Вигонка тюльпанів до 8 березня в домашніх умовах Покрокова інструкція Фото Відео

На 8 березня прийнято дарувати жінкам подарунки і обов’язково квіти. Тюльпани – одні з найпопулярніших первоцвітів. Вони символізують собою прихід весни і пробудження природи. Вигонки тюльпанів кожен може зайнятися самостійно в домашніх умовах. Дотримуючись технологію, можна підлаштувати терміни, що розпустяться квіти саме до Міжнародного жіночого дня. Такий букет будуть раді отримати ваші рідні і знайомі. А можна порадувати яскравими і ніжними квітами себе кохану.

Рекомендовані сорти тюльпанів для вигонки будинку

Выгонка тюльпанов к 8 марта в домашних условиях Пошаговая инструкция Фото ВидеоЩоб тюльпани могли зацвісти в домашніх умовах, важливо правильно підібрати сорт. Для більш ранньої вигонки в січні і лютому підходять не всі сортові варіації. Якщо отримати цвітіння треба до початку весни, вибір істотно розширюється. Для домашньої вигонки можна купувати бахромчаті, попугайные, лілієцвітні, махрові пізні тюльпани і більшу частину Дарвинновых гібридів. Для всіх цих видів не потрібно занадто тривалий період охолодження цибулин.

Кращими сортами для ранньовесняної вигонки вважаються:

 • червоні – Princess Victoria, Ad Rem, world’s Favourite, Abba, Dow Jones, Leen van der Mark;
 • білі – The Mounties, Calgary, Casablanca, Hibernia, Inzell, Mount Tacoma;
 • жовті – Golden Oxford, Fringed Elegance, Hamilton, Holland Emotions, Jewel of Spring;
 • рожеві – Holland Princess, Peerles Pink, Ollioules, Esther, Baronesse, Angelique;
 • фіолетові – Barcelona, Blue Champion, Blue Heron, Louvre;
 • помаранчеві – Apeldoorn’s Elite, Ballerina, Cairo, king’s Orange, Orange Princess;
 • малинові з каймою – Madison Garden, Horizon, Guus Papendrecht;
 • бузкові – Peach Blossom, Don Quichotte.

Выгонка тюльпанов к 8 марта в домашних условиях Пошаговая инструкция Фото ВидеоУспішної вигонці сприяє використання різних добрив та біостимуляторів. Завдяки цьому, сьогодні одержати цвітіння в домашніх умовах реально навіть від примхливих сортів. Купити посадковий матеріал можна в садових центрах, інтернет — магазинах, у квітникарів, які мають приватні колекції.

Від правильного вибору посадкового матеріалу залежить половина успіху, решта – зусилля, що прикладаються квітникаркою.

Коли садити тюльпани на вигонку до 8 березня: терміни

Щоб точно визначити терміни посадки цибулин тюльпанів для вигонки, необхідно знати особливості їх вегетації. Період спокою у цибулин триває 16 тижнів. Процес вкорінення і зростання квіткової стрілки додатково займає 3 тижні.

Выгонка тюльпанов к 8 марта в домашних условиях Пошаговая инструкция Фото ВидеоТаким чином, легко підрахувати, що загальний час з моменту посадки до появи бутонів становить 19 тижнів. Щоб отримати квітучі рослини на 8 березня, посадити їх потрібно в останній тиждень жовтня. За цим же принципом розраховують терміни посадки для вигонки до інших свят або урочистим датам.

Підготовчі роботи перед посадкою тюльпанів

Приготування до посадки включають в себе вибір відповідного контейнера і грунту, а також підготовку самого садивного матеріалу.

Вибір грунту і тари

Вибір ємності для посадки залежить від того, яка кількість цибулин буде використовуватись для вигонки. Це можуть бути як невеликі пластикові або керамічні горщики, так і ящики або контейнери. При виборі тари потрібно врахувати, що її мінімальна висота повинна становити 15-20 див. В один горщик діаметром 15 см можна посадити не більше 3-4 цибулин.

Выгонка тюльпанов к 8 марта в домашних условиях Пошаговая инструкция Фото ВидеоЯкщо садивного матеріалу значно більше, краще вибрати подовжений контейнер прямокутної форми, де тюльпани будуть посаджені в один ряд.

Грунт для посадки цибулин повинен добре пропускати повітря і вологу, тому краще вибирати пухкий субстрат. При цьому бажано, щоб земля була родючою. Скласти суміш самим можна з:

 • 2 частин садової землі;
 • 1 частини перегною;
 • 1 частини річкового піску.

Замінити пісок можна гранулами перліту або вермикуліту. Перед використанням землю необхідно пропарити в духовці протягом півгодини або пролити окропом з додаванням кристалів марганцівки.

Якщо немає можливості використовувати самостійно приготований субстрат, придбайте в спеціалізованому магазині грунт на основі торфу.

Вибір цибулин і підготовка до посадки

Выгонка тюльпанов к 8 марта в домашних условиях Пошаговая инструкция Фото ВидеоДосвідчені квітникарі рекомендують перед посадкою на вигонку «роздягнути» цибулини. Ця процедура не є обов’язковою, однак допомагає більш швидкому проростанню. Також лусочки краще видалити, якщо ви сумніваєтеся в якості посадкового матеріалу. На очищених цибулинах відразу видно цятки, що є ознаками грибкових хвороб і підгнилі місця.

Обов’язково проведіть процедуру протруєння. Для цього цибулини замочують у розчині марганцівки або відповідних препаратів («Максим», «Фітоспорин»). Час обробки – 20-30 хвилин. Після цього можна проводити посадку.

Як правильно посадити тюльпани на вигонку

Выгонка тюльпанов к 8 марта в домашних условиях Пошаговая инструкция Фото ВидеоПосадка цибулі на вигонку не займає багато часу і здійснюється досить просто. Для цього необхідно:

 • заповнити контейнер заздалегідь підготовленим грунтом;
 • злегка зволожити субстрат відстояною водою з лійки;
 • заглибити цибулини в грунт так, щоб б приблизно 1/3 залишалася над поверхнею ґрунту;
 • для кращого збереження вологи можна прикрити тару зверху целофановим пакетом або накрити іншим пластиковим контейнером;
 • після посадки на вигонку тюльпани прибирають у прохолодне місце.

Оптимальні умови для процесу укорінення – температура 5-9 °C і вологість повітря 70%. В домашніх умовах цим вимогам відповідають, як правило, нижній відсік холодильника і засклений балкон. При можливості можна поставити ємність з цибулинами в льосі або підвалі.

Особливості догляду

Выгонка тюльпанов к 8 марта в домашних условиях Пошаговая инструкция Фото ВидеоВ процесі вигонки за цибулинами обов’язково потрібно стежити, щоб вони не пересохли і не підмерзли. Особливо, якщо ємність з тюльпанами стоїть на заскленій лоджії або балконі, де температурний режим може бути нестабільним. Земля не повинна повністю висихати. Періодично стану ґрунту перевіряють і при необхідності по трохи зволожують. Проводите огляд цибулин хоча б раз на тиждень.

Після того як з’явилися паростки досягнуть висоти 4-5 см, контейнер можна виставляти на світло. Зазвичай це відбувається на початку лютого.

Для подальшої вигонки найкраще підійде кімнатний підвіконня, так як саме тут підтримується необхідна тюльпанам в цей період температура 15-18 °C.

Однак прямі сонячні промені потрапляти на рослини не повинні. Якщо у вашій квартирі тільки південний підвіконня, організуйте притінення за допомогою аркуша білого паперу або марлі.

На початковому етапі зростання тюльпани можна підгодувати азотовмісні добривами (аміачною селітрою, розчином сечовини по інструкції). У той час, коли почнуть з’являтися бутони, можна внести сульфат калію або кальцієву селітру.

Гострої необхідності у внесенні добрив немає, якщо для вигонки був узятий підходящий грунт, а самі цибулини досить великого розміру.

Як проводити зрізання квітів

Зрізання тюльпанів виробляють після того, як бутони забарвляться. Роботи слід виконувати вранці, рослини повинні бути не политі. Тюльпани зрізують біля основи стебла разом з листям, використовуючи гострий ніж. При необхідності квіти можна зберегти в прохолодному приміщенні з температурою 5 °C.

У флористиці сьогодні використовується новий дизайнерський прийом. Тюльпани ставлять у прозору вазу разом з цибулинами. До речі, в цьому випадку букет простоїть значно довше. Якщо з якихось причин тюльпани були готові до зрізування раніше, ніж потрібно, їх можна зберегти в холодильнику, попередньо загорнувши в папір по кілька штук. В таких умовах тюльпани будуть продовжувати своє зростання навіть без цибулин і добре збережуться протягом 2-х тижнів.

Выгонка тюльпанов к 8 марта в домашних условиях Пошаговая инструкция Фото ВидеоВажливо, щоб рослини були повністю позбавлені доступу світла, інакше відбудеться викривлення стебел. По завершенню зберігання квітів роблять новий зріз, знову обертають їх папером і ставлять у воду. Протягом 30 хвилин тюльпани напитаются вологою і відновлять тургор, після чого папір прибирають. Тепер букет повністю готовий. Квітами можна прикрасити інтер’єр або вручити їх в якості подарунка.

Догляд за цибулинами тюльпанів після вигонки

В процесі вигонки рослини віддають цвітінню всі свої сили і запас поживних речовин. При цьому порушується природний життєвий цикл тюльпанів. Після цвітіння необхідно залишити цибулини в землі на місяць або трохи менше при кімнатній температурі. Грунт продовжують потроху зволожувати, щоб цибулини не висихали.

Потім цибулинки дістають із землі і просушують. Тепер їм необхідний період спокою, який триває близько 1,5 місяців. Зберігати цибулини потрібно в прохолодних умовах. Після цього їх висаджують у відкритий грунт або продовжують зберігати до осені. У тривалому періоді зберігання більше за інших потребують пізні сорти тюльпанів.

Корисні поради

Выгонка тюльпанов к 8 марта в домашних условиях Пошаговая инструкция Фото ВидеоЦибулинні квіти хороші тим, що дозволяють добитися їх цвітіння в будь-який час року, створивши для цього певні умови. Цей процес якраз і називається вигонки. Ось на що слід звернути увагу:

 1. Цибулини тюльпанів не тільки повинні бути великими, але і важкими, без слідів пошкоджень. До висадки їх зберігають у сухому темному місці.
 2. Якщо ви не хочете тижнями охолоджувати посадковий матеріал в домашніх умовах, зверніть увагу перед покупкою на наявність позначки «для зимової вигонки». Такі цибулини вже пройшли період охолодження на виробництві, їх можна висаджувати в горщики і утримувати при кімнатній температурі.
 3. Садити тюльпани на вигонку можна в звичайні глиняні горщики, які потім слід помістити у вишукані кашпо, щоб квіти стали справжньою окрасою інтер’єру.
 4. На той період, поки цибулини проростають, поверхня ґрунту можна задекорувати, розклавши зверху мох або гравій.
 5. Якщо ви не плануєте робити зрізання, в одну ємність слід садити цибулини однакового розміру і сорту, щоб під час цвітіння тюльпани виглядали гармонійно.
 6. Дренажний отвір у дні горщика має бути досить великим. Щоб він повноцінно виконував свою функцію, зверху його прикривають глиняним черепком.
 7. При посадці декількох цибулин слідкуйте за тим, щоб вони не торкалися стінок горщика.
 8. Залишаючи тюльпани цвісти в горщику, їм необхідно забезпечити правильний регулярний полив. Грунт завжди повинна залишатися трохи вологою.
 9. Для більш тривалого цвітіння первоцвітів в горщику раз в тиждень підживлюють розчином комплексного добрива.
 10. Якщо ви проводите період охолодження цибулин самостійно, скорочувати його не рекомендується, інакше якісного цвітіння ви не отримаєте.
 11. Тримати тюльпани на яскравому світлі слід до тих пір, поки не почнеться розпуск бутонів. Після цього квіти краще прибрати з вікна, так як вони не виносять яскравого сонця, протягів і перепадів температури.

Корисне відео

Вигонка тюльпанів в домашніх умовах. Я саджу

Що робити з тюльпанами після вигонки

Самостійна вигонка тюльпанів в домашніх умовах вимагає певних зусиль і терпіння, але якщо ви все зробите правильно, результат буде подібний до дива. З непоказних на вигляд цибулин з’являться крихкі і ніжні квіти, які обов’язково подарують вам весняний настрій.

 • Читайте також:
 • Коли восени садити тюльпани
 • Коли садити нарциси у відкритий грунт восени
 • Коли викопувати жоржини на зиму і як зберігати
 • Вигонка гіацинтів до 8 березня в домашніх умовах
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: