Фукорцин від грибка нігтів: інструкція для лікування

При ураженні нігтьової пластини грибком людина відчуває внутрішній дискомфорт, комплекс неповноцінності. Нігті жовтіють, шаруються, при цьому порушується їх структурна цілісність. Щоб відновити здоров’я нігтьових пластин, рекомендується використовувати лікарський препарат Фукорцин з антімікотичними, підсушуючими і бактерицидними властивостями.

Склад і дія препарату

Розчин Фукорцина – це комбінований медичний препарат, ефективний у боротьбі з грибковою інфекцією різної локалізації, механічними ушкодженнями шкірного покриву. Рідке ліки однорідної консистенції червоного кольору має різкий специфічний запах фенолу. При попаданні на шкіру (після ретельної обробки вогнища патології) залишає червоні сліди, які складно відмити водою.

У числі медичних показань – не тільки грибок нігтів, але і тріщини, занози, порізи, рани, ерозії, тріщини, садна різної етіології. Вартість препарату становить 50-100 рублів. Придбати зазначений медикамент можна в кожній аптеці або зі знижкою замовити через інтернет. Лікувальний ефект при грибку нігтів забезпечують діючі речовини Фукорцина та їх взаємодія:

Склад Фармакологічні властивості
ацетон ефективно дезінфікує, підсушує і загоює травмований шкірний покрив
резорцинол володіючи кератолітичними властивостями, попереджає поширення хвороботворної інфекції, стимулює регенерацію клітин
борна кислота будучи потужним антисептиком, продуктивно знищує грибки різного походження
фенол володіє бактерицидними, що дезінфікують, підсушуючими властивостями, підсушує рану, прискорює регенерацію тканин
фуксин натуральний барвник, який надає розчину насичено-червоний відтінок

Фукорцин від грибка нігтів: інструкція для лікування

Застосування при грибку нігтів

Медичний препарат Фукорцин призначений для застосування зовнішньо. Використовують такі ліки самостійно або у складі комплексної терапії. В останньому випадку мова йде про ускладнених клінічних картинах, в яких не виключено приєднання вторинної інфекції. Щоб лікувальний склад Фукорцин глибоко проник в нігтьову пластину, її потрібно підготувати до майбутньої обробці. Послідовність дій пацієнта:

 1. Насамперед необхідно підстригти нігті на руках або ногах, при цьому максимально зрізати довжину.
 2. Виконати ванночку для рук або ніг (в залежності від локалізації вогнища патології) з антисептичним ефектом. Бажано додавати у воду лікарські трави, морську сіль, господарське мило.
 3. Перед нанесенням Фукорцина нігті потрібно обробити пилянням, щоб ліки потрапили в глибокий шар, прискорило загоєння і відновлення нігтьової пластини.
Читайте також:  Контрикал – інструкція із застосування, протипоказання, аналоги

Нігті, уражені грибком, готові до обробки місцевим антисептиком. При відсутності медичних протипоказань використовувати ліки Фукорцин потрібно так:

 1. За допомогою спеціального аплікатора, який знаходиться під кришечкою скляного флакона, або за допомогою ватної палички, акуратно розподілити лікувальну рідину насичено-червоного кольору по всій довжині нігтя.
 2. Оскільки розчин змінює відтінок шкіри, при обробці важливо не зачіпати прилеглі здорові тканини.
 3. Ліки не повинно потрапляти в очі і на слизові оболонки, оскільки такий контакт призводить до миттєвого опіку. Якщо це відбулося, необхідно гарненько промити вогнище патології проточною водою.
 4. При початковій стадії розвитку грибка обробку нігтьової платини препаратом потрібно проводити двічі за добу, в ускладнених клінічних випадках – до 4 разів за день до настання позитивної динаміки.
 5. Курс лікування становить 4 тижні, але за індивідуальною рекомендації дерматолога або міколога може бути продовжений на невизначений термін.
 6. Одночасно з обробкою нігтів Фукорцином лікуючий лікар може призначити курсовий прийом протигрибкових препаратів перорально.
 7. При використанні Фукорцин розчин не рекомендується розбавляти водою, використовувати лише концентрованим.

Фукорцин від грибка нігтів: інструкція для лікування

Протипоказання і побічні ефекти

Лікарський препарат Фукорцин від грибка нігтів рекомендований до застосування не всім пацієнтам за показаннями. Заборонено використовувати зазначений розчин при:

 • схильність до алергічних реакцій;
 • вагітності, лактації;
 • хронічному дерматозі;
 • підвищеної чутливості організму до діючих речовин Фукорцина;
 • обережно: у дитячому віці.

Відомі випадки, коли таке фармацевтичне призначення при грибку нігтів навіть при зовнішньому застосуванні викликало у пацієнта неприємні побічні явища. Можливі скарги хворого, описані в інструкції:

 • стрибки артеріального тиску (симптоми гіпертензії);
 • тахікардія;
 • запаморочення;
 • нудота;
 • загальна слабкість;
 • місцеві алергічні реакції: шкірний висип, кропив’янка, свербіння і набряклість шкіри, печіння після нанесення лікувального складу.

Фукорцин від грибка нігтів: інструкція для лікування

Відео

Інформація представлена у статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації по лікуванню виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

DvaGusya