Егілок – інструкція по застосуванню препарату

При патологіях серцево-судинної системи рекомендований препарат Егілок (Egilok) з групи бета1–адреноблокаторів. Медикамент має антиангінальну, гіпотензивну і противоаритмическим дією. Характеризується здатністю блокувати бета1–адренорецептори міокарда. Перед початком курсу потрібно звернутися до фахівця.

Склад і форма випуску

Лікарський препарат випускають у формі круглих таблеток білого кольору по 25, 50 і 100 мг активного компонента. Фасують Егілок на блістери по 10 шт. На кожній пачці міститься 3 блістери, інструкція по застосуванню. Хімічний склад:

Активний компонент Допоміжні речовини
метопрололу тартрат

(25, 50 або 100 мг)

целюлоза мікрокристалічна
карбоксиметилкрахмал натрію
кремнію діоксид колоїдний безводний
магнію стеарат
повідон К90

Властивості препарату

Егілок – це кардіоселективний блокатор ?-адренорецепторів, який швидко знижує частоту серцевих скорочень (ЧСС), серцевий викид і артеріальний тиск (АТ). Гіпотензивний ефект тривалий, пов’язаний з поступовим зниженням периферичного опору судин. При підвищеному АТ дія цього бета-адреноблокатора супроводжується зниженням маси лівого шлуночка, його розслабленням в діастолічну фазу. Інші фармакологічні властивості медикаменту:

 • зменшує потребу серця в кисні;
 • покращує кровопостачання міокарда і засвоєння кисню;
 • зменшує частоту нападів стенокардії;
 • знижує смертність від серцево-судинних захворювань у чоловіків з помірним підвищенням тиску;
 • незначно впливає на вуглеводний обмін;
 • знижує холестерин в крові;
 • подовжує період діастоли (час відпочинку серця).

Егілок – інструкція по застосуванню препарату

Метопрололу тартрат повністю абсорбується з травного каналу. Згідно інструкції, показник біодоступності становить 70% при одноразовому прийомі, 50% — при багаторазовому. Граничної концентрації в плазмі крові Егілок досягає через 1,5 – 2 години. Метаболізм відбувається у печінці з вивільненням неактивних метаболітів. Виводиться препарат нирками на 95%, у незміненому вигляді – 5%.

Показання до застосування Егілока

Лікарський препарат призначають при серцево-судинних захворюваннях, які супроводжуються порушенням ЧСС і нестабільністю ПЕКЛО. У числі медичних показань до застосування Егілока:

 • порушення серцевої діяльності, що супроводжується симптомами тахікардії;
 • артеріальна гіпертонія;
 • ішемія серця;
 • шлуночкова екстрасистолія, надшлуночкові аритмії, інші порушення серцевого ритму;
 • гіпертиреоз;
 • профілактика мігрені, повторних інфарктів міокарда, нападів стенокардії.

Спосіб застосування і дозування

Медичний препарат Егілок призначений для курсового застосування перорально. Таблетку випивають під час або після прийому їжі, її можна розламати на 2 половини. Щоб уникнути симптомів брадикардії, рекомендовану дозу підвищують поступово. По інструкції, максимальна доза становить 200 мг, варіюється в залежності від захворювання:

Назва захворювання Добова доза Курс лікування Примітка
артеріальна гіпертензія помірного ступеня 25-50 мг 2 рази/день. Підбирають індивідуально залежно від стадії патологічного процесу. поступово дозу збільшують до 100-200 мг/добу.
помірна стенокардія 25-50 мг 2-3 рази/день. за свідченнями підвищують до 200 мг за добу.
підтримуюча терапія після інфаркту міокарда 100-200 мг/день, розподілені на 2 прийоми (вранці та ввечері).
порушення серцевого ритму 25-50 мг 2-3 рази/добу. поступово підвищують до 200 мг/добу або додають інший противоаритмический препарат.
гіпертиреоз 150-200 мг/добу, розділені на 3-4 прийоми.
тахікардія по 50 мг 2 рази/день (до обіду і ввечері). збільшують до 200 мг за 2 добових прийому.
профілактика нападів мігрені 100 мг/добу за 2 прийоми. поступово підвищують до 200 мг/добу за 2 прийоми.

Особливі вказівки

Таблетки Егілок посилюють симптоми порушення периферичного кровообігу, тому запропоновані дози не можна перевищувати. Інші рекомендації описані в інструкції:

 1. При лікуванні препаратом необхідно контролювати показник ЧСС і ПЕКЛО, пацієнтам з цукровим діабетом – рівень глюкози в крові.
 2. Лікування хворих з діагнозом серцева недостатність можливе тільки після настання стадії компенсації основного захворювання.
 3. Анафілактичний шок протікає складніше у пацієнтів, які приймають таблетки Егілок.
 4. Належить поступово знижувати запропоновану дозу ліків – протягом 14 днів. В іншому випадку розвивається приступ стенокардії.
 5. При призначенні метопрололу хворим на бронхіальну астму потрібно додаткове застосування бета2-адреноміметиків, з феохромоцитомою – альфа-адреноблокаторів.
 6. На тлі застосування Егілока можуть розвиватися симптоми депресії, тому в такому клінічному випадку лікування потрібно припинити.
 7. Медикамент не призначають пацієнтам молодше 18 років.
 8. При керуванні транспортними засобами і заняття видами діяльності, що вимагають концентрації уваги, лікування Егілоком проводити з особливою обережністю.
 9. При появі симптомів брадикардії добову дозу препарату знижують або зовсім відміняють.
 10. Пацієнтам з нирковою недостатністю ускладненої стадії потрібен додатковий контроль функцій нирок.

Егілок при вагітності

При виношуванні плоду зазначений медикамент не заборонений до застосування, якщо користь для здоров’я матері вище, ніж загроза для внутрішньоутробного розвитку плоду. Акушери не виключають розвиток у новонароджених дітей симптомів артеріальної гіпотензії, брадикардії, гіпоглікемії і пригнічення дихальної функції. Застосування Егілока при лактації заборонено, оскільки діючі речовини виділяються з грудним молоком.

Лікарська взаємодія

Для посилення терапевтичного ефекту таблетки Егілок призначають одночасно з іншими медичними препаратами. Перед початком курсу важливо враховувати ризик лікарської взаємодії:

 1. У комплексі з Теофіліном, естрогенами, Індометацином слабшає гіпотензивна дія метопрололу.
 2. При поєднанні з Верапамілом лікарі не виключають зупинку серця, при змішуванні з етанолом – пригнічуючий вплив на нервову систему.
 3. При одночасному застосуванні з пероральними гіпоглікемічними засобами, інсуліном і підвищується ризик гіпоглікемії, барбітурати (пентобарбитал) прискорюють метаболізм метопрололу.

Егілок – інструкція по застосуванню препарату

Побічні дії Егілока

Медичний препарат добре переноситься організмом пацієнта, але лікарі не виключають виникнення побічних ефектів. В інструкції по застосуванню описані потенційні скарги пацієнта:

 • нервова система: запаморочення, мігрень, судоми, депресія, нічні кошмари, серцева недостатність, порушення пам’яті, зорові і слухові галюцинації;
 • травна система: ознаки диспепсії, запори, діарея, сухість у роті, болі в животі (біль у шлунку);
 • органи чуття: зниження гостроти зору;
 • дихальна система: задишка, риніт, бронхоспазм;
 • шкірний покрив: посилене потовиділення, алергічні реакції.

Передозування

При систематичному перевищенні вказаної дози таблеток Егілок порушується серцева діяльність, сповільнюється пульс. Загальні симптоми передозування:

 • блювота, нудота;
 • тремор кінцівок;
 • апное (короткочасна зупинка дихання);
 • асистолія (локальна зупинка кровообігу);
 • сплутаність свідомості;
 • ціаноз (посиніння губ);
 • гіперкаліємія або гіперглікемія.

Щоб нормалізувати стан пацієнта, першим ділом потрібно промити шлунок, викликати блювання. Після цього слід проводити симптоматичну терапію шляхом призначення кишкових адсорбентів, атропіну сульфату, глюконату, дофаміну, норадреналіну.

Протипоказання

Медикамент Егілок може зашкодити здоров’ю пацієнта. В інструкції по застосуванню представлений список медичних протипоказань:

 • синоатріальна блокада;
 • атріовентрикулярна блокада II або III ступеня;
 • бронхіальна астма;
 • порушене периферичний кровообіг;
 • кардіогенний шок;
 • брадикардія;
 • одночасне застосування з інгібіторами МАО;
 • вік до 18 років;
 • лактація;
 • цироз печінки;
 • підвищена чутливість до діючих речовин ліки;
 • непереносимість фруктози, галактози.

Умови продажу та зберігання

Медичний препарат продають в аптеці, але відпускають рецептом. Зберігати Егілок потрібно в прохолодному і сухому місці, недоступному для маленьких дітей. Термін придатності Егілок Ретард, Егілок становить 5 років, тоді як Егілок С – 3 роки.

Аналоги

Якщо ліки не підійшло, його потрібно замінити аналогом. Не менш ефективні медичні препарати та їхні характеристики:

 1. Беталок. Це таблетки розчин для внутрішньовенного введення з ідентичною діючою речовиною. Препарат має антиаритмічними, антиангінальними і гіпотензивними властивостями, продається за рецептом.
 2. Вазокардин. Медикамент має єдину форму випуску – таблетки для застосування всередину. По інструкції, препарат призначають при аритмії, стенокардії, артеріальної гіпертензії, але можливі виражені побічні ефекти з боку серцевої діяльності.
 3. Корвитол. Це білі таблетки різної концентрації діючої речовини – 50 і 100 мг. Дозування залежить від поставленого діагнозу. Щоб уникнути виникнення симптомів стенокардії добові дози підвищують поступово.
 4. Лидалок. Ліки, ефективне при хронічній серцевій недостатності та інших захворюваннях міокарда, що супроводжуються підвищенням кров’яного тиску, нестабільністю ЧСС.
 5. Метозок. Медикамент приймають 1 раз на добу – вранці, що є одним з важливих переваг. По ефективності – ліки нітрохи не слабкіше Егілока.
 6. Метокард. У числі медичних показань містяться захворювання серцево-судинної системи, які супроводжуються порушенням пульсу і показника кров’яного тиску. Медикамент призначають в комплексі.
 7. Метолол, Эмзок, Метопролол. Таблетки для прийому всередину, рекомендовані при порушеннях серцевої діяльності з підвищенням АТ. Лікувальний ефект забезпечує синтетичний компонент – метопрололу тартрат.

Егілок – інструкція по застосуванню препарату

Егілок З і Егілок – в чому різниця

Таблетки Егілок З володіють пролонгованою дією, рекомендовані до застосування перорально 1 раз на добу в першій половині дня. Це головна відмінність від медичного препарату Егілок, який потрібно вживати всередину двічі за добу – вранці і ввечері. Добове дозування вказана в інструкції, також залежить від захворювання.

Відео

Інформація представлена у статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації по лікуванню виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Читайте також:  7 дивовижних властивостей козячого молока для організму людини
DvaGusya