Коли викопувати нарциси після цвітіння і коли садити Фото Відео

Нарциси – яскраві і привабливі весняні квіти, які є гідною прикрасою присадибної чи дачної ділянки. Їх красою можна милуватися протягом декількох тижнів, а як доглядати за цими культурами після цвітіння? Коли викопувати цибулини, по яким правилам і що робити з ними далі? На всі ці питання докладно відповість дана стаття.

Когда выкапывать нарциссы после цветения и когда сажать Фото ВидеоСвоєчасна омолоджуюча пересадка нарцисів відбивається на розмірі суцвіть і їх декоративних якостях, на стійкості рослин до погоди, хвороб, шкідників. Нарциси викопують для поліпшення умов вирощування, а також для отримання нового посадкового матеріалу.

В період активного цвітіння цибулини втрачають велику кількість поживних речовин, які необхідно відновлювати. Для цього кореневу частину викопують, дають їй час на повноцінний відпочинок і через деякий період знову висаджують на клумби. Але однією з основних причин вилучення цибулин з ґрунту після цвітіння є їх надмірне збільшення в обсязі, що заважає розвитку і цвітіння їх самих і сусідніх культур.

Коли викопувати нарциси у відкритому грунті (терміни)

Часте викопування цибулин може призвести до втрати декоративності та пропуску цвітіння на один – два роки. Нарциси не люблять пересадок, тому протягом чотирьох – шести років їх не варто турбувати без особливих на те причин. Лише деякі сорти можна пересаджувати через два – три роки з-за їх індивідуальних особливостей (наприклад, із-за надмірної плодючості).

Сприятливий час для викопування цибулин залежить від клімату даного регіону:

 • в південних районах – це останні числа червня;
 • у середній смузі – перша половина липня;
 • у північних – перша половина серпня.

Як визначити, що нарциси пора викопувати після цвітіння

Когда выкапывать нарциссы после цветения и когда сажать Фото ВидеоДосвідчені квітникарі ще під час цвітіння помічають, що рослинам потрібна обов’язкова пересадка. Причин для цього може бути декілька:

 1. Квітучі кущі перетворилися в густі зарості.
 2. Культури заважають один одному зростати.
 3. Квіти так розрослися, що площа квітника значно збільшилася.
 4. Період цвітіння тривав всього кілька днів.
 5. Кущі стали нижче по висоті, а самі квітки зменшилися в розмірі.
 6. Деякі бутони почали засихати, так і не розкрившись.
 7. У період активного росту з’явилися жовті листя.
 8. Рослини почали хворіти або з’явилися шкідники.

Всі ці зміни тільки підтверджують необхідність пересадки найближчим часом. При цьому дуже важливо дочекатися, коли нарциси перестануть цвісти і надземна частина втратить свою життєздатність.

Адже, коли процес цвітіння нарцисів завершується, цибулина починає відновлювати витрачені сили, забираючи всі поживні речовини в зеленіючих листках і стеблах. У цей час не рекомендується турбувати рослини. Потрібно ще трохи потерпіти, поки культури подадуть численні сигнали і покажуть свою готовність до пересадки. До цього моменту може пройти від одного до двох місяців.

Ознаки готовності нарцисів до пересадки:

 • листя повністю змінюють своє зелене забарвлення на жовтий;
 • листова частина починає в’янути, а кінчики листової пластини сохнуть і відламуються;
 • стійкий і сильний до цвітіння кущ розвалюється в різні боки, немов втратив свої життєві сили.

Як викопати цибулини нарцисів правильно

Когда выкапывать нарциссы после цветения и когда сажать Фото ВидеоДля вилучення цибулин з ґрунту рекомендується використовувати невелику лопатку, яка призначена для догляду за кімнатними рослинами або садові вила. На невеликій відстані від куща можна починати обережно копати землю. Цибулина може перебувати на глибині, тому потрібно постаратися не пошкодити її.

З ґрунту необхідно дістати цибулину за верхню листя разом із земляною грудкою, після чого землю обережно струшують, а сухе листя обрізають.

Що робити з выкопанными цибулинами

Когда выкапывать нарциссы после цветения и когда сажать Фото Видео

Розподіл

Після попереднього просушування можна переходити до поділу цибулин і сортування. Діток відокремлюють від материнської цибулини. Зіпсовані, зіпсовані, забруднені, пошкоджені або підозрілі на вигляд примірники відразу знищують. Залишився садивний матеріал, сортують за розміром.

Знезараження

При відділенні діток рекомендується обробити місця розлому знезаражувальними засобами. Для цього чудово підходить порошок деревної золи або подрібнені таблетки активованого вугілля. Весь відібраний якісний посадковий матеріал необхідно замочити в слабкому розчині марганцівки на тридцять – сорок хвилин, після чого залишити для висихання на пару годин.

Докладніше в статті: Коли викопувати тюльпани після цвітіння і коли садити

Як зберігати нарциси до посадки восени

Когда выкапывать нарциссы после цветения и когда сажать Фото ВидеоВсі здорові і оброблені цибулини можна відразу ж висаджувати у відкритий грунт або залишити на зберігання в спеціальних умовах до кінця літа.

Сприятливі температурні умови для цибулин – 17-18 градусів тепла (до середини серпня) і 9-10 градусів (до посадки).

Приміщення має бути без яскравого сонячного освітлення, сухим і добре провітрюваним. Для цього можна скористатися балконом, верандою, сараєм, погребом або підвалом.

В якості ємності для цибулин можна взяти неглибокі дерев’яні ящики з хорошою прохідністю повітря, розкласти в них посадковий матеріал в один шар і один раз на тиждень ретельно оглядати на предмет появи хвороб. При виявленні зараженого цибулини її негайно видаляють.

Не рекомендується зберігати цибулини в поліетиленових пакетах без доступу повітря.

Коли садити цибулини нарцисів восени у відкритий грунт

Когда выкапывать нарциссы после цветения и когда сажать Фото ВидеоРекомендується висаджувати цибулини так, щоб до настання холодів вони вкоренилися, але не проросли. Саме сприятливий для цього час – з середини серпня до середини вересня. У цей період ґрунт залишається ще теплою, що дуже важливо для нарцисів.

Глибина посадочних лунок для цибулин діаметром від одного до двох сантиметрів – три – п’ять сантиметрів від двох до чотирьох сантиметрів – вісім – десять. У кожну лунку рекомендується додати дрібний річковий пісок з попелом (у співвідношенні 3 : 1) і одну чайну ложку мінерального добрива, рясно полити. Відстань між посадками десять – п’ятнадцять сантиметрів.

Поради квітникарям

Когда выкапывать нарциссы после цветения и когда сажать Фото Видео

 1. Зрілість цибулини і термін пересадки можна точно визначити тільки за станом і зовнішнім виглядом листя. Тому ні в якому разі не можна зрізати їх відразу після закінчення періоду цвітіння.
 2. Не рекомендується надовго відкладати процес викопування цибулин. Якщо листова маса повністю пожовтіє, то знайти їх у ґрунті не пошкодивши, буде набагато складніше.
 3. В разі гострої потреби, коли мова йде про збереження здоров’я і життя всієї рослини, пересадку можна проводити на будь-якому етапі росту та розвитку, навіть під час цвітіння.
 4. Дуже важливо зберігати цибулини в прохолодних умовах, тому що при температурі більше вісімнадцяти градусів тепла коренева частина почне проростати.
 5. Зберігати посадковий матеріал у поліетиленових пакетах забороняється, тому що із-за недостатнього надходження свіжого повітря серцевина цибулини буде повільно загнивати. Це може погубити не окремий екземпляр, а весь вміст пакета.
 6. Рекомендується зберігати цибулини обов’язково в провітрюваному приміщенні, так як їх окремі представники виділяють газ, здатний нашкодити всьому посадкового запасу.

Що робити з нарцисами після цвітіння? — відео

Нарциси вирощування. Це обов’язково потрібно знати — відео

Всі описані правила, поради і рекомендації допоможуть любителям квітів виростити на своїй ділянці самі красиві, пишні і притягують погляд нарциси. Обов’язково придивляйтеся до своїх улюбленців, вони підкажуть, коли потрібно зробити пересадку, викопати цибулини, оновити квітник або клумбу. Гарний сад вийде тільки у самих терплячих, відповідальних і працьовитих садівників, які люблять і розуміють природу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: