньостиглі сорти починають сіяти з середини 2 місяці, а ранньостиглі – в кінці лютого.

Коли садити перець на розсаду за місячним календарем в 2019 році

Когда сажать перец на рассаду в 2019 году по лунному календарю, по регионамМісячний календар 2019 роки повністю врахував і сортові приналежності перцю, і кліматичні особливості регіонів. Зв’язавши ці дані з положеннями місяця в зодіакальних сузір’ях і з власними фазами, були обчислені сприятливі і негативні для посівів строків.

Крім того, місяць визначає і найкращі моменти для догляду за саджанцями, їх найбільш зручний момент для пересадок.

Вплив Місяця

Коли настає перелом Місяця, і вона переходить у фазу спаду, рослинні соки також змінюють свій напрямок. Вони з верхівок направляються до кореневої системи, сприяючи її прискореного розвитку.

При зростаючому місяці сокорух направлено у зворотний бік, сприяючи вегетації культури та її зеленої маси. Щоб уникнути помилок в агротехніці, городні роботи складаються завчасно, враховуючи вплив Місяця.

Якщо зерна кинути в землю при молодий Місяці, розсада виростає більш висока, а ось вже друга фаза робить їх більш кремезними.

Сприятливі дні для посіву

Місячний календар називає в 2019 р самі ідеальні для посівів дати:

 • Січень – 10, 11, 18, 31;
 • Лютий– 1, 2, 8, 9, 10, 11, 12, 15, 24;
 • Березень– 3, 4, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 26;
 • Квітень– 2, 3, 4, 9, 13, 16, 25;
 • Травень – 7-10, 14, 15;
 • Червень – 4, 5, 12-14, 18.

Несприятливі дні

Досвідчені городники застерігають, що висаджені в повню насіння хороший результат не дають.

Крім того слід уникати сіяти і пересаджувати перці в несприятливі моменти:

 • Лютий – 3, 4, 20;
 • Березень – 3, 5, 31;
 • Квітень – 5;
 • Травень – 20, 29, 30.

Якщо є гостра необхідність у проведенні робіт, то їх можна робити, коли Місяць перебуває у одному їх родючих знаків:

 • Скорпіон;
 • Риби;
 • Козеріг;
 • Ваги;
 • Телець;
 • Рак.

Як правильно сіяти перець на розсаду

Когда сажать перец на рассаду в 2019 году по лунному календарю, по регионамДля посадок на розсаду придатні насіння не старше 2 років. Власноруч зібраний посадковий матеріал в обов’язковому порядку протравлюється розчином марганцю. Якщо матеріал покупної, то він може бути оброблений.

Насіння перців бажано купувати у фірм свого регіону або наближеного. Так рослинам буде легше адаптуватися до нових умов.

Для вдалих посадок і подальшого хорошого урожаю важливо дотримати деякі нюанси.

Підготовка насіння

Когда сажать перец на рассаду в 2019 году по лунному календарю, по регионамПосівний матеріал готується в кілька етапів:

 • Калібрування. Це можна назвати звичайною сортуванням, при якій на око відбувається відбір якісних насіння. Особливо в цій процедурі потребують домашні насіння, оскільки у продажу пакетований матеріал вже автоматично відсортований. Видаляють дрібні, порожні, пошкоджені насіння, відбираючи великі, рівні.
 • Знезараження. Якщо насіння раніше не оброблені, їх обов’язково протруюють, щоб виключити зараження рослини патогенними вірусами і мікробами. Використовують зазвичай марганцівку або придбаний спеціальний розчин.
 • Прогрівання. Ця процедура добре збільшує відсоток схожості. Для прогріву використовують термос, мультиварку на особливому режимі. Насіння в пластикових контейнерах укладають на опалювальні прилади. Варіантів є чимало, але найголовніше – це температура. Прогрівають зернятка 2 години, витримуючи +45°С. максимальне відхилення дозволено на 2°С в будь-яку сторону.
 • Стимуляція. Цей етап заключний, для посилення енергії проростання. Насіннєвий матеріал тепер замочують в поживних розчинах. Як стимулятор використовують золу з бором, мікроелементи, алое, покупні розчини. Як варіант, насіння обробляють старим перевіреним способом – на тарілочці з вологою серветкою. Тільки тут потрібно бути гранично обережними: висохлі зернятка ніколи вже не зійдуть.

У деяких випадках для перців рекомендована стратифікація, тобто заморожування. Ця процедура непогано розм’якшує насінну оболонку, і паростки безперешкодно пробиваються назовні. Насіння при цьому витримують в морозилці 24 години.

Вибір грунту

Когда сажать перец на рассаду в 2019 году по лунному календарю, по регионамПримхливий перець не буде повноцінно розвиватися, якщо земля йому не сподобається. Чітке регулювання підживлення і поливання не дасть гарантії на велику кількість урожаю, якщо з якої-небудь причини рослині не підійде якість ґрунту.

Для розсади можна придбати готову грунтосуміш чи можна зробити самостійно. Для цього знадобляться пісок, торф і гній. Попередньо грунт прожарюють в духовці, заморожують, проливають марганцем або просто окропом. Все це – профілактика проти хвороботворних мікробів, які можу зачаїтися в ґрунті.

Вибір ємностей для розсади

Когда сажать перец на рассаду в 2019 году по лунному календарю, по регионамВисівати посадковий матеріал можна в різну тару.

 • Ящики. Звичайні дерев’яні ємності часто виготовляють самостійно за розмірами підвіконь, де їх зазвичай розміщують. Ящики із пластику, оснащені дренажною системою, можна придбати відносно не дорого. В таку тару можна висадити велику кількість насіння, однак потоп доведеться їх пікірувати. У ящиках зручно перемішати і транспортувати розсаду. Проте є деякі недоліки цієї ємності – витяг паростка неминуче спричиняє пошкодження кореневої системи, до того ж великий ящик з грунтом чимало важить.
 • Пластикові касети. Продаються повсюдно, різних розмірів і кольорів. Вони мають дуже зручну і потрібну комплектацію: прозору кришку і піддон. Дренаж перець дуже любить, тому піддон потрібен. Що стосується кришки – відмінне пристосування, що заміняє плівку після посадок. Гідність касет очевидно – легкі в переміщенні, прості у використанні, зручні в застосуванні.
 • Торф’яні горщики. Ці ємності повністю натуральні. Їх залишається тільки заповнити почвосмесью і розподілити насіння. Пошкодження коренів при пересадці не відбудеться, оскільки розсада переміщається на грядки прямо в горщиках. Вони поступово розкладаються, додатково удобрюючи посадки. До недоліків такої тари можна віднести високу ціну; і волога з них випаровується набагато швидше.
 • Торф’яні таблетки. Також досить дороге задоволення. Укладений в оболонку пресований торф попередньо замочують для набухання, далі – висаджують насіння. Кожній таблетці потрібно забезпечити індивідуальний піддон.
 • Пластикові стаканчики. Є у вільному продажу, можна висаджувати у використані. При пересадці ємності перевертають, і саджанець витягують разом з землею.

Це, звичайно, не повний перелік. Городники примудряються вирощувати розсаду практично в будь-якої ємності.

Вирощування розсади у «равлику»

Когда сажать перец на рассаду в 2019 году по лунному календарю, по регионам

Посадка таким незвичайним методом дозволяє виростити дуже багато сіянців чи навіть повноцінної розсади, маючи імпровізовану ємність порівняно невеликого обсягу.

Цей спосіб зручний тим, що основою завитка служить плівка, що дає деякі переваги:

 • Добре утримують тепло і вода;
 • Коріння плівка не пропускає, і вони практично не переплітаються;
 • Прискорюється процес висадки: не потрібно витягувати рослини з землі, при розкручуванні равлики вони досить легко відокремлюються.

Створення равлики

Для створення равлики потрібно всього півметра плівки, шириною 10 сантиметрів і глибока ємність.

 1. На розкладену стрічку викладають попередньо зволожений ґрунт.
 2. Насіння перцю, яким буде проводитися пікіровка, викладають кожні 1,5 см, а для отримання розсади – через 7-8 див. стрічку акуратно згортають, формуючи равлика.
 3. Готову споруду закріплюється гумкою, і вертикально встановлюється в ємність.
 4. За необхідності проводять додаткове зволоження.
 5. Равлик накривається пакетом до появи сходів.

Схема посадок

Якщо для кожної насінини не передбачена окрема тара, то на загальній площі їх розташовують у шаховому порядку, що дозволяє зробити більше посадок, або рядками.

Борозенки роблять кожні 5 см, а зернятка укладають через 2 див. Далі посадки присипають грунтом, злегка їх пульверизатора зволожують і накривають склом або плівкою.

Догляд за розсадою

Когда сажать перец на рассаду в 2019 году по лунному календарю, по регионамКоли насіння проклюнуться і здадуться паростки, покриття знімають. Тепер маленький город потребує іншому догляді.

 • Освітлення. Цілих 12 годин перцям потрібен повноцінний світло. Якщо природне освітлення недостатнє, то обов’язково необхідні години наганяють за допомогою ламп денного світла.
 • Температура. Це дуже важлива деталь: якщо вона впаде нижче +13°С, перець зупинить зростання. Зазвичай для розсади вважається нормальною і комфортної температура +20…+24°С.
 • Пікіровка. При такому процесі можливе вирощування більшої кількості розсади. Підросли паростки отримують індивідуальну тару тільки після пікіровки. Проводять процедуру після утворення справжніх листків, після попереднього рясного поливу. Коли зайва волога піде через дренаж, перці витягують із землі. Дуже багато городників негативно відгукуються про пікіровці перців, стверджуючи, що ця процедура сильно пригнічує рослину.
 • Полив. Проводять під корінець, в невеликих кількостях.
 • Підгодівля. Підросли саджанці удобрюють коров’яком, пташиним послідом, мінералами, золою. Підгодівлю роблять раз в 7-10 днів.

Орієнтуючись за місячним календарем, можна помісячно описати найкращі дні для подібної турботи про розсаді.

Лютий

Грунтосуміш для розсади краще всього складати 7-8 числа. Якщо передбачається пікіровка, то бажано 25, 27, 28 числа.

Березень

Останній місяць, коли проводиться посів. Пікірувати їх слід 7, 10, 12 числа.

Квітень

Підгодовувати, поливати і пересаджувати перці слід 2, 7, 11 числа.

Травень

Будь-які дії з перцями можна без побоювання проводити 7, 8, 10, 14, 15, 18, 28 числа.

Червень

Для пересадки розсади вдалі тільки 5, 6, 13 числа.

Коли садити розсаду у теплицю і відкритий грунт

В першу чергу слід зорієнтуватися за температурними показниками. Грунт має бути добре прогріта, її нічний показник не повинен бути нижче +12 º с. В залежності від регіону, висадка проводиться в різні терміни.

Область або регіон Висадка у теплицю Висадка в грунт
Комі, Ленінградська область з 20 травня 5-15 червня
Саратов, Воронеж, Оренбург 1-10 квітня 10-15 травня
Новосибірськ, Омськ 10-20 травня 15-20 червня
Підмосков’ї, Челябінськ, Татарстан, Башкортостан 1-10 травня 5-15 червня
Північний Урал 5-15 травня 15-20 червня
Крим, Ростов, Кубань 1-15 березня 15-20 квітня

Всі зазначені терміни усереднені і приблизні. Для більш точної дати потрібно врахувати погодні умови та сортову особливість перцю.

Коли садити Перець на розсаду в 2019 році — відео

В опалювальні теплиці розсаду висаджують незалежно від прогнозів погоди, роблячи поправку тільки на сорт рослини і місячний календар. Володіючи маленькими місячними секретами, завжди можна виростити міцні саджанці, які нагородять за турботу відмінним урожаєм.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya