Коли садити петунію на розсаду в 2019 року за Місячним календарем, по регіонах

Біологічно петунії садова – багаторічна рослина, але у відкритому грунті вирощується як однорічник. Завдяки холодостійкості ці квіти раніше за всіх з’являються на клумбах, рабатках, альпійських гірках. Але, тим не менш, важливо правильно вибрати час посадки петунії, щоб вона прижилася в квітнику.

Як правильно розрахувати строки посіву петунії

Когда сажать петунию на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, по регионамКвіти з сімейства пасльонових вирощуються виключно розсадним способом навіть в південних областях країни. Тому сіянці розвиваються дуже повільно і потребують обов’язкової пікіровці.

Враховуючи ці моменти, визначають тривалість періоду між початком сівби насіння та пересадкою розсади на постійне місце.

При цьому до уваги беруть кілька факторів:

 • час повного закінчення весняних заморозків, яке в кожному регіоні настає у визначені терміни;
 • сортність петунії, визначає місце висадки квітів;
 • вплив фаз нічного світила.

Останній фактор враховує на кожен квітникар, хоча від Місяця багато в чому залежить розвиток всіх рослин на Землі.

Приблизно це виглядає таким чином:

 • у південних регіонах стійке тепло настає в травні, так що в цьому місяці можна сміливо садити розсаду на клумбу;
 • визначившись за місячним календарем з сприятливими днями, вибирають конкретну дату – 15 травня;
 • відраховують у зворотному порядку 90 днів (береться усереднений варіант) і отримують 14 лютого;
 • плюс 1 тиждень адаптаційна.

Виходить, що насіння петунії потрібно висіяти в розсадний ящик приблизно 7 лютого. Якщо у Місячному календарі це несприятливий день, підбирають найближчий з рекомендованих астрологом.

Подібним чином проводять розрахунки і для інших регіонів, враховуючи вегетаційний період обраного сорту, а також місце висадки саджанців – клумба, підвісний вазон, підвіконня.

Терміни посіву залежно від сорту

Когда сажать петунию на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, по регионамПетунії – загальна назва, що об’єднує кілька груп. Сорти поділяють на крупноквіткові і дрібноквіткові. Вони, у свою чергу, класифікуються за групами.

Таблиця: Основні групи петуній

Група Особливості
Кущові Найчисленніша група, представлена багатоквітковими компактними сортами. Включає в себе підгрупи:
 • Мультифлора, відрізняється дрібними квіточками, ледь досягають діаметра в 4 см;
 • крупноквіткова Грандифлора розкриту суцвіття досягає діаметра в 16 см

Органічно виглядають квіти на рабатках, в оформленні бордюр, а компактні кущі – у контейнерах на балконах

Флорибунда Дана група – щось середнє між Мультифлорой і Градифлорой. На кущах виростають великі квіти, а самі рослини більш стійкі до погодних явищ, ніж попередня група
Каскадні Відрізняються від кущових петуній більш довгими пагонами, які ростуть вгору і в сторони. Найбільше підходять для прикраси альтанок, терас, лоджій і балконів
Ампельні Стебла у цієї групи активно ростуть в довжину, але при вирощуванні в кашпо пагони спрямовані вниз. Якщо дану петунью висаджують на землю, то рослина стелиться по ній килимом

Групові особливості сортів впливають на тривалість вегетаційного періоду. Так, дрібноквіткові компактні кущики зацвітають раніше, і в південних областях їх висівають відразу в грунт. Чим довше у сорту пагони, тим більше часу відводиться на вигонку розсади.

Для каскадної петунії знадобиться не менше 4-х місяців між посівом і перенесенням сіянців в грунт. Щоб дані сорти вже дали колір в червні, їх висаджують на клумби в травні, а насіння відправляють в розсадний ящик в січні.

На цей же період припадає і посів ампельних петуній. Але якщо кашпо підвішують у закритих лоджіях, істотного значення не має, коли проводити сівбу. Ампельні рослини можна відразу засівати в квіткові горщики, як в зимовий період, так і навесні. В цих умовах сіянці практично не схильні до впливу погодних умов.

Розрахунок посіву петунії з урахуванням кліматичний особливостей

Когда сажать петунию на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, по регионамХоч петунії і вважаються холодостійкими, але в той же час вони теплолюбні. Тому розсаду на постійне місце у відкритому грунті відправляють, коли мине загроза весняних заморозків, добре прогріється не тільки повітря, але і грунт. Настання цього періоду відрізняється за календарним датам в залежності від регіону країни.

Петунії підходять для вирощування у всіх регіонах Росії, крім самих північних областей.

Щоб правильно розрахувати час висіву насіння для конкретного регіону, потрібно врахувати такі особливості:

 • для Московського округу та інших областей середньої смуги Росії характерно стійке тепло в травні; тому сівши в розсадні ящики можна починати з середини лютого;
 • для Поволжя ці роботи пересуваються на кінець лютого – початок березня, але не пізніше, щоб в квітники відправити міцні сіянці;
 • у Ленінградській області клімат більш суворий, тому петунії у відкритий грунт рідко пересаджують раніше червня; отже, в даному регіоні посівами займаються в кінці березня – початку квітня;
 •  у Сибіру і на Уралі посівні роботи припадають на кінець березня — квітень; починати посадку насіння раніше не доцільно – чекаючи стабільного тепла, розсада перестоится, і на новому місці їй буде важко приживатися.

Як згадувалося вище, ампельні різновиди петунії висіваються раніше інших сортів. Для цієї групи терміни посадки слід змістити на 2 тижні раніше.

Докладніше в статті: Як виростити розсаду петунії з насіння в домашніх умовах

Посадка на розсаду петунії в 2019 році за місячним календарем

Когда сажать петунию на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, по регионамКожен рік астрологи пропонують аграріям посівний календар, в якому відображені найбільш вдалі дні для робіт. Зазначені несприятливі добу, в які не рекомендовано проводити хоч якісь заходи, пов’язані з рослинами.

У кожен вегетаційний сезон строки посадки насіння петунії і пересадки розсади на постійне місце трохи відрізняються за числами. Це залежить від Місячного шляху і положення зірок на небі.

Кожна рослина по-своєму реагує на вплив нічного світила.

При цьому важлива фаза, яких у супутника 4. У моменти нової і повного Місяця не рекомендовані ніякі посадкові роботи. Зате рух вгору між нульовою позицією і піком (якщо уявити шлях планети у вигляді графіка), що складається з 2-х чвертей, – самий відповідний час для посіву петунії.

Сприятливі і несприятливі дні для сівби петунії

Місяць Дні, що підходять для робіт*
Лютий 1, 2, 7, 8, 12, 13, 16, 17, 20-23, 24-28
Березень 1, 2, 7, 11, 12, 16, 17, 20, 22-27, 28-30
Квітень 2, 3, 7-9, 12, 13, 16-19, 21-24, 25, 26, 30

*У таблиці вказані всі дні, в які можна проводити сівбу квітів. Жирним виділено найбільш сприятливі добу. Ті дати, що не потрапили в таблицю, є невідповідними для робіт.

Догляд за розсадою петунії

Когда сажать петунию на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, по регионамПід Місяць підлаштовують та інші види садових заходів при вирощуванні сіянців:

 • поливи рекомендується здійснювати, коли Місяць перебуває у водних знаках (Рак, Скорпіон і Риби). А ось у вогняні стихії (Лев, Овен, Стрілець) краще не проводити подібних робіт;
 • удобрюють сіянці з урахуванням фаз – мінералку вносять на зростаючому Місяці, а органіку на убутному;
 • виробляють пікіровку розсади не просто при появі перших 2-3-х міцних листочків, але і з урахуванням сприятливих для цього днів.

Все вищесказане можна уявити у вигляді такої таблиці:

Дні, сприятливі для догляду за розсадою петуній

Місяць Поливи Добрива Пікіровка
Лютий* 6 – 8, 16-18, 26-28 2, 3 9, 10
Березень 6, 7, 16, 17, 24-26 1, 2 8 – 10
Квітень 2, 3, 12, 13, 21, 22, 29, 30 14, 15 4 – 6

* На початку лютого догляд в зазначені дати здійснюється за тими петуніями, що висівали в кінці січня (як правило, це ампельні сорти).

Дні, що підходять для висадки розсади

Місяць Дати
Травень 1, 6, 9, 10, 13-17, 18, 22, 23, 27, 28
Червень 1, 5, 6, 10-13, 14-17, 19, 20, 23-25, 28-30

В таблиці вказані всі дні, в які можна проводити висадку розсади квітів. Жирним виділено найбільш сприятливі добу.

Якщо врахувати всі рекомендації астрологів, то можна отримати красиві посадки, пахучі яскравим різнобарв’ям.

Як розрахувати терміни посіву залежно від майбутнього місця висадки

Наведена вище інформація ґрунтується на багаторічних спостереженнях квітникарів. Тому кожен аграрій має право покладатися на власний досвід, підбираючи для себе найбільш зручні терміни висіву насіння квіткових. При цьому рекомендується враховувати умови, в яких потім буде петунії цвісти.

Розсада для відкритої клумби

Когда сажать петунию на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, по регионамРозрахунки, наведені в статті, в більшій мірі підходять для вирощування розсади на відкритих квітниках. В даному випадку до уваги беруться кліматичні особливості регіону.

Якщо на півдні країни можна посіяти насіння безпосередньо на клумбі вже в квітні, то в областях вище середньої смуги в грунт висаджують сіянці не раніше першої половини червня (сприятливі дні 1-5). Отже, сівши в розсадні ящики тут проводять в період з 5 по 15 березня.

Для балкона або лоджії

Когда сажать петунию на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, по регионамНа закритих балконах і лоджіях завжди тепліше, ніж у відкритій рабатки. Тому квітникарі можуть сміливо виносити контейнери з петунією в травні, і регіон тут особливого значення не має.

В кашпо і вазонах

Когда сажать петунию на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, по регионамУ стаціонарних вазонах вирощують каскадні петунії, в підвісних кашпо – ампельні сорти. Як описувалося вище, у цих підвидів більш довгі пагони, тому для розвитку розсади потрібно трохи більше часу.

Тому насіння сіють перші 5 днів лютого, а сіянці визначають на постійне місце з 1 по 5 травня. Південці можуть проводити ці роботи в кінці січня і квітні (відповідно).

В теплиці

Когда сажать петунию на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, по регионамПетунії приваблюють своєю красою і різноманітністю сортів не тільки приватників – дані квіти вирощують і на продаж. Вже до 8 Березня можна придбати в квіткових магазинах пахучі в невеликих контейнерах петунії. Зазвичай продаються карликові сорти, у яких від посіву насіння до цвітіння минає 2,5 місяця.

В даному випадку сіють насіння в січні і для вирощування культури створюють оптимальні умови (температурний, вологий) з обов’язковим досвечиванием.

У теплицях сівши можна здійснювати цілий рік, якщо постійним місцем квітки буде кімнатний підвіконня або підставка під кашпо з ампельним рослиною. Але щоб квітуча петунії комфортно себе почувала в закритому приміщенні, в кімнаті створюються відповідні для цього умови.

На пакетиках з квітковими насінням фасувальники вказують тільки орієнтовні строки сівби і посадки у відкритий грунт. Але щоб отримати гарну квітучу клумбу, цих даних мало.

Як просто і швидко виростити петунію від насіння до цвітіння — відео

Початок посівної 2019 року. Посадка петунії — відео

Важливо враховувати різновиди петуній, їх фізіологічні особливості, регіон вирощування і постійне місце проживання рослин. Не варто ігнорувати вплив планет на живі організми, розвиваються на Землі. Тільки поєднання всіх зазначених факторів дасть можливість милуватися красивим садом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: