Діагностика стенокардії — навантажувальні тести, сцинтиграфія серця, коронарографія

Діагноз стенокардія засновують на даних ряду загальних лабораторних клінічних досліджень, результати спеціальних кардіологічних методик обстеження. Перед їх проведенням пацієнту з підозрою на це захворювання необхідно пройти огляд у кардіолога.

Огляд і клінічне обстеження

Діагностика будь-якого захворювання починається зі збору медичного анамнезу, опитування та первинного огляду пацієнта. Скарги при стенокардії зводяться до періодичних гострих больових нападів в області серця або за грудиною. Болі при стенокардії носять стискаючий характер, іррадіюють в спину, руки і щелепи. Напад триває декілька хвилин (від 2-3 до 15), настає в результаті стресу або перенапруги. Супутніми симптомами можуть бути:

  • підвищення артеріального тиску;
  • прискорене серцебиття;
  • задишка;
  • ліпоїдна дуга на рогівці;
  • нудота;
  • слабкість;
  • підвищена пітливість.

Огляд після опитування включає в себе вимір частоти серцевих скорочень (пульсу), артеріального тиску (міряється на обох руках), розрахунок індексу маси тіла (зайва вага є одним з провокуючих чинників), прослуховування серця з застосуванням фонендоскопа. Після попереднього діагнозу пацієнт направляється на здачу аналізів і кардіологічне обстеження.

Діагностика стенокардії — навантажувальні тести, сцинтиграфія серця, коронарографія

Лабораторна діагностика

Даний вид діагностики при виявленні стенокардії спрямований на визначення рівня глюкози, креатиніну, холестерину, жирів і ряду інших показників. Відхилення їх від норми свідчать про порушення серцевої діяльності, дозволяють діагностувати супутні провокують патології (ішемію міокарда, атеросклероз судин та ін). Призначаються наступні аналізи:

  • загальний аналіз крові;
  • біохімічний аналіз крові;
  • аналіз сечі.

Електрокардіограма

Обстеження допомагає зафіксувати електричні імпульси серця і на основі отриманих даних оцінити якість його роботи та стан серцевого м’яза. Проведення ЕКГ (електрокардіограми) в інтервалах між нападами стенокардії під час первинної діагностики захворювання малоінформативно, допомагає виявити ішемію міокарда в рамках добового обстеження на Холеру. Аналіз призначається для уточнення функціонального класу хвороби і визначення характеру порушень серцевої діяльності.

Читайте також:  Закреп після пологів — види і симптоми, народна терапія і дієта

Ехокардіографія

При недостатній інформативності електрокардіограми ехокардіографія при діагностиці патології допомагає уточнити скорочувальну здатність серця, наявність патологічних змін у серцевому м’язі, зафіксувати шуми та інші патології. Обстеження проводиться із застосуванням спеціального апарату, який фіксує електричну діяльність міокарда. Стенокардія діагностується при виявленні кардіоміопатій, ішемії, порушень автоматизму і провідної системи серця.

Діагностика стенокардії — навантажувальні тести, сцинтиграфія серця, коронарографія

Функціональні навантажувальні тести

Біль і задишка при стенокардії проявляються в основному під час або після фізичного навантаження, тому важливу роль у діагностиці хвороби відіграють функціональні навантажувальні тести. Для їх проведення використовується спеціальний велотренажер, тому обстеження носить назву велоергометрія. Під час вправ проводять виміри основних показників, виявляючи локалізацію і протяжність вогнища патології, функціональний клас стенокардії.

Коронарографія

Дослідження полягає у проведенні рентгенографії в кількох проекціях з контрастним речовиною, що вводяться в коронарний посудину. Є одним з найбільш точних методів виявлення атеросклеротичних відкладень чи інших патологічних утворень при діагностиці серцево-судинних захворювань.

Сцинтиграфія серця

Обстеження теж являє собою рентген з контрастним речовиною, спрямований на визначення малюнка вінцевих артерій. Серцева сцинтиграфія в рамках діагностики захворювань серцево-судинної системи допомагає оцінити стан артеріальних стінок, прийняти рішення про необхідність стентування, ангіопластики або інших втручань.

Діагностика стенокардії — навантажувальні тести, сцинтиграфія серця, коронарографія

Позитронна емісійна томографія

Даний вид діагностики допомагає оцінити загальний стан тканин серця пацієнта при стенокардії, активність метаболізму, обмінних процесів в кардимиоцитах. З-за високої радіаційного навантаження призначається тільки при необхідності уточнення даних інших обстежень.

Відео

Інформація представлена у статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації по лікуванню виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

DvaGusya