Редис посадка і догляд у відкритому грунті навесні Коли садити Фото Відео

Редис є одним з рекордсменів за вмістом вітаміну C, в ньому присутні вітаміни групи B і цілий комплекс важливих для людини мінералів. Вживання продукту в їжу покращує роботу сечовидільної системи, бронхів, печінки, серця, сприяє відновленню і очищенню організму. Немає такого дачника, який би не вирощував редис на своєму городі. Агротехніка цієї культури не є складною, але має свої особливості, які необхідно знати.

Строки сівби редиски навесні

Редис посадка и уход в открытом грунте весной Когда сажать Фото ВидеоПри визначенні строків посадки слід врахувати період вегетації сорту, кліматичні особливості регіону, рекомендації місячного календаря.

Залежно від сортової приналежності

Залежно від тривалості вегетаційного періоду сорти редиски діляться на кілька груп з різними термінами дозрівання. Цей фактор впливає на строки посадки культури:

 • ранньостиглі — дозрівають за 18-20 днів;
 • ранні — дозрівають за 20-30 днів;
 • середньостиглі — дозрівають за 30-35 днів;
 • пізньостиглі — дозрівають за 36-45 днів.

Посадку самих ранніх сортів можна виробляти, як тільки встановиться тепла погода і почне припікати сонечко. Редис є холодостійких культурою і спокійно витримує заморозки до -5-6°C, але при низькій плюсовій температурі сходів чекати доведеться довго.

Якщо на вулиці від +10°C до +15°C, паростки проклюнуться через тиждень. Коли повітря прогріється до +18-22°C, сходи з’являться вже на 4-й день. Сам коренеплід найкраще розвивається при температурі +20°C. Від цих даних і потрібно відштовхуватися, виробляючи посів.

В регіонах

При проведенні посівних робіт потрібно враховувати кліматичні особливості поточної весни. У кожному регіоні погода, сприятлива для сівби редиски у грунт, настає в свої терміни:

 • для Півдня Росії припустимо посів в останніх числах березня;
 • у середній смузі редис сіють ближче до середини квітня;
 • у Ленінградській області за сприятливої погоди до посіву приступають наприкінці квітня;
 • у Сибіру і на Уралі посів проводиться на початку травня або дещо пізніше.

Коли сіяти редиску навесні в 2019 році за місячним календарем

Згідно з Місячним календарем для кожної культури існують свої сприятливі і несприятливі дні посіву. Для овочів, що дають урожай надземної частини, і коренеплодів ці дати не співпадають.

Редис посадка и уход в открытом грунте весной Когда сажать Фото ВидеоВсі інші дні вважаються нейтральними з точки зору впливу фаз Місяця. Посадка в такі часові відрізки не дасть жодного істотного прискорення, ні затримки росту редиски.

Вирощування редиски у відкритому грунті

Редис хороший тим, що не вимагає розсадного методу вирощування. Насіння можна закрити безпосередньо в грунт. Агротехніка цієї культури нескладна, але, все ж, необхідно дотримуватися.

Вибір місця

Для грядки під редис потрібно виділити місце, яке хоча б кілька годин на день освітлюватиметься сонячними променями з півдня, сходу чи заходу. Ділянка має бути захищене від сильних вітрів, що висушують грунт. Глиниста земля цій культурі не підійде.

Редис воліє пухкий і легкий грунт з нейтральною або слабокислою реакцією. Поліпшити важкий глинистий грунт можна додатковим внесенням піску і торфу.

Підготовка грядки

Редис посадка и уход в открытом грунте весной Когда сажать Фото ВидеоГрядку для коренеплоду готують з осені. Якщо ви не встигли цього зробити, не пізно приступити до підготовки грунту навесні. Землю необхідно скопати, розпушити і внести органічні добрива (1 відро компосту або перегною на кожний кв. метр площі). Разом з добривами землю ще раз перекопують на штик лопати.

Додатково під перекопування вносять і мінеральні добрива (40 г суперфосфату і 20 г сірчистого калію на кв. м з осені і 15 г аміачної селітри навесні). За 2 тижні до посіву землю розпушують і вирівнюють поверхню грядки.

Сівозміна

Правила сівозміни слід дотримуватися для того, щоб земля сильно не виснажувався і не була заражена личинками комах та спорами грибів, перед якими вразлива культура, яка буде посаджена на даній ділянці. Для кожної культурної рослини існує свій перелік бажаних і небажаних попередників, а також послідовників.

Редису в якості попередників підійдуть всі культури, окрім споріднених рослин з сімейства хрестоцвітних (це такі овочі, як капуста, салат, гірчиця, дайкон, редька і сам редис). Якщо ви хочете отримати хороші великі коренеплоди, враховуйте рекомендації фахівців.

Підготовка насіння перед посівом

Редис посадка и уход в открытом грунте весной Когда сажать Фото ВидеоПередпосівна підготовка насіння підвищує відсоток їх схожості, прискорює проростання, підвищує життєздатність сіянців. Для цього проводяться наступні процедури:

 1. Калібрування. Насіння калібрують за допомогою сольового розчину, щоб заздалегідь відсіяти порожні і висохлі насіння. Розчин готують з 200 мл води і 1 ч. л. солі. Насіння висипають в солону воду і чекають на 5-10 хвилин. Ті насіння, що осядуть на дно, придатні для посадки, їх промивають у чистій воді. Спливли насіння можна викинути, толку від них не буде.
 2. Знезараження. Найпростіший метод протруїти насіння — замочування в слабкому розчині марганцівки на 20-30 хвилин. В результаті цієї процедури гинуть бактерії, віруси, спори грибів, які могли зберігатися в посадковому матеріалі. Деякі використовують замість марганцівки розчин перекису водню. Після маніпуляції насіння необхідно промити в проточній воді.
 3. Замочування в розчині стимуляторів росту. Можна використовувати такі препарати, як Епін, Циркон, Гетероауксин, сік алое. Використовувати препарати потрібно згідно з інструкцією. Така обробка підвищує імунітет рослин, покращує їх адаптаційні здібності, прискорює ріст. Після замочування в стимуляторах насіння не промивають у воді, а відразу висушують і використовують для посадки.

Підсушити насіння необхідно для того, щоб вони не злиплися, а залишалися сипучими. Провівши всі три види обробки поетапно, ви отримаєте повністю готовий до посадки матеріал.

Способи посіву

Редис посадка и уход в открытом грунте весной Когда сажать Фото ВидеоСівба редиски можна робити різними способами. Тут, як кажуть, хто на що здатний. Класичний метод передбачає посів в борозенки глибиною 2-3 см і міжряддями шириною 15-20 см. Перед посадкою борозни необхідно пролити водою, а після посіву насіння присипають землею і ущільнюють її. Технологія посіву може бути і дещо інший:

 • Метод посіву під плівку застосовується ранньою весною при низьких температурах. Посіяний під укриття редис дасть більш ранній урожай.

На початковому етапі діють так само, як і при класичному способі посіву. Насіння загортають в борозенки, присипають грунтом і ущільнюють посадки. Потім над грядкою встановлюють дуги, які обтягують зверху плівкою. Цей метод використовують і в суху вітряну погоду, для того щоб не пересушивалась грунт.

 • З недавніх пір прижився метод посіву з використанням решітки з-під яєць. Він ідеально підходить власникам маленького ділянки, які економлять посадкову площа.

Земля перед посівом не вимагає ретельної очистки від кореневищ бур’янів, так як в подальшому прополка не знадобиться. Ґрати з-під яєць в даному випадку використовують в якості своєрідних касет. Її вдавлюють в землю, в результаті чого виходять рівномірно розташовані клітинки. У кожній з комірок необхідно заздалегідь виконати невелику дірочку. Потім насіння розкладають в отвори на дні касет і засипають грунтом.

 • Ще більш економний метод посіву передбачає використання дошки зі зробленими на ній зубчиками, залишають в землі отвори завглибшки 1-2 см і розташованими з кроком 5х5 див.

Дошку, відіграє роль маркера, кладуть зубцями вниз і ходять по ній, щоб вона щільніше вжалась в землю і залишила там отвори. В кожну з цих лунок потім закладають насіння. Посадка проводиться без міжрядь, на 1 кв. м площі таким способом можна розмістити до 400 штук насіння і зібрати до 5 кг врожаю.

Які культури можна посадити поруч з редисом на грядку

Редис посадка и уход в открытом грунте весной Когда сажать Фото ВидеоНе обов’язково заповнювати грядки однією і тією ж культурою. Суміщені посадки дозволяють отримати більше овочів на одній площі. Крім того, рослини можуть надавати один на одного благотворний вплив. Наприклад, посаджена поряд з редисом кущова квасоля поліпшить його смак і відлякає крестоцветную блошку.

В якості захисників від шкідника можуть виступити такі культури, як листовий і качанний салат.

 • В якості сусідів для редиски підійде зелень: шпинат, кріп, петрушка. Поруч можна посадити цибулю, часник, капусту, моркву.
 • У безпосередній близькості будуть добре рости: огірки, томати, полуниця, кукурудза, горох.

Догляд за редискою після посіву

Ретельного і регулярного догляду редиска особливо потребує перші дні після посіву. Коли рослини зміцніють, уваги їм потрібно менше.

Поливи

Редис — це та культура, якій потрібна підвищена вологість. Забезпечити її можуть тільки регулярні поливи. Зрошувати грядку з редискою необхідно щодня. Пересихання грунту може привести до того, що паростки загинуть. Поливати редис краще в ранкові години. Найбільше вологи рослинам знадобиться в період, коли почнуть наливатися коренеплоди. Але потрібно пам’ятати про те, що у всьому необхідний баланс. Від надмірного перезволоження редиска може загнити, тому не перетворюйте грядку в болото.

Проріджування

Редис посадка и уход в открытом грунте весной Когда сажать Фото ВидеоДо проріджування редиски приступають через 5 діб після появи сходів. До цього часу на рослинах є по два справжніх листочка. Прорідити сходи потрібно таким чином, щоб сіянці опинилися на відстані 2 см один від одного. Це змусить листя витягатися вгору, що перешкоджає утворенню стрілок.

Через 30 днів можна ще раз прорідити редис. На цей раз висмикують слабкі паростки і приділяють увагу загущене місцях. Третій раз процедуру проводять незадовго до збору врожаю, витягуючи дозрілі і великі коренеплоди, а дрібні залишаючи для нарощування маси.

Проводять проріджування виключно після поливу, коли земля досить м’яка. При висмикуванні зовсім юної порослі ґрунт біля залишилися рослин притримують руками. Ця процедура необхідна для збільшення кількості та поліпшення якості врожаю.

Підживлення

Редис посадка и уход в открытом грунте весной Когда сажать Фото ВидеоЯкщо посів редиски проводився в удобрену землю, підживлення йому не потрібна. Вегетаційний період рослини досить короткий. У тому випадку якщо грунт не удобрялся і рослини не дуже добре ростуть, проводять одну-єдину азотну підгодівлю.

Можна внести в грунт настій коров’яку, курячого посліду або мінерального добрива (1 ст. ложка аміачної селітри на 10 л води).

У період наливання плодів допустимо підгодувати редиску зольним настоєм, але це зовсім необов’язково.

Хвороби і шкідники

Які-небудь хвороби просто не встигають розвинутися за короткий вегетаційний період. Найнебезпечніший шкідник, здатний завдати шкоди редисці — хрестоцвіті блішки.

Вплив комах можна розпізнати за сповільненого росту сходів і появи потворних листя. В якості профілактики посадки опудривают деревною золою або тютюновим пилом. Можна також вкривати посіви плівкою або агротекстилем.

Часті питання садівників

Редис посадка и уход в открытом грунте весной Когда сажать Фото ВидеоНовачкам не завжди зрозуміло, які саме помилки при вирощуванні редиски призводять до тих чи інших проблем. Зате відповіді на подібні питання відомі фахівцям, які охоче діляться інформацією з усіма бажаючими.

Що робити, щоб редиска не гірчила

Причин того, чому коренеплід виростає гірким, одразу кілька. Таке може статися, якщо редису не вистачило вологи або кисню в результаті заростання гряд бур’янами, дуже густих посадок. Гіркий смак плоди набувають також у результаті перезрівання. Саме тому редис потрібно своєчасно поливати проріджувати, прополювати і рихлити. Прибирати урожай необхідно своєчасно.

Щоб не йшла в стрілку

Редис посадка и уход в открытом грунте весной Когда сажать Фото ВидеоНайчастішою причиною стрілкування редиски є спекотна погода, саме тому краще вирощувати культуру навесні і наприкінці літа. Оптимальна температура для вирощування коренеплодів — 18-20°C.

Призводити до появи стрілки може також неправильний полив, як дуже рідкісний, так і рясний. Поливайте грядку в такому режимі, щоб земля завжди залишалася злегка вологою.

Нестача вологи особливо небезпечна в момент появи першої пари справжніх листків. Третя причина полягає в надмірній кількості світла. Редис відноситься до культур, яким необхідний короткий світловий день. Якщо його вирощування довелося на літні місяці, закривайте грядку світлонепроникним матеріалом з 6 вечора до 6 ранку.

Як попередити розтріскування редиски

На початкових етапах вирощування редиски до розтріскування призводять нерівномірний полив і дуже густі посадки. При густому посіві рослини починають відчувати брак світла, який і призводить до того, що коренеплоди лопаються. Те ж саме відбувається, якщо рослина відчуває дефіцит вологи і раптом отримує її відразу у великому обсязі.

Не можна перетримувати на грядці дозрілий редис, це також призведе до розтріскування. Додаткової профілактикою небажаного явища буде використання добірних свіжих насіння та дотримання правил сівозміни.

Скільки разів можна садити редис за сезон

Щоб отримати хороший урожай редиски, його садять до 4 разів за сезон з перервою на спекотні літні періоди. Перший посів проводять в квітні, другий раз культуру висаджують розсадою на початку червня, третя посадка проводиться знову розсадним методом на кордоні липня і серпня, 4 посів проводиться в останнім дні літа. Для того щоб отримати урожай редиски восени, в північних регіонах використовують опалювальні теплиці, а в середній смузі культура дозріває прямо на гряді.

Як виростити великий редис — відео

Користь коренеплоду доведена науковими дослідженнями. Соковиту солодку редиску люблять і стар і млад, а щоб вона вийшла саме такою, використовуйте ті поради, якими ми поділилися. Тоді ви з задоволенням будете відправляти коренеплід в рот прямо з грядки або додавати його щодня в салати на вашому столі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: