Елідел – інструкція із застосування, побічні ефекти, механізм дії, протипоказання і аналоги

Препарат призначений для місцевого лікування дерматологічних патологій. При регулярному використанні Елідела проходить свербіж, а зовнішні прояви шкірної хвороби стають менш вираженими. Ознайомтеся з інструкцією щодо застосування цього лікарського засобу.

Склад і форма випуску

Елідел (Elidel) реалізується в алюмінієвих тубах по 15, 30 і 100 р. Вміст упаковки – гомогенний білий крем. Згідно інструкції по застосуванню, діючим компонентом ліки є пимеролимус. Зазначене з’єднання отримують з макролактама аскомицина, що виділяється з бактерії Streptomyces hygroscopicus var. Ascomyceticus. Детальніше про склад лікарського засобу можна дізнатися нижче:

Компонент Вміст в 1 г препарату (мг)
Пімекролімус 10
Натрію гідроксид 0,2
Лимонна кислота безводна 0,5
Бензиловий спирт 10
Натрію цетилстеарилсульфат 10
ДІ — і моногліцериди 20
Цетиловий спирт 40
Stearyl алкоголю 40
Пропіленгліколь 50
Олеиловый спирт 100
Тригліцериди среднецепочные 150
Вода очищена 569,3

Елідел – гормональний чи ні

Згідно інструкції по застосуванню, основним механізмом дії ліків є пригнічення синтезу і виділення медіаторів запалення, цитокінів у Т-лімфоцитах і тучних клітинах, завдяки чому забезпечується протизапальний ефект. Елідел не відноситься до гормональних засобів. Діюча речовина препарату інгібує кальциневрин (кальцийзависимую фосфатазу), що викликає пригнічення проліферації Т-кілерів, уповільнення продукції фактора некрозу пухлини-?, інтерлейкіну-2, ?-інтерферону та інших цитокінів.

Пімекролімус не інгібує ріст ендотелію, фібробластів, кератиноцитів, вибірково впливає на імунні клітини, не порушуючи функціонування моноцитів і клітин Лангерганса. В інструкції по застосуванню повідомляється, що активний компонент не впливає на диференціювання Т-лімфоцитів, що відрізняє мазь (крем) Елідел від кортикостероїдів. Препарат не має фототоксическим ефект і не викликає фотосенсибілізації.

Читайте також:  Фенотропіл – інструкція по застосуванню препарату

Елідел – інструкція із застосування, побічні ефекти, механізм дії, протипоказання і аналоги

Показання до застосування

При алергічному контактному дерматиті крем Елідел зменшує запальну реакцію на тлі впливу подразників шкіри. В інструкції зазначено, що застосування крему знімає свербіж, знижує симптоми гистопатології. Крем прописується пацієнтам з легким або помірним атопічним дерматитом (екземою) у разі, коли застосування глюкортикостероидов утруднене або не дала очікуваного ефекту. Призначення Елідела показано при наявності у хворого симптомів запалення шкіри:

 • почервоніння;
 • інфільтрації;
 • лихенизации (потовщення шкіри, посилення її малюнка);
 • екскоріаціі (поверхневого дефекту дерми, що утворюється в результаті розчісування ран);
 • атрофії шкірних покривів.

Спосіб застосування і дозування

В інструкції зазначено, що мазь Елідел необхідно наносити на проблемну ділянку тонким шаром та втирати до повного всмоктування. Застосовувати крем потрібно двічі за день до одужання незалежно від віку пацієнта. Збереження симптоматики більше 6 тижнів вимагає верифікації поставленого раніше діагнозу. Пом’якшувальні засоби рекомендується наносити після Елідела, а в разі прийому ванни, душа – перед його застосуванням. Ліки не володіє системною дією, тому в інструкції відомостей щодо його максимальної добової дози немає.

Особливі вказівки

Під час лікування інгібіторами кальцийзависимой фосфатази у пацієнтів іноді спостерігалися випадки розвитку злоякісних захворювань (пухлини шкіри, лімфоми). Причинно-наслідковий зв’язок між цими явищами не встановлена. При підозрі на лімфоаденопатія невідомої етіології або мононуклеоз препарат слід відмінити. Під час лікування Еліделом рекомендується зменшити до мінімуму природну і штучну інсоляцію шкіри.

Лікарська взаємодія

Системна абсорбція кошти незначна. З цієї причини взаємодія крему з препаратами для перорального застосування малоймовірно. В інструкції повідомляється, що застосування Елідела у дітей 2 років і старше не впливає на ефективність вакцинації. Не слід наносити крем на область введення ін’єкції. Зважаючи на те, що дослідження сумісності Елідела з іншими ліками не проводилися, не варто застосовувати крем спільно з іншими засобами для зовнішнього використання.

Читайте також:  Чи допомагає активоване вугілля при закрепі

Елідел – інструкція із застосування, побічні ефекти, механізм дії, протипоказання і аналоги

Побічні дії

Застосування препарату викликає минущі реакції (печіння, відчуття тепла, подразнення, свербіж) у місці нанесення. Подібні стани, як правило, виникають на початковому етапі лікування Еліделом. Значна вираженість зазначених побічних ефектів потребує відміни препарату. В інструкції повідомляється, що нанесення крему може викликати фолікуліт (гнійничкові інфекції), дерматити, анафілактичні реакції. Крім того, на тлі застосування Елідела не виключено виникнення:

 • герпетичної екземи;
 • парестезії;
 • контагіозного молюска;
 • порушення пігментації шкіри;
 • ангіоневротичного набряку;
 • кропив’янки;
 • порушення метаболізму алкоголю.

Протипоказання

Лікарський засіб не призначають пацієнтам з синдромом Нетертона, генералізованої эритродермией. Крем Елідел протипоказаний при ослабленому імунітеті, злоякісному ураженні шкірного покриву. Індивідуальна непереносимість компонентів препарату теж є обмеженням для застосування. Крім того, Елідел протипоказаний дітям віком до 3 місяців.

В інструкції зазначено, що експериментальні дослідження не виявили негативного впливу крему на перебіг вагітності, пологів, внутрішньоутробний і постнатальний розвиток потомства. Тим не менше при призначенні препарату жінкам в положенні слід дотримуватися обережності. Дані щодо виділення пимекролимуса з грудним молоком після його місцевого застосування в інструкції відсутні.

Умови продажу та зберігання

Препарат відпускається аптеками за рецептом. Мазь слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності Эдидела – 2 роки. Препарат зберігає свої властивості протягом 12 місяців з моменту розкриття туби.

Аналоги Елідела

При ситуації, коли застосування мазі на основі пимекролимуса неможливо через індивідуальній непереносимості або з якоїсь іншої причини, призначаються ліки зі схожими ефектами. Так, мазь Протопик у якості активного компонента містить такролімус – інгібітори кальциневрину. Обидва препарату за хімічною структурою відрізняються від кортикостероїдів і не є гормональними засобами. З цієї причини, вибираючи аналог Елідела, лікарі рекомендують віддавати перевагу Протопику. При неефективності останнього показане застосування глюкокортикостероїдів:

 • Адвантан – пригнічує алергічні та запальні шкірні реакції, а також реакції, викликані посиленою проліферацією, що призводить до зниження вираженості об’єктивних проявів запалення (еритеми, набряку) і суб’єктивних відчуттів (свербіння, біль, роздратування);
 • Дипросалик – комбінований препарат з протизапальною і кератолітичну дію;
 • Кеналог – обмежує міграцію лейкоцитів в патологічний осередок, має виражену антиалергічну та протисвербіжну властивостями;
 • Лоринден – комбінований засіб з помірною протизапальною дією;
 • Деперзолон – нормалізує проникність судин, стабілізує мембрани лізосом, знижує проліферацію епідермісу, зупиняє поділ фібробластів;
 • Акридерм – препарат з вираженим антибактеріальним і протизапальним ефектами;
 • Флукорт – попереджає крайове скупчення нейтрофілів, зменшує процеси інфільтрації, грануляції;
 • Целестодерм – знижує проникність судин, блокує вироблення медіаторів запалення;
 • Клобетазол – антипроліферативну, протисвербіжну, антиексудативну засіб;
 • Апулеин – підвищує продукцію липокортина, призупиняє міграцію макрофагів.
Читайте також:  Нітрофунгін від грибка нігтів: застосування

Елідел – інструкція із застосування, побічні ефекти, механізм дії, протипоказання і аналоги

Відео

Відгуки

Марина, 29 років

Лікували кремом Елідел сина. Наносили ліки на проблемну область, після чого втирали до повного вбирання. Лікувальний ефект препарату був помітний вже через годину: проходили свербіж, почервоніння. На наступний день мокнучі ранки у дитини починали підсихати.

Олена, 35 років

Лікар призначив Елідел для лікування екземи у дочки. До цього застосовували кортикостероїди. Тривало гормони використовувати не можна, тому довелося шукати інші рішення. В цілому Елідел впорався з поставлений завданням. За час застосування цього препарату серйозних загострень хвороби не виникало.

Інформація представлена у статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації по лікуванню виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

DvaGusya