Поради щодо вибору якісного подрібнювача для вашого саду

Сучасні дачники звикли до використання всіляких хімічних добрив, але навіщо витрачати гроші і завдавати шкоди своєму здоров'ю, якщо замість цього можна самостійно заготовляти такий корисний для рослин перегній. Його отримують з «сміття», зібраного на своїй ділянці. Висохлі квіти, листя і гілки, а також обрізки лози і винограду після зустрічі з садовим подрібнювачем для трави та гілок стають відмінним добривом, потрібно тільки дозволити йому перегнити в компостній ямі. Давайте ж розберемося, що це за «диво-машина» і якими позитивними функціями вона володіє.

Переваги використання садових подрібнювачів

Як випливає з назви, садовий подрібнювач призначений для подрібнення будь-якого садово-городнього сміття: як дрібних бур'янів, так і досить товстих гілок. Можна сказати, що в цьому і є його головна перевага, так як він допомагає садівникам позбутися від непотрібної рослинності.

Чи знаєте ви? Садовий подрібнювач нерідко називають чіппер або шредером.

Сьогодні виділяють кілька переваг даного виду спецтехніки: порівняно малу вагу і компактність, зручність при транспортуванні, легкість застосування та управління, наявність загартованих ножів.

Поради щодо вибору якісного подрібнювача для вашого саду Використовуючи садові подрібнювачі для гілок і трави, ви легко зможете зменшити обсяг сміття на своїй ділянці, а також мінімізувати трудомісткість процесу збирання території. Істотна економія вільного часу – це ще одна причина придбати настільки незамінного помічника. Після зустрічі з чіппер старі гілки, листя і висохла трава стають трухою, і після закінчення певного часу можуть стати відмінним добривом грунту. Завдяки оперативному процесу гниття з'являється можливість створення додаткового органічного шару, який здатний максимально захистити землю в період сильних морозів.

Види садових подрібнювачів

На сучасному ринку представлено досить багато видів садових подрібнювачів, і щоб вирішити, який краще вибрати, необхідно розуміти, чого саме ви від нього хочете. У більшості випадків покупці звертають увагу на два основні моменти: вид ножовий системи шредера і тип двигуна – електричний або бензиновий.

Дискова ножова система

Поради щодо вибору якісного подрібнювача для вашого саду Ножова система дискового типу представлена ​​у вигляді диска, доповненого сталевими ножами (їх може бути два і більше). Хід диска задається валом пристрою, після чого гострі ножі починають переробляти гілки, кору та інші частини рослин.

Читайте також:  Сальвія: фото квітів розсада коли садити і як правильно доглядати, розмноження

Важливо! Якість переробки і швидкість цього процесу залежать від особливостей матеріалу, що переробляється.

Найбільше дробарка з дисковою ножовий системою підходить для переробки трави, стебел і тонких гілок дерев. Також можна використовувати цей вид подрібнювача для сухих гілок, тільки в цьому випадку доведеться частіше заточувати або відразу міняти ножі.

Фрезерна ножова система

Фрезерна ножова система садового подрібнювача дещо відрізняється від попереднього виду, а її особливістю є суцільнолитий форма у вигляді шестерінки. У плані надійності і практичності вона стоїть на порядок вище дискової системи, тому відмінно підходить для переробки товстих гілок діаметром до 40-45 мм.

Поради щодо вибору якісного подрібнювача для вашого саду Ще одна незаперечна перевага фрезерного садового подрібнювача – самостійний механізм втягування гілок, який позбавить вас від необхідності постійно просувати гілки в воронку. Досить просто завантажити їх в садовий подрібнювач для трави та гілок, і можна буде деякий час займатися іншими справами, давши можливість системі переробити сміття.

Ви можете підібрати пристрій з реверсом і регулюванням фракції переробки, але не варто забувати, що траву і листя набагато зручніше переробляти в подрібнювачах з дисковою ножовий системою.

Як вибрати тип двигуна для садового подрібнювача

Різна садова техніка має свої особливості конструкції, основною складовою яких є силові установки бензинового або електричного видів. Шредер для переробки гілок та іншої рослинності нічим не відрізняється в цьому плані, тому логічно буде приділити увагу обом видам силових агрегатів, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Давайте розглянемо їх більш детально.

Електричний двигун

Поради щодо вибору якісного подрібнювача для вашого саду Подрібнювачі гілок та іншого садового сміття, на яких встановлений електричний двигун вважаються найбільш простими в експлуатації. При роботі з таким пристроєм можна не переживати про наявність палива в баку і не відволікатися на підвищений рівень шуму, який видає сама дробарка. Ще одним їх перевагою є легкість конструкції, завдяки якій переміщати пристрій по всьому дачній ділянці можуть навіть жінки. Електричний двигун вбереже ваші рослини від токсичних продуктів згоряння.

Важливо! Електричні садові подрібнювачі не вимагають трудомісткого обслуговування, а їх робота активується натисненням однієї кнопки. До недоліків використання подрібнювача з електромотором слід віднести залежність від мережі живлення (для переміщення по території вам знадобиться багатометровий подовжувач), меншу потужність порівняно з бензиновими моделями, обмеженість в плані перероблених матеріалів (наприклад електричні чіппер не можуть впоратися з гілками товщиною більше 4 см). Якщо ж у вас пропаде електроживлення, ви взагалі не зможете скористатися дробаркою, а суттєві перепади напруги здатні вивести її з ладу.

Читайте також:  Що потрібно перевірити на дачі після нещодавнього крижаного дощу

бензиновий мотор

Бензинові подрібнювачі гілок в більшості випадків оснащуються двотактними силовими установками (чотиритактні зустрічаються набагато рідше, хоча і мають вагому перевагу – простоту обслуговування і порівняно низький рівень шуму).

Поради щодо вибору якісного подрібнювача для вашого саду До основних переваг бензинової конструкції слід віднести велику силу мотора (здатний впоратися з гілками товщиною до 7 см) і відсутність необхідності в електроживленні, завдяки чому пристрій можна експлуатувати в будь-якому місці дачної ділянки.

Що стосується мінусів бензинових подрібнювачів, то не можна не згадати про їх високий рівень шуму, який досить часто дратує сусідів, великій вазі конструкції (в порівнянні з електричними моделями) і наявності шкідливих викидів в атмосферу. Крім того, бензинові подрібнювачі обходяться дорожче, так як вимагають матеріальних витрат на паливо і машинне масло.

Якою має бути потужність садового подрібнювача

Якщо ви не знаєте, як вибрати садовий подрібнювач, то перш за все рекомендуємо звернути свою увагу на потужність пристрою. Виходячи з цього показника, все подрібнювачі можна умовно розділити на три групи: аматорські моделі, моделі середнього класу і професійні пристрої.

Поради щодо вибору якісного подрібнювача для вашого саду «Аматорськими» прийнято називати садові подрібнювачі невеликої потужності (до 1, 6 кВт), які працюють від електричної мережі і мають ножевую систему дискового типу. Перед тим як ви зважитеся на покупку товару з цього класу, обов'язково треба запитати у продавця, з якого матеріалу виготовлені ножі (найкраще, якщо це виявиться загартована сталь). Такі пристрої важать до 20 кг і підходять для подрібнення гілок товщиною не більше 3 см.

Пристрої середньої потужності – це проміжний варіант між аматорськими та професійними измельчителями. Такі моделі можуть працювати як від електромережі, так і на бензині, а їх максимальна потужність досягає 2, 5 кВт. Садові подрібнювачі середньої потужності відмінно підходять для дачних і приватних ділянок, з невеликим і немолодим садом. Всі агрегати обладнані фрезерними ножами, тому легко справляються з гілками діаметром більше 4 см.

Що стосується професійних пристроїв, то вони представлені великими пристроями з досить великою вагою і потужністю до 4 кВт. Можуть оснащуватися як бензиновими, так і електричними двигунами, які дозволяють їм працювати тривалий час. Такі конструкції покликані справлятися з гілками, товщина яких відповідає 6-7 см. Більш того, отриманий подрібнений матеріал піддається пресуванню, в результаті чого ви отримаєте відмінну мульчу.

Читайте також:  Зимова обрізка на півночі і півдні — як не втратити дерево?

Поради щодо вибору якісного подрібнювача для вашого саду Професійні агрегати доповнені зручними воронками, потужним ріжучим механізмом фрезерного типу і здатні втягувати гілки без підштовхування. З огляду на їх високий рівень продуктивності, такі пристрої відмінно підійдуть для фермерських господарств, садів великої площі і т.д.

Поради щодо вибору, на що ще варто звернути увагу

Крім потужності садового подрібнювача, існують і деякі інші нюанси, які обов'язково варто враховувати в ситуації вибору. Наприклад, ножі повинні бути виготовлені із загартованої сталі або мати двосторонню заточку (коли одна сторона затупітся, вирішити проблему можна просто перевернувши ніж). Зручніше використовувати подрібнювач, у якого воронка для прийому переробляються залишків конусоподібна і досить широка (нахилені варіанти будуть ще більш зручними).

Слід звернути увагу і на те, чи входить в комплект до подрібнювача штовхач для сміття, особливо якщо пристрій не обладнане втягує механізмом. Незайвою функцією стане і перемикання робочих режимів, що допоможе підвищити продуктивність і знизить витрата бензину / енергії, а завдяки функції антісамозапуска можна попередити раптове включення пристрою після перепадів в мережі (маються на увазі електричні моделі).

Довше прослужать садові подрібнювачі, обладнані ножами попередньої різання, а наявний реверс прокрутить ножі в зворотному напрямку, якщо на них намоталася якась гілка. Також плюсом пропонованої продукції будуть такі, що додаються до неї захисні окуляри, які вам все одно доведеться купувати.

Вибираючи відповідний пристрій для подрібнення садового сміття, ви напевно помітите, що комбіновані моделі коштують дорожче, але не можна не враховувати, що вони мають кілька отворів, що дозволяють одночасно подрібнювати великий і дрібне сміття. В результаті за менший проміжок часу ви переробити велику кількість гілок і трави, а за це варто доплатити.

Ну і останнє, на що також варто звернути увагу, – це рівень шуму, який видає пристрій при роботі. Якщо передбачається використання обладнання на дачній ділянці, де точно є сусіди, то граничним шумовим порогом є 84 дБ.

Чи знаєте ви? Інтенсивність шуму в 120-130 дБ – це максимальне значення, яке може сприйняти людське слух (хоча навіть воно може супроводжуватися больовими відчуттями). При 200 дБ настає смерть.

DvaGusya