Попелиця на смородині як боротися народними засобами Фото Відео

З приходом тепла садові рослини пробуджуються, бруньки бубнявіють, з’являється перша зелень. І в цей же час активуються шкідники саду, серед яких вельми небезпечною є попелиця, боротьбу з якою необхідно починати на ранній стадії.

Зміст статті:
 1. Як визначити, що на смородині з’явилася попелиця
 2. Різновиди попелиці
 3. Крыжовниковая побеговая попелиця
 4. Галова попелиця
 5. Чим небезпечна попелиця на смородині
 6. Як боротися з попелиць навесні з допомогою народних засобів
 7. Обробка смородини окропом
 8. Господарське мило проти попелиці на смородині
 9. Нашатирний спирт проти попелиці
 10. Харчова сода
 11. Кальцинована сода
 12. Гірчиця
 13. Попелиця і павутинний кліщ на смородині робочий спосіб боротьби — відео
 14. Часник
 15. Сироватка
 16. Горілка
 17. Деревна зола
 18. Цибулю і цибулиння
 19. Гострий (пекучий) перець
 20. Махорка або тютюнова пил
 21. Рослинні настої
 22. Інші методи боротьби з попелицею
 23. Хімічні препарати
 24. Біологічні препарати
 25. Обробка попелиці на смородині біопрепаратами — відео
 26. Чим обробити смородину від попелиці, якщо вже є ягоди
 27. Настій чорнобривців
 28. Томатна бадилля
 29. Аптечна ромашка
 30. Профілактичні заходи
 31. Безпечне і надійне засіб від попелиці на смородині — відео

Як визначити, що на смородині з’явилася попелиця

Тля на смородине как бороться народными средствами Фото ВидеоПрактично, всім садівникам знайома картина, коли верхівкові листочки на смородині скупчуються — це означає, що ягідний чагарник піддався нападу попелиці. Таке раннє поява шкідника пояснюється тим, що восени особина жіночої статі зробила кладку яєць в корі рослини, і вона успішно перезимувала. З настанням тепла вийшли з яєць личинки і влаштувалися на молодих і соковитих листочків, сік яких служить для них харчуванням.

Колонії личинок висмоктують клітинний сік з листя, внаслідок чого на них з’являються здуття червонуватого відтінку. Листові пластини деформуються і скручуються. Якщо залишити проблему без уваги, то попелиця здатна захопити всю рослину і залишити садівника без смачної і корисної ягоди.

Різновиди попелиці

Для смородини найбільш небезпечні 2 різновиди дрібного і ненажерливого шкідника, під назвою попелиця. На чорній смородині частіше селиться крыжовниковая (побеговая) попелиці, а червону і білу смородину пошкоджує галова (листова) різновид.

Крыжовниковая побеговая попелиця

Тля на смородине как бороться народными средствами Фото ВидеоЯкщо на верхніх пагонах чорної смородини почали з’являтися скручені листя — це вірна ознака того, що на рослині оселилася попелиця. Сховавшись у коконі з смородинного листа, шкідник захищає себе від комах хижаків і продовжує свій розвиток, висмоктуючи з нього соки.

Незабаром лист засохне, а тля перекинеться на сусідні здорові пагони.

Ягоди на такому кущі чорної смородини виростають дрібними і несмачними і дуже часто мимовільно обсипаються.

Галова попелиця

Тля на смородине как бороться народными средствами Фото ВидеоХарактерні здуття на листках червоної і білої смородини служать попередженням садівникові, що на рослині з’явилися колонії галової попелиці. Комахи селяться на зворотному боці аркуша і, проколюючи хоботком тканина, висмоктує сік.

Листова пластина починає деформуватися, згодом здуття набувають червонуватого відтінку. Якщо не прийти на допомогу ягодному чагарнику — врожайність значно знизиться, а сама рослина почне повільно гинути.

Чим небезпечна попелиця на смородині

Сховавшись на тильній стороні смородинного листа або перетворивши його в кокон для своєї безпеки, попелиця висмоктує з листя сік, внаслідок чого вони засихають. Численні колонії шкідника послаблюють рослина, що робить його вразливим для проникнення бактерій і вірусів. Як результат — виникнення небезпечних захворювань, яке може призвести до загибелі рослини.

При уважному огляді смородини з ознаками появи попелиці, можна помітити, як по-хазяйськи снують садові мурахи. Вони харчуються медяний росу, яку виділяє попелиця, і є основними переносниками комахи-шкідника. Тому боротьбу з попелиць необхідно проводити паралельно зі знищенням мурашників на садовій ділянці.

Докладніше в статті: Як позбутися від мурашок на дачній ділянці раз і назавжди

Крім того, солодка субстанція, яка виділяється попелиць, покриває пагони смородини липким шаром, перешкоджаючи диханню рослини. На ньому швидко селяться і дуже активно розвиваються шкідливі грибки.

Саме з причини заселення червоної і білої смородини попелиць, вона страждає від такого захворювання, як чорна сажистая роса.

Як боротися з попелиць навесні з допомогою народних засобів

Тля на смородине как бороться народными средствами Фото ВидеоНавесні, коли тільки виникає небезпека поширення попелиці по садовому ділянці і на смородині з’являються поодинокі осередки ураження галової або крыжовниковой попелиць, можна просто обірвати або обрізати заражені листя і пагони і спалити.

Також на допомогу садівникові прийдуть перевірені часом народні засоби, які показали свою ефективність у боротьбі з дрібним, але небезпечним шкідником.

Обробка смородини окропом

Рано навесні, коли смородина тільки готується до пробудження, її обливають окропом. У цей період гаряча вода не зашкодить гілках, зате знищить кладки яєць і зимуючих в корі шкідників.

Воду доводять до кипіння, переливають у лійку з дрібним ситечком і з невеликої висоти обливають всю крону смородинного куща.

Коли прийде пора появи зелених листочків, вони будуть без ознак ураження попелиць.

Господарське мило проти попелиці на смородині

Один з найбільш простих і доступних способів боротьби з попелиць на смородині, обробка рослин мильним розчином.

Принцип дії полягає в наступному:

 • Після випаровування рідини з поверхні листа, на ньому утворюється захисна плівка, яка ускладнює харчування попелиці і сковує її руху.
 • Для цього господарське мило, а ще краще — дігтярне, натирають на тертці і заливають гарячою водою до розчинення.
 • На 10 л води знадобиться 1,5 шматка господарського мила. Якщо ж мило рідке, то його беруть у пропорції 125 г/ 10 л води.

Нашатирний спирт проти попелиці

Тля на смородине как бороться народными средствами Фото ВидеоДосить ефективним способом боротьби з попелиць, може бути нашатирний спирт з домашньої аптечки. Для приготування робочого розчину садівникові знадобиться:

 • аміак (10%) — 30-40 мл (2 ст. л.);
 • мильний розчин — 2 ст. л. (можна використовувати натерте господарське мило, розчинений у гарячій воді, будь-який засіб для миття посуду або рідке мило в тій же кількості);
 • 10 л чистої води.

Для зручності всі компоненти можна спочатку розвести в невеликій кількості води, а потім довести об’єм до необхідної величини. Далі розчин вливають у распрыскиватель і проводять обробку смородини проти попелиці.

Харчова сода

Безпечне засіб, який часто використовують садівники в боротьбі з попелицями.

 • Вода — 10 л;
 • харчова сода — 10 ст. л;
 • мильний розчин — 30-40 мл

Все ретельно змішують і використовують для обробки кущів смородини.

Кальцинована сода

Виходячи з відгуків садівників, для боротьби з попелицею кальцинована сода більш ефективна, ніж харчова.

Для приготування розчину потрібно:

 • 2 ст. л. порошку кальцинованої соди;
 • 1 ч. л. йоду;
 • 30-40 мл рідкого мила;
 • 10 л води.

Всі компоненти змішуються і робочий розчин готовий до застосування.

Гірчиця

Гірчичний порошок ефективний завдяки своєму різкого запаху і гіркого смаку. Розчин готують із 10 л води і 10 ст. л. сухого порошку. Збільшити або зменшити кількість засобу нескладно, дотримуючись пропорції: 1 ст. л. гірчиці на 1 л чистої води.

Попелиця і павутинний кліщ на смородині робочий спосіб боротьби — відео

Часник

Подрібнені зубчики часнику в кількості 100 г заливають теплою водою (1 л). Через 2-3 години рідина зціджують, часникову кашку віджимають і повторно заливають 1 л води. Через деякий час проводять наступний віджим, і обидві рідини змішують. Концентрат зливають в скляну пляшку і щільно закупорюють.

Для приготування робочого розчину беруть 300 мл витяжки на 10 л води. Обробку проводять тричі за сезон з інтервалом 15-20 днів.

Сироватка

Кислий і досить ре

зкий запах молочного продукту здатний відлякати тлю від кущів смородини.

Сироватка використовується в первісному вигляді, без додаткової підготовки. Обробку проводять кожні 3 дні, щоб швидко позбутися від комахи-паразита. Для профілактики буде достатньо обприскування 1 раз в 5-7 днів.

Горілка

Яким чином впливає алкоголь на комаху, достеменно невідомо, але деякі садівники стверджують, що обприскування зворотного боку смородинного листа сприяє повного знищення крыжовниковой і галової попелиці.

Деревна зола

Тля на смородине как бороться народными средствами Фото ВидеоНатуральне добриво, що отримується від спалювання дров, відмінно справляється із знищенням шкідників на смородині.

 1. Просіяне золу в кількості 300-400 г заливають водою (10 л) і кип’ятять 15-20 хвилин.
 2. Остуджують і проціджують, склавши марлю в кілька шарів.
 3. Додають розчинений у гарячій воді господарське мило або засіб для миття посуду — 2 ст. л. Ретельно перемішують.
 4. Робочий розчин застосовують для обприскування, намагаючись змочити кожен аркуш і втеча з усіх боків.

Такі процедури проводять через 5-7 днів в профілактичних цілях.

Цибулю і цибулиння

У справу йде і сама цибулина і покривні лусочки. Знадобиться:

 • 100 р ріпчастої цибулі;
 • 200 г лушпиння цибулі;
 • 10 л гарячої води.

Подрібнену цибулю і лушпиння поміщають у відро з гарячою водою і залишають на 3-5 днів. Після закінчення часу настій проціджують і проводять обприскування ягідних чагарників.

Через тиждень проводять 2-ю обробку, а ще через тиждень смородину обприскують в 3-й раз.

Гострий (пекучий) перець

Подрібнені стручки гіркого перцю заливають водою у співвідношенні 1:10 і кип’ятять протягом півгодини на повільному вогні, не забувши накрити кришкою.

Через 2 дні відвар проціджують — вийшов гострий концентрат, який використовують в розбавленому вигляді. На 1 л води беруть 100 мл приготовленого кошти і обприскують смородину.

Обробці підлягають і здорові кущі з метою попередження появи попелиці.

Махорка або тютюнова пил

Концентрат на основі тютюнової пилу (махорки) готують у пропорції: 100 г сухої речовини на 1 л води. Суміш доводять до кипіння і томити на повільному вогні протягом години

Склад остуджують, проціджують і розбавляють водою, використовуючи 300 мл тютюнового відвару на 10 л води.

Повторна обробка проводиться через 2-3 дні.

Рослинні настої

Тля на смородине как бороться народными средствами Фото ВидеоУ весняно-літній період сировини для приготування рослинних настоїв і відварів більше, ніж достатньо, і садівники з успіхом застосовують їх для боротьби з попелиць на кущах смородини.

Картопляне бадилля

Для того, щоб приготувати отруту для попелиці на основі картоплиння, беруть 1 кг подрібнених стебел разом з листям і заливають 10 л окропу. Після 2-3 днів настоювання , рідина зціджують і застосовують для обприскування смородини.

Подібне сировину для приготування засобу проти попелиці на садовій ділянці завжди є. Але проблема полягає в тому, що картопля дозріває пізно, вже після того, як тля встигне заподіяти шкоду рослинам. Тому досвідчені дачники заготовляють її про запас. В кінці літа збирають здорову картоплиння, сушать і зберігають до наступного сезону.

Кульбаба

Для приготування настою з кульбаби підходять всі частини рослини разом з корінням і квітками.

400 г сировини подрібнюють і заливають 10 л теплої води. Через 3 години настій проціджують і відразу ж використовують для обробки кущів смородини.

Деревій

Тля на смородине как бороться народными средствами Фото ВидеоЗ відомого лікарського рослини можна приготувати, як настій, так і відвар.

Для настою беруть 1,5 кг зеленої маси деревію (або 800 г сушеного сировини), заливають трьома літрами окропу і залишають на дві доби. Після закінчення часу настій проціджують і доводять об’єм до 10 л.

Для приготування відвару використовують ті ж пропорції сировини і кип’ятять склад протягом півгодини. Потім остуджують, проціджують і додають воду.

Щавель кінський

Настій готується з 300 г коренів або 400 г листя. Подрібнене сировину заливають відром води і залишають на 3-4 години. Потім настій фільтрують і відразу використовують для обробки кущів смородини проти попелиці.

Якщо настій готується з коріння і листя, то знадобиться 350 г суміші на 10 л води.

Чистотіл

Всім знайоме лікарська рослина служить відмінним інсектицидом для знищення попелиці.

4 кг подрібненої трави використовують усю рослину цілком) заливають 10 л гарячої води. Настоюють 4-5 годин, проціджують і обприскують кущі смородини до повного змочування листя.

Роботу рекомендується проводити в рукавичках, тому що робоча рідина має темно-коричневий колір, який не відразу відмиється від рук.

Інші методи боротьби з попелицею

Тля на смородине как бороться народными средствами Фото ВидеоКоли попелиця окупувала садовий ділянку у великій кількості, і на приготування відварів і настоїв просто немає часу, доводиться вдаватися до хімічних речовин для знищення шкідника на смородині.

Хімічні препарати

У садівничих центрах представлений широкий спектр подібних інсектицидів.

 • Актара,
 • Актеллик,
 • Інтавір,
 • Карбофос,
 • Іскра,
 • Фуфанон.

Кожен препарат забезпечений докладною інструкцією по способу застосування, дозування та використання в залежності від стадії вегетації рослини.

Необхідно пам’ятати, що застосування хімічних речовин небезпечно для птахів, корисних комах, домашніх тварин і самої людини. Тому роботи рекомендується проводити з використанням засобів захисту: респіратора, окулярів, гумових рукавичок.

Незважаючи на обмеження, хімічні речовини дають швидкий і ефективний результат — шкідник гине протягом короткого проміжку часу.

Біологічні препарати

На відміну від хімічних засобів біопрепарати діють повільніше і потрібна повторна дострокова обробка в разі непередбаченого дощу.

Готують розчини, згідно інструкції, що додається для досягнення більшого ефекту обприскують смородину з інтервалом 2-3 тижні, поки існує загроза поширення попелиці.

Найбільш популярні біологічні засоби:

 • Биотлин,
 • Фітоверм,
 • Актофіт,
 • Іскра біо.

Стиглу ягоду можна збирати через 5-7 днів після останнього застосування біологічного препарату.

Обробка попелиці на смородині біопрепаратами — відео

Чим обробити смородину від попелиці, якщо вже є ягоди

Всюдисуща попелиця може з’явитися на смородині, коли на ній вже зріють ягоди. Обробка рослини в цей період повинна бути щадною і полягати, по можливості, з народних засобів. До них відносяться підручні речовини з домашнього вжитку і трав’яні настої.

Настій чорнобривців

Половину відра подрібненої рослини заливають відром води і витримують 3 дні. Після чого фільтрують, додають 2 ст. л. рідкого мила і обприскують смородину. Квітковий настій буде безпечний для смородини навіть в період дозрівання ягоди.

Томатна бадилля

Тля на смородине как бороться народными средствами Фото ВидеоДо моменту дозрівання ягід на ділянці може зібратися вже достатня кількість пасинків і листя з помідорних кущів.

4 кг зелені томатів (згодяться пасинки) або 2 кг сухої сировини заливають відром води і ставлять на вогонь. Кип’ятять 30 хвилин і залишають ще на 3-4 години для настоювання. Потім проціджують і для приготування робочого розчину використовують 3 л відвару на 10 л води.

Бадилля томатів можна заготовити про запас для використання в наступному сезоні.

Аптечна ромашка

Рослина, яка часто з’являється в саду незрозуміло звідки і швидше вважається бур’яном, служить гарним помічником у боротьбі з попелиць під час дозрівання ягід.

Знадобиться 1 кг сировини і 10 л води. Суміш наполягають приблизно 10-12 годин, після чого проціджують і розбавляють водою, дотримуючись співвідношення: 1 л настою на 3 л води.

Застосовувати хімічні препарати на смородині з ягодою слід вкрай обережно і тільки в тому випадку, якщо жоден з безпечних методів не приніс результату. Інсектициди використовують не пізніше, ніж за місяць до настання зрілості смородини.

Профілактичні заходи

Тля на смородине как бороться народными средствами Фото ВидеоЯкщо на садовій ділянці були виявлені вогнища ураження попелиць, то садівник повинен бути завжди напоготові. «Вірні» друзі попелиці, мурахи, постараються і рознесуть шкідника по всьому саду. Щоб скоротити трудовитрати по боротьбі з крихітним, але ненажерливим шкідником, слід проводити профілактичні роботи, що запобігають її поява.

 1. Необхідно вести постійну боротьбу з садовими мурахами, які є переносниками попелиці з рослини на рослину, а на зиму ховають її у своїх мурашниках.
 2. Тримайте пристовбурне коло в чистоті. Своєчасно видаляйте бур’яни і, по можливості, висаджуйте в безпосередній близькості рослини, які відлякують шкідника: цибулю, часник, петрушку, коріандр, базилік. Серед квітів такими властивостями володіють пижмо, чорнобривці, календула, настурція, космея. Запах квітів не подобається попелиці, але приваблює корисних комах, які поїдають шкідника: сонечка і златоглазки.
 3. Видаляйте пошкоджені пагони і гілки, проводячи весняне і осіннє формування куща.
 4. Регулярно розпушуйте грунт під рослиною і по колу всієї крони.
 5. Очищайте стовбури смородини відшарувалася від кори, яка може служити укриттям для кладки яєць шкідника в зимовий період.

Безпечне і надійне засіб від попелиці на смородині — відео

Правильна підготовка кущів смородини до зимівлі і ранньовесняна профілактична обробка позбавить садівника від головного болю по боротьбі з попелицями. Але знати засоби, які допоможуть впоратися з шкідником необхідно, тому що непроханий гість може просимо з сусіднього дачного ділянки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: