Сансевієрія — домашня рослина-стоїк

Ми не зустрічали більш стійкої кімнатної рослини, ніж сансевієрія (або Тещин язик).

Сансевієрія — домашня рослина-стоїк

Їй не страшні ні сухе повітря, ні протяги, ні густа тінь, ні прямі сонячні промені, інформує dvagusya.com.ua.

У притіненому місці сансевієрія сповільнить зростання, в глибокій тіні взагалі рости не буде, але при цьому рослина все одно буде жити, а на сонці ряболиста стане ще більш яскравою, та ще й порадує цвітінням. Єдино, чого не переносять всі сансевієрії, — надлишковий полив, особливо взимку.

Через різноманітність сортів сансевієрія набирає популярність у всьому світі. Причому ціни на нові сорти настільки величезні, що не піддаються розумінню звичайної людини. Наприклад, минулого року на виставці в Таїланді був представлений новий сорт за стартовою ціною… 500 тисяч гривень.

Сансенвієрію скрізь називають по-різному. В Європі її називають Тещин язик, в США — зміїна коса, в нас — щучий хвіст. А всьому виною поперечні смуги на жорстких прямостоячих листках. Залежно від виду листя можуть бути високі і низькі, вузькі і широкі. Але всі види мають здатність очищати не тільки повітря, але і енергетику простору від негативних думок і слів. А ще рослина чуйно реагує на психічний і фізичний стан людей. Хворобливий зовнішній вигляд рослини буде сигналізувати про неблагополуччя, а густі і соковиті листя сансевієрії будуть служити доказом того, що в будинку панують радість і щастя. Цю дивовижну кімнатну рослину можна не пересаджувати багато років, рідко годувати, помірно поливати. У мене ростуть дві сансевиерии. Одна з них має довгі м'ясисті листя, і на них чітко видно темні поперечні смуги. Інша — невисока, з широким коротким листям із золотистою облямівкою по краях листа. Землю для них використовую магазинну, ту, що для сукулентів. Обов'язково кладу на дно дренаж. З весни до осені поливаю свої квіти один раз на тиждень, в зимовий час — один раз на місяць. Розмножую їх листовими живцями, пагонами або діленням кореневища. Перед посадкою в компост даю деленкам трохи підсохнути. Ряболисті сорти краще розмножувати діленням кореневища, бо при розмноженні листовими живцями особливості сорту часто губляться.

Читайте також:  Як виростити антуріум, правила вирощування та догляду за квіткою

Радимо всім розвести сансевієрію, особливо якщо у вас у квартирі вузькі підвіконня, а повітря сухе і жарке. Цій простій рослині потрібно зовсім небагато місця, Вашої уваги і турботи, зате будь-яка його форма буде цікава і приваблива. А химерне забарвлення її ряболистих сортів здатне зробити сансевієрію гідним конкурентом навіть гарноквітучих кімнатних рослин. І повірте, ця скромна на вигляд рослина обов'язково обдарує вас ніжними ароматними квітами, чимось схожими на гіменокалліс, тільки в мініатюрі. Для того, щоб побачити цвітіння сансевієрії, буде потрібно не так багато часу. Головне, не поспішайте пересаджувати її в живильну землю і в горщик великого розміру. Тіснота і пісок обов'язково створять чудеса!

DvaGusya