Коли садити помідори на розсаду в 2019 року за місячним календарем, в регіонах

Щоб урожай томатів вдався, городникові доведеться забезпечити культурі дбайливий догляд і сприятливі умови для вирощування. Дотримуватися агротехніку важливо на всіх стадіях вирощування овочів. Посів насіння — важливий етап, де особливу увагу слід приділити термінами. Переросла розсада значно гірше адаптується після пересадки. Якщо запізнитися з сівбою, повноцінної віддачі врожаю не буде.

Як правильно розрахувати строки посіву томатів

Когда сажать помидоры на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахВирощування помідорів розсадним методом дозволяє отримати стиглі плоди на 2 тижні раніше, ніж при посіві у відкритий грунт, тому більшість дачників воліє власноруч займатися розсадою, розміщуючи її на підвіконнях міських квартир. При розрахунку термінів посіву обов’язково потрібно враховувати регіон і спосіб вирощування, характеристики сорту.

Залежно від періоду дозрівання сорту

Кожен сорт томатів має свої терміни вегетації. Повний цикл розвитку рослин до збирання врожаю може займати 80-140 днів.

Залежно від строків дозрівання помідори поділяються на групи:

 • Ультраскоростиглі — з терміном дозрівання 80-85 днів. На постійне місце розсаду висаджують у віці 40-50 днів.
 • Ранньостиглі — з терміном дозрівання 90-95 днів. В грунт розсаду висаджують через 50-55 днів з моменту появи сходів.
 • Середньостиглі — з терміном дозрівання 100-115 днів. До пересадки розсада буде готова у віці 55-60 днів.
 • Пізньостиглі — з терміном дозрівання 120-130 днів. Розсаду На грядку переселяють у віці 60-65 днів.

Якщо зробити нескладні підрахунки, виходить, що середньостиглі та пізні сорти висівають на розсаду, приблизно, на місяць раніше за інших. Вирощують такі томати зазвичай в теплиці, щоб ранні осінні заморозки не могли завдати шкоди культурі. Ультраскоростиглі й ранньостиглі помідори можна вирощувати як у відкритому, так і закритому грунті.

Відмінності в термінах посадки визначаються також типом росту помідорів. В залежності від розміру дорослих кущів томати поділяються на детермінантні і індетермінантні сорту. Детермінантні сорти виростають невисокими, а у індетермінантних томатів зростання не обмежений, вони можуть досягати у висоту 2 м і більше.

В залежності від регіону

Когда сажать помидоры на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахПогодні умови на території Росії сильно розрізняються у залежності від кліматичної зони. Тоді як у південних областях розсаду можна пересаджувати на постійне місце вже у квітні, північні регіони дозволяють це зробити не раніше середини червня.

З моменту посіву до переселення томатів в ґрунт проходить у середньому 55-65 днів. Насіння необхідно закласти в грунт з таким розрахунком, щоб готова розсада потрапила після висадки на грядку в сприятливі умови.

Томат — теплолюбна культура. Для нормального росту їй необхідна температура від 15 градусів і вище. Якщо температурний показник опускається до 10 градусів, помідори зупиняються в рості. Перебуваючи при температурі трохи вище 0° протягом тривалого часу, рослини можуть і зовсім загинути.

В залежності від регіону можна визначити наступні сприятливі періоди для посіву томатів на розсаду:

 1. У Підмосков’ї та інших центральних регіонах посів рекомендується проводити з середини березня до початку квітня.
 2. В умовах Сибіру і Уралу до посіву приступають з 15 по 30 березня, а розсаду пересаджують у теплицю з 15 травня по 25 травня, а у відкритий грунт в першій декаді червня. В залежності від погодних умов, коли точно можна бути впевненим, що заморозки не повернуться.
 3. Ленінградська область відноситься до зони ризикованого землеробства з-за частих кліматичних аномалій, прохолодного літа і великої кількості опадів. Весна тут майже завжди буває тривалішою. Насіння томатів для посадки краще посіяти в 20-х числах березня, а надалі вирощувати культуру в теплиці.
 4. У Білорусії висівають високорослі помідори в останніх числах лютого, а 10 березня приступають до посіву низькорослих сортів.
 5. На Кубані, відноситься до Краснодарському краю, посів томатів починають на початку лютого. Багато в цій місцевості вирощують помідори безрозсадним способом, закладаючи насіння у відкритий грунт в середині квітня.
 6. У Карелії томати добре визрівають під плівковим укриттям і в теплицях. Середньостиглі індетермінантні сорти помідорів тут рекомендується сіяти з 15 по 31 березня. Посів низькорослих ранніх томатів відкладають на кінець березня – початок квітня.

Коли сіяти насіння на розсаду для теплиць і для відкритого грунту

Когда сажать помидоры на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахЯкщо на ділянці є стаціонарна теплиця, вирощування томатів спрощується. У закритому грунті теплолюбний овоч повністю захищений від негоди, опадів, несподіваних заморозків і перепаду температур. Особливо надійні в цьому відношенні теплиці з полікарбонату.

Приступаючи до посіву, необхідно враховувати не тільки спосіб вирощування, але і терміни вегетації обраного сорту.

У середньому виходить, що для теплиць насіння помідорів висівають наприкінці лютого (для південних областей) або в першій половині березня (для середньої смуги).

З відкритим грунтом справа йде дещо складніше. Важко заздалегідь передбачити, коли за вікном встановиться тепла погода. Досвідчені городники часто ведуть календар, де зазначають погодні зміни за декілька останніх років. Адже навіть у сусідніх містах температура повітря може суттєво відрізнятися.

В середньому можна говорити про те, що посів томатів для відкритого грунту проводять в середині березня (для південних регіонів), а в середній смузі сіють помідори в кінці березня.

Коли садити помідори на розсаду за місячним календарем в 2019 році

Когда сажать помидоры на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахТі садівники, які дотримуються під час посадки рекомендацій Місячного календаря, відзначають більш дружне появу сходів і хороша якість розсади при посіві в сприятливі дні. Це стосується усіх культур, включаючи томати. Вплив на життя рослин фази Місяця давно підтвердили вчені, проводячи експериментальний посів у різні дні місячного циклу.

Вплив фаз Місяця

Вплив Місяця на рослини зумовлена її впливом на рух соків. Місячний цикл поділяється на 4 фази, кожна з яких використовується для різного виду робіт:

 • Молодик. Рослини в цей день краще не турбувати. Припустима обробка грунту, розпушування. За добу до події можна провести прополку і обрізку. Зібрані в цей день насіння відрізняються тривалим терміном зберігання.
 • Зростаюча Місяць. Період триває в середньому 11 днів. Час сприятливий для активного зростання. Низькорослі томати краще висаджувати на самому початку фази зростання Місяця. Напередодні Повного місяця настають відповідні дні для посадки високорослих помідорів.
 • Повний місяць. Короткий часовий відрізок, відповідний для боротьби з хворобами і бур’янами. Всі інші заходи краще поки що відкласти.
 • Щербатий Місяць. Фаза циклу, що триває до 12 днів. У цей період коріння томатів чутливі до пошкодження, тому проводяться тільки роботи, пов’язані з надземною частиною (полив, підживлення, обрізка, збір насіння).

За один Місячний місяць нічне світило проходить всі 12 знаків Зодіаку. Одні з них вважаються родючими, а інші безплідними. Цю характеристику також бажано враховувати при посіві. Найбільшою силою росту і хорошим урожаєм будуть відрізнятися томати, посаджені в знаках: Телець, Скорпіон або Ваги. Несприятливий посів, проведений в знаках: Водолія, Овна, Лева і Стрільця.

Сприятливі дні

У Місячному календарі на 2019 рік не так багато днів, сприятливих для посіву томатів. Потрібно постаратися їх не пропустити.

Посівні роботи увінчаються успіхом, якщо до них приступати в наступні дати:

 • в січні— 1, 12-16, 24-26, 28, 29;
 • в лютому— 1, 6, 8, 12, 15, 18-20, 25-28;
 • в березні— 1, 8-10, 14-15, 17-20, 24-28;
 • у квітні — 12, 18, 20-21, 27-29.

Пікіровку краще всього проводити на прибуває Місяці, проходить через знак Тельця або Риб. Не потрібно чіпати сіянці, коли Місяць убуває і знаходиться у Скорпіоні, Стрільці або Козерозі.

Несприятливі дні

У несприятливі дні не тільки краще пропустити посів. Не можна також займатися передпосівної обробки насіння (їх замочуванням, знезараженням, прожарюванням).

У 2019 році несприятливими днями для посіву томатів будуть наступні дати:

 • у січні -2, 5-7, 18, 20-22, 31
 • в лютому— 5, 7, 13-14, 15-17, 27
 • в березні— 2-3, 5-7, 11-13, 16, 21-22, 31
 • в квітні— 4-5, 8-11, 13, 15-17, 19-20.

Коли висаджувати розсаду томатів на постійне місце

Терміни посіву обов’язково співвідносять з методом вирощування. У теплицю розсаду томатів висаджують на 12-14 днів раніше, ніж у відкритий грунт, відповідно раніше можна буде отримати урожай.

У відкритий грунт

Когда сажать помидоры на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахГотуватися до висадки розсади на вуличну грядку необхідно з урахуванням нічної температури повітря, яка не повинна опускатися нижче 15 градусів протягом декількох днів підряд. До цього моменту вік розсади повинен становити 50-60 днів. В кліматичній зоні середньої смуги підходяща погода встановлюється у другій половині травня.

Якщо погодні умови не дозволяють цього зробити, можна висадити саджанці під плівкове укриття або ще трохи потримати вдома. Щоб розсада не переростала, потрібно до мінімуму скоротити полив і знизити температуру в приміщенні — ці заходи допоможуть стримати зростання томатів на якийсь час.

У теплицю

Когда сажать помидоры на рассаду в 2019 году по лунному календарю, в регионахУ середній смузі і південних регіонах томати садять у теплицю відразу після зникнення нічних заморозків. Це відбувається зазвичай в кінці квітня або перших числах травня. Північніше висадку розсади в теплицю проводять з середини травня і до кінця травня. Якщо теплиця опалюється, можна зробити це раніше.

У готової до висадки розсади має бути по 6-7 яскраво-зелених листочків, міцний стебло і висота близько 25 див. Якщо був проведений посів ранньостиглих сортів, до моменту переселення на кущах зазвичай вже сформовані перші кисті суцвіть. Висадження таких рослин слід проводити згідно зі схемою посадки, зазначеної на упаковці насіння виробником.

Посів — незмінна процедура, з якої починається вирощування томатів. Помилка в термінах посівних робіт відіб’ється на кількості зібраного врожаю, а іноді насіння і зовсім доводиться пересівати заново. Використовуйте наші рекомендації і не забувайте дотримуватися агротехніку культури, тоді ваш стіл обов’язково прикрасять смачні, стиглі ароматні помідори, вирощені своїми руками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: