Підживлення огірків дріжджами в теплиці, рецепт Фото Відео

Огіркове рослина швидко росте і формує рясний урожай, тому його необхідно регулярно підгодовувати протягом всього періоду вегетації. Особливо потребують рясному харчуванні тепличні екземпляри, які формують урожай в кілька разів більше, ніж огірки відкритого грунту.

Традиційно городники застосовують мінеральні добрива або органіку (перегній, настій пташиного посліду, золу), але останнім часом набув популярності метод дріжджовий підживлення культури. Дріжджове добриво легко приготувати, воно не завдає шкоди навколишньому середовищу і збагачує рослина усіма основними елементами.

Ефективність застосування дріжджовий підгодівлі для огірків

Подкормка огурцов дрожжами в теплице, рецепт Фото ВидеоДріжджові грибки, активовані в теплій воді і потрапили в ґрунт, стають кормом для бактерій там живуть. Мікроорганізми, поглинаючи дріжджі, отримують вітаміни, кислоти та біологічно активні речовини. Грунтові бактерії, у свою чергу, переробляють органіку, що знаходиться в землі, мінеральні речовини у формі, доступній для рослини.

Дріжджовий розчин, внесений під огіркові рослини, стимулює утворення кореневої системи на етапі висадки розсади на грядку. Досвідчені городники відзначають, що у підгодованих дріжджами рослин адаптація на новому місці після пересадки проходить вдвічі швидше. Об’єм кореневої системи у оброблених примірників у кілька разів більше, ніж у огірків, позбавлених підживлення. Таким чином, рослини з міцними і здоровими корінням краще поглинають воду і живлення з ґрунту, активно нарощуючи надземну частину і формуючи рясний урожай.

Обприскування надземної частини рослини розчином дріжджів в слабкій концентрації зміцнює імунітет огірка, допомагаючи протистояти хворобам.

Дія дріжджів тривалий і комплексний. Таку підгодівлю тепличних огірків дають не частіше 1 разу в місяць, але її вистачає для повноцінного росту і плодоношення.

Строки внесення підгодівлі в теплиці

Подкормка огурцов дрожжами в теплице, рецепт Фото ВидеоДля огірків, розміщених в теплиці, рекомендується проводити 2-3 дріжджових підживлення за сезон. Занадто часте внесення дріжджів в ґрунт може призвести до порушення бактеріального балансу.

 1. Перший раз огірки в теплиці підгодовують через 7-12 днів після висадки розсади на грядку. В цей час пошкоджені при пересадці коріння саджанця приходять в норму і готові засвоювати поживні речовини з грунту. Огіркам дають органічну азотну підгодівлю (настій гною або пташиного посліду), а через кілька днів у грунт вносять дріжджі.
 2. Приблизно через місяць після висадки розсади в грунт, коли на огірковому рослині сформувалися перші плоди, підгодовують дріжджами другий раз. В цей час рослина гостро потребує в повному комплексі елементів (азот, фосфор, калій). Дріжджовий розчин поєднують з підживленням золою і гнойовою рідотою або мінеральним азото-фосфорно-калійним добривом.
 3. Третю підгодівлю дріжджами роблять у тому випадку, якщо в теплиці висаджені огірки з тривалим періодом плодоношення. Підживлення дріжджами проводиться в серпні, щоб дати рослинам заряд сил для осінньої хвилі плодоношення.

Збільшувати кількість підживлень не рекомендується.

Докладніше в статті: Догляд за огірками в теплиці від посадки до врожаю

Правила внесення дріжджових підгодівель для огіркових кущів

Подкормка огурцов дрожжами в теплице, рецепт Фото ВидеоЩоб дріжджі залишалися активними і найбільш ефективно впливали на мікрофлору ґрунту, існує кілька правил їх внесення в грунт.

 1. Температура грунту повинна бути не менше +12 градусів. У холодному ґрунті дріжджові грибки гинуть або залишаються малоактивными.
 2. Для кращого розмноження дріжджових грибків, разом з ними в воді розчиняють трохи цукру або старого варення.
 3. У дріжджовий розчин не рекомендується додавати інші інгредієнти (настої послід, гній, йод). Підгодівлю цими речовинами проводять за кілька днів до внесення дріжджів. Допускається поєднання продукту тільки з деревним вугіллям і крейдою, настоєм трави без процесу бродіння.
 4. На кожен огірковий кущ вносять не більше 1,5 л розчину, виливаючи добриво під корінь. Допускається обприскування рослин дріжджовим розчином слабкої концентрації.
 5. Дріжджовий настій після приготування зберіганню не підлягає, його використовують відразу.
 6. Перед підгодівлею грунт у теплиці рекомендується добре зволожити.

Дріжджові грибки продовжують працювати в ґрунті після поливу ще не один тиждень. Щоб мікроорганізми зберегли життєздатність, огірки поливають тільки теплою водою, уникаючи пересушування грунту. Створити сприятливий мікроклімат у кореневмісному шарі ґрунту допоможе товстий шар мульчі (соломи, тирси, трави, опалого листя). Під органічним укриттям завжди буде волого і тепло.

Рецепти приготування дріжджових підгодівель для огірків

Для виготовлення добрива використовують сирі (живі) пекарські дріжджі сухі суміші. Їх можна купити в будь-якому супермаркеті, в кулінарному відділі. В залежності від того, який продукт вибраний для приготування поживного складу, слід вибрати відповідний рецепт.

Деякі городники застосовують замість дріжджів сухий хліб або відвар шишок хмелю. Ефективність таких розчинів нітрохи не нижче дріжджових.

Склади з свіжих дріжджів

Подкормка огурцов дрожжами в теплице, рецепт Фото ВидеоСвіжі дріжджі зберігають у морозильній камері, тому що в теплі вони швидко псуються. Перед приготуванням розчину, їх необхідно розморозити до м’якого (як пластилін) стану і подрібнити ножем.

Дріжджова підгодівля для огіркових кущів на воді

1 кг подрібнених сирих дріжджів розчиняють у половині відра (5 л) води. Рідина, перед внесенням дріжджів, необхідно нагріти до 35-40 градусів, суміш ретельно розмішують. У масу всипають 2 ст. ложки цукрового піску або 1 склянку будь-якого кислого варення. Цукор прискорює ріст грибків, підвищуючи ефективність добрива.

В теплому і темному місці концентрат добрива повинен настоятися 3-5 ч. Не слід ставити ємність з рідиною на спеку, при температурі вище +50 градусів грибок перебраживает і настій втрачає ефективність.

Готовий концентрат виливають у бочку з теплою водою, місткістю 50 л і ретельно розмішують. Готове добриво.

Дріжджовий розчин на молоці

Для обприскування огіркових рослин з метою підживлення та підвищення імунітету, свіжі дріжджі можна розчинити не в воді, а в молоці. Замість молока можна взяти молочну сироватку, обрат або кисле молоко. У підігріту до +40 градусів рідина вносять розм’якшені дріжджі (100 г продукту на 1 л молока), ретельно розмішують і залишають в теплому місці на 3-4 ч. Перед застосуванням в масу вливають звичайну чисту воду, довівши загальний обсяг до 10 л.

Обприскувати огірки в теплиці живильним дріжджовим настоєм краще ввечері. Під час обприскування прагнуть потрапити розчином не тільки на верхню частину аркуша, але на нижню.

Дріжджовий настій, приготовлений на молоці, придатний не тільки для обприскування, але і для поливу огірків під корінь. На одне доросле рослина, покрита квітами, витрачають по 1,5 л живильної суміші. Розчин рекомендується збагатити внесенням деревної золи (1 склянка на відро суміші) і крейди або розтертої в порошок яєчної шкаралупи (0,5 склянки на відро рідини).

Увагу. Готуючи золу для підживлення культурних рослин, слід брати попіл від спалювання деревини чистої (гілок, стовбурів дерев, не пофарбованих дощок), трави, сіна та соломи. Зола від спалювання пластику, поліетилену містить отруйні речовини. Перед введенням золи в розчин для добрива, її просівають, позбавляючи від великих шматочків.

Подкормка огурцов дрожжами в теплице, рецепт Фото ВидеоПриготування поживного розчину з дріжджів і трави

У дріжджовий живильний розчин можна додавати настій з бур’яну. Трав’яний настій збагачує дріжджі вітамінами та біологічно активними речовинами.

 1. Для приготування настою рвуть соковиту траву: кропиву, яглиця, календулу, ширицу, лободу.
 2. Траву дрібно рубають і щільно укладають у відро, заповнивши його наполовину. Щоб трава дала сік, її добре наминають.
 3. Масу заливають гарячою (близько 55-60 градусів) водою і залишають під кришкою на ніч.

Готовий настій проціджують і додають до дріжджового удобрення, приготовленому з будь описаним рецептом. Зазначене кількість трав’яного настою призначене для додавання до 20 л дріжджового (вже розведеного водою) добрива.

Приготування підкормки для огірків на основі дріжджів і золи

Підгодовують даним складом ґрунт навколо огіркових кущів в теплиці і у відкритому грунті.

Один склянку просіяного попелу залити окропом (3 л) і настояти протягом 10-12 годин. Після настій відфільтрувати і довести до 10 літрів. Сухі дріжджі (10 г) або свіжі (100 г) настояти в одному літрі води до утворення пишної піни. У дріжджовий склад влити зольний настій і додати 1/2 ст. яєчної шкаралупи. Готовим розчином удобрюють грунт.

Розчин для огірків на основі хмелю

Повноцінною заміною пекарським дріжджам є хміль. Зрілі шишки хмелю подрібнені (1 склянка на 5 л води) варять близько 1 години на повільному вогні. У остигнула масу додають 0,5 стакана цукру і 0,5 склянки пшеничного борошна чи картопляного крохмалю, і добре перемішують. Суміш настоюється в теплому місці 2 доби, при частому помішуванні. Перед використанням отриманої розчин розбавляють водою в 10 разів.

Розчин на основі житнього хліба

Замість свіжих дріжджів можна використовувати сухарі білого або житнього хліба. Підійдуть тільки хороші продукти, без цвілі. 10 літрове відро заповнюють сухарями наполовину і масу заливають теплою водою. Відро нещільно закривають кришкою і залишають для бродіння не кілька днів в теплі. Коли сухарі повністю розм’якнуть і рідина придбає приємний запах квасу, розчин можна використовувати для поливу огірків.

Отриману рідину проціджують і розбавляють вдвічі чистою водою. Добриво використовують для поливу розсади огірка після висадки на грядку, витрачаючи по 500 мл на кожен кущик.

Склади із сухих дріжджів

Подкормка огурцов дрожжами в теплице, рецепт Фото ВидеоКонцентровані сухі дріжджі простіше використовувати, ніж сирий продукт. Їх можна зберігати без холодильника кілька років. Потрібно їх менша кількість, порівняно з сирими дріжджами.

Приготування розчину

На відро теплої води достатньо взяти 1 ст. ложку без гірки сухих дріжджів і 0,5 склянки цукрового піску. Рідина перемішують і залишають на 2 год в теплому місці. Отриманий концентрат розбавляють простою водою до об’єму 50 л. Витрата добрива 1 л на кожен огірковий кущик в стадії розсади і близько 2 л на плодоносна рослина.

Приготування позакореневих підживлень для огірків на основі дріжджів

Подкормка огурцов дрожжами в теплице, рецепт Фото ВидеоОбприскувати огірки для підгодівлі і захисту від хвороб можна будь-яким із наведених вище розчинів дріжджів. Але концентрацію розчину для обприскування роблять вдвічі слабкіше, ніж для кореневої підгодівлі.

Для гарного росту і розвиток огірків до дріжджового розчину додають аскорбінову кислоту. 2 г вітаміну і 20 г сухого порошку дріжджів заливають 5 л теплої води, добре перемішують. Настій готується 2 доби, при постійному перемішуванні. Готовий концентрований розчин розчиняють в 30 л води і проводять обприскування огірків під час цвітіння.

Обприскування плодоносних огірків в теплиці дріжджовим настоєм з додаванням молока (рецепт дано вище), не тільки благотворно позначається на утворення зав’язей, але і захищає рослини від хвороб. Жирова плівка, яка залишається на листках і пагонах після обприскування, створює перешкоду для бактерій.

Позакореневе підживлення огіркових рослин ефективна на стадії висадки розсади. Якщо молоді рослини виявилися слабкими і важко перенесли пересадку, підгодувати їх краще за допомогою обприскування дріжджовим розчином. Полив тим же розчином під корінь не справить потрібного ефекту, так як травмовані пересадкою корінці не здатні повноцінно засвоїти поживні речовини.

Добриво для огірків. Підживлення на основі дріжджів — відео

Згідно відгуками досвідчених городників, підживлення тепличних огірків дріжджами дозволяє значно поліпшити стан рослин і збільшити врожай на 25%. Дріжджі не чинять негативного впливу на рослини і комах, не накопичуються в плодах, вони абсолютно безпечні.

Читайте також:

 • Підживлення огірків у відкритому грунті під час цвітіння і плодоношення
 • Борна кислота для помідорів і огірків, обприскування
 • Жовтіє листя огірків в теплиці: що робити, чим обробити
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: