Еральфон – інструкція по застосуванню препарату

Для лікування анемічних станів лікарі призначають медичний препарат Еральфон (Eralfon). Цей прозорий розчин для підшкірного і внутрішньовенного введення стимулює формування еритроцитів (еритропоез). Перед лікуванням потрібно консультація лікаря.

Склад і форма випуску

Медичний препарат Еральфон – це стимулятор гемопоезу у формі прозорого розчину без специфічного запаху. Ліки розливають по скляним ампулам об’ємом 1 мл В 1 контурній чарунковій упаковці міститься 5 ампул по 1 або 2 шт. в картонній пачці. Інструкція по застосуванню додається. Особливості хімічного складу Еральфона такі:

Активний компонент Допоміжні речовини
епоетин альфа альбуміну розчин (2,5 мг)
натрію цитрату пентасесквигидрат (5,8 мг)
натрію хлорид (5,84 мг)
лимонної кислоти моногідрат (0,057 мг)
вода для ін’єкцій (до1 мл)

Властивості препарату

Активний компонент эпоэтин альфа, будучи розробкою генної інженерії, стимулює еритропоез. Це діюча речовина прискорює ділення і дозрівання попередників еритроцитів, підвищуючи концентрацію червоних кров’яних тілець. Эпоэтин альфа діє локально. Важливо, що зазначений компонент взаємодіє тільки з еритроцитами, а участі у формуванні тромбоцитів і лейкоцитів не приймає.

При внутрішньовенному введенні концентрація епоетину альфа в крові визначається через 5-10 хвилин після ін’єкції. При підшкірному надходженні в організм, граничної концентрації в сироватці ліки досягає через 12 годин. Показник його біодоступності становить 25% незалежно від способу надходження препарату. Метаболізм речовини протікає в печінці, а виводиться препарат нирками з сечею.

Еральфон – інструкція по застосуванню препарату

Показання до застосування

Детальна інструкція по застосуванню Еральфона повідомляє, що медикамент рекомендований пацієнтам з нирковою недостатністю, які перебувають на гемодіалізі, при анемічних станах. Медичними показаннями для використання ліків є:

 • анемія у пацієнтів з солідними пухлинами;
 • анемічні стани при мієломній хворобі, хронічному лімфолейкозі, ревматоїдному артриті;
 • майбутня операція з ризиком крововиливу;
 • анемія у хворих на ВІЛ, імунодефіцит;
 • анемія у недоношених дітей (при масі тіла менше 1,5 кг).
Читайте також:  Магнітотерапія – показання та протипоказання до процедури

Спосіб застосування і дозування

Розчин Еральфон призначений для внутрішньовенного та підшкірного введення. Консервативне лікування препаратом включає 2 етапи:

 1. Корекція. Початкова доза при підшкірному введенні становить 30 МО/кг 3 рази на тиждень, при внутрішньовенному застосуванні – 50 МО/кг з аналогічним тимчасовим інтервалом. Лікування триває, поки показник гемоглобіну не досягне норми. Додатково пацієнту проводять лабораторне дослідження крові.
 2. Підтримуюча терапія. Описану вище знижують дозування в 1,5 рази. Потім коригують, враховуючи характер і стадію патологічного процесу, індивідуальні особливості організму.

Коригувати визначене дозування можна 1 раз в місяць, але попередньо потрібно здати загальний аналіз крові для визначення реального показника гемоглобіну (включаючи тромбоцити, гематокрит, феритин). Самолікування категорично протипоказано.

Особливі вказівки

При лікуванні Еральфоном потрібно регулярно контролювати показник артеріального тиску. Інструкція препарату містить список рекомендацій і особливих вказівок для застосування:

 1. Пацієнтам з артеріальною гіпертензією при лікуванні Еральфоном потрібно підвищити дозування гіпотензивних засобів.
 2. У пацієнтів з нирковою недостатністю на фоні застосування препарату сповільнюється метаболізм епоетину альфа, посилюється еритропоез.
 3. При стрибку гемоглобіну на тлі медикаментозної терапії не виключено розвиток тромботичних ускладнень.
 4. При хронічній формі ниркової недостатності, симптоми ішемії серця, серцевої недостатності граничне значення рівня гемоглобіну становить 100 – 120 г/л.
 5. Перш ніж почати медикаментозну терапію, важливо визначити реальні запаси заліза в крові пацієнта, а зробити це можна лабораторними методами.
 6. При лікуванні потрібно відмовитися від керування транспортними засобами, дотримуватися обережності при виконанні робіт, що потребують підвищеної концентрації уваги.
 7. У жінок репродуктивного віку з анемією не виключено відновлення менструації.

Еральфон – інструкція по застосуванню препарату

Лікарська взаємодія

Заборонено вводити пацієнту одночасно кілька лікувальних розчинів. Згідно інструкції по застосуванню, Еральфон знижує концентрацію циклоспорину на тлі підвищення ступеня зв’язування з еритроцитами. В цьому випадку необхідно відкоригувати запропоновану дозу циклоспорину. Інші відомості про лікарську взаємодію в інструкції відсутні.

Читайте також:  Приглухуватість гостра і хронічна — ознаки, діагностика і як лікувати

Побічні дії

Лікарський препарат Еральфон може спровокувати побічні ефекти. Інструкція по застосуванню містить повний список можливих скарг пацієнта:

 • грипоподібні симптоми: міалгія, артралгія, лихоманка, напади мігрені, сонливість, запаморочення;
 • серцево-судинна система: артеріальна гіпертонія, гіпертонічний криз, симптоми енцефалопатії, судоми;
 • органи кровотворення: тромбоцитоз, аплазія эритроидного паростка, тромбози шунта або артеріовенозної фістули;
 • лабораторні показники крові: при уремії – гіперкаліємія (надлишок калію в крові), гіперфосфатемія (надлишок фосфатів), зниження феритину в крові;
 • алергічні реакції: шкірний висип, набряк шкіри, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, симптоми екземи;
 • місцеві реакції: гіперемія і набряклість у місці ведення лікарського препарату;
 • інші: порфірія, артеріальна гіпотензія, імунні реакції.

Протипоказання

При підвищеній чутливості організму до діючих речовин Еральфона ліки не призначають. При епілептичному синдромі, онкології, тромбозі, тромбоцитозе, порфірії і хронічної печінкової недостатності препарат призначають з обережністю. Інструкція по застосуванню містить такі медичні протипоказання, як:

 • парціальна красноклеточная аплазія;
 • артеріальна гіпертензія;
 • порушене мозковий кровообіг;
 • перенесений раніше інсульт, інфаркт міокарда.

Умови продажу та зберігання

Еральфон є рецептурним препаратом, який можна купити в аптеці. По інструкції, ліки потрібно зберігати в холодильнику при температурі 2-8?C. Потрібно берегти ампули від дітей. Термін придатності засобу становить 3 роки.

Аналоги Еральфона

Якщо ліки не підходить або погіршує стан пацієнта, його можна замінити аналогом. Список препаратів з подібними фармакологічними властивостями включає:

 1. Аэприн. Це лікувальний розчин для лікування анемії різного походження. Препарат вводять підшкірно і внутрішньовенно, хімічний склад Еральфона і Аэприна ідентичний.
 2. Бинокрит. Розчин, необхідний для лікування анемії у дорослих і дітей. Терапію теж проводять у 2 етапи.
 3. Епоэтин. Цей медикамент ефективно пригнічує симптоматику анемії, змінює склад крові, концентрацію гемоглобіну в крові.
 4. Епостим. Ліки викликає менше побічних ефектів, але характеризується вибірковою дією в організмі.
Читайте також:  Нестача магнію в організмі — симптоми у жінок: як визначити дефіцит

Еральфон – інструкція по застосуванню препарату

Відгуки

Марія, 39 років

Внутрішньовенні ін’єкції Еральфон мені призначали після операції, коли різко впав гемоглобін. Лікування проходило в умовах госпіталізації, результатом я задоволена. При дотриманні інструкції поступово проходили симптоми анемії, з кожним днем відчувала себе краще. Препарат серйозний, і приймати його без дозволу лікаря протипоказано.

Ірина, 43 роки

Еральфон я приймала при низькому гемоглобіні. Перший недолік – не існує таблеток, тільки розчин для застосування внутрішньовенно та підшкірно. Доводилося користуватися платними послугами медсестри. Другий недолік – мене почали турбувати різкі перепади артеріального тиску. У підсумку довелося замінити ліки.

Світлана, 40 років

Лікувальний розчин Еральфон ефективний при гострій нестачі гемоглобіну в крові. Головне – дотримуватися інструкції по застосуванню та рекомендації лікуючого лікаря. Пройшла один курс – допомогло, більше це ліки не купувала. Його головний недолік – висока ціна і можливість купити не у всіх аптеках.

Інформація представлена у статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації по лікуванню виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

DvaGusya