Пересадка фікуса Бенджаміна у домашніх умовах Фото Відео

Фікус Бенджаміна — екзотичне кімнатна рослина, яке вирощують в домашніх умовах для прикраси інтер’єру. Крім краси, привносимой в будинок, фікус служить чудовим фільтром навколишнього повітря і бореться з негативною енергетикою. Значить, у кімнаті, де стоїть горщик із зеленим вихованцем, створюється сприятлива обстановка.

Щоб продовжити життя фікус Бенджаміна, зберегти в будинку чисте повітря і спокійну атмосферу, рослині потрібна своєчасна і правильна пересадка. Про те, як провести цей захід без втрат, піде мова в даній статті.

Коли краще пересаджувати фікус Бенджаміна

Пересадка фикуса Бенджамина в домашних условиях Фото ВидеоПричин для пересадки фікуса Бенджаміна може бути кілька. Першочерговим можна вважати виснаження грунту в колишньому горщику. Рослина розвивається, збільшується об’єм кореневої системи, відбувається активне нарощування зеленої маси — на ці процеси потрібні поживні речовини, і якщо немає можливості дістати їх з землі, рослина зупиняється в рості. Потрібна пересадка фікуса в свіжий родючий грунт.

Нерідко відростки кореневої системи починають пробиватися крізь дренажні отвори і це явна ознака тісноти. Звичайно, до цього краще не доводити і провести планову пересадку фікуса Бенджаміна.

Вода, якою ми поливаємо кімнатні рослини, наповнена всілякими добавками і солями, що призводить до закислення грунту. Це, в свою чергу, шкодить кореневій системі. Щоб не допустити виникнення і поширення хвороб, рослину необхідно пересадити, з заміною грунту і ємності.

Трапляється, що квітка доводиться пересаджувати вимушено:

 • над грунтом в горщику і навколо самого рослини кружляють незрозумілі мошки, це свідчить про застій води і затхлості грунту;
 • нездоровий вигляд листових пластин може говорити про захворювання кореневої системи;
 • випадкове пошкодження горщика з квіткою.

Пересадка фикуса Бенджамина в домашних условиях Фото ВидеоЯкою б не була причина, що викликає необхідність пересадки рослини, слід зазначити, що найбільш сприятливий час для цієї процедури — рання весна. Кімнатні рослини, здебільшого, залишаються зеленими протягом всієї зими, але вегетативні процеси сповільнюються. Тому пересадку рекомендується провести до початку активного росту.

Можна пересаджувати фікус і восени, до настання коротких і похмурих днів. Пересаджене ранньої осені рослина, встигне відновитися і залікувати рани до настання періоду спокою.

Як часто можна пересаджувати рослину

Якщо ваш домашній квітник поповнився молодим фікусом Бенджаміна, придбаними в магазині, то йому знадобиться щорічна пересадка протягом перших чотирьох років. Рослина старше чотирирічного віку пересаджують раз в 2-3 року.

Дорослі фікуси (старше семи років) не пересаджують зовсім, а використовують спосіб заміни верхнього шару ґрунту на новий поживний субстрат.

Необхідна пересадка фікуса після покупки

Пересадка фикуса Бенджамина в домашних условиях Фото ВидеоПерше, що необхідно зробити після покупки квітки, це помістити його на 2-3 тижні на карантин, розташувавши його подалі від інших кімнатних квітів. За цей проміжок часу рослина адаптується до нової навколишньому середовищі і, якщо не буде виявлено будь-яких захворювань, приступають до пересадки.

Необхідність пересадки після покупки обумовлена такими факторами, як:

 • маленький об’єм горщика відповідає початковій стадії розвитку кореневої системи;
 • склад грунту і його кількість в посадкової ємності призначений виключно для транспортування;
 • в магазинних умовах життєдіяльність рослини підтримується за рахунок стимуляторів росту і підгодівлі.

В домашніх умовах подібне вирощування неприйнятно, тому після адаптації рослині життєво необхідна пересадка.

Підготовчі роботи перед пересадкою

Підготовчі роботи з пересадки фікуса починаються заздалегідь, і складаються з вибору посадкової ємності та підготовки поживного субстрату.

Вибір горщика

Пересадка фикуса Бенджамина в домашних условиях Фото ВидеоДля рослини підбирають пластиковий або глиняну посудину на 2-3 см (і в ширину, і в висоту) перевищує той, в якому воно знаходилося при покупці. Горщик «на виріст» забезпечить фікус великою кількістю грунту і дозволить вільно нарощувати кореневу систему.

Обидва варіанти мають право на існування. Недоліком пластикового судини можна умовно вважати непрезентабельний вигляд, а керамічного — швидке переохолодження на зимовому підвіконні. Обидві проблеми вирішуються: непривабливий пластмасовий горщик можна встановити в красивий скляний вазон, а під дно глиняного горщика на зимовий період підкласти ізолюючий матеріал. Будь то звичайна дощечка або шматок пінопласту.

В даний час квітникарі отримали можливість обзавестися квітковими горщиками, забезпеченими автополиву.

Пересадка фикуса Бенджамина в домашних условиях Фото ВидеоГорщик для квітів з автополиву

Нововведення зручно тим, що немає необхідності постійно перевіряти вологість грунту.«Розумні» горщики забезпечені індикатором, який показує рівень води на дні резервуара і квітникарю залишається тільки долити воду, коли поплавок опуститься до мінімуму.

Першим недоліком, якщо можна так висловитися, можна вважати той момент, що система працює при повному обплітанні корінням земляної грудки, оскільки рослини самостійно регулюють споживання та подачу води. Якщо ж в такий горщик було посаджено рослина з невеликою кореневою системою, то знадобиться 2-3 місяці для її розростання. Весь цей час квітка необхідно поливати традиційними методами.

Другий недолік — це досить висока ціна в порівнянні з пластиком.

Посадкову ємність ретельно промивають мильною водою або знезаражують розчином перманганату калію.

Підготовка грунту

Завчасно готують грунтову суміш, куди вносять листовий перегній, торф і пісок в однакових пропорціях. Рівень pH для фікуса повинен бути в межах 5,5-6,5 одиниць, тобто бути нейтральним або слабокислим, а також володіти високою волого – і повітропроникністю.

Пересадка фикуса Бенджамина в домашних условиях Фото ВидеоПеред заповненням посадкової ємності, склад піддають дезінфекції з використанням марганцівки або крутого окропу. Це знищить можливих збудників хвороб. Додатково проводять обробку препаратом «Фітоспорин», що послужить профілактикою від паразитуючих мікроорганізмів.

Допускається невелика внесення керамзиту або вермикуліту для поліпшення дренажних властивостей ґрунтосуміші. Такий склад найбільш застосовний при пересадці молодих рослин.

Для дорослих екземплярів листовий перегній можна замінити городньої землею, а інші компоненти залишити колишніми, з дотриманням тих же співвідношень. Пояснюється це тим, що коренева система молодих рослин краще розвивається на легких грунтах, а для дорослого екземпляра краще вибирати щільний грунт.

Як правильно пересадити фікус Бенджаміна в інший горщик

Пересадка фикуса Бенджамина в домашних условиях Фото ВидеоНасамперед готуємо робочу поверхню і застеляємо її старими газетами або обгорткового папером — буде легше прибирати рассыпавшуюся землю. Тримаємо під рукою секатор, гострий ніж або ножиці — знадобляться для видалення пошкоджених коренів. Плоска і вузька лопаточка буде необхідна для відділення коренів від стінок колишнього горщика.

Технологія пересадки фікус Бенджаміна, практично, не відрізняється від пересадки інших кімнатних рослин і складається з наступних кроків.

 1. За кілька годин до процедури, а ще краще напередодні ввечері, рослину поливають. Надлишки води з піддона зливають.
 2. В обрану ємність насипають шар дренажного матеріалу в 1-2 див Це може бути дрібна крихта червоної цегли, керамзит або шматочки пінопласту. Висота дренажу залежить від розмірів горщика і повинна займати 10-15% від всього об’єму посудини.
 3. На дренаж насипають невеликий шар підготовленого і знезаражені субстрату і приступають до вилучення фікуса з колишнього горщика.
 4. Обережно, намагаючись не пошкодити коріння і допомагаючи собі плоскою лопаткою (якщо коріння не хочуть відлипати від стінок), витягують рослина разом із земляною грудкою.
 5. Після звільнення кореневої системи її уважно оглядають і видаляють підгнилі та засохлі відростки. Зачистку проводять до здорової тканини, використовуючи секатор або гострі ножиці.
 6. Приміряють деревце до нового обсягом і, при необхідності підсипають грунт.
 7. Потім фікус знову встановлюють у горщик таким чином, щоб стовбур розташовувався по центру, і заповнюють порожнечі по краях стінок підготовленим розчином.
 8. Землю злегка ущільнюють і проводять невеликий полив. Це допоможе грунту щільніше притиснутися до кореневої системи фікуса.

Горщик з рослиною ставлять на світле місце, але без проникнення прямих сонячних променів.

Фікус Бенджаміна, пересаджений методом перевалки, легко переносить стресову ситуацію і через 2-3 тижні почне активно розвиватися.

Як пересадити фікуса Бенджаміна після покупки

Пересадка фикуса Бенджамина в домашних условиях Фото ВидеоПідготовчі роботи з пересадки нещодавно купленого фікуса аналогічні планових робіт. Складності виникнуть, коли прийде час звільняти кореневу систему від транспортувального грунту.

Як правило, магазинні квіти ростуть у торф’яному субстраті, який наскрізь просякнутий хімією. Таким чином, продавці підтримують товарний вигляд рослини. Квітникарю, так і фікусу теж, така земля ні до чого і буде потрібно максимум терпіння, щоб повністю позбутися від нього. Товсті і тонкі корінці буквально зрослися з субстратом, і знадобиться додаткове пристосування, щоб дістати грунт з глибини коріння. Підійде тонка загострена паличка або в’язальна спиця.

Слід пам’ятати і про те, що для пересадки рослини з магазину потрібно більше грунтової суміші, ніж при перевалці.

Далі алгоритм дій відповідає способом перевалки, починаючи з 5 пункту.

Подальший догляд за рослиною

Пересадка фикуса Бенджамина в домашних условиях Фото ВидеоФікус з вдячністю відгукнеться на вашу турботу, якщо відразу після пересадки буде поміщений в імпровізовану теплицю. Для цього по стінках горщика встромляють 3-4 палички, трохи перевищують висоту самої рослини. Зверху надягають прозорий поліетиленовий пакет. Всередині буде підтримуватися оптимальна вологість, що буде фікусу тільки на користь.

Поліетиленовий пакет можна замінити скляною або пластиковою банкою, головне, щоб рослина відчувало себе під укриттям вільно.

Щодня тепличку провітрюють, залишаючи фікус на 10-15 хвилин на повітрі.

Перший полив пересадженого фікуса здійснюють за-те, що минуло 2-3 днів і тільки в тому випадку, якщо земля просохла. Якщо ґрунт вологий, то зрошення відкладають на більш пізній термін.

Можливі проблеми після пересадки

Пересадка фикуса Бенджамина в домашних условиях Фото ВидеоВідразу після пересадки фікус може почати скидати листя, але господині квітки не варто хвилюватися — це природна реакція рослини на стресову ситуацію. Зовсім скоро деревце відновиться і почне розвиватися в повну силу.

Особливу увагу слід приділити режиму поливу. Часте прикореневе зрошування може викликати загнивання кореневої системи, і результат може бути дуже сумним — деревце загине.

Щоб визначити потребу у волозі, застроміть в грунт дерев’яну паличку і тут же витягнете.

 • Якщо паличка залишилася чистою — рослині потрібен полив.
 • Якщо на ній залишилися грудочки слипшейся землі — з поливом слід почекати кілька днів.

А ось до процедур обприскування відстояною водою кімнатної температури рослина ставиться прихильно, і воно життєво необхідно фікуса Бенджаміна у перші 2-3 дні після пересадки.

Місце, де стоїть рослина, має бути сонячним або зі злегка розсіяним світлом. Фікус добре росте і розвивається при штучному освітленні, тому часто використовується в офісних приміщеннях.

Не можна розміщувати горщик з фікусом на протязі і в приміщенні з різкими перепадами температури. На всі негативні фактори рослина реагує пожовтінням і скиданням листя.

Це цікаво. З фікусом Бенджаміна пов’язано багато повір’їв та господині з задоволенням купують це невибаглива рослина, і мають його в залежності від своїх бажань.

Пересадка фикуса Бенджамина в домашних условиях Фото Видео

 • Якщо поставити горщик з фікусом на кухні, то в будинок прийдуть добробут і достаток.
 • Горщик з фікусом Бенджаміна на робочому столі допоможе сконцентруватися, підвищить працездатність, позбавить від апатії, нерішучості і невпевненості.
 • Чутливо реагуєте на несправедливість, приймаєте близько до серця все, що відбувається, поставте рослину в кімнаті, де ви проводите більшу частину свого часу.
 • Квітка в спальні позбавить від безсоння, зніме нервову напругу після важкого дня і, що найважливіше, допоможе завагітніти.
 • Вирощування фікуса Бенджаміна в офісі зробить колектив згуртованим і доброзичливим.

Корисне відео

Фікус Бенджаміна. Пересадка

Фікус Бенжаміна в кімнатних умовах. Догляд, полив, огляд

Ось таке чудове рослина ми навчилися сьогодні пересаджувати. Зовсім не важко, а скільки радості і надій він може подарувати.

Читайте також:

 • Як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах
 • Обрізка герані для пишного цвітіння навесні
 • Орхідея: догляд в домашніх умовах після покупки
 • Вигонка тюльпанів до 8 березня в домашніх умовах
загрузка...
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya